Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 23:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2768 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 cze 2008, 7:31 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 lis 2007, 10:57
Posty: 275
Lokalizacja: zgorzelec
Pozwolę sobie stworzyć ten wątek, bo na pewno wszystkich interesuje, co się będzie działo w przyszłym sezonie w Zgorzelcu. Kto z nami pozostanie? Kto odejdzie? Kto wzmocni skład?

Kluczową postacią niewątpliwie jest Saso Filipovski. W wywiadzie dla GW stwierdził, że jego ambicją jest prowadzenie zespołu w Eurolidze. Wczoraj podczas pożegnania ocenił swoje szanse na pozostanie w Zgorzelcu jako fifty-fifty. A ja słyszałam już plotki, jakoby jego pozostanie miało być już przesądzone. Mam nadzieję i głęboko wierzę, że to nie tylko zwykłe ogóry ale fakt dokonany. W końcu jest nam coś winien, nie? ;)

Thomas Kelati prawdopodobnie zostanie. Ma zamiar opuścić Zgorzelec wraz z rodziną na jakiś czas ale przed rozpoczęciem sezonu ma stawić się w naszym mieście do dyspozycji trenera.

David Logan
- jeżeli jakieś jego amerykańskie plany się nie powiodą, zamierza wrócić do Polski i do Turowa.

Robert Witka, Iwo Kitzinger - z moich informacji wynika, że także zostaną. Podobnie Harding Nana i Marko Scekić.

Dragisa Drobnjak uzależnia decyzję od... względów finansowych.

Prawdopodobnie zostanie też Harding Nana.

Andres Rodriguez... Nie wiadomo, jak zakończą się rozmowy z Politechniką Lwów...

Odejdzie prawdopodobnie nasz Ljubo, a także Petrović. Skibniewski ma zamiar powrócić do Śląska Wrocław. Nie zobaczymy także w przyszłym sezonie naszego masażysty-cudotwórcy, który opuści nas ze względu na zdrowotne problemy dziecka.

Boban pójdzie za Filipovskim (tzn. mam nadzieję że zostanie u nas).

Turowska młodzież, czyli Jarmakowicz, Han, Bochno mają wieloletnie kontrakty z naszym klubem. Co z Szymańskim to już sama nie wiem.

Nie ulega wątpliwości, że zespół potrzebuje wzmocnień. Bez klasowych, ogranych w Europie, doświadczonych zawodników nie mamy co marzyć o dalszych sukcesach w ULEBie, czy też o złocie MP. Prokom zawsze będzie o jeden krok z przodu ale my już udowodniliśmy, że mamy drużynę na tym samym poziomie i to za dużo mniejsze pieniądze. Dlatego każdą dodatkowo pozyskaną złotówkę od sponsorów należy wyłożyć na zawodników pokroju chociażby Gurovicia (chodzi mi bardziej o klasę sportową i osiągnięcia a nie o pozasportowe wybryki tego pana).

Ktoś ma jakieś inne informacje? Może moje przypuszczenia są błędne? Zapraszam do dyskusji i wymiany wiadomości. Sezon się skończył ale najciekawsze przed nami :lol:


Ostatnio zmieniony 18 gru 2008, 13:17 przez Azlo, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 22:05 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
1 - Marko Marinovic ?/ Sebastian Szymański / Bartek Bochno

2 - David Logan? / Thomas Kelati / Iwo Kitzinger / Haris Danesi?

3 - Krzysztof Roszyk / Marcin Sroka / Wojtek Szawarski? / Frasunkiewicz?

4 - Mario Stojic / Dusko Savanovic / ..................

5 - .................... / ............./ Chris Young?



To co jest powyzej, to moje "wolne skojarzenia". Luzne pomysly. Ktos moze sie zdziwic, ze wstawilem Szymanskiego jako 2go PG, ale trzeba ryzykowac, a Sebastian zasluguje na taka szanse. Jak patrze na to co wyrabiaja w lidze hiszpanskiej chlopcy w jego wieku (szczegolnie Ricky Rubio) to nie mam watpliwosci, ze trzeba w Polsce skonczyc z ta przyklejana 25latkom etykietka "mlody zdolny obiecujacy"!!! Mlody zdolny obiecujacy to wlasnie Sebastian i trzeba go ogrywac na wysokim poziomie rywalizacji, a nie w juniorach czy 3 lidze.

Marko Marinovic. Kontrowersyjny wybor, ale w reprezentacji Serbii nie ma graczy z przypadku. Wypadek kilka lat temu pokrzyzowal mu nieco kariere, ale to wciaz bardzo ciekawy gracz. Potrafi nie tylko madrze poprowadzic gre, ale i seriami zdobywac pkt, a tego brakuje Rodrigo....

Haris Danesi. Czy ktos jeszcze o nim w Zgorzelcu pamieta (oprocz jego rodziny)? :) Ma chlopak talent i warto o nim pamietac.... POLAK!!!


Marcin Sroka. Wielki fighter, a do tego ma smykalke do walki na deskach i naprawde niezle rzuca. W cwiercfinale ze Slaskiem pokazal co potrafi. A przede wszystkim - to Polak :)

Krzysiek Roszyk. Niestety ma na kolejny sezon umowe z Sopotem, ale .....

Szawara kazdy zna :)

Franz. Gracz bardzo specyficzny, leworeczny, niezle sie zastawia pod koszem przy zbiorce, rzuca niesamowite trojki. POLAK :)

A teraz cleu programu. Gracze, ktorzy swoja gra zwrocili moja uwage juz jakis cza stemu.

Mario Stojic. Typ niepokorny, lubi prowokowac, gracz "sam przeciw wszystkim" - wytrzymujac presje, spryciarz, niezly rzutowo, madrze gra pod koszem, choc ma tylko 199cm. Wspaniala motoryka, koordynacja ruchowa.

Dusko Savanovic. Podczas naszych meczy z Uniksem niby sie nie wyroznial, ale kilka jego akcji znamionowalo wielka klase. Takze bardzo dobra motoryka i koordynacja. Skoczny. Swietnie operuje pilka.

Centrzy. To nie jest moja ulubiona kategoria :) Ale.... mam sentyment do Krzyska Younga. Nie zapomne jego twardosci, walecznosci i sily. I te 6 blokow przeciw Polonii w playoff 2005 w jednym meczu :) Pasuje do koncepcji Saso.


Oczywiscie ta ukladanka u gory wymaga dopracowania i szlifow. Ale wokol takich nazwisk koncentruje sie moja uwaga.

A trener.... Saso, gdzie zjesz takie dobre buraczki na cieplo jak nie u nas ... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 23:09 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Pierwsze konkretne wiadomości będą zapewne gdzieś za ok. 2 tygodnie.
Wydaje mi się, że Saso zostanie, a z nim Bobi i kilku zawodników. Resztę zawodników trzeba będzie poszukać, oby były to takie perełki jak Logan :)

Krzywuss wspomniał o Youngu - facet był niesamowity i pasowałby do taktyki i wymagań Filipovskiego. Pojawia się tylko jedno pytanie: co on teraz sobą reprezentuje? Bo z tego co znalazłem w necie to przeszedł z 1 ligi niemieckiej (EISBAEREN BREMERHAVEN) do 2 ligi francuskiej (ETENDARD DE BREST). Więc chyba nie jest już taki dobry.

Tu wywiad z Filipovskim i artykuł o naszych graczach: http://img444.imageshack.us/img444/6366/85071642jy4.jpg

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 9:31 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
Krzywuss z Youngiem to przesadziłes ..on nie jest juz nawet cieniem własnego cienia ;) zapomniales jeszcze o Mollinarim ??? :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 9:45 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 27 maja 2008, 11:29
Posty: 674
Lokalizacja: z Polski
Pinkney Kevin-- tego by mogli do nas przyjac jak gral u nas to mi sue podobala jego gra teraz zachaczyl o nba i gdzies we wloszech gra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 11:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 maja 2008, 16:09
Posty: 19
Lokalizacja: Zgorzelec
Thomas Kelati odchodzi do Hiszpani... :cry: :cry: :cry: :(
Andres Rodriguez wyjeżdża na Ukraine... :cry: :cry: :cry: :(
Saso Filipovski rowniez odchdzi... :cry: :cry: :cry: :(

Tak przeczytalam w jakiejs gazecie...
Nie pamietam jakiej...
Jesli oni odejda to kto zostanie...? :( :( :( :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 11:35 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
Gniechu pisze:
Tak przeczytalam w jakiejs gazecie...
Nie pamietam jakiej...


W fakcie?....Super Expresie?.....czy w Życiu na gorąco?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 11:38 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 27 maja 2008, 11:29
Posty: 674
Lokalizacja: z Polski
niewierz gazeta rok temu co bylo tak samo kelati juz byl w innym klubie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 11:53 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 maja 2008, 16:09
Posty: 19
Lokalizacja: Zgorzelec
jaro28 pisze:
W fakcie?....Super Expresie?.....czy w Życiu na gorąco?


Nie pamietam...

NoBody pisze:
niewierz gazeta rok temu co bylo tak samo kelati juz byl w innym klubie


Chcialabym zeby to co wypisuja bylo klamstwem.. ale jesli to jednak prawda....? :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 12:38 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 31 mar 2008, 19:56
Posty: 418
Lokalizacja: Zgorzelec
Gniechu - a po co się martwić na zapas???

A może tak (?) :

PG: Rodriguez, Szymański, Skibniewski
SG: Kitzinger, Bochno, Slanina
SF: Kelati, Petrović, Jahovics
PF: Witka, Nana, Dylewicz
C: Drobnjak, Scekić, Dunn
:smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 13:15 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 27 maja 2008, 11:29
Posty: 674
Lokalizacja: z Polski
nam by sie przydal taki drugi dragisa tylko zeby mial z 212 cm i trzeba miec z 2juniorow w meczu bo 2 kwarta ma byc jeden polak i junior


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 15:26 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 lip 2007, 19:45
Posty: 36
Lokalizacja: Zgorzelec
NoBody pisze:
trzeba miec z 2juniorow w meczu bo 2 kwarta ma być jeden polak i junior

Z tego co wiem to oprócz polaka przez cały mecz na parkiecie, na boisku przynajmniej jedną kwartę musi przebywać zawodnik urodzony w 1985 roku lub młodszy.
A o ile się nie mylę to z podstawowej rotacji tego sezonu Ivo jest z 1985 :)
tur16 co do Twojej propozycji to wątpię że Skiba zostanie i że Dylu opuści Sopot ;p


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 15:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja też już wiele plotek słyszałem: Kelati niby w topowym klubie rosyjskim i euroligowym, Logan gdzieś na stepach ukraińskich, a Rodriguez niby we Lwowie, ale dotychczasowy kontrakt mu to trochę spowalnia...
W nic z tych wszystkich plotek nie wierzę. Kluczowa będzie sprawa trenera naszej drużyny. Jeśli będzie to Saso, to kilku zawodników powinno zostać w Zgorzelcu.
Pożyjemy zobaczymy.


MattiBard pisze:
NoBody pisze:
trzeba miec z 2juniorow w meczu bo 2 kwarta ma być jeden polak i junior

Z tego co wiem to oprócz polaka przez cały mecz na parkiecie, na boisku przynajmniej jedną kwartę musi przebywać zawodnik urodzony w 1985 roku lub młodszy.

Nie miejmy złudzeń te IDIOTYCZNE PRZEPISY spowodują ZDECYDOWANE OBNIŻENIE POZIOMU LIGI, a zarazem NIE WYKREUJĄ wartościowych polskich zawodników!!! Jest to KRETYŃSKA DROGA NA SKRÓTY, bo stworzenie prawdziwych podwalin pod rozwój, szkolenie i popularyzację dyscypliny wymaga więcej umiejętności, wizji i pasji niż to co prezentują obecni włodarze polskiej koszykówki.
Zresztą poczytajcie sami:
Cytuj:
Zarząd Polskiego Związku Koszykówki podczas posiedzenia w Przemyślu zadecydował, że od najbliższego sezonu w każdym zespole ekstraklasy koszykarzy będzie musiał przebywać na parkiecie - przez cały mecz - jeden Polak, a dodatkowo w jednej kwarcie drugi Polak urodzony w 1985 roku lub młodszy.

W kolejnych sezonach w Polskiej Lidze Koszykówki ma wzrastać rola młodych polskich koszykarzy - w sezonie 2009/2010 oprócz jednego polskiego gracza ma przez dwie kwarty występować Polak urodzony w 1985 roku lub młodszy, zaś w sezonie 2010/2011 na parkiecie w całym meczu ma występować dwóch Polaków, w tym jeden urodzony w 1986 roku lub młodszy.

BĘDZIE JESZCZE CIEKAWIEJ, A RACZEJ GŁUPIEJ, ale jakby co to intencje były szczytne...


Ostatnio zmieniony 08 cze 2008, 15:48 przez paawlus, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 15:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytując Saso Filipovskiego... Skąd tych Polaków nabrać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2008, 16:39 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 27 maja 2008, 11:29
Posty: 674
Lokalizacja: z Polski
powinnie zrobic cos takiego jak w pilce noznej(polskiej) ze jest Orange ekstraklasa i jest mloda ekstraklasa w niej graja niewiem do ktorego wieku ale np. w kosza zrobic ze moga grac tam do 20 lat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2768 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 185  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 104 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..