Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 0:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Czy jesteś za publikowaniem zdjęć pijanych kierowców.
TAK 86%  86%  [ 12 ]
NIE 14%  14%  [ 2 ]
Liczba głosów : 14
Autor Wiadomość
Post: 27 mar 2005, 19:56 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
To bardzo glosny i kontrowersyjny temat poruszany w ostatnim czasie w mediach. Sluchajac jednak wypowiedzi przeciwnikow publikacji mam wrazenie ze wypowiadaja sie tak jak by bronili siebie. Sprawa jest prosta piles - nie jedz ! Pijany kierowca jest jak rozpedzona bomba. Zatem jezeli ktos sie decyduje na takie podrozowanie staje sie potencjalnym morderca. Swojego czasu po sieci krazyly strony na ktorych znajdowaly sie zdjecia ukazujace dramat 19-letniej dziewczyny. Dziewczyna jadaca prawidlowo swoim pasem. Mlody chlopak wracajacy z imprezy (pol kilku piwach ) zjechal na jej pas i zderzyl sie z nia czolowo. Nastolatka siedziala w plonacym samochodzie przez 45 sec, a szkody jakie spowodowal ogien dla jej ciala byly wrecz niewiarygodne. Jezeli ktos posiada ten link prosze wstawice go, bo to bardzo obrazowe. Dlatego tez moim zdaniem nie powinno byc jakiejkolwiek taryfy ulgowej pijanych kierowcow. Prawo jazdy zabrane na 10 lat (przynajmniej) i publikacja wszedzie gdzie sie da. Niech sie spali ze wstydu i poczuje ze zrobil cos zlego...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2005, 20:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 sty 2005, 21:14
Posty: 264
Lokalizacja: Zgorzelec
A ja uwazam tak: skoro złapani juz kogos "po pijaku" to i tak ponosi konsekwencje... palci mandat itd... A wiec dostaje kare, a umieszczanie zdjec moze spowodowac cos znacznie gorszego... Poprostu taki postepowanie moglo by zle wplywac na zycie ludzi.. mogli by by wytykani palcami, a milo by nie bylo w takim przypadku, wiec po co :?:

Pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2005, 22:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 mar 2005, 22:26
Posty: 20
Lokalizacja: Zgorzelec
Czlowieku w jakim swiecie zyjesz ?! Jakie konsekwencje ? Mandat ?! Przeciez to nie jest kara ! Wlasnie o to codzi, masz kase to mozesz jezdzic po pijaku tak ? Miasto niestety zna juz przypadki nieodpowiedzialnosci. Kilku z naszych szanownych politykow ze Zgorzelca zostalo zlapanych po pijaku, sprawa potem przycichla i panownie o dzieo jezdza dalej swoimi eleganckimi samochodami. Mandat nic nie powoduje, a chociazby swiadomosc tego ze jak zostaniesz zlapany to cie opublikuje sprawi ze dwa razy sie zastanowisz zanim wsiadziesz do samochodu po pijaku. To pozatym nie chodzi o to ze zostaniasz zlapany na jezdzie czy nie, tylko o to ze mozesz spowodowac wypadek na drodze i przez twoja glupte niewinna osoba moze ucierpiec. Mialem kiedys taka sytuacje ze moja kolezanka miala chlopaka, byli ze soba 3 miesiace kiedy zostal potracony przez pijanego kierowce ktory nie zrwocil uwagi przejezdzajac przez pasy na dla pieszych. Z chlopaka nie bylo co zbierac. Teraz popatrz czy to co piszesz ma sens. Dziewczyna przezyla zalamanie nerwowe tym bardziej ze to sie stalo 5 min po tym jak sie widzieli. Rodzina chlopaka podobnie. A facet ? Z tego co wiem sprawy prawne ma juz za soba i chodzi po ziemii jako wolny obywatel. Zatem uwazasz ze mandat wystarczy ? Pijany kierowca nie musi oczywiscie nikomu krzywdy wyrzadzac, jednak takie prawdopodobienstwo jest 1000x wieksze niz kiedy bylby trzezwy.

Czy tak powinno byc ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 mar 2005, 9:16 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 sty 2005, 10:05
Posty: 146
Lokalizacja: Zgorzelec
sluchajcie sam duzo przebywam za kolkiem i naprawde moje zdanie jest takie ze mandat: OK, Kolegium i odebranie prawka na jak najdluzej minimum 10 lat nie zaleznie od zawartoski alkocholu we krwi, zdjecia OK, informowanie zakladu pracy o takim przypadku. ludzie naprawde trzeba ponosic konsekwencje tego co sie robi i powinno to byc maxymalne. gdzies czytalem ze maja jeszcze zabierac auta i trzeba bedzie je wykupywac. to dobry pomysl. naprawde piles nie jedz. uwierzcie mi ze czesto jerzdze na jakies balety dyskoteki itp i tylko raz mi sie zdarzylo wracac "pod wplywem" na drogi dzien zastanowilem sie co sie moglo stac to juz podziekowalem za taka jazde. i daje slowo ze po pijaku nie wsiade za kolko chodzby nawet Ferrari !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..