Dzisiaj jest 28 mar 2024, 9:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: HISTORIA TUROWA
Post: 10 maja 2008, 18:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
Archiwum Gazety Wyborczej

Od 8 do 14 maja 2008 r. z okazji 19. urodzin "Gazety Wyborczej" Internetowe Archiwum otwarte dla wszystkich!

Ponad 3 miliony tekstów od 1992 roku

to zaczynamy szukac ciekawych tekstow :) na pierwszy rzut Wiktor Zabłotnyj... niewielu pamięta tego koszykarza :)

Cytuj:
KOSZYKÓWKA
Parówkowy gigant
[podpis] Cyprian DMOWSKI, Wrocław
Gazeta Wyborcza nr 212, wydanie waw z dnia 10/09/1993 SPORT, str. 23

(A) W nowym sezonie w II-ligowym Turowie Zgorzelec będzie występował mierzący aż 222 cm wzrostu i ważący 130 kg Ukrainiec Wiktor Zabłotnyj. Były koszykarz [Spartak Lwów] jest najwyższym w historii zawodnikiem grającym w polskiej lidze. Poprzednim rekordzistą był występujący na przełomie lat 70. i 80. w warszawskiej Legii Piotr Ciak (217 cm).

Po przyjeździe Zabłotnego do Polski działacze Turowa mieli problem z kupieniem dla niego butów. Zamówiono specjalne obuwie w domu towarowym w Goerlitz. Jego stopa ma bowiem aż 39 cm (numer buta 54).

Trener Turowa Wiktor Koriagin powiedział, że lwowianin może być niezłej klasy środkowym. Musi mieć jednak dobre warunki do treningu i należy go odżywić. Zabłotnyj natychmiast po przyjeździe do Turowa zjadł 15 dużych parówek. W niedawno rozegranym turnieju w Zgorzelcu mimo bólu kręgosłupa w trzech meczach zdobył 34 punkty.


Ostatnio zmieniony 24 wrz 2009, 10:40 przez szamo, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2008, 11:38 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
Pamiętam tego giganta...
Wiąże się z nim jeszcze jedna historia..szef stoiska z butami w Domu Towarowym w którym były zamawiane buty najpierw nie chciał wierzyć....ale w końcu zamówienie przyjął...
Powiedział również....że jak przyprowadzimy tego giganta żeby go zobaczył...to dostanie extra parę gratis od niego........heh...no i nasz center miał 2 pary bucików :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2008, 14:18 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja też pamiętam go dobrze. Pokazał małą sztuczkę. Otóż złapał piłkę do kosza, a pod palce wskazujący i serdeczny włożył bo butelce po wodzie mineralnej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2008, 17:31 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
I pożerał ogromne ilości bananów.... Później strasznie spuchł i jakby spowolniał.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2008, 16:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja "Wicię" też pamiętam.
Koszulka meczowa była na nim tak obcisła, że prawie pękała. :grin:
Facet w barach był megaszeroki, ale nóżki to miał chude jak nastolatek
Najśmieszniej było jak nie trafiał spod kosza, choć praktycznie rzucał piłkę z góry :grin:
A ten trener Wiktor Koriagin to podobno był swego czasu 2 trener ZSRR.
Jak mnie pamięć nie myli to oprócz tej 2 przyjechało jeszcze 2 niższych zawodników z byłego ZSRR.
A najlepiej pamiętam, że gdy przegrywaliśmy to starsi goście na widowni krzyczeli w stronę naszej ławki: "na Kamczatkę" :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2008, 18:54 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Cholerka... Za szybko czytałem i pomyliłem... Mnie chodziło o Igora Nazarenko... Mea Culpa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2008, 20:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
nicek pisze:
Cholerka... Za szybko czytałem i pomyliłem... Mnie chodziło o Igora Nazarenko... Mea Culpa...



Ta Nicek...ja strzelam do mnie strzelają...jeden huk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 maja 2008, 23:35 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2008, 14:54
Posty: 11
Lokalizacja: Zgorzelec
Pamiętacie swego czasu grał jeszcze w Turowie gość o nazwisku Bereżyński też z byłego bloku wschodniego, który tak nietypowo jakby jedną ręką z wyskoku rzucał ale strzelcem ogólnie był wtedy niezłym.

A Zabołotnego też pamiętam. Kiedyś minąłem go na ulicy mając wtedy 12 lat z 60-70 cm wyższy był:))))) I miał chyba 229 cm a nie 222 cm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2008, 1:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Bereżyński był chyba z Ukrainy, ale miał polskie korzenie. Facet miał niesamowity rzut, miękki nadgarstek, dobra motoryka. Szkoda, że za dużo pił (podobno ciągle przebywał w pijalni na Kościuszki) i jego kariera się skończyła...
A Zabołotny miał jednak 222cm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 sie 2008, 7:09 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 lis 2007, 10:57
Posty: 275
Lokalizacja: zgorzelec
Przeglądając różne fora, także archiwalne, wpadłam na taki pomysł, żeby powspominać sobie przebywających w Zgorzelcu koszykarzy, tych którzy bronili czarno-zielonych barw dobrych parę lat temu, jak i w ostatnich sezonach. Jeżeli znacie bądź pamiętacie jakieś ciekawostki, anegdotki z chwil koszykarzy spędzonych w Zgorzelcu, piszcie. Za jakiś czas, kiedy zbierzemy trochę historyjek, miło będzie powspominać tych, którzy zostawili w naszym mieście i sercach cząstkę siebie. A i młodzież kibicowska być może będzie ciekawa, jakie to barwne, zabawne postaci grywały w barwach Turowa przed erą Filipovskiego. Aby uporządkować wspominki, piszący obok imienia i nazwiska zawodnika niech postara się podać także sezon, w którym występował w Zgorzelcu, może i narodowość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sie 2008, 9:04 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lut 2008, 16:17
Posty: 39
Lokalizacja: Sulików
ja bardzo milo wspominal Grzesia Mordzaka:) Azlo, ja jestem bardzo mlody a pamietam ludzi sprzed ery Filipovskiego:) Mordzak byl prawdziwym przywodcą drużyny, bez niego nie potrafili grać dobrze, co można bylo zauważyć po jego kontuzji, w decydujących starciach o awans to Ekstraklasy, z AZS Koszalin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sie 2008, 9:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
Prosze sentymentalnie, zacznijmy od najlepszych lat klubu kibica, wtedy jeszcze nieoficjalnego i chyba najlepszego pod wzgledem dopingu...

Obrazek
Mecz z Polpharma Starogard Gd. (08-05-2004) fot. Marcin Czerewko

a teraz zawodnicy
Obrazek
Mecz z Polpharma Starogard Gd. (08-05-2004) fot. Marcin Czerewko

ciekawe czy wszyscy sa w stanie wymienic caly sklad bez zastanowienia...

Obrazek
a to jeszcze starsze... kurde nawet nie wiem, który to sezon (skan z nieistniejacej juz gazety Kurier)


Ostatnio zmieniony 06 sie 2008, 10:06 przez szamo, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sie 2008, 10:05 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lip 2008, 22:49
Posty: 125
Lokalizacja: Zgorzelec
Nareszcie jakis ciekawy temat.
Na poczatek witam fanow Turowa (i tych zbednych forumowiczow, ktorzy tu zabladzili tez).

misiek_sul wspomnial, to ja moze zaczne oficjalnie:

Grzegorz Mordzak (2003-2005)

Obrazek

misiek_sul pisze:
Mordzak byl prawdziwym przywodcą drużyny, bez niego nie potrafili grać dobrze, co można bylo zauważyć po jego kontuzji, w decydujących starciach o awans to Ekstraklasy, z AZS Koszalin.

Prosze, moj pierwszy post i od razu pelen goryczy, bo przypomniales mi misiek_suli chyba najgorsze przezycie zwiazane z Turowem, a mianowicie tamtejsze mecze z AZS. Mordzak z jezykiem na wierzchu biegajacy na zlamanie karku po calym parkiecie (jak zawsze zreszta). Wygrywalismy - do czasu az ten lysy ... niski skrzydlowy AZSu tak sfaulowal nadzego Grzesia, ze ........ nie bede pisal, co ludzie na maratonskiej krzyczeli, bo mnie zabanuja po pierwszym poscie. Rozmawialem kiedys o calej sytuacji na GG z Morgothem, ktory przypomnial mi niechlubne nazwisko: Tomasz Dabrowski (nie bede wklejal zdjecia, bo to nie miejsce na sianie nienawisci).
Mordzaka zniesli na noszach, a my dostalismy w dupe.

Sorry, ze na poczatek smutna "historyjka", ale trzeba kiedys w koncu wyrzucic to z siebie i jak widze, nie tylko mnie to jeszcze boli.

Cytuj:
ciekawe czy wszyscy sa w stanie wymienic caly sklad bez zastanowienia...

Oczywiscie:
Od lewej: Darek-rzuc-pilke-o-tablice-Skowronski, Tu nie jestem pewien ale chyba Andrzej Gajewski, Tomasz (Wafel) Zablocki, Adrian Czerwonka, Slawomir Nowak, Miroslaw-jak-zobaczysz-w-ciemnej-ulicy-to-uciekaj-Lopatka, Haris-nie-bije-gorali-Danesi, Grzesiu-jezyczek-Mordzak, Krzysztof-Glatzkopf-Zych, Dariusz Lewandowski (moj ulubieniec), Edward-"wpusc Edzia"-Zak, Marcin Stoklosa oraz Najzajebistsza maskotka ever.

Co do zdjecia KK :smt023
Nie mam nic przeciwko "nowym" szalikowcom, ale zawsze lza sie w oku kreci jak patrze na to zdjecie i jak dzisiaj widze jeszcze ludzi z tymi starymi szalikami wokol szyi. Ja sie ze swoim tez nie rozstaje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sie 2008, 10:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
tommason pisze:
Cytuj:
ciekawe czy wszyscy sa w stanie wymienic caly sklad bez zastanowienia...

Oczywiscie:
Od lewej: Darek[cut]


Eeee... widze, że ktoś ma obcykane... a ze zdjęcia poniżej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sie 2008, 11:44 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
tommason pisze:
Sorry, ze na poczatek smutna "historyjka"

teraz juz moga być tylko weselsze ;)
Nie zamierzam się tu licytować kto jest najwierniejszym kibicem Turowa Zgorzelec. Wystarczy spojrzeć na poniższe foto przedstawiające mecz na na Traugutta jeszcze zanim powstała tam pierwsza zgorzelecka hala. . Co prawda wtedy jeszcze nie było nazwy Turów Zgorzelec no ale wiadomo początki są zawsze trudne.
Za to bęben i szaliki już wtedy mieliśmy. Lniane bo lniane ale były, mam do dzisiaj tylko troszke już zfilcowany ( mole w szafie). Z bębna została połamana pałeczka i obręcz (szkoda).
Obrazek
Od lewej ( w berecie z antenka ) zasłone robi Gienek Waliwłeb , dalej o ile pamietam Włodek Katastrofa , asystuje Alojzy Noculak i za 3 rzuca Kazek Masakra. Ech te jego trójki….same „czyściochy” …łza się w oku kręci. Z tyłu KK czyli prezes( w czapce z pomponem) i jego vice.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..