Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 16:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 16 lut 2009, 14:44 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lip 2008, 20:48
Posty: 342
Lokalizacja: Zgorzelec
A jednak... cos mi sie pokrecilo....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lut 2009, 15:46 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 27 maja 2008, 11:29
Posty: 674
Lokalizacja: z Polski
sezon temu wygralismy co logan w pierwszej kwarcie rzucil 17 punktow


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lut 2009, 17:08 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
Mecz z Anwilem można wygrać głową. Po przyjściu Edneya wartość Turowa jest na tyle duża, że można powalczyć z nimi jak równy z równym. Griszczuk już pewnie wie, że nacisk pójdzie na Łukasza. Duo Turkiewicz&Adamek musi czymś zaskoczyć- np. wystawiając w jednej piątce Edneya i Baileya a na podmeczony Anwil wystawić Milijkovica. Tyus jest słaby w obronie i to samo tyczy się Milijkovica- sztab szkoleniowy powinien znaleźć na ten stan jakieś antidotum. Poza tym trzeba uważać, na zagrania dwójkowe. Koszar jak nie ma luki pod koszem oddaje na obwód- tam muszą być aktywni niscy. Można wykorzystać też Stefana i jego obronę. Nie mam pojecia o trenerce, ale trenerzy muszą mieć 100 wariantów przygotowanych a najlepiej 101. Ten mecz może się okazać decydującym
-daje szansę nawet na poz2 - a 3 będzie bardzo realna
- najprawdopodobniej ominiemy Prokom- ewentualny z nimi finał
My wiemy jak Anwil gra, a czy Anwil wie jak gra Turów po przyjściu Edneya?

PS. czy Bailey dalej trenuje indywidualnie czy już razem z zespołem. I nie chcę słyszeć co prezes M. mówił bo jak mówił tak jak ostatnio mi napisał grengo to kłamał. :smt084

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2009, 7:36 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sie 2008, 20:59
Posty: 149
Lokalizacja: zgorzelec
Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec godz. 18:40, transmisja w TVP Sport

Jeszcze niecałe dwa tygodnie temu, kiedy to Turów legitymował się bilansem 1-7, a Anwil pokonywał w meczu na szczycie Prokom przewidzenie przebiegu tego pojedynku było by dość łatwe. Jednak w międzyczasie do Zgorzelca przybyli Marcin Stefański i (zwłaszcza) Tyus Edney, którzy odmienili oblicze przygranicznej drużyny i dopomogli w przełamaniu złej passy dwoma zwycięskimi pojedynkami (ze Zniczem i Kotwicą). Włocławianom z kolei przydarzyła się wyraźna przegrana z niżej notowanymi Czarnymi i tym sposobem, dzięki odpowiedniemu układowi punktów, Anwil i Turów stały się sąsiadami w ligowej tabeli. Jednak patrząc na obecną formę tych drużyn, to wydaje się, że w lepszej dyspozycji są podopieczni Igora Griszczuka, którzy na dodatek grają przed własną publicznością. To spotkanie pokaże, na ile Tyus Edney jest europejską legendą, a na ile jeszcze czołowym zawodnikiem starego kontynentu oraz czy Łukasz Koszarek już dziś może być przymierzany do roli pierwszego rozgrywającego naszej kadry.

Typ: Anwil Włocławek



Tak więc Anwil faworytem ale i tak ich dojedziemy ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2009, 8:57 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam. Dzisiaj popiszę, bo od jutra cisza przedmeczowa :-) . Mecz z
Anwilem jest nie tylko o 3 punkty, to może być spotkanie, które w jakimś
stopniu może zadecydować o przyszłości klubu. W dzisiejszym Przeglądzie
Sportowym ukazał się artykuł Michała Guza "Spółki Skarbu Państwa muszą
pozbyć się klubów". W życie weszło zarządzenie ministra skarbu ,
nakazujące spółkom skarbu państwa pozbyć się do końca tego roku udziałów
w klubach sportowych i zaprzestania ich sponsorowania ( tutaj Turowa nie
ma na mapie świata- został wystrzelony w kosmos), jeśli nie ma dowodów,
że daje ono korzyści marketingowe( tutaj jest luka, która daje furtkę,
aby Turów pozostał na ziemi). Swego czasu czytałem artykuł o PGE.
Człowiek od wizerunku i marketingu wypowiadał się na łamach prasy mówic,
że PGE bardziej rozpoznawalne jest poprzez sport niż poprzez kluczowa
kompetencję- energię, przesył energii. Innymi słowy- korzyści
marketingowe nie są do końca mierzalne.Ta furtka jak sądzę jest po to
aby na powierzchni utrzymała się chociażby taka Skra Bełchatów w
siatkówkę- czołowa drużyna w Europie. Dlatego aby mieć jakąś kartę
przetargową Turów musi w tym sezonie być jak najwyżej- najlepiej zdobyć
Mistrza Polski.Dlatego po części mecz z Anwilem jest tak istotny dla
dalszych losów rywalizacji.
Aby kadencja Prezesa Michalskiego nie była utożsamiana ze "wstecznym
odliczaniem Turowa", ów człowiek, polityk, prezes klubu Turów Zgorzelec,
powinien stanąć na głowie aby przekonać decydentów, że pozostawienie
klubu w Zgorzelcu jest zasadne i przynosi wymierne korzyści( tutaj rola
zarządu spółki). Nie ma co się łudzić- cięcia w budżcie będą drastyczne,
ale chodzi o to aby było na tyle pieniędzy w kasie klubu żeby klub
funkcjonował w ekstraklasie. Trzeba uzasadnienie ubrać ładnie w słowa,
oprzeć się na opinii doradców finansowych i prawnych i wysłać do
Ministerstwa a klub będzie dalej istniał- przegrają te kluby które nic
nie zrobią , poddadzą się .

A teraz o samym meczu z Anwilem. Trochę subiektywnie a trochę opierając
się na opinii znamienitego kolegi.
To, że Łukasz Koszarek jest w życiowej formie wiemy, że trzeba na nim
się skupić też wiemy. Ograniczyć jego poczynania można pressingiem i
spróbować Łukasza wypchać pod linię środkową. Chodzi o to aby podania
"adresata" miały dłuższą drogę odbioru. Wtedy
przykładowo Daniels będzie miał łatwiej w przechwyceniu podania. Trzeba
oczywiście uważać na picki Koszarka. Para Adams, "Plutong" nie mogą mieć
chwili wytchnienia. Muszą czuć oddech Krzysia Roszyka, Harrisa i jak
sądzę "Stefana". Liczę na dobra obronę Stefańskiego. Za swoich czasów w
śląsku grywał na tej hali i ma coś do udowodnienia. Trzeba uważać na grę
z kontry Anwilu , a tym samym należy szybko wracać do obrony. W tym
meczu jak sądzę zawodnicy zostawią płuca na parkiecie ale innej rady nie
ma aby zwyciężyć, tym bardziej, ze Anwil wykorzystuje przestrzeń na
boisku, grają po obwodzie. TRzeba grać bardzo ciasno i blisko -
"spłaszczać" teren.

Nie widzę większych przewag Anwilu jeżeli chodzi o zawodników.
Potencjał jest porównywalny. Wszystko w głowach , rękach i nogach.

PS. Jadę z Poznania- czy muszę rezerwować bilet, czy ktoś mi weźmie z KK
a kasę oddam jak dojadę pod Halę Mistrzów. No chyba, że wesoły autobus
będzie jechał przez stolicę "Pyrlandii". Wtedy jak będzie miejsce pojadę
z kibicami..


Ostatnio zmieniony 20 lut 2009, 9:18 przez hakunamakata, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2009, 14:09 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sie 2008, 20:59
Posty: 149
Lokalizacja: zgorzelec
natomiast na polskikosz.pl typują na nas



Anwil Włocławek – PGE Turów Zgorzelec

Jeśli spotkanie to byłoby zaplanowane w Zgorzelcu, to zwycięzcę możnaby wskazać w ciemno – w hali Turowa Anwil nie zwykł przegrywać. Na własnym parkiecie w konfrontacji z przygranicznym zespołem idzie mu jednak nieco gorzej. Teraz koszykarze Igora Griszczuka grają w kratkę – po porażce z Basketem Kwidzyn i zwycięstwie z Prokomem ulegli Czarnym w Słupsku, co stwarza nadzieję dla kibiców, że teraz czas na lepszy występ. Turów dzięki Tyusowi Edneyowi w końcu się odbudował i z nim w składzie nie przegrał, chociaż tak ciężkiego spotkania jak to z Anwilem jeszcze doświadczony Amerykanin jeszcze u nas nie rozegrał. Jego konfrontacja z Łukaszem Koszarkiem będzie ozdobą widowiska, a warto pamiętać, że gdy Edney grywał na euroligowym topie, Polak był jeszcze nastolatkiem.

Typ autora: PGE Turów
22.02.09 godz. 18:40


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2009, 15:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sty 2009, 14:55
Posty: 489
Lokalizacja: ZgOrZeLeC
wiadomo juz czy bailey wystapi??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lut 2009, 16:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec

Mecz Anwil - Turów w tv:

18.30 - TVP Sport (na żywo)

22,15 - TVP Polonia (retransmisja)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2009, 12:23 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 lut 2009, 12:19
Posty: 1
Lokalizacja: Turowa
nie zapominajmy o Modricu ktory jest jednym z najlepszych podkoszowych w lidze moim zdaniem zobaczyłem na jego statystyki ma 7as! bardzooo dobrze zbiera chyba 6 zbiórek na mecz ma i do tego świetnie rzuca za 3 no i pod koszem dobrze gra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2009, 12:44 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 27 maja 2008, 11:29
Posty: 674
Lokalizacja: z Polski
mati6075 pisze:
zobaczyłem na jego statystyki ma 7as!


ja tez zobaczylem i widzialem tam srednio 2 as na mecz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lut 2009, 12:46 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2006, 18:05
Posty: 136
Lokalizacja: Gliwice/Zgorzelec
taki mecz naprawde mozna by ladnie rozreklamowac by przyciagnac potencjalnych widzow nie szczegolnie interesujacych sie do tej pory koszykowka. Tak ciezko ulozyc wpadajace w ucho hasla ? Bo tym ktorzy sie basketem interesuja wystarczy rzut oka na tabele i terminarz by wiedziec jak wazne to spotkanie dla obu zespolow.

Wiadomo ze pierwsze co przychodzi na mysl i co powinno byc ozdoba tego meczu to pojedynek Koszarka z Edney'em. Zreszta o Lukaszu slow kilka. Rozne o nim opinie krazyly. Ze gwiazda juz bym w Warszawie chociazby. W jego talent i potencjal nie watpilem. Ale naprawde uksztaltowanym zawodnikiem stal sie dla mnie dopiero w tym sezonie. Jest liderem czolowego zespolu ligi. Liderem samodzielnym bez Elliota czy Hendersona prowadzi swoj team do zwyciestw. Notuje swietne cyferki. Ale to nie to sprawia ze myslac o zblizajacych sie mistrzostwach i obsadzie pozycji rozgrywajacego jestem najzupelniej spokojny i nie widze potrzeby robienia z Dickau czy innych wymienianych w plotach zawodnikach Polaka po to by nam gre prowadzil. Najwieksza roznica dla mnie w miedzy gra Koszara czy to w Poloni, Turowie czy nawet w zeszlym sezonie w Anwilu a tym co robi obecnie to madrosc w podejmowaniu decyzji na parkiecie. A Lukasz podejmuje te optymalne. Robi dokladnie to czego druzynie potrzeba w danym momencie. To juz nie jest utalentowany chlopak ktory do dobrej gry potrzebuje wsparcia kogo bardziej doswiadczonego. Tak jak nigdy nie bylem jego szczegolnym fanem nawet za czasow jego wystepow w czarno zielonych barwach ( choc mecze we wroclawiu w playoff bede mu na pewno dlugo pamietal ) tak teraz musialem zmienic zdanie. I naprawde sie z tego powodu bardzo ciesze.

A teraz juz wracajac do meczu. Musimy to spotkanie wygrac jesli chcemy uniknac 4 miejsca i spotkania z Sopotem w polfinale. Zeby tak sie stalo musimy miec dwoch rozgrywajacych. Bailey mial czas odpoczac, podleczyc sie i zagrac musi. Nie mozemy pozwolic sobie w takim spotkaniu na to by pilke rozgrywal Milijkovic jak Tyus bedzie odpoczywal. Jak nasza gra wtedy siada mowic nie trzeba. Zreszta potrzebujemy Damira skoncentrowanego na zdobywaniu punktow a nie martwieniu sie o ustawienie akcji. Bailey wirtuozem moze nie jest ale jakos gry tak bardzo nie spadnie jak da pare minut odpoczac Edneyowi. Wiadomo trzeba cisnac Koszarka. On w calym sezonie mial 2 mecze gdzie zagral mniej niz 30 minut. Widac po nim ze ostro naciskany traci sily. I tu nie moze byc inaczej jak nieustanna presja na nim. Kolejna rzecz to defensywa. Bledow w obronie nam popelniac nie wolno. Jak juz ktos w innym temacie wspomnial koszar, Brkic i adams drugi mecz z rzedu tak slabej skutecznosci miec nie beda. Wiec ulatwiac im tego nie mozemy i jak juz maja rzucac to nie z czystych pozycji. Zreszta glupota z naszej strony byloby wdanie sie w strzelanine bo poprostu brak nam do tego argumentow. Kolejna rzecz to to o czym wspomnial DF. Ani Daniels ani Turek a juz na pewno Drobnjak nie sa wielkimi talentami ofensywnymi. Ale kazdy z nich potrafi grac twardo pod koszem i to powinnismy wykorzystac w ofensywie. Szczegolnie jesli na parkiecie nie bedzie Modrica. Nie mozemy tez zapominac ze wysokich Anwilu trzeba kryc zaa lukiem rowniez bo kazdy z nich grozi celnym rzutem z dystansu. A w czym pokladac wiare w zwyciestwo ? Tyus Edney. Kazdy kolejny trening to lepsze zgranie i zrozumienie z partnerami. Roznica miedzy spotkaniem ze zniczem a Kotwica byla ogromna a to tylko tydzien. Jak ktos ma nas poprowadzic do wygranej to musi to byc on.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2009, 12:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 lut 2009, 12:05
Posty: 38
Lokalizacja: Zgorzelec
kuktus pisze:
wiadomo juz czy bailey wystapi??



Bayiley ma być gotowy na 99% powiedział w Poniedziałek Masażysta Turowa. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2009, 19:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
jest!!!!!!!!! :-)))))))
kurde a już mieli -15 na liczniku!
ŁAŁ... czapki z głów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2009, 20:00 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lut 2007, 20:31
Posty: 447
Lokalizacja: Power Station
Ogladając ten mecz miałem wrazenie że widziałem dwa różne zespoły ze Zgorzelca.Pierwsza kwarta jeszcze zagrana poprawnie choc martwiła mnie ilość trafionych trójek przez Anwil z czystych pozycji.Druga to totalna klapa,blamaż i chaos w wykonaniu naszych grajków.Tylu przeklenstw w domu dawno nie wypowiedziałem.
Nie wierzyłem wówczas że jesteśmy w stanie wrócic do gry.Bylismy wrecz osmieszani
przez Adamsa i Plutę.Grali praaktycznie non stop to samo a nasi ni jak nie chcieli im przeszkadzć.
W przerwie spiłem jeden browarek i ....poszło.Jeżeli powodzenie Turowa ma zależeć od ilości wypitego przeze mnie piwa to prosze bardzo.Jestem w stanie sie poświęcić ;)
Nasi po przerwie zagrali z jajem,była obrona,były kontraataki,przechwyty i Drobnjak trafił zza łuku :smt026 .Po przerwie graliśmy jak druzyna,z zaangazowaniem.
Taki Turów chcę ogladać!!!!!!!!!Odrobiliśmy straty z pierwszego meczu i teraz nie pozostaje nam nic innego jak wygrywac ze wszystkimi do konca rundy!!!
Wygraliśmy zdecydownie deskę,oddalismy znacznie wiecej rzutów za 2 niż za 3 a to się zbyt czesto nie zdarza!!!
Oby nasi koszykarze zagrali we wtorek zagrali tak jak dzisiaj w drugiej połowie!


Ostatnio zmieniony 22 lut 2009, 20:01 przez Tomski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2009, 20:00 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
Turow w 2 polowie = o kur... :]:]:]:] Niesamowicie glupie straty w I polowie, zalosna skutecznosc z obwodu, kosmos zza luku w wykonaniu Anwilu, a mimo to... +12 :] Ten mecz pokazuje dobitnie, ze bez Koszara zespol z Wloclawka ma wielki problem, a z kolei tenze wlasnie gracz ma "drobne" klopoty kiedy wywierana jest na niego presja. Nic wiecej teraz nie napisze, bo ciagle mi sie rece trzesa, wciaz nie moge uwierzyc w to, co zobaczylem w II polowie :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..