Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 17:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09 lis 2011, 18:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Zbliża się 11 Listopada, w czasach upadku niezależności Polski dzień szczególny. To nie tylko święto historyczne, to przede wszystkim deklaracja naszego stosunku do politycznej rzeczywistości. Tego dnia mówimy wyraźnie: Polska ma być wolna, wielka i niepodległa – wolna od ingerencji organizacji zewnętrznych, niezależna od obcej woli, żyjąca zgodnie z wolą swoich ludzi, a nie wedle decyzji biurokratów brukselskich, moskiewskich czy waszyngtońskich.

Tego dnia polscy patrioci – by użyć określenia tak deprecjonowanego przez mainstreamowe media - powinni wyjść na ulice i zamanifestować swoje przekonania. Powinni wyjść wszędzie tam, gdzie żyją; wszędzie tam, gdzie są ich domy, ich rodziny, ich codzienność.

Nie tysiące w jednym miejscu, ale w tysiącach miejsc dziesiątki, setki, tysiące. Gdziekolwiek żyją ludzie Niepodległej – tam Niepodległość musi być widoczna, nie tylko zresztą w Jej święto.

Niepodległość buduje się bowiem najpierw w świadomości. Tą świadomością jest powszechność naszego dążenia. Powszechność wolna od kompleksu oblężonej twierdzy, w której zamknięci są ostatni sprawiedliwi. To jest nasz kraj; kraj, nie zamknięty do jednej ulicy, jednego placu czy jednego miasta. On jest wszędzie tam, gdzie żyjemy; jest wolny wszędzie tam, gdzie to będziemy okazywać.

11 listopada spotykamy się zatem wszyscy – w naszym wspólnym działaniu. Bo Polska nie potrzebuje jednej manifestacji niepodległości – ona żąda od nas, by powszechność stała się faktem.

Adam Gmurczyk
]:->
A Ty gdzie będziesz w tym dniu?


Ostatnio zmieniony 09 lis 2011, 18:29 przez CICHY, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2011, 19:24 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
Tego dnia polscy patrioci – by użyć określenia tak deprecjonowanego przez mainstreamowe media - powinni wyjść na ulice i zamanifestować swoje przekonania.


W jaki sposób mamy manifestować?

CICHY pisze:
Powinni wyjść wszędzie tam, gdzie żyją; wszędzie tam, gdzie są ich domy, ich rodziny, ich codzienność.


Czy przypadkiem wyjście na jesienny spacer po parku z dzieckiem nie zostanie odebrany przez Twoje ugrupowanie jako poparcie dla tego co głosicie?

CICHY pisze:
A Ty gdzie będziesz w tym dniu?


Z domu nie wyjdę chyba ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2011, 20:23 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
YELLO_35 pisze:
Z domu nie wyjdę chyba ]:->

Chyba czy na 100% ?
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2011, 20:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Chyba - bo nie wiem co odpowiesz na to pytanie:

Czy przypadkiem wyjście na jesienny spacer po parku z dzieckiem nie zostanie odebrany przez Twoje ugrupowanie jako poparcie dla tego co głosicie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2011, 20:31 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Nie pajacuj.
Przeczytaj dokładnie to może zrozumiesz o jakie wyjście i czyje w tym dniu chodzi.
Myślę że Ty nie jesteś adresatem tego APELU-i nie jest to HOMOFOBIA z mojej strony.
]:->

[ Dodano: Sro Lis 09, 2011 8:33 pm ]
CICHY pisze:
Nie pajacuj.

Przepraszam ale jak patrzę na Twój awatar to takie jakieś mam skojarzenia.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2011, 21:01 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
Nie pajacuj.


Przyganiał kocioł garnkowi :roll:

CICHY pisze:
Przepraszam ale jak patrzę na Twój awatar to takie jakieś mam skojarzenia.

Czy to nie aby:
CICHY pisze:
HOMOFOBIA z mojej strony.

:roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lis 2011, 22:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Yello - szkoda czasu na kopanie się z koniem. Na szczęście żyjemy w społeczeństwie, które co 4 lata pokazuje co myśli o przekonaniach Cichego i mam nadzieję, że tak pozostanie, bo wyniku na poziomie błędu statystycznego chyba nie należy traktować poważnie...
Gdy patrzę na ludzi jak w artykule: http://wyborcza.pl/1,87648,10607126,Bia ... lych_.html
jestem dumny, że żyję w bardziej cywilizowanej części Polski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2011, 8:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Zgadzam się gobo007 z tabą
gobo007 pisze:
że żyję w bardziej cywilizowanej części Polski
, pewnie daltego tam większe poparcie ma PIS - jeżeli ten twór jeszcze istnieje, bo ostatnio coś się sypie :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2011, 8:39 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
ZAPRASZAM
]:->

[ Dodano: Czw Lis 10, 2011 8:43 am ]
gobo007 pisze:
jestem dumny, że żyję w bardziej cywilizowanej części Polski.

tak wygląda Twoja cywilizacja?
http://terlikowski.salon24.pl/361772,wa ... ej-stronie
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2011, 13:33 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Yello - szkoda czasu na kopanie się z koniem


No wiem , wiem - ale jakoś nie potrafię się powstrzymać... :oops:


CICHY pisze:
plakat-11-listopada.jpg


Boże chroń nas przed takimi patriotami... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2011, 14:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Patriotyzm i nacjonalizm to dwie różne sprawy. Swoje postawy próbujecie usprawiedliwiać miłością do kraju i troską o niego i dlatego też zamazaliście granicę pomiędzy tymi pojęciami. Jest wielu patriotów w kraju, ale się do tego nie przyznają, bo boją się być posądzeni o przynależność do Waszych organizacji.
Patriotyzm nosi się w sercu, a nie wyciera nim tyłek.

Dlaczego wszyscy Narodowcy pałają taką chęcią rozgłaszania wszem i wobec swoich postaw?

Czytam właśnie reportaż o ONR i MW na gazeta.pl
Cytat: "Czasem patriotyzm musi być brutalny. Trzeba dać komuś w mordę, skopać po nerkach. Pokażemy swoją prawdziwą twarz. Polaków i katolików "

Faktycznie patrioci...myślicie że bicie rodaków sprawiłoby, że Wasi pradziadkowie gdyby żyli pękaliby z dumy? Śmiem w to wątpić. Uważam, że to wszystko co robicie jest na pokaz, że integrujecie się tylko dlatego, że "w kupie siła", bo lubicie zadymy, zastraszanie, niszczenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2011, 18:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Znam Cichego od jakiś 30 lat i nigdy, powtarzam nigdy nie dostrzegłem w nim choćby cienia agresji w stosunku do kogokolwiek, no może z "małym" wyjątkiem - w dawnych czasach pałał autentyczną, szczerą nienawiścią do wszystkiego co wiązało się z zakłamanym systemem PRL-u. Jest jednym z nielicznych na tym terenie którzy posiadają status pokrzywdzonego przez dawne służby bezpieczeństwa. Za swoją podziemną działalność był represjonowany, wydalany ze szkół z tzw. wilczym biletem, internowany... UB systematycznie nawiedzał go w domu, przeprowadzał rewizje. Cichy swojego czasu musiał się ukrywać przed aresztowaniem... A był wówczas 17-18-latkiem...

Dlatego prosiłbym o wstrzemięźliwość w ferowaniu wyroków odnośnie tej czy innej formy patriotyzmu w wykonaniu tego czy innego. Cichy dał autentyczny dowód oddania Polsce i słono za to zapłacił... Wątpię, czy któregokolwiek z Was stać byłoby na takie poświęcenie...

Wielu z Was boi się nawet dzisiaj, w dobie demokracji, odezwać krytycznym słowem nt. poczynań obecnych władz. Natomiast bez cienia oporu krytykujecie człowieka, który swoją postawą i odwagą dał już dowód swojego przywiązania do Ojczyzny. Łatwo się krytykuje człowieka, kiedy takowa krytyka miła jest opcji rządzącej, prawda??? To takie bezpieczne...

Dzisiaj głównym, politycznie rozgrywającym i czerpiącym ogromne korzyści finansowe z faktu przynależności do PO (np z racji choćby zasiadania w licznych radach nadzorczych), jest na naszym terenie Józef Kozłowski, w czasach PRL-u członek PZPR. O Janie Michalskim, Arturze Bielińskim i innych nie słyszałem, żeby działali w jakikolwiek sposób w opozycji wobec władz PRL-u... Siedzieli cichutko jak myszy pod miotłą i... "ustawiali się"...

Dlatego proszę - zanim zaczniecie krytykować, zastanówcie się przez chwilę, czy rzeczywiście akurat Wy macie prawo do krytyki...

Mnie pewnie równie daleko do haseł NOP-u jak i Wam, ale co innego nie zgadzać się z nimi a co innego atakować personalnie człowieka, który je głosi...

A puentą mojej wypowiedzi niech będą słowa T. Jeffersona wygrzebane i zamieszczone na twitterze przez Jachu:
"Ci którzy rezygnują z wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich".


Ostatnio zmieniony 10 lis 2011, 19:36 przez przekorny, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lis 2011, 19:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie krytykowałem Cichego, a jedynie organizacje, które Cichy "reklamuje". Czarku - często mamy inne zdanie, ale szanuję Cię jako rozmówcę i człowieka i z przyjemnością piję z Tobą browarka w Afirmacji. Cichego z chęcią również bym poznał przy okazji czwartkowych wieczorków u Maćka.
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2011, 23:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
gobo007 pisze:
Nie krytykowałem Cichego, a jedynie organizacje, które Cichy "reklamuje".


Wiem wiem i nie o Ciebie mi tak naprawdę chodziło Piotrze. Po prostu czasami szlag mnie trafia kiedy czytam przekpinki tego czy owego, dla których jedyną ideą z którą kroczą przez świat jest: "żyć w zgodzie z władzą, bez względu na to kto ją sprawuje, kim tak naprawdę jest i co musiał zrobić, żeby się do niej wśliznąć. I bez względu na to ile wazeliny będą musieli zużyć, by się w jej pobliże dostać".
Jestem przekonany, że ten i ów po jednej nocy w celi w towarzystwie brutalnych UB-ków podpisałby wszelkie możliwe cyrografy i sprzedał własnych rodziców, byle tylko wydostać się na wolność. Cichego o ile wiem, nigdy nie udało im się złamać, choć, powtarzam, zapłacił za swoją walkę z ówczesnym systemem wysoką cenę...
Teraz jednak prześmiewcy udają "twardzieli", gotowi kpić sobie z Cichego licząc na to, że dostąpią nagrody w postaci poklepania po pleckach przez jakiegoś dyrektora, prezesa, burmistrza czy starostę...

Cichy ma swój światopogląd i mówi głośno o tym w co wierzy... pomimo tego, iż zdaje sobie sprawę, że spotka się z ostrą krytyką. I choć idee którym jest wierny są mało popularne, trwa w nich z niezłomnością, która we mnie osobiście wzbudza podziw.

Dzisiaj popularność i uznanie zdobywają ludzie mali, karierowicze bez krzty honoru, kłamcy, oszuści oraz tacy, którzy za czapkę śliwek gotowi są wyrzec się samego siebie i głoszonych wcześniej prawd... Zdobywają władzę czy stanowiska w mniej lub bardziej oślizły sposób i zaraz wokół nich pojawiają się klakierzy gotowi kpić ze wszystkiego i wszystkich, aby tylko przypodobać się swoim "idolom" i być uznanym za swojaka...

Honor, szczerość i inne tego rodzaju przymioty powoli przechodzą do lamusa a to za sprawą przerażającej znieczulicy i obojętności która zapanowała w społeczeństwie. Nikt już nie piętnuje kłamców i oszustów, godząc się tym samym na okłamywanie samych siebie...

I to wszystko w temacie... bo zaraz pojadę sobie personalnie a tego bym nie chciał... ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2011, 0:17 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Dzisiaj było bardzo ładnie, kulturalnie, patriotycznie i bez zadym. Wszyscy razem świętowali i prawica i lewica, były ładne mowy, podniosłe słowa i piękna atmosfera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..