Dzisiaj jest 15 maja 2024, 16:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Turów - Znicz
Post: 27 mar 2007, 15:30 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 gru 2006, 21:03
Posty: 129
Lokalizacja: Zgorzelec
Mam nadzieje, że mecz Turowa z Prokomem już poszedł w zapomnienie i możemy się skupić na tym co będzie się działo w środę, tego wypełnionego po brzegi basketem tygodnia :smt028

W poprzednim spotkaniu w Jarosławiu Turów wygrał po zaciętej walce do samego końca 74-82. Gospodarze grali tamtego dnia jak natchnieni, z połowy trafiał Ricky Clemons, a trójki siedziały jak na treningu. Tyłek uratował nam Robert Witka, który grając jedynie 22 minuty zdobył 32 punkty. Przyszła pora na rewanż w Zgorzelcu. Znicz ostatnio ma niewiarygodną passe, wygrał dwa spotkania, w których niewielu obstawiałoby ich zwycięstwa (Prokom i Polpharma). Mecz spacerkiem nie będzie i cięzko przewidzieć wynik. Najlepiej w zespole Znicza spisuje się Ricky Clemons i to pewnie on będzie graczem numer jeden dla obrony zgorzelczan. Ogromną ulge sprawiła mi informacja o tym, ze uraz Rodrigueza to nic poważnego i wystapi w środowym spotkaniu. Licze na minuty Williamsa i Roszyka, bo w ostatnim spotkaniu pokazali, że warto na nich stawiać.

Stawiam +10 dla Turowa po zaciętym meczu :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2007, 17:26 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2006, 18:05
Posty: 455
Lokalizacja: Zgorzelec
Kolejny mecz z cyklu "takie mecze trzeba wygrywać". Co do ostatniego meczu to już przeszłość. Teraz czeka nas przeprawa z tylko teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Znicz ostatnio udowodnił wygrywając z Polpharmą, że wygrana z Prokomem nie była przypadkowa i nie można lekceważyć tej drużyny. Mimo wszystko nie wydaje mi się, że będzie to ciężki mecz. Raczej przewiduje łatwe zwycięstwo :P

+15 dla czarnozielonych


P :smt023 zdr :smt023 .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 mar 2007, 21:09 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2006, 20:55
Posty: 238
no to pierwszy komentarz pomeczowy będzie należał do mnie :D

1) wspaniale ze wygraliśmy ten mecz - to chyba jednak najwazniejsze
2) bardzo mnie martwi ze taki zespół jak Znicz potrafił zdobyć 36 pkt w ciągu 10 minut (2 kwarta) - wiadomo ze wtedy więcej grali zmiennicy ale jednak w play-off już nie można sobie na to pozwolić
3) trochę niepokoi mnie również chaos i rzeźbienie w ataku - dobrze ze dzisiaj Rodriguez mógł penetrować i rzucać spod kosza lub oddawać na obwód który dzisiaj dobrze pracował, chociaż do skuteczności Stimaca (1/5 za 3) i Thomasa (1/7 za 3) można mieć małe zniesmaczenie
4) i już ostatni punkt narzekania po wygranym meczu - dlaczego Scooter nic nie gra ??

a teraz jakieś pozytywy

6) ten mecz przybliżył nas do 2 miejsca przed play-off choć jak nie poprawimy punktów nr 2 i 3 z mojego tekstu to będzie ciezko wygrać kolejne dwa z mocniejszymi drużynami (przynajmniej w tabeli)
7)bardzo podoba mi sie ze Koszar, Roszyk i Willi dostają minuty bo to powinno zaowocować w play-off a widać gołym okiem że Krzysiu już gra bardzo dobrze i cieszy sie z każdego swojego punktu a do tego próbuje grać pod publikę (dzisiaj nieudany wsad ale brawo za chęci). Willi sie ogrywa w polskiej lidze i nie łapie juz fauli jeden za drugim a Koszar - jeszcze nie jest w swojej najlepszej dyspozycji ale widac znaczną poprawe z czasem spędzanym na boisku
8)i cheerleaderki mi sie dzisiaj podobały jak nigdy - nie wiedziec czemu ale tak było :D

a co do ekipy Znicza - najbardziej podobali mi się Alvin Cruz i Sami Ibrahim. Sami bardzo fajnie zagrał 1 i 2 kwarte - później został wykluczony z gry, natomiast jak alvin wszedl to Znicz zaczął odrabiać straty, nie mówiac już o tym ze bardzo lubie patrzec na gre tego gostka - normalnie rozkosz jak on sie rozpędza i podaje do lepiej ustawionych graczy lub sam płynnie wchodzi pod kosz. za to nie podoba mi sie gra clemonsa który dzisiaj był ponad przepisami i cały czas uderzał naszych graczy łokciami i odpychał.

a co do sędziowania - Trzecia liga trzecia liga sędziowie - błędy w obie strony mnóstwo jednak więcej na naszą niekorzyść


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 mar 2007, 16:15 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 gru 2006, 21:03
Posty: 129
Lokalizacja: Zgorzelec
To co odwalali sędziowie to istna masakra, nie odgwizdywali większość błędów: noszonej Majewskiego, trójtaktów, faul Kelatiego potraktowali jako niesportowy, ale w końcówce meczu podobnego faulu na Drobnjaku już tak nie potraktowali. Nie chce mi się już pisać o trzech Panach w szarych koszulkach, bo po raz kolejny odwalają maniane jakich mało. Latającej komórki też nie widziałem, ale słyszałem głosy gościa koło mnie jak powiedział, że sędzia chyba zebrał fonem :o

W pierwszej kwarcie dostawaliśmy na początku 4:0, ale po kilku celnych rzutach za trzy wyszliśmy na pewne prowadzenie po pierwszej kwarcie 28:12, wydawało się, że mecz już został rozstrzygnięty, ale mimo wszystko wiedziałem, ze nastąpi moment kiedy Znicz nas dogoni, nie wiedziałem kiedy to będzie, ale naprawde się tego spodziewałem. W pierwszej kwarcie najlepiej w zespole Znicza grał Ibrahim, którego rzuty spod kosza bardzo mi się podobały. Najlepsza była akcja, jak Rodriguez podawał do Witki, a ten próbował wsadzić piłke z powietrza razem z obrońcą, wszystkich to poderwało z miejsc, zabrakło niewiele. W drugiej kwarcie Turów znacznie zwolnił, gubili się w grze za co surowo płacili karą 3 punktów na rzecz Znicza, na czele z Clemonsem, który przywalił trójke na koniec pierwszej połowy taką, że głowa mała, mając przed sobą dwóch obrońców cisnął piłką w powietrze i upadł na parkiet, piłka czysto wpadła i po tej części gry Znicz miał strate tylko jednego punktu. Na plk.pl jest mały błąd w pomeczowej relacji bo przypisali tą trójke Cruzowi. Po przerwie Turów zaczął fatalnie co odbiło się bodajże 5 punktowym prowadzeniem zawodników drużyny przeciwnej. Williamsowi nic nie szło w tym spotkaniu, rzuty były bliskie celu, ale odbijały się od obręczy wpadając w ręce gości. Po wejściu Drobnjaka i Roszyka gra zaczeła się kleić. Krzysiu zagrał kolejne dobre spotkanie na bardzo dobrej skuteczności, choć zaliczył małą wpadke przy robieniu wsada, bo zwyczajnie mu się piłka odbiła od obręczy. Czwarta kwarta była na styku i zapowiadała się nerwowa końcówka, jednakże Turów wygrał wojnę nerwów i przez ostatnie 2 minuty szalał Kelati, który tego meczu nie może zaliczyć do udanych, fatalna skuteczność rzutów za trzy i znów problemy z faulami.

Na pochwałę zasługują rozgrywający Turowa. Rodriguez odbił sobie nieudany mecz w Sopocie trafiając na świetnej skuteczności zarówno za dwa jak i trzy. Łukasz zagrał wczoraj bardzo dobry mecz, wreszcie istaniało rozgrywanie, a nie pokladanie sie na obrońcy, bronił, zbierał, podawał, rzucał i co najważniejsze trafiał. Jego wczorajsza gra mogła sie podobać, był drugim zawodnikiem Turowa (zaraz po Rodriguezie) pod wzgledem zdobytych punktow (15), przez część swoich minut na boisku grał na jedynce i spisywal sie bardzo dobrze, zarówno na swojej "pierwotnej" pozycji, jak i na dwójce, kiedy uciekał między obrońcami wychodząc na czyste pozycje. Stimac utwierdza mnie w przekonaniu, że jest paralitą. Czasem mnie śmieszy, a czasem chce mi się po prostu płakać. Akcją meczu było to jak wpadł na Koszarka wchodząc pod kosz... W innych przypadkach modliłem się, żeby mu tylko nie podawali, jak już mu podali to czekałem na strate, no i tak też było, albo nietrafił, albo mu zabrali piłe.

Ogółem mecz był emocjonujący, pełen nerwów (głównie przez arbitrów) i obfitujący w różne artystyczne rzuty i faule. Turów zagrał na dobrej skuteczności w rzutach za trzy (zwłaszcza w pierwszej kwarcie), zawodnicy Znicza często gubili się w obronie, co odbijało się na wyniku. Nieznacznie wygraliśmy walke na desce, co mnie nawet cieszy, bo przeważnie ją przegrywamy (albo mam takie złudzenie).

Next please. Polpharma. Będzie ciekawie

P.S Powalił mnie pewien kibic z KK (ksywy nie podam). Po zderzeniu Sulowskiego chyba (ale moge się mylić) z Kelatim masażysta zaczął rozmasowywać ręke zawodnikowi Znicza, jeden z kibiców Turowa krzyknął z trybun "Co ci się stało?" na co gracz odpowiedział mu niekulturalnym "wyp...". I tu poleciał tekst owego kibica z KK do masażysty: "Konia mu zwal!". Nie jest to śmieszne, ale na meczu pod wpływem chwili było :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..