Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 10:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
Post: 21 cze 2014, 16:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
bog180 pisze:
JJ to biznesmen i nie można odbierac mu prawa robienia pieniędzy . Raczej trzeba by dopingować naszych włodarzy do ostrzejszej walki


Może i walki ale przede wszystkim pracy. Więcej pracy, ponieważ trudniej jest obronić tytuł niż go zdobyć. Zakładam, że włodarzom klubu uda się przekonać władze Euroligi i najlepsza liga w Europie zawita do Zgorzelca. Nie muszę tłumaczyć co to by znaczyło dla klubu, miasta, sponsora, kibiców, mieszkańców Zgorzelca i okolic. Podejrzewam, że na Euroligę poprzyjeżdżaliby sympatycy koszykówki z całego makroregionu. Nie wiem co zakłada aneks do umowy, ale na 12-14 baniek jak sądzę klub może liczyć ( w przypadku udziału w EL ).Klub nie popełnił większych błędów w budowie mistrzowskiego składu. Uzupełniał braki w składzie właściwymi graczami. Odpowiednio reagował na ruchy Stelmetu. Dobierał graczy pasujących do koncepcji. Teraz to inni będą obserwować co zrobi Turów, jakie poczyni kroki. Mam nadzieję, że rynek jest odpowiednio monitorowany i uda się zakontraktować graczy klasowych. W mojej ocenie Turów potrzebuje conajmniej 2 graczy europejskiego formatu, ale z odpowiednim charakterem. Prince został sprowadzony do Zgorzelca aby pomógł w zdobyciu złota. Wcześniej nic wielkiego nie zdobył i nie ma co ukrywać, że dzięki klubowi ze Zgorzelca się wypromował i rozwinął. Przy okazji trochę zarobił. Był głodny sukcesu i postawiony przed nim cel go po części nakręcał. Gwiazdorzył? Ok, ale w granicach rozsądku a jego "aktorstwo" zwięszało oglądalność nie tylko w Zgorzelcu. Moim zdaniem zakontraktowanie "Księcia" to jeden z najlepszych ruchów w historii klubu.
Pozostał szkielet :
PG ? - Tony Taylor
SG Wiśniewski, Chyliński, Karolak
SF ? -?
PF ? Dylewicz? Kulig
C - ? Nikolic?, Zigi

Przede wszystkim Turów musi się wzmocnić 1-2 graczami podkoszowymi ( Zigi - daleki desant ), bardzo dobrym skrzydłowym i klepaczem europejskiego formatu. Chyba, że się uda wyłowić perełkę z USA na którąś z brakujących pozycji - młodego wilczka z nieprzeciętnymi umiejetnościami. Euroliga jest wystarczającym magnesem, ale kontrakty trzeba podpisywać z głową.

Dla mnie lepsza gra Turowa i spokojniejsze reakcje Rajkovica rozpoczęły się od momentu przyjścia Serba od skautingu. Nie wiem jak facet ma na nazwisko ale dla mnie jego rola w zdobyciu złota jest duża.

Rrajkovic pozostał i niech dalej Turów gra taką koszykówkę, szybką, kombinacyjną, z pomysłem ale z jeszcze lepszymi wykonawcami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2014, 16:54 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 sie 2012, 10:17
Posty: 789
tak na prawdę praca Topy jest nie do przecenienia, a mało kto zdaje sobie z tego sprawę, cichy, zakulisowy bohater tego sezonu... pracuje praktycznie od początku sezonu, będąc w Serbii również cały czas był w kontakcie ze sztabem szkoleniowym, a tak się umówili, że na najważniejsze momenty sezonu powróci do Zgorzelca i będzie pracował na miejscu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 cze 2014, 16:59 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Stelmet znowu pompuje balon? ;)

Stelmet blisko sfinalizowania "dużego" nazwiska

Wracając do naszego wątku -> klub musi dokonać udanych transferów za pierwszym strzałem - biorąc pod uwagę, że będą kontraktować zawodników za niemałą kasę, oczywiście którzy mają robić różnicę, nie ma miejsca na kosztowne pomyłki, ponieważ później może zabraknąć kasy na konkretne wzmocnienia - patrz sezonowcy :P

Jeżeli dodatkowo marzy nam się awans do T16, to transfery muszą być pewne i trafione w 100%, ponieważ w EL każdy mecz jest najważniejszy - w pierwszych meczach możemy zaskoczyć przeciwnika zgranym już zespołem, który rozumie się bardzo dobrze na boisku i tu jest tak ważne pozostawienie najlepszych zawodników z tego sezonu - trenera już znają ;)

Wydaje mi się, że lepiej na początku "poświęcić" trochę więcej kasy i ściągnąć dobrych zawodników, niż brać wersję "oszczędnościową" z możliwością odkrycia perełki/odbudowania się zawodnika/wystrzelenia talentu i ewentualnie ratować się później uzupełnieniem składu, jak coś się nie uda.

Teraz my mamy szansę zaistnieć w EL i obronić tytuł MP, ale nie możemy popełnić takich błędów, jak sezonowcy 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2014, 8:34 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
JJ Jako polski biznesmen wie ,że na odległość i przez pośredników niewiele się załatwi więc sam jeżdzi gdzie trzeba boje się że ten Dwór Grzegorza przechytrzy ,obym się mylił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 cze 2014, 18:32 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
bog180 pisze:
JJ Jako polski biznesmen wie ,że na odległość i przez pośredników niewiele się załatwi więc sam jeżdzi gdzie trzeba boje się że ten Dwór Grzegorza przechytrzy ,obym się mylił.


W tym sezonie to Turów pokazał jak się buduje mistrzowski skład, jak się dobiera zawodników, jak się racjonalnie wydaje pieniądze. Dokładne przeciwieństwo tego co zrobił Stelmet. Myślę, że oba kluby w Eurolidze wystąpią - Turów bezpośrednio, Stelmet w eliminacjach. Nie ma lepszej reklamy od Euroligi. PGE o tym wie, podobnie JJ i sponsorzy Stelmetu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 7:02 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
hakunamakata pisze:
Myślę, że oba kluby w Eurolidze wystąpią - Turów bezpośrednio, Stelmet w eliminacjach


Na dzień dzisiejszy potencjalne zaproszenia do kwalifikacji EL otrzymają:

Unics Kazan (najwyżej sklasyfikowana drużyna z VTB bez gwarantowanej licencji na grę w EL)
SIG Strasbourg (zwycięzca sezonu zasadniczego we Francji)
Alba Berlin (zwycięzca sezonu zasadniczego w Germanii)
CEZ Nymburk (mistrz Czech)
Oostende (mistrz Belgi)
Levski Sofia (mistrz Bułgarii)
Ventspils (mistrz Łotwy)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 7:29 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 sie 2012, 10:17
Posty: 789
małe statystyczne porównanie naszych Taylor'ów w finałach za @wrobelooo:
http://www.basketstats.pl/panowie-taylor-tony-mike/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 20:26 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lis 2007, 11:24
Posty: 300
Torey Thomas podaje dalej tweety, w których ludzie piszą o Zgorzelcu jako kierunku, który TT obierze w przyszłym sezonie. Fajnie jakby toczyły się jakieś rozmowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 cze 2014, 20:36 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 sie 2012, 8:48
Posty: 111
Lokalizacja: Zgorzelec
urys pisze:
Torey Thomas podaje dalej tweety, w których ludzie piszą o Zgorzelcu jako kierunku, który TT obierze w przyszłym sezonie. Fajnie jakby toczyły się jakieś rozmowy.


Czy ja wiem czy nasza stara TT'ka by była odpowiednia na eurolige i granie pierwszych skrzypiec ;p
Torey ostatnio chyba był bez klubu i nie wiadomo jak z jego formą a nam na 1 i 5 jest potrzebny strzał w dziesiątkę bez żadnych pomyłek i korekt ; /


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2014, 14:47 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Trzeba się spodziewać, że teraz będziemy dostawać kupę ofert od agentów, którzy będą nam próbować wcisnąć jakiś "świetnych" zawodników - oczywiście ich priorytetem będzie wyciągnięcie od nas kasy i kuszenie zawodników EL.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2014, 16:58 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
http://www.zielonagora.sport.pl/sport-z ... LokZielTxt


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 cze 2014, 18:03 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Fajnie byłoby jakby dwie drużyny z Polski występowałyby w EL, nawet jeżeli ta druga drużyna to sezonowcy. Szczerze jednak musimy sobie powiedzieć, że nie mają szans na wygranie eliminacji, ale pomimo wszystko trzeba docenić wysiłki ich prezesa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2014, 20:07 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
http://www.euroleague.net/news/i/138175/180#


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 cze 2014, 22:13 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
Entor pisze:
http://www.euroleague.net/news/i/138175/180#


Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 cze 2014, 6:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:24
Posty: 173
Lokalizacja: Wroclaw
Barca, Maccabi, Unicaja, ALBA, Bayern i lecimy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..