Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 29 sty 2012, 23:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Kolejny wywiad ze Skibą i kolejne uznanie dla Saso :)
Cytuj:
Jaki trener wywarł na pana największy wpływ?

- Każdy. Począwszy od Grzegorza Krzaka i Jarosława Pytkowskiego, którzy sprowadzili mnie do Wrocławia do liceum, gdy miałem 14 lat. Oni mnie nauczyli podstaw, zaczęli uczyć prawdziwej koszykówki, z zasadami w ataku i obronie. Wcześniej nie miałem o tym zielonego pojęcia. No i później Andrej Urlep, który mnie wprowadził do seniorskiej koszykówki, otworzył mi kolejne pola widzenia. Potem już były niuanse. Ich mistrzem był Saso Filipovski w Turowie Zgorzelec, który wiedział i czytał wszystko, co dotyczyło gry. Teraz podobną filozofią kieruje się trener Miodrag Rajković. Wiele zawdzięczam też współpracy w Polpharmie z trenerem Zoranem Sretenoviciem, skromnym, małomównym człowiekiem, który sam był świetnym rozgrywającym.
za: http://www.plk.pl/pl/2,wiadomosci/10094 ... ewski.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 lis 2014, 21:18 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 lip 2014, 11:11
Posty: 3
Cytuj:
Wzruszony Filipovski o Zgorzelcu i… Koszalinie

Obrazek

To był dla nas zaskakująca, a zarazem miła informacja, kiedy szalony zgorzelecki spiker ogłosił, że razem z nami mecz PGE Turowa Zgorzelec z Polfarmexem Kutno obejrzy Saso Filipovski. W przygranicznym mieście, w którym spędził trzy lata, odwiedził znajomych. Obecnie nigdzie nie pracuje. Jak mówi – nadrabia czas.

Za jego kadencji Turowowi nie udało się zdobyć upragnionego złotego medalu. W czerwcu zrobił to Miodrag Rajković, ale kibice w Zgorzelcu nie zapomnieli dokonań Filipovskiego. Świadczy o tym samo przywitanie. Wszyscy kibice wstali z miejsc i naturalne zaczęli głośno skandować „Saso Filipovski”.

My nie mogliśmy przepuścić takiej okazji, aby nie zamienić ze Słoweńcem kilku zdań. Nie było to jednak takie proste. I to nie dlatego, że Filipovski nie chciał rozmawiać z mediami. Co chwilę ktoś nam przeszkadzał. A to zdjęcie, a to autograf, a tu po prostu ktoś chciał przybić „piątkę”. W końcu się udało.

Co tu robię? Przyjechałem odwiedzić moich znajomych po sześciu latach. Długo mnie tu nie było, ale miasto zmienia się na lepsze. Mam teraz wolny czas, więc skorzystałem z zaproszenia i jestem.

Kiedy dopytywaliśmy Filipovskiego o stare czasy w Zgorzelcu, odnieśliśmy wrażenie, że był wzruszony. Zauważyliśmy nawet, że miał czerwone oczy… Nie mamy na to dowodu, musicie uwierzyć nam na słowo.

Zgorzelec to ważne miasto w moim życiu. Spędziłem tutaj trzy wspaniałe lata. Ludzie kochają koszykówkę, co cały czas mnie napędzało. W życiu cenię sobie poznawanie ludzi. Dzięki Zgorzelcowi jestem bogaty o wspaniałe znajomości i jestem wdzięczny losowi, że mogłem tutaj parę lat temu trafić.

Filipovski przyznał nam, że zazdrości Miodragowi Rajkoviciowi mistrzostwa Polski.

Zazdroszczę, ponieważ bardzo chciałem dać tą radość tym wszystkim kibicom, którzy teraz do mnie podchodzą. Śledziłem wyniki Turowa na bieżąco, kilka spotkań widziałem z odtworzenia i naprawdę zrobili kapitalną robotę. Zgorzelec na to zasłużył.

Zapytaliśmy Słoweńca o jeden moment, historię, wydarzenie – cokolwiek, co kojarzy mu się ze Zgorzelcem.

Wiem, że chce pan usłyszeć coś ciekawego, ale naprawdę nie ma słów, aby wyrazić to co czuję do tego miasta i klubu. Jednak jak tak myślę, to dobrym określeniem mogą być emocje. Dlatego tak trudno mi znaleźć słowa.

W tym momencie Saso Filipovski delikatnie przejechał dłońmi po twarzy. Nie było to sztuczne.

Emocje.. Widział pan jak mnie powitali. Tego nie da się opisać. Jestem tym zaszczycony. To uczucie, które daje mi siłę i trochę się rozklejam. Człowiek wraca tu po tylu latach, a kibice ciągle cie pamiętają. To wspaniałe. Ciesze się, że niedługo klub przenosi się do nowej hali. Wszyscy na to zasłużyli.

Myśleliśmy, że Saso Filipovski wybierze się w czwartek do Lubina na mecz, ale do Polski przyjechał tylko na kilka dni. Na sam koniec zapytaliśmy byłego trenera Turowa o jego incydent z Koszalina, przez który musiał opuścić nasz kraj.

Dla tych co nie pamiętają, to w 2008 roku po meczu z AZS Filipovski uderzył kibica. Złamał mu nos, ale nie zrobił tego bez powodu. Agresorem był kibic, który rzekomo przez całe spotkanie ubliżał Słoweńcowi, a nie widzieć czemu, przy zejściu do szatni ich drogi się zeszły. Filipovski – w obronie własnej – powalił kibica. Jego PLK zawiesiła, czyli wyrzuciła.

Tym samym w naszym kraju wiele mówiło się, że Słoweniec już nigdy nie wróci do polskiej ligi. Zapytaliśmy się czy to prawda.

Zaprzeczam. Nigdy nie powiedziałem agentowi, że wszystkie oferty z Polski ma odrzucać. Wasz kraj jest przepiękny, w którym mieszkają wspaniali ludzie. Koszykówka idzie do przodu. Tworzą się nowe ośrodki jak Zielona Góra, poprawia się też infrastruktura.

Nie ma co się oszukiwać, że Filipovski obecnie na koszykarskim rynku to wysoka półka. Może nie top, ale pensja wysokości 15 tys. euro miesięcznie, to spora suma. Tyle dokładnie zarabiał w swoim ostatnim sezonie w Olimpii Lublana. Obecnie jest bez pracy. W środowisku słychać głosy, że pozmieniało się dużo w jego życiu prywatnym, ale nie będziemy o tym pisać. Jego sprawa.

Co na sam koniec mówi sam zainteresowany o wydarzeniach, które sprawiły, że musiał opuścić Zgorzelec?

W Koszalinie stało się jak się stało. Takie sytuacje mają miejsce nawet w sporcie. To całe szczęście przeszłość. Życie toczy się dalej i nie myślę już o tamtym wydarzeniu.

My mamy nadzieję, że kiedyś Saso wróci. Skoro mógł Qyntel Woods, to Filipovski też.

Tak żegnali go i jego asystenta Bobana Miteva kibice Turowa Zgorzelec w 2008 roku.
http://www.youtube.com/watch?v=U0T1aGLNemg
za: http://ofens.co/artykuly/wzruszony-fili ... oszalinie/

Witam wszystkich :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..