Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 21 lis 2012, 8:44 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
"Brunon K. Człowiek zasad"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 21 lis 2012, 11:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
tadam - próbujesz sprawę bagatelizować przez rozmydlenie sedna - tak masz rację - nie wszyscy uczestnicy marszu to terroryści. ale kiedy ja siedzę w towarzystwie i ktoś puści głośnego bąka w postaci "dowcipu" o dobrym martwym Żydzie - to ja wstaję i wychodzę. ci co zostali w pochodzie legitymizowali tych co darli mordy wzywając do obalenia republiki okrągłostołowej - cokolwiek to znaczy.


nie. To nie ja próbuje rozmydlać, to Ty próbujesz rozmydlać sedno dla którego wyszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi na ulicę. Zapewniam Cię, że ONR czy NOP nie ma tylu aktywnych zwolenników. Ba! pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że zdecydowana większość nie wie nawet co głoszą te organizacje! Myślę, że sednem jest to, że kilkadziesiąt tysięcy osób czuje, że coś z tą niepodległością nie gra. I tym bardziej czują, ze coś nie gra jeśli władza histerycznie boi się tego marszu. Rozmydlanie sedna marszu jest powszechne w mediach trzymanych na pasku tegoż rządu z wiadomych względów - nie podcina się gałęzi, na której się siedzi, ale niektórym się dziwię, że to łykają :(

Dr. Dre pisze:
tadam pisze:
Ale dodam, że nie planuje, nigdy nie planowałem i nie będę planował zamachów terrorystycznych.
Dlaczego o tym pomyślałeś?


Ano dlatego, że od wypłynięcia Brunona K. na szerokie wody medialne każdy, kto będzie miał coś wspólnego z Marszem Niepodległości będzie nie tylko kojarzony z faszystą i nazistą ale również z terrorystą. Dbam po prostu o swój PR ;)

PS.
Wstawanie i wychodzenie to dobry pomysł, jeśli się ma gdzie wyjść :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 21 lis 2012, 14:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
tadam pisze:
Myślę, że sednem jest to, że kilkadziesiąt tysięcy osób czuje, że coś z tą niepodległością nie gra.

a ja myślę, że to wszystko nie ma nic wspólnego z niepodległością, sięga się się po obronę niepodległości bo już nie ma na co się powołać w walce z władzą, kiedyś z władzą walczono na ulicach z hasłami demokracji na transparentach, teraz się walczy niosąc hasłami niepodległości - cokolwiek miałaby ona znaczyć, zawsze komuś się coś nie podoba.
a na garbie protestujących zawsze ktoś się dopchnie do koryta, jak mu nie idzie przy urnie wyborczej, to może się uda na ulicy, z tym że tłum protestujący i tak zawsze będzie na tym najbardziej w plecy, najlepszy przykład to przysłowiowi stoczniowcy i górnicy za komuny, którzy nmieli źle i sobie byt poprawili :/
przekonanie, że władza jest przeciwko ludowi i winna wszystkiemu jest odwieczne i nie zmieni się niezależnie od tego, czy Rudy i Hrabia nadal będą w tym kraju rządzić, czy władzę przejmie CICHY i jego koledzy, którzy będą oczywiście szeroko udostępniać w tym czasie podległe im media i bić się publicznie w piersi za błędy - pewnie to przewiduje radykalna rewolucja narodowa.
blablabla


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 21 lis 2012, 15:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
a ja myślę, że to wszystko nie ma nic wspólnego z niepodległością


A ja myślę, że ma. Ale może to tylko rzeczywiście przypadek, że ten marsz jest 11 listopada a nie 1 maja. Możliwe.

neandertalski pisze:
zawsze komuś się coś nie podoba.


To prawda, ale ludzie nie wychodzą na ulicę, jeśli się im tylko troszkę nie podoba. Ja sobie nie przypominam tak wielkich (liczebnie) demonstracji w ciągu ostatnich 20 lat. Były dłuższe czasowo, były huczniejsze... ale raczej nie liczniejsze. Więc coś musi być na rzeczy.

neandertalski pisze:
przekonanie, że władza jest przeciwko ludowi i winna wszystkiemu jest odwieczne i nie zmieni się niezależnie od tego, czy Rudy i Hrabia nadal będą w tym kraju rządzić, czy władzę przejmie CICHY i jego koledzy


Mam dziwne wrażenie (częściowo poparte praktyką), że jakość życia przeciętnego obywatela jakoś dziwnie skorelowana jest z jakością władzy i z tym skąd ona pochodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 21 lis 2012, 16:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
przekonanie, że władza jest przeciwko ludowi i winna wszystkiemu jest odwieczne i nie zmieni się
Podział na nas i onych jest u nas zakorzeniony dość dobrze. za zaborów - oni byli zaborcami rozpijającymi chłopów i pacyfikującymi powstania. za komuny oni byli czerwoni. teraz z rozpędu każda władza jest już nie nasza. myślę, że tu tez ma miejsce rodzaj jakiegoś wyparcia, bo jaki kraj jest, każdy widzi, ale wina w tym jest nie nasza przecież, jeno onych. co z tego, że przez nas wybranych.
ustawianie się automatem po drugiej stronie sztucznej barykady jest przejawem braku szacunku dla własnych wyborów- tak więc nie szanujemy samych siebie. w tym sensie wynoszenie na piedestał mordercy prezydenta jest pluciem w twarz każdego Polaka.

tadam
Cytuj:
To prawda, ale ludzie nie wychodzą na ulicę, jeśli się im tylko troszkę nie podoba. Ja sobie nie przypominam tak wielkich (liczebnie) demonstracji w ciągu ostatnich 20 lat. Były dłuższe czasowo, były huczniejsze... ale raczej nie liczniejsze. Więc coś musi być na rzeczy.

czy Ty widzisz w tym marszu rewolucję? naprawdę?... ja uważam, że nic się nie zwiększyło ani zmniejszyło, poziom nacjonalistycznego szaleństwa w Polsce jest jest tak samo wysoki jak 10 lat temu czy przed wojną. jest tyle samo ksenofobów, antysemitów, radykałów oraz wyjątkowo dużo malkontentów. ONR czy MW działały przed wojną, takimi samymi metodami, używając takich samych argumentów - co dobitnie pokazały cytaty przytoczone przez Neandertalskiego. nic się nie pogorszyło, tylko niestety( co istotniejsze ) nie polepszyło - i to jest sedno sprawy.
to że ludzie wyszli na ulicę upatruję w tym, że stali się bardziej aktywni, odważniej wyrażają swoje poglądy i emocje - bo czują się bardziej niż kiedy indziej.... wolni. to jest paradoks całej sytuacji. upatrywanie w tym szansy politycznej, narodzin jakiegoś ruchu czy widomych znaków buntu społecznego jest póki co przedwczesne. i dzięki Bogu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 21 lis 2012, 16:04 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
dodam jeszcze, że za komuny w ogóle nie było Marszów Niepodległości i wcale nie znaczyło to , że żyliśmy w narodowo prawicowym raju.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 21 lis 2012, 19:01 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Matko! jakie bogate analizy społecznego niezadowolenia.
To mój faworyt: "Złota Trzcionka"
zubek pisze:
to że ludzie wyszli na ulicę upatruję w tym, że stali się bardziej aktywni, odważniej wyrażają swoje poglądy i emocje - bo czują się bardziej niż kiedy indziej.... wolni.

Ludzki umysł nadal mnie zachwyca. :smt020

Może by tak prościej? :smt027
"Społeczeństwo biednieje", finanse i decyzje są centralizowane, oderwane od świata realnego, wojna na szczytach władzy ustawodawczej, niejasna i zawiła sprawa katastrofy tutki, słabość dyplomacji głównie w stosunku do Rosji i USA, slangowy cyniczny język polityków w tym wielu ministrów, infantylność wizerunkowa polskiej polityki, wysokie podatki, wysoka inflacja w koszyku najprostszych codziennych potrzeb, zadłużenie, tania i czytelna propaganda mediów, afery i aferki..... mogę tak dłużej... oczywiście jeden z drugim napisze że jestem populistą i przytaczam tanie slogany ale chętnie rozwinę i obronię każdy z punktów mojej wyliczanki.
Co do sztandarów tych bardzo liczebnych demonstracji to oczywiste że ludzie idą w niezadowoleniu za zorganizowanymi grupami. W tym przypadku niestety są to radykałowie z ONR, NOP, MW. Polacy nie są tak spontaniczni jak Arabowie w Kairze. Są ospali, zapracowani, zniechęceni. Radykałowie dali tylko pretekst. :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 21 lis 2012, 23:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
nic się nie zwiększyło ani zmniejszyło, poziom nacjonalistycznego szaleństwa w Polsce jest jest tak samo wysoki jak 10 lat temu czy przed wojną. jest tyle samo ksenofobów, antysemitów, radykałów oraz wyjątkowo dużo malkontentów.

usilnie starasz przekonać wszystkich, że uczestnicy marszu to faszyści (bo przecież ksenofob + radykał + antysemita = faszysta) i malkontenci zachłyśnięci wolnością, którzy nie mogli ani za komuny ani za PiSu demonstrować swoich poglądów, tylklo teraz, kiedy wolno publicznie wyrażać swoje poglądy, kiedy wolno stanąć w obronie swoich wartości (np krzyża) i nie zostanie się wyśmianym i wyszydzonym, teraz mogą w końcu wyjść na ulicę i bezpiecznie wyrażać swój światopogląd. Zapomniałeś jeszcze dodać, że wychodzą tez na ulicę, bo nie mają co robić ani z czasem ani z pieniędzmi.

zubek pisze:
dodam jeszcze, że za komuny w ogóle nie było Marszów Niepodległości i wcale nie znaczyło to , że żyliśmy w narodowo prawicowym raju.

za komuny nie było mięsa i to też nie znaczyło, że wszyscy byliśmy wegetarianinami. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 22 lis 2012, 6:24 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Za komuny nie było papieru toaletowego i to także nie znaczy że chodziliśmy obsrani. :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 22 lis 2012, 10:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
usilnie starasz przekonać wszystkich, że uczestnicy marszu to faszyści (bo przecież ksenofob + radykał + antysemita = faszysta) i malkontenci zachłyśnięci wolnością, którzy nie mogli ani za komuny ani za PiSu demonstrować swoich poglądów, tylklo teraz, kiedy wolno publicznie wyrażać swoje poglądy, kiedy wolno stanąć w obronie swoich wartości (np krzyża) i nie zostanie się wyśmianym i wyszydzonym, teraz mogą w końcu wyjść na ulicę i bezpiecznie wyrażać swój światopogląd. Zapomniałeś jeszcze dodać, że wychodzą tez na ulicę, bo nie mają co robić ani z czasem ani z pieniędzmi.


rozumiem - ze Ty widzisz to inaczej - uczestnicy marszu to ludzie tolerancyjni, pokojowo nastawieni do świata, o otwartych liberalnych poglądach, akceptujących odmienność, gościnni wobec obcych, respektujący wolność innych. Zawisza i jego ludzie są wg. Ciebie brutalnie zniewoleni, boją się wyrażać swoje opinie. Krwawa tyrania zabrania im stanąć w obronie swoich wartości ( np. krzyża), ludzie Ci są powszechnie wyśmiewani i wyszydzani, napadani przez bezkarne brunatne bojówki , które umieszczają ich wizerunki na swoich nielegalnych stronach internetowych jako zdrajców rasy. do tego jeszcze zapracowani są na śmierć i biedni. Nie rozumieją, dlaczego policja rzuca w nich kostką brukową, Żydzi chcą ich spalić, pedały chcą leczyć z heteroseksualizmu a Konopnicka wolała dziewczęta. cała ta przerażająca sytuacja wypchnęła ich na ulicę, gdzie pokojowo i z radością zapowiedzieli dalszą wspólną pracę na rzecz budowy silnej i kwitnącej ojczyzny dla wszystkich Polaków, a powołanie do życia paramilitarnej straży na wzór SA jest kłamstwem prześladującej ich władzy.
coś się nie zgadza?

tadam pisze:
zubek pisze:
dodam jeszcze, że za komuny w ogóle nie było Marszów Niepodległości i wcale nie znaczyło to , że żyliśmy w narodowo prawicowym raju.

za komuny nie było mięsa i to też nie znaczyło, że wszyscy byliśmy wegetarianinami. 8)
czyli się ze mną zgadzasz :)
a tak trochę od czapy
polecam tekst założycielski konfederacji targowickiej - tam też wycierano sobie zatroskane gęby miłością do ojczyzny, władzę nazywano podłą tyranią, stawiano siebie w gronie prześladowanych ofiar, które jako jedyne uratować mogą Polskę. Historia tych zbawców osądziła, a wdzięczny tłum powywieszał ich z radością na szubienicach kilka lat później.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 22 lis 2012, 12:11 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Jednak dzięki gorącej atmosferze 11 listopada oraz "nawozowego chemika bombera" Premier RP może przedstawić mocny argument na szczycie UE: albo 500 mld Euro albo Polska wpadnie w otchłań Faszyzmu.:smt027 Ryzyko jest ogromne. :smt044
Narodowcy w jakiś tam sposób przyczyniają się do siły polskiej dyplomacji, bazy negocjacyjnej. Jako STRASZAK. Realny :smt044 Każdy widział przerażające próby siły, eksplozji "bombera", które juz planował 12 lat temu. Przyznaje ABW jest genialne! :smt023 Jeśli Premierowi uda się dzięki niemu i nacjonalistom coś większego wynegocjować to chylę czoła.
:smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 22 lis 2012, 13:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
uczestnicy marszu to ludzie tolerancyjni, pokojowo nastawieni do świata, o otwartych liberalnych poglądach, akceptujących odmienność, gościnni wobec obcych, respektujący wolność innych.


nie, to sami hitlerowcy! Tylko, że TVN w swoim "dokumencie" o ONR musiała posiłkować się jakimiś archiwalnymi przebitkami gdzieś z niemieckich spotkań neonazistowskich, bo nie uzbierali wystarczająco szokujących materiałów z Marszu Niepodległości. (tu można sobie oglądnąć http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42 ... 89660.html).

Zubek, to nie Targowica ani nie rewolucja, ci ludzie manifestują niepodległość, a że bliżej jest w tym dniu do ONR niż do prezydenta z premierem, który - jak on to powiedział? - że Polska to nienormalność? Mają iść w tym dniu na wódeczkę do Palikota? który w dupiu ma polską flagę? Mają siedzieć na trzecim etacie by podnieść wpływy z podatków? bo prtzecież Polska jest, jak to powiedziął Bartoszewski, brzydką panną bez posagu? Ludzie czasami chcą poczuć związek z ojczyzną, narodem i z jej symbolami a nie czuć się podnóżkiem jakiejś unii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 22 lis 2012, 13:58 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
Ludzie czasami chcą poczuć związek z ojczyzną, narodem i z jej symbolami a nie czuć się podnóżkiem jakiejś unii.

pełna zgodność. ja na ten przykład robię to nie wyzywając nikogo, nie demolując stolicy, nie nawołując do obalenia państwa ani nie lejąc się z policją. bardzo lubię czuć związek z narodem, ojczyzną i jej symbolami, ale strasznie mnie wnerwia, kiedy ktoś tych samych symboli i ten sam naród i związek z nim wykorzystuje do siania nienawiści, strachu i pogardy. zawsze mnie irytuje, gdy ktoś mówi, że naród to jedynie ta cześć społeczeństwa, która zgadza się z jego poglądami, zarzucając pozostałym niecne zamiary inspirowane jakimś urojonym wrogiem a już na pewno niepolskim pochodzeniem.
słuchałem sobie przemówienia Mariana Kowalskiego i tak pomyślałem, że zawłaszczanie bohaterów narodowych jest takim samym typem bezczelności. bo przecież, idąc tym tokiem logiki, rotmistrz Pilecki jest teraz bohaterem narodowców, a w tym czarno białym widzeniu moim już nie. i ja się z tym nie zgadzam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 22 lis 2012, 14:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
ja na ten przykład robię to nie wyzywając nikogo, nie demolując stolicy

nie jestem pewien, ale chyba żaden z zatrzymanych w zeszłym roku (i w tym chyba też) ni ebył członkiem ONRu? :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: 11 Listopad
Post: 23 lis 2012, 12:26 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Trwają właśnie negocjacje z europejskimi przywódcami o budżet łunijny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..