Dzisiaj jest 11 maja 2024, 23:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Czy Turów w tym sezonie pokaże się z takiej strony jak w zeszłym ?
Tak, w tym sezonie będzie równie dobrze grał, i zajdzie wysoko w ligowych rozgrywkach. 92%  92%  [ 11 ]
Nie, niestety nadal brakuje " czegoś " 8%  8%  [ 1 ]
Nie mam zdania na ten temat 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 12
Autor Wiadomość
Post: 18 sie 2007, 18:47 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
Skład został oficjalnie zamknięty kilkanaście dni temu. Są "nowe twarze", jak i starzy wyjadacze. Niby dużo zmian, a jednak nie wiele... Najważniejsze, że został trener, zarząd, i trzon drużyny. To oczywiście moje zdanie. Jak to się sprawdzi w nadchodzącym sezonie? Czas pokaże. We`ll see - jak to zwykł mawiać Lance Williams. Wszystko było by fajnie, ale zawsze znajdzie się jakieś ALE.

To jest moje ALE:

-nadal nam brakuje rasowego Centra. Nie oszukujmy się ale Dragisa ( jeśli wciąż ma grać jako 5-tka, a na to się właśnie zanosi ) potrzebuje dobrego zmiennika, który będzie potrafił dołożyć swoje pare punktów, zaliczyć kilka zbiórek, czy poprzeszkadzać przeciwnikom w ataku. Nic nie ujmując Hardingowi, ale nie jestem do końca przekonany, że to właśnie jest ten 'cudowny' zmiennik dla Drobnjaka. Może młody Chorwat okaże się tym objawieniem. Marin Han, może i ma potencjał, ale żeby nie było z nim tak jak z innym "młodym, nie oszlifowanym diamentem" - Marisem Laksą. Nic nie sugeruję oczywiście. Liczę tylko na więcej ( o wiele WIĘCEJ !! ) minut dla Slobodana Ljubotiny. Gość jest świetnym graczem, tylko nie zawsze wykorzystywanym w odpowiednich momentach. Tak bynajmniej mnie się wydaje. Kolejnym dobrym aspektem zatrzymania tego zawodnika jest jego ogromna umiejętność 'podnoszenia na duchu' innych graczy. Facet jest poważnym motywatorem, a takiego potrzebuje każda drużyna.

-jeśli chodzi o "obwód" myślę, że możemy być spokojni, chociaż nie wiem, jak to się przełoży na rozgrywki na dwóch pułapach - liga i puchary. Niby w zeszłym roku narzekaliśmy na brak zawodników grożących rzutem z dystansu. Ale jakby nie patrzeć, to mieliśmy takich graczy, tylko oni " bali sie " , lub nie dostali " pozwolenia " na taką grę. Weźmy pod uwagę Vjeko Petrovica. Nie dość, że facet jest od czarnej roboty, to i rzut ma niezły, ale w momencie, gdy trener każe mu tylko bronić, nie rzucać, i tak przez kilka meczy, człowiek w końcu traci tę pewność siebie i celność. Myślę, że gdyby Vjeko mógł więcej rzucać, przełamałby się i byłby okrzyknięty kolejną strzelbą po Thomasie ( bo chyba nikt nie zaprzeczy, ze Kelati należy do zawodników nazywanych popularnie "Shooters"- "strzeby".

-Co do Jedynki, mam pewne obawy. Andres znakomicie sprawdził się w zeszłym roku jako pierwszy rozgrywający, pytanie tylko co z jego rzutami. Były, i niestety chyba nadal są ( chociaż kto wie? Mam nadzieję, że się mylę ) słabe.. Łukasz w zeszłym sezonie nie pokazał się z najlepszej strony, ale nie możemy go o to winić. Grał mało, o wiele mniej, niż miało to miejsce w Polonii Warszawa. Tam robił co chciał, miał praktycznie wolną rękę, i dzięki temu, nie dość, że okrzyknięto go gwiazdą, to jeszcze był w ogromnej formie. Tutaj Andres miał trochę lepsze rozeznanie na parkiecie, ale za to słabszą rękę od swojego kolegi. Miejmy nadzieję, że Robert Skibniewski będzie dobrym ( pierwszym, lub drugim) rozgrywającym.

- Pytanie co z Trójką???? Kto będzie zmiennikiem Kelatiego????????

To tyle jeśli chodzi moje " ALE "

Przeciwnicy.
Wydaje mi się, że obawiać możemy się Anwilu. Dziwne uczucie obawy przed tą drużyną, towarzyszy mi non stop odkąd zaczęli kompletować skład. Wielu się śmieje, że co to za anwil co Jagodnika i Hilla oddali za darmo. Pokażą jeszcze klasę.

Co do Prokomu - mieszane uczucia. Są nazwiska, gwiazdy światowego formatu i na tym koniec. Jeśli pacesas z nimi sobie nie poradzi, to Prokom będzie słabo 'szedł' . Sytuacja jest taka jak u nas dwa lata temu. Były nazwiska, gwiazdy, które ze sobą nie potrafiły współpracować. Ludzie, którzy pierwszy raz ze sobą grają będą mieli problemy. Wg mnie największym błędem klubu z Sopotu było rozwiązanie/ nie przedłużenie kontraktów z podstawą zespołu. Rozumiem, że Wójck " wypala się, ew jest stary", rozumiem, ze Dalmau jest niesfornym chłopczykiem, który gra swoją koszykówkę i samolubnie chce doprowadzić zespół do zwycięstwa, ale nie na tym rzecz polega, aby wywalić wszystkie tzw"słabe ogniwa" za jednym zamachem.


To są oczywiście tylko moje przedsezonowe przemyślenia i spostrzeżenia. Jak będzie, to okaże się dopiero po połowie sezonu, kiedy będziemy mieli choć trochę światła padającego na ligę i tabelę. W tym momencie to tylko czcze gadanie, tak - przyznaję się do tego bo pisałem to wszystko świadomie, chcąc poznać wasze zdanie na temat zespołu jak i przeciwników, na prawie dwa miesiące przed sezonem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2007, 15:11 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2006, 18:05
Posty: 136
Lokalizacja: Gliwice/Zgorzelec
Cytuj:
-nadal nam brakuje rasowego Centra. Nie oszukujmy się ale Dragisa ( jeśli wciąż ma grać jako 5-tka, a na to się właśnie zanosi ) potrzebuje dobrego zmiennika, który będzie potrafił dołożyć swoje pare punktów, zaliczyć kilka zbiórek, czy poprzeszkadzać przeciwnikom w ataku. Nic nie ujmując Hardingowi, ale nie jestem do końca przekonany, że to właśnie jest ten 'cudowny' zmiennik dla Drobnjaka.


Klasycznego centra rzeczywiscie u nas nie ma. I do poki bedzie trenerem Filipovski raczej takiej postaci nie zobaczymy. Pytanie tylko czy taki zawodnik jest nam rzeczywiscie potrzebny ?? Ktos powie ze braklo nam takiego gracza w finale z Prokomem. Aby napewno ?? Sciagniecie gracza +210 wzrostu mogacego masowac sie z besokami i spolka oznacza dla na zmiane w sposobie gry. Bo na zawodnika o takich gabarytach posiadajacego dodatkowo taka sprawnosc i szybkosc zeby nadazyc za nasza gra po prostu nas nie stac. Dlatego podoba mi sie konsekwencja z jaka Turow zostal zbudowany. Poszlismy jeszcze dalej w strone szybkosci i sprawnosci. Co do Nany to zmiennikiem Drobnjaka to on nie bedzie. Predzej zastapi na skrzydle Witke. Zreszta jego atletyzm pozwala mu nawet na zejscie na pare minut na 3. Potrafi zagrac przodem do kosza. Minac, powalczyc pod deska, zaskoczyc z dystansu. Repertuar zagran ma spory wiec o punkty z pomalowanego bylbym spokojny.

mike1006 pisze:
jeśli chodzi o "obwód" myślę, że możemy być spokojni, chociaż nie wiem, jak to się przełoży na rozgrywki na dwóch pułapach - liga i puchary. Niby w zeszłym roku narzekaliśmy na brak zawodników grożących rzutem z dystansu. Ale jakby nie patrzeć, to mieliśmy takich graczy, tylko oni " bali sie " , lub nie dostali " pozwolenia " na taką grę. Weźmy pod uwagę Vjeko Petrovica. Nie dość, że facet jest od czarnej roboty, to i rzut ma niezły, ale w momencie, gdy trener każe mu tylko bronić, nie rzucać, i tak przez kilka meczy, człowiek w końcu traci tę pewność siebie i celność. Myślę, że gdyby Vjeko mógł więcej rzucać, przełamałby się i byłby okrzyknięty kolejną strzelbą po Thomasie ( bo chyba nikt nie zaprzeczy, ze Kelati należy do zawodników nazywanych popularnie "Shooters"- "strzeby".


No sorry. Petrovic i strzelba ?? Przeciez on nigdy nie byl wybitnym strzelcem. To nie strach przed rzutami. W poprzednich latach skutecznosc rzutow z dystansy mial niewiele lepsza niz zeszlym sezonie. Jesli mialby bardziej wlaczyc sie w zdobywanie punktow to na pewno nie rzutami zaa luku. Brakowalo mi u niego czestszych penetracji pod kosz. Panowanie nad pilka i miniecie ma swietne i szkoda ze trener tak rzadko z tego korzystal. Co do Rodrigueza to pewnie bedzie w dlaszym ciagu naszym pierwszym rozgrywajacym bo nie wyobrazam sobie zeby go Skiba czy o zgrozo Logan z pierwszej piatki wyciagneli. I dalej bedzie razil swoja skutecznoscia za 3 tak samo jak dalej gdy tego bedziemy najbardziej potrzebowac reka mu nie zadrzy.

mike1006 pisze:
- Pytanie co z Trójką???? Kto będzie zmiennikiem Kelatiego????????


Kelati zapewne bedzie gral + 30 minut w meczu. Petrovic i Nana moga spokojnie go zastapic te pare minut gdy Thomas bedzie siedziec na lawce. Zreszta przy skladzie gdzie wlasciwie 90 % zawodnikow moze grac na kilku pozycjach mozliwosci rotacji sa ogromne.


mike1006 pisze:
Liczę tylko na więcej ( o wiele WIĘCEJ !! ) minut dla Slobodana Ljubotiny. Gość jest świetnym graczem, tylko nie zawsze wykorzystywanym w odpowiednich momentach. Tak bynajmniej mnie się wydaje. Kolejnym dobrym aspektem zatrzymania tego zawodnika jest jego ogromna umiejętność 'podnoszenia na duchu' innych graczy. Facet jest poważnym motywatorem, a takiego potrzebuje każda drużyna.


No wlasnie ciekaw jestem jak to Filipovski rozwiaze bo na obecna chwile to on jest 5 w rotacji na pozycjach 4/5. Playoff mial bardzo dobre. Gramy 2 razy w tygodniu wiec moze wieksza rotacja ze strony Saso.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2007, 20:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Mike 1006 jak i Morgoth: trudno się z Wami nie zgodzić ale myślę, że ten sezon tak samo jak ostatni będzie zaskoczeniem nie tylko dla nas kibiców, ale dla całej ligi. Jedno jest pewne, myślę że w kwestii defensywnej nic się nie zmieni i dalej będziemy jedną z najlepiej broniących ekip w lidze natomiast wariant ofensywny jest otwarty, bo patrząc wstecz chyba mieliśmy "wolniejszy" skład od obecnego? Sądzę, że Saso przygotuje znowu kilka niespodzianek dla ekip przeciwnych, które niejednokrotnie doprowadzą naszych do zwycięstwa i będą to zupełnie nowe zagrywki, które będą zaskoczeniem dla trenerów i zawodników naszych ligowych rywali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2007, 21:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 cze 2006, 10:14
Posty: 407
Lokalizacja: Zgorzelec
Morgoth - co do Petrovica, uważam, że facet ma potencjał z dystansu. Chyba, że to tylko takie moje przewidzenia. Jeśli chodzi o jego penetracje podkoszowe- zgadzam się z Tobą, Saso albo zbyt mało mu ufa w tej kwestii, albo po prostu nie chce tego wykorzystywać. Dlaczego? tego nie wiadomo. Dzisiaj rozmawiałem z niektórymi graczami i widziałem cały skład, który obecnie jest na miejscu. Co do Scekicia - facet jest duuuży:D i masywny ( w miarę ) myślę więc, że sprawdzi się pod koszem z Ljubo i ( ?? ) Drobnjakiem. Co do nastawienia koszykarzy to jestem pewien jednego - są bojowo nastawieni i chcą dać z siebie wszystko.

Grengo - jak już napisałeś o nowych zagrywkach, to mnie również trudno jest się z Tobą niezgodzić. Saso jak "zawsze" ma Asa w rękawie i przygotowane zagrywki, które szokują wszystkich. Jeśli chodzi o "wolną" koszykówkę graną rok temu, wydaje mi się, że celowo ściągnął do nas Logana I Kitzingera aby ją trochę "przyśpieszyć", bądz też urozmaicić. Logan to tzw Crazydunker, Kitzinger również do anemików nie należy. Jeśli dobrze myślę ,to Saso ściągnął ich do rozkręcenia zabawy. A obrona swoją drogą - beędzie najlepsza w lidze. Taką bynajmniej mam nadzieję. Kropka!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 wrz 2007, 21:03 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
Helios Domžale : Turow 70:91
Pripravljalna tekma
Domžale, 19.09.2007

HELIOS DOMŽALE : TUROW
70 : 91 (20:21, 21:25, 12:25, 25:20)
Helios: Krejič 14, Zgorc 13, Ingram 10, Laškevič 9, Mihalič 8, Krušič 7, Moro 4, Žerak 4, Zalokar, Korošec, Tratnik.
Turow: Kelti 14, Skibnewski 12, Harding 11, Witka 9, Ljubotina 9, Rodrigues 8, Logan 8, Ščekić 6, Han 6, Petrovič 4, Drobnjak 2, Kitzinger 2, Szymanski, Bochnob.

Tokratne tekme polek Trohe ni odigral niti Radojičić, ki je moral oditi domov urejati vizo. Vseeno se je Helios prvi polčas dobro upiral poljsi ekipi, saj je bil rezultat ob polčasu 41:46 za goste. Vendar je sledila črna luknja v tretji četrtini, ko so gostje uspeli narediti razliko 20 točk. V nadaljevanju so Domžalčani počasi lovili goste in sredi tretje četrtine je bila prednost gostov prepolovljena. Ko so domači igralci zaostajali za 9 točk, so zopet popustili in Turow se je do konca srečanja zopet vrnil na prednost 20 točk.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 wrz 2007, 0:53 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 sty 2007, 0:31
Posty: 30
Lokalizacja: Harwood Heights
Po wynikach w dotychczasowych sparingach widac jest sporo zawodnikow rzucajacych sporo punktow. Bardzo mnie to cieszy bo w zeszlym to sami wiecie jak z ta skutecznoscia bywalo. Co do centra . Jezeli mam wybierac czasy Chrisa Younga czy Dragisy to wiadomo. Wyniki mowia same za siebie :) . Brawo Saso . Zabijemy zniedoleznialych starcow szybkoscia :)))).
A swoja droga nie moge sie juz doczekac poczatku sezonu.Jak nigdy wczesniej :)
Pozdro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..