Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 17:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prośba o pomoc
Post: 24 wrz 2009, 10:02 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam !
Muzeum Łużyckie i Centrum Sportowe zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich miłośników zgorzeleckiej koszykówki o udostępnienie archiwalnych materiałów, które umożliwiły by stworzenie wystawy dotyczącej historii naszego klubu. Poszukujemy przede wszystkim zdjęć oraz wycinków prasowych
Przygotowana z Państwa udziałem wystawa będzie prezentowana w holu Centrum Sportowego.
Informację o posiadanych materiałach prosimy przekazać na adres e-mail: muzeumluzyckie@zgorzelec.eu lub bezpośrednio w Muzuem lub w Centrum Sportowym.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.


Ostatnio zmieniony 24 wrz 2009, 10:02 przez PiotrArcimowicz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2009, 11:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Pewne wiadomości i materiały można znaleźć tu: http://zgorzelec.info/forum/viewtopic.php?t=2932 Jednak najlepiej dotrzeć do byłych zawodników i działaczy klubu - oni mają z pewnością wiele materiałów.

Rozumiem, że przy okazji takich przedsięwzięć szuka się dodatkowych materiałów wśród zwykłych ludzi. Mam jednak wrażenie, że w naszym klubie po macoszemu traktowano zawsze zbieranie i zabezpieczanie wszelkich materiałów - zdjęć, artykułów i innych materialnych oznak historii i dorobku klubu. Przykładem są zakurzonej pordzewiałe puchary i medale stojące w niezabezpieczonej gablocie w CSR.

Mam nadzieję, że w przyszłości klub stworzy jakąś stałą ekspozycję i wyda monografię naszego klubu!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2009, 18:12 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
paawlus pisze:
Mam jednak wrażenie, że w naszym klubie po macoszemu traktowano zawsze zbieranie i zabezpieczanie wszelkich materiałów - zdjęć, artykułów i innych materialnych oznak historii i dorobku klubu.

Coś w tym jest ale nie do końca. Dzisiaj dotarłem do osoby, która "trzyma rękę" na albumach ze zdjęciami, wycinkami dotyczącymi naszego klubu. W poniedziałek mam dostać do rąk te "perełki". Tak więc Piotrek w przyszłym tygodniu zabieramy się do pracy.
paawlus pisze:
Przykładem są zakurzonej pordzewiałe puchary i medale stojące w niezabezpieczonej gablocie w CSR.

Już niezakurzone, nie pordzewiałe. Zdobyłem klucze od gablot, które nie były otwierane przez lata. Pracownicy CSR zajęli się archiwizacją tego co tam stało oraz zrobieniem porządku poprzez podział na poszczególne kluby. Oczywiście przy okazji starto kurz, umyto wszystkie nagrody. Chciałbym to wszystko podświetlić tak aby móc to lepiej eksponować podczas imprez, które mam nadzieję będą się odbywały w CSR. Przy okazji przekazano do odnowy (czyszczenia) sztandar klubu, który później wróci do siedziby Klubu Żeglarskiego. Na jego miejsce chciałbym umieścić historię powstania klubu tak, żeby każdy mógł wiedzieć dlaczego Klub Żeglarski rządki Klubem Koszykarskim :) . Pierwsze kroki zmierzające do zachowania dorobku klubu zostały poczynione. Mam nadzieję, że nie skończy się na słowach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2009, 18:56 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2008, 19:17
Posty: 611
Lokalizacja: Zgorzelec
Znam osobę ,która wręcz nałogowo bawi się w zbieractwo wszystkiego co jest powiązane z Turowem.
Wypada także tu wspomnieć o Ś.P. Krzysiu Naruńcu , który też miał pewne zbiory.
Postaram się dowiedzieć czegoś więcej o tych zbiorach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2009, 22:32 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Myślę, że dobrze byłoby skontaktować się z Jerzym Liszką, który przez wiele lat był pracownikiem koszykarskiego Turowa, a który w niewyjaśnionych (czy oby na pewno?) okolicznościach rozstał się ze swoim stanowiskiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 wrz 2009, 23:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 867
Lokalizacja: wlaczam GPS
Krzysiek wez przestan z tymi swoimi domyslami...

btw. zwrocie sie do Klubu, z tego co pamietam znajduja sie tam materialy, wycinki z gazet, wiele starych pamiatek... nawet takie z czasow kiedy Klub nazywal sie Turow Bogatynia...

poza tym... warto zwrocic sie do osob prywatnych... Pan Marek Cyrocki (maz glownej ksiegowej), Pan Tadeusz Morawski, Norbert Marcinow (GUSTAW)... ja powinienem miec w domu (albo tutaj musialbym sprawdzic) jakies stare zdjecia w formie cyfrowej, plakaty itp.

Na pewno zwroc sie do Klubu bo tam byly na pewno przez bardzo dlugi okres na poczatku istnienia Klubu i pozniej w latach 80-90'tych prowadzone kroniki... ja postaram sie przejrzec plyty na weekend...

wiecej info na PW.

pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 wrz 2009, 7:07 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
I ja sięgnę do szuflad..zdjęć nie powinno zabraknąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 wrz 2009, 7:11 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lut 2008, 11:43
Posty: 82
Lokalizacja: Zgorzelec
hmmm ciekawy pomysł , a zatem i ja pogadam z swoim ojczulkiem i na bank coś wyszperam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2009, 12:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
PiTeK pisze:
Pierwsze kroki zmierzające do zachowania dorobku klubu zostały poczynione. Mam nadzieję, że nie skończy się na słowach.

Wielki szacunek i podziękowanie za to! Dobrze, że udało się (wszystko?) ocalić.

grengo pisze:
Myślę, że dobrze byłoby skontaktować się z Jerzym Liszką, który przez wiele lat był pracownikiem koszykarskiego Turowa, a który w niewyjaśnionych (czy oby na pewno?) okolicznościach rozstał się ze swoim stanowiskiem.

Pan Liszka to był społecznik, który z pasją pracował dla klubu praktycznie za free. No i takiego człowieka kilka lat temu odstawiono na boczny tor... I jak my tu mamy budować lokalne lobby-środowisko koszykarskie?! Ale to temat na inną rozmowę.


Jakieś materiały pewnie zbierał też ś.p. Tadeusz Czernecki - warto porozmawiać z jego rodziną. Warto popytać też byłych zawodników.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2009, 13:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
paawlus pisze:
No i takiego człowieka kilka lat temu odstawiono na boczny tor...


Nawet społecznikom zdarza się zrobić głupotę, która skutkuje np. odstawieniem na boczny tor..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..