Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 16:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31 gru 2006, 0:32 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2006, 18:05
Posty: 136
Lokalizacja: Gliwice/Zgorzelec
Na plus

Obrazek
Azs Koszalin 5-0

Czym trener Koniecki karmi swoich graczy ?? Miesiac zdecydowanie na plus. Komplet zwyciestw. Tego nawet najwieksi optymisci sie nie spodziewali. Widac praca trenera zaczela przynosic skutki i akademicy odbili sie od dna. Na uwage moga zaslugiwac szczegolnie wygrane z Stala i Polpharma. Chyba skonczyl sie okres gdzie mecz z Azsem byl pewnym dopisaniem sobie kolejnych dwoch punktow. I bardzo dobrze bo zal bylo patrzec jak tak doswiadczony trener notuje same porazki.

Na uwage na pewno zasluguje kilku zawodnikow jak chocby Brandon Spann czy Dawid Witos. Obaj byli najskuteczniejszymi zawodnikami Azsu w grudniu ze srednimi odpowiedio 16,8 i 14 punktu na mecz. Jak juz jestesmy przy strzelcach to nie mozna zapomniec o Michaelu Haynesie ktory pomimo 15,2 punktu w ostatnim miesiacu wyroznil sie jeszcze jednym. Iloscia rzutow za 3. Oddal ich 18 trafiajac tylko 1. Nieladnie, bardzo nieladnie.

Obrazek
Turow Zgorzelec 5 – 0

Komplet zwyciestw, pozycja lidera czego chciec wiecej na zakonczenie miesiaca i roku. Dwa piekne mecze z Prokomem i Czarnymi. Ostatnio pojawilo się coraz wiecej plotek na temat nowych zawodnikow, padaly nawet nazwiska... a prezes z trenerem zaprzeczaja. Coz pozyjemy zobaczymy.

Przed sezonem smiano się ze sciagamy Kelatiego tym bardziej ze nie przechodzil nawet testow. Thomas w grudniu notowal 18,4 punktu na mecz. Chyba nikt nie mysli już o wywaleniu tego zawodnika. A i zarzut o brak strzelca zdaje się nie mieć podstaw. Także Andreas Rodriguez zdaje się dochodzic do dyspozycji jakiej od niego wszyscy w Zgorzelcu oczekiwali. 13,8 punktu , 7,8 asysty i 2,2 przechwyty. Bardzo ladnie. A byloby jeszcze lepiej gdyby nie Krzysiek Roszyk. 1,2 punktu od podstawowego gracza kadry ?? Panie Filipovski tu jest cos nie tak. Ostatnio Krzysiek mimo skromnej zdobyczy punktowej zagral swietny mecz przeciwko Czarnym i oby to był dobry prognostyk na nastepne spotkania.

Obrazek
Stal Ostrow 4 - 1

Trener Kowalczyk odeslal do domu w tym miesiacu 3 graczy. Niezle. Co do wynikow to sa one dziwne. Pokonali Slask i Anwil po to by przegrac z Azsem. To tylko pokazuje jak nieobliczalny jest ten zespol. Moze wygrac i przegrac z kazdym w lidze. Na pewno jasnym punktem jest tu Tony Akins ktory okazuje sie nie tylko niezlym strzelcem ale i sprawnym kreatorem gry. A takiego w Ostrowie brakowalo od poczatku sezonu. Do skladu doszedl tez znany z Anwilu Erdmann i to moze byc jedna z bardziej trafnych decyzji Kowalczyka. O ile go wczesniej nie zwolni.

Co do zawodnikow to po kiepskim poczatku renesans przezywa Ansley. W grudniu gral na poziomie punktow i zbiorek. Nie mozna zapomniec o Szawarskim i Zurawskim ktorzy ten miesiac indywidualnie napewno moga zliczyc do udanych. Odpowiednio punkto i zbiorek mowi samo za siebie. Na drugim biegunie jest Arturs Brunins ktory w grudniu nie zachwyca niczym poza fryzura.kolejny do wymiany ??

Obrazek
Kager Gdynia 4 - 1

Miesiac na pewno udany dla beniaminka ligi. Cztery kolejne zwyciestwa. miejsce w tabeli dajace awans do playoff. Zle nie jest. Co nie znaczy ze nie moze byc lepiej. Szczegolnie cenne wydaje sie zwyciestwo nad stala odniesione na goracym parkiecie w Ostrowie. Ostatnie 4 wygrane mecze pokazuja rowniez jak bardzo w Kagerze potrzebna jest rowna gra Kueblera.

Kadziulis w koncu zaczyna przypominac gracza jakiego znamy z anwilu i ze srednia 16,5 na pewno ostatni mieisac moze zaliczyc do udanych. Podobnie jak Courtney Eldridge ktory zaskakiwal rowna forma . 13,8 punktu i 6 asyst w jego wykonaniu w ostatnim miesiacu to dobry zwiastun.

Obrazek
Prokom Trefl Sopot 4 – 1

Terminarz nie najlatwiejszy. W grudniu mecze wlasciwie z cala czolowka. Ale najpierw sopocianie zrobili sobie niezly trening strzelecki z Zniczem. Pozniej już tylko Turow , Czarni, Slask i Anwil. Podobnie jak Kotwica. Tle ze ta wygrala z tego jeden mecz. Prokom jeden przegral co biorac pod uwage eurolige i zlym wynikiem na pewno nie jest. Szczególnie ze kontuzje nie omijaly. Styl to już inna sprawa. Sporo uwag padalo pod adresem Kijewskiego. Ze to niby nie trener. Ale teraz kibice Prokomu mogą oddetchnac z ulga bo w koncu maja swojego Szeryfa.

Na szczegolna uwage zasluguje Donatas Slanina. 17,6 punktu i te 35 zaaplikowane Slaskowi robi wrazenie szczególnie w tak wyrownanej druzynie jak Prokom. Slabych stron jak na razie brak.

Srednio na jeza

Obrazek
Czarni Slupsk 3 - 2

Niby nie jest zle. Czarni sa wysoko w tabeli. A jednak grudniowe wyniki sa ciut niepokojace. Czarni wygrali ten spotkania ktore wygrac mieli. Natomiast polegli w oby meczach z kandydatami do medali. Trener Griszczuk napewno ma o czym myslec. Szczegolnie ze kolejne mecze do latwych na pewno nie beda nalezec. Ciezko nie oprzec sie wrazeniu ze mimo tego ze Czarni graja w niezmienionym skladzie drugi sezon i niby pojawila sie w koncu lawka to zespol jest troche slabszy niz w poprzednich rozgrywkach. Z tym ze to moze byc bardzo zludne wrazenie...

O ostatnich spotkanich w tym roku na pewno jak najszybciej chcialby zapomniec Miah Davis. 4 punkty ze zniczem czy 5 z turowem to zdecydowanie za malo jak na tego gracza. A jemu nie wolno miec kryzysu. Na wyroznienie moze zaslugiwac Frasunkiewicz. Moze nie osiaga spektakularnych wynikow ale utrzymuje rowny poziom.

Obrazek
Polpharma Starogard Gdanski 3 – 2

Miesiac jak poprzednie. Raz z tarcza raz na tarczy. Pierwsze i ostatnie spotkanie w miesiacu trener Jankowski i jego zespol do udanych nie zaliczy. Bilans niby na plus ale ta porazka z Azsem ... Akademicy przerwali tym spotkaniem serie 8 porazek. To chluby na pewno nie przynosi. To nie powinno się przytrafic druzynie walczacej o playoff. Ciuekaw jestem niezmiernie jak wygladaja relacje na lini trener – Crowe bo osobiscie mam wrazenie ze ten gracz wprowadza wiecej zametu niż jest z niego pozytku. Choc oczywiście mogę się mylic ...

Patric Okafor . To an pewno obok Haringtona najwazniejszy zawodnik Polpharmy. Co wazniejsze gra na cholernie rownym poziomie. Zdobywa punkty, walczy na desce i nawet do tego broni. 19,6 punktu, 9,6 zbiorki . Kto by nie chcial takiego zawodnika ?? Pewnie Pawel Wiekiera. Cos się nie może odnalesc w tej druzynie. Moglby być waznym zmiennikiem ale nie z 6,2 punktami na mecz. Od tak doswiadczonego zawodnika można wymagac wiecej.

Obrazek
Slask Wroclaw 2-3

Ciezko powiedziec zeby grudzien byl miesiacem udanym dla wroclawskiej druzyny. Wygrane 2 z pieciu spotkan. Co prawda przelom roku nie od dzis wiaze sie z kryzysem druzyn prowadzonych przez Urlepa a jednak porazki takie jak ze Zniczem zdarzac sie nie powinny i to burzy wlasnie ogolne wrazenie z tego miesiaca . Porazke z Stala i Prokomem mozna wrzucic w "koszty". Do Slaska doszedl w koncu tak dlugo oczekiwany center. Jestratijevic co prawda trenowal juz we wroclawiu ale wczesniej na niego kasy braklo. Za to jest teraz i jak dojdzie do odpowiedniej formy z pewnoscia bedzie sporym wzmocnieniem.

Na wyroznienie w zespole zasluguje kilka osob. Najpierw te pozytywne dla Glena Elliott ktory w 5 grudniowych spotkaniach notowal 8 punktow i 4,4 zbiorki w okolo 16 minut spedzonych w kazdym meczu na parkiecie ( przy 3 pkt i 2,3 zb w 12 min do grudnia ). Druga wyrozniona postac to Radek Hyzy. On napewno tego miesiaca do udanych nie zaliczy. 8 punktow i 3 zbiorki w 15 minut to zdecydowanie za malo jak na lidera. Szczegolnie ze do tej pory szlo mu swietnie ( 14,8 pkt 4,6 zb w 26 min ).
No i ostatnie szczegolne wyroznienie dla Deana Olivera. Nie bede sie rozpisywal o tym jaki jest dobry... Oby wiecej takich zawodnikow trafialo do naszej ligi.

Obrazek
Polpak Swiecie 2- 3

Dzialo sie tu nie mniej niz we Wloclawku. Najwazniejsze to zmiana trenera. Kurtikowa ktorego w Swieciu chyba wszyscy mieli dosc zastapil Konstantinos Flevarakis. Trener z doswiadczeniem w eurolidze. Prowadzi kadre Szwecji. Kibice Polpaku chyba szybko zapomna kto prowadzil ich zespol jeszcze na poczatku tego sezonu. Wyniki w grudniu sa takie sobie. Szczegolnie w oczy kole porazka z Azsem.

2006-12-07 ta data zapadnie niewatpliwie w pamieci kibica w Swieciu. Wtedy to ich team opuscil Edmunds Valeiko. Oby jak najmniej takich wynalazkow.

Na minus

Obrazek
Anwil Wloclawek 1-4

We wloclawku wiele sie dzialo ale zapewne nie tak to mialo wygladac. Porazki w kipeskim stylu z zespolami jak Polonia czy Kotwica ( z calym szacunkiem ) nie powinny sie zdarzyc. Caly czas problemy z skladem. Zawirowania. Pojawil sie Otis Hill ale i to nie wplynelo na wyniki Anwilu. No i doczekalismy sie zmiany trenera. Czy za szybko czy nie nie mi osadzac. Cos jednak trzeba bylo zrobic i w ostatnim grudniowym pojedynku wloclawski team poprowadzil Ales Pipan. A przeciwnika mial nie byle jakiego bo sam Prokom. ...
Na pewno potrzeba troche czasu na ulozenie tego wyszystkiego. Jest nowy doswiadczony trener. Sa klasowi gracze. Brakuje za to lawki choc to pewnie niedlugo sie zmieni.

Ciezko wyroznic konkretnych zawodnikow w Anwilu. Na pewno wszyscy spodziewali sie wiecej po sciagnieciu Hilla. ale on zagral dopiero 3 mecze. zmienil sie trener a Otis to klasowy jak na nasze warunki gracz i niedlugo pewnie bedzie zachwycal tym co pamietamy z jego gry w Polonii.

Obrazek
Znicz Jaroslaw 1- 4

Drugi z beniaminkow na pewno nei zaliczy konca roku do udanych. Choc jakis pozytywny akcent tez sie znajdzie. Zaczelo sie jednak od pogromu 60 punktami z Prokomem. W ostatnim spotkaniu w tym roku Znicz niespodziewanie wygral ze Slaskiem. Jednak to jedno jedyne zwyciestwo to zdecydowanie za malo by gracze z Jaroslawia mogli w dobrych nastrojach swietowac nowy rok. Moze pojawienie sie serbskiego centra cos zmieni. Becin na razie spisuje sie bardzo przyzwoicie. Rowniez pojawienie sie Alvina Cruza cos moze dac Zniczowi. Przynajmiej rozgrywanie nie bedzie zalezalo glownie od nieobliczalnego Clemonsa.

I wlasnie od wspomnainego wyzej gracza zaczniemy. 5,4 punktu od amerykanskiego rozgrywajacego w grudniu to wrecz tragicznie. Szczegolnie ze do tej pory notowal 13,5. Tak zle na niego konkurencja wplywa ?? W koncu ustabilizowal jak sie wydaje forme Majewski i okazuje sie waznym zawodnikiem w Zniczu. Srednio 11 punktow i 5,6 zbiorki za grudzien to dobry wynik.

Obrazek
Polonia Warszawa 1- 4

Zaczelo sie swietnie . Wysoka wygrana z Anwilem. Pozniej bylo juz duzo gorzej i w rezultacie bilans ktory na pewno nikogo nie zachwyca. Ale to tylko pokazuje jak waznym zawodnikiem dla trenera Kaminskiego jest Rolandas Alijevas. Mlody litwin opuscil 3 ostatnie mecze i trojka amerykanow sama nie byla w stanie wyrwac choc jednego meczu.

Kenny Walker 13,4 punktu i 6,8 zbiorki, Antonio Hudson 18,8 punktow 5,4 zbiorki i 3,8 asysty i Grady Reynolds 17,4 punktu 10,4 zbiorki i 2,4 bloku. Oni juz przyzwyczaili nas do tego ze sa najskuteczniejszymi zawodnikami Czarnych Koszul i nie inaczej bylo w grudniu.

Obrazek
Kotwica Kolobrzeg 1 – 4

To nie tak mialo wygladac. Mialo być pieknie, mialy być zwyciestwa mialo być playoff. Karol miał swiecic triumfy. Ale Karola już w Kolobrzegu nie ma. I to dobra wiadomosc dla Danielsa. Nie pomogly zwyciestwa z Prokomem nie pomogly z Anwilem. Dzialacze zrobili to co powinni zrobic już przed sezonem. Lepiej może nie będzie ale zawsze na to jest jakas nadzieja. Z trenerem dwoja imion nawet nadzieji mieć nie można. Przynajmiej można liczyc na to ze Kotwa nie będzie wiecej kar placila . Żeby być sprawiedliwym to należy wspomniec ze Kotwica latwego terminazu nie miala. Turow, Czarni, Slask, Anwil. Ladnie to ktos ulozyl.

Jedno co trzeba przynac Karolowi to fakt ze postawil na Bigusa. A ten odplaca się swietna gra. 13 punktow, 8,8 zbiorki . A nie mogl tak grac w Turowie ?? Ale żeby nie było rozowo to Karol postawil tez na Avlijasa. A ten się odplacicl z nawiazka.. 3,3 punktu na mecz a Kikowski na lawie...

Fatalnie

Obrazek
Unia Tarnow 0 – 5

Fatalnie , fatalnie, fatalnie. Komplet porazek. Czarna seria siegla już 8 spotkan. Zle się dzieje w zespole jaskolek. I nawet powrot do Tarnowa bohatera poprzedniego sezonu Bojana Malesevica niewiele pomogl. Zanosi się wiec na to ze Unia niestety będzie glownym kandydatem do spatku. No chyba ze kolejny cud ??

Ciezko tu kogos wyroznic.

Liczby miesiaca

5
– Tyle trwa seria Azsu. Tak tak seria zwyciestw.

8 – Tyle punktow zdobyli w jednej kwarcie mistrzowie polski w jednym ze spotkan w grudniu.

10 – Tyle trojek trafil w jednym meczu Slaniana. Tyle tez meczy wygral pod rzad Turow Zgorzelec.

53 – Tyle punktow wystarczylo żeby Znicz wygral mecz.

54 – Tyle punktow rzucil Prokom w spotkaniu z Turowem. To najmniej od... bardzo dawna.

60
– Taki procent za 3 miał w grudniu Kelati trafiajac 20 z 33 rzutow. Taka tez przewaga wygral Prokom z Zniczem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 gru 2006, 12:25 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 gru 2006, 10:24
Posty: 66
Morgoth pisze:
Czym trener Koniecki karmi swoich graczy ??


Koniu od samego początku mówił, że potrzebuje czasu. Złożył ciekawy zespół, w którym nie brakuje chyba nikogo. Contenderem to oni nie będą, ale o ósemkę zawalczą moim zdaniem.

Morgoth pisze:
Jak juz jestesmy przy strzelcach to nie mozna zapomniec o Michaelu Haynesie ktory pomimo 15,2 punktu w ostatnim miesiacu wyroznil sie jeszcze jednym. Iloscia rzutow za 3. Oddal ich 18 trafiajac tylko 1. Nieladnie, bardzo nieladnie.


Nie wiem czy tylko mi się to rzuciło w oczy, ale facet budową, motoryką przypomina mi MJ`a, Kobe... Taki silny, dynamiczny koszykarz, tylko bez rzutu. Na naszą ligę wystarcza, bo Haynes zbiera, punktuje spod kosza i wymusza faule.

Morgoth pisze:
Turow Zgorzelec 5 – 0 <ciach>


Kto w Zgorzelcu zwalnia jeszcze Rodrigueza albo Kelatiego? Gdzie Ci krzykacze?

Morgoth pisze:
Co do zawodnikow to po kiepskim poczatku renesans przezywa Ansley. W grudniu gral na poziomie punktow i zbiorek. Nie mozna zapomniec o Szawarskim i Zurawskim ktorzy ten miesiac indywidualnie napewno moga zliczyc do udanych. Odpowiednio punkto i zbiorek mowi samo za siebie. Na drugim biegunie jest Arturs Brunins ktory w grudniu nie zachwyca niczym poza fryzura.kolejny do wymiany ??



Brunins nie pierwszy i nie ostatni ...
Żurawski jak dla mnie robi 90% roboty dla Stali pod deskami. Ciekawi mnie tylko jak długo nieprzygotowani fizycznie gracze pociągną w tej lidze. Dużo wygrają doświadczeniem (Szawarski, Żurawski, Ansley, Krzykała, Erdman), trochę pomoże młody Akins. Dziwi mnie, że nie wspomniałeś o bardzo dobrrej formie Krzykały. Jak dla mnie rewelacja.

Morgoth pisze:
Ciezko nie oprzec sie wrazeniu ze mimo tego ze Czarni graja w niezmienionym skladzie drugi sezon i niby pojawila sie w koncu lawka to zespol jest troche slabszy niz w poprzednich rozgrywkach


Mają ławkę, a grają 7 zawodnikami. Bez sensu, bez ładu i składu. Dlaczego w meczu z Turowem gdy w 3 kwarcie jest -15 nie wypróbować innych rozwiązań skoro całej pierwszej piątce nie idzie? I nie mówię tylko o Tomku Zabłockim.

Morgoth pisze:
Pewnie Pawel Wiekiera. Cos się nie może odnalesc w tej druzynie. Moglby być waznym zmiennikiem ale nie z 6,2 punktami na mecz. Od tak doswiadczonego zawodnika można wymagac wiecej.


Wiekiera to jest do wymiany od początku rozgrywek. Facet nie broni, nie trafia. Zresztą tak jak całą karierę ... Raz w Śląsku mu się to udało i big star nagle. Dla mnie najważniejszą postacią obok Harringtona i Okafora jest Iwo Kitzinger. Zabija mnie jego pewność siebie. Oby tak dalej, takich zawodników w Polsce potrzeba.

Morgoth pisze:
Slask Wroclaw 2-3

Nie mam słów. Chyba się chłopcy przetrenowali.

Cytuj:
2006-12-07 ta data zapadnie niewatpliwie w pamieci kibica w Swieciu. Wtedy to ich team opuscil Edmunds Valeiko. Oby jak najmniej takich wynalazkow


Jest jeszcze druga wersja tyle, że we Włocławku... Nikola Otasević.

Zresztą nie tylko we Włocławku. Cały ten rozgrywający w Unii Cesnauskas czy jakiś taki młody śmieszny serb z 2 ligi. Po cholerę ściąga się coś takiego? Bo tani? Przecież taki Otasević, Valeiko, ten z Unii i pewnie jeszcze kilku super graczy, to można w pierwszej lidze znaleźć. A i wszyscy będą bić brawo, bo daje się szansę polakom, a i będzie to ładnie wyglądało, że trener nie szuka na siłę zagranicznych popaprańców. Wystarczy takiemu swojemu powiedzieć, żeby się nie bał grać i myślę, że spokojnie na tym samym poziomie co wyżej wymienieni nie jeden by sobie poradził, jak nie byłoby dużo lepiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 gru 2006, 12:49 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2006, 18:05
Posty: 136
Lokalizacja: Gliwice/Zgorzelec
anfernee pisze:
Nie wiem czy tylko mi się to rzuciło w oczy, ale facet budową, motoryką przypomina mi MJ`a, Kobe... Taki silny, dynamiczny koszykarz, tylko bez rzutu. Na naszą ligę wystarcza, bo Haynes zbiera, punktuje spod kosza i wymusza faule.


Tyle ze przy tym jest cholernie egoistyczny. Jak czarna dziura. Jak juz dostanie pilke to mozna przestac kryc pozostalych graczy i rzucic sie w 5 na niego bo wiadomo ze bedzie amodzielnie konczyl akcje. Swoja droga motoryka imponuje rzeczywiscie.

anfernee pisze:
Brunins nie pierwszy i nie ostatni ...
Żurawski jak dla mnie robi 90% roboty dla Stali pod deskami. Ciekawi mnie tylko jak długo nieprzygotowani fizycznie gracze pociągną w tej lidze. Dużo wygrają doświadczeniem (Szawarski, Żurawski, Ansley, Krzykała, Erdman), trochę pomoże młody Akins. Dziwi mnie, że nie wspomniałeś o bardzo dobrrej formie Krzykały. Jak dla mnie rewelacja.


Gdybym mial napisac wyszytkie przemyslenia pewnie bym nad tym z tydzien siedzial. Krzykala daje duzo dobrego z lawki. Wlasciwie taki gracz to skarb dla trenera. Wyjdzie na parkiet, ustawi gre, wie kiedy przyspieszyc a kiedy zwolnic. Kiedy trzeba rzuci. Jacek jest w dobrej formie. Mi osobiscie podoba sie Akins. Sadzilem ze to kolejny amerykanski strzelec z musu grajacy na jedynce. Ale pozytywnie sie zaskoczylem. Gosc naprawde ladnie potrfi kierowac gra. Czasami sie podpala i robi proste bledy co troche rozmywa jego obraz gry ale ogolnie to calkiem ciekawy zawodnik. Co do Zurawskiego to w koncu nie od dzis wiadomo co potrafi pod tablica. Ale ostatnie mecze pokazuja ze jesli jest dobrze obsluzony to moze tez zdobywac punkty. W spotkaniu bodajze z Azsem bylo kilka fajnie ustawionych pod niego akcji gdzie po zaslonach wychodzil na czysta pozycje pod koszem i latwo punktowal. Szkoda tylko ze Stal tak zadko gra ustawiona koszykowke.

anfernee pisze:
Wiekiera to jest do wymiany od początku rozgrywek. Facet nie broni, nie trafia. Zresztą tak jak całą karierę ... Raz w Śląsku mu się to udało i big star nagle. Dla mnie najważniejszą postacią obok Harringtona i Okafora jest Iwo Kitzinger. Zabija mnie jego pewność siebie. Oby tak dalej, takich zawodników w Polsce potrzeba.


Gwiazda nie gwiazda ale na poziom naszej ligi solidnym zmiennikiem moz ebyc spokojnie. Dac te pare zbiorek i blokow. Trafic za 3. To robil przez cala kariere. A co do Iwo. Chlopaka az sie chce ogladac. Gra z ogromnym etuzjamem . Jesli tylko bedzie sie tak dalej rozwijal to bedziemy z niego mieli ogromny pozytek. I co mi sie u niego szczegolnie podoba to fakt ze broni i nie ucieka od gry fizycznej, na kontakcie. Bedzie z chlopaka kawal gracza.

anfernee pisze:
Chyba się chłopcy przetrenowali.


Albo po prostu przygotowanie fizyczne przestalo byc takim atutem bo reszta po poczatkowym marazmie doszla do w miare porzadnej formy. Urlep to dobry trener, ba nawet bardzo ale kurde z samych mlodych zdolnych to medalowej druzyny nie da sie zrobic. No chyba ze tam faktycznie wierza w plan trzyletni...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 gru 2006, 13:21 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 gru 2006, 21:03
Posty: 129
Lokalizacja: Zgorzelec
Patrząc na te wypowiedzi musze powiedzieć, ze Anfernee brakuje na forum basketu ;]
Ze zdaniem Morgotha prwie do końca się zgadzam, to co mi nie pasowało już zostało wyjaśnione.
Warto wspomnieć też o tym, że Rodriguez był najlepszym zawodnikiem ostatniej kolejki. Po raz pierwszy ktoś z Turowa wywalczył gracza tygodnia. (mowa o rankingu prowadzonym na plk.pl)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 gru 2006, 14:00 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2006, 10:50
Posty: 271
Lokalizacja: sam nie wiem
anfernee pisze:
Zresztą nie tylko we Włocławku. Cały ten rozgrywający w Unii Cesnauskas czy jakiś taki młody śmieszny serb z 2 ligi.


Cesnauskas jest z Czarnych Slupsk. A Tobie nie chodzi przypadkiem o Saso Djordjevicia? To on jest mlody w Tarnowie i w Zgorzelcu mial wiecej strat niz asyst.

anfernee pisze:
Dla mnie najważniejszą postacią obok Harringtona i Okafora jest Iwo Kitzinger. Zabija mnie jego pewność siebie. Oby tak dalej, takich zawodników w Polsce potrzeba.


I tu sie z Toba w 100% zgodze. Kitzinger jest materialem na kawal gracza. Jest mlody i co wazne jest Polakiem. Jesli nadal bedzie dostawal szanse i dobry trener poprowadzi go w zla strone, to naprawde, widze go w Turowie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 gru 2006, 14:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 gru 2006, 10:24
Posty: 66
Morgoth pisze:
yle ze przy tym jest cholernie egoistyczny. Jak czarna dziura. Jak juz dostanie pilke to mozna przestac kryc pozostalych graczy i rzucic sie w 5 na niego bo wiadomo ze bedzie amodzielnie konczyl akcje.


Myślę, że i w tym względzie dojdzie do poprawy. Gdyby jeszcze miał rzut z 5-6 metra to wydaje mi się, że spokojnie byłby nie do powstrzymania w DBE.

Morgoth pisze:
Szkoda tylko ze Stal tak zadko gra ustawiona koszykowke.


I nigdy nie będą grali w 100% poustawianego basketu. Bo jak grać poustawianą koszykówkę tylko w rzutach za trzy?;) Zresztą tak jak Polpak. Grając normalnie spokojnie potrafią grać jak równy z równym z Prokomem czy Turowem. A kiedy do głosu dojdą amerykanie i ich zacięcie do trików i sztuczek w sensie sam na sam, to jest po meczu.

Morgoth pisze:
Albo po prostu przygotowanie fizyczne przestalo byc takim atutem bo reszta po poczatkowym marazmie doszla do w miare porzadnej formy. Urlep to dobry trener, ba nawet bardzo ale kurde z samych mlodych zdolnych to medalowej druzyny nie da sie zrobic. No chyba ze tam faktycznie wierza w plan trzyletni...


Wychodzi w końcu granie z jedym/dwoma klasowymi zawodnikami. Ciekawe czy Urlep coś wymyśli i czy wykorzysta do końca potencjał Elliota.

Cytuj:
Cesnauskas jest z Czarnych Slupsk. A Tobie nie chodzi przypadkiem o Saso Djordjevicia? To on jest mlody w Tarnowie i w Zgorzelcu mial wiecej strat niz asyst.


Nie nie. O Colića mi chodziło. Wiedziałem, że coś na C. ;)) Ten Djordjević ma zadatki, ale potrzeba mu _T_renera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 gru 2006, 14:44 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 gru 2006, 21:03
Posty: 129
Lokalizacja: Zgorzelec
anfernee pisze:
I nigdy nie będą grali w 100% poustawianego basketu. Bo jak grać poustawianą koszykówkę tylko w rzutach za trzy?;)


Można powiedzieć, że filozofia a la Mario Karol. Tak było, gdy w Turowie był Young i Mariusz nie był za bardzo przekonany do grania na tego zawodnika, być może dlatego przegraliśmy z Polonią walke o brąz. W Kotwicy wreszcie był wykorzystywany Bigus, który zaczął grać o wiele lepiej niż w Turowie. Kowalczyk obecnie gra na obwodzie swoimi zawodnikami i stara sie w miare mozliwości wykorzystywać Żurawskiego, którego gra bardzo mi się podoba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 gru 2006, 14:57 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2006, 18:05
Posty: 136
Lokalizacja: Gliwice/Zgorzelec
anfernee pisze:
Myślę, że i w tym względzie dojdzie do poprawy. Gdyby jeszcze miał rzut z 5-6 metra to wydaje mi się, że spokojnie byłby nie do powstrzymania w DBE.


No wlasnie cos mi sie tak wydaje ze kiedys mignely mi jego statsy z Izraela i on tam zaa luku tez rzucal niezle. Jak znajde to wrzuce.

anfernee pisze:
I nigdy nie będą grali w 100% poustawianego basketu. Bo jak grać poustawianą koszykówkę tylko w rzutach za trzy?;)


A szkoda bo Akins ma umiejetnoscio do takiej gry. Zreszta i Stal i Polpak graja do tej pory czesto szalona koszykowke ale przy tym jak rozna. Swoja droga to zmiana trenera w Swieciu tylko im na zdorowie wyjdzie i gra z pewnoscia poukladana bedzie bardziej. Bo cholera to NCAA dla oka jest mile ale zupelnie nie efektywne.

anfernee pisze:
Ciekawe czy Urlep coś wymyśli i czy wykorzysta do końca potencjał Elliota.


Potencjal ?? to on go w ogole ma ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 sty 2007, 16:37 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lis 2006, 14:27
Posty: 280
Lokalizacja: Zgorzelec
Zaskoczył mnie taki transfer w grudniu. Ibrahim powędrował do Znicza w którym się wcześniej nie sprawdził. Mam takie pytanie. Ibrahim chciał odejść czy zarząd Unii chciał sie pożegnać z Ibrahimem. Powiedzcie mi prosze.
Grudzieńw wykonaniu Turowa był jak inne miesiące czyli bardzo udany. Jednak ten miesiąc był wyjątkowy gdyż wygraliśmy z mistrzem Polski Prokomem. I to nie byle jak. Prokom został zdeklasowany przez Turów 20 pkt. oraz zdemolowany pod tablicami. O czym nie będe się już wypowiadał bo każdy wie co się działo.

[ Dodano: Pon Sty 01, 2007 10:39 am ]
anfernee pisze:
Ciekawe czy Urlep coś wymyśli i czy wykorzysta do końca potencjał Elliota.

Morgoth pisze:
Potencjal ?? to on go w ogole ma ??

No właśnie, dziwie się co jeszcze Elliot robi we Wrocławiu... Sam go lubie ale narazie oprócz jednorazowych występów się niczym nie wyróżnił.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..