Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: 11 Listopad
Post: 11 lis 2007, 11:22 
Witam
Jest mi smutno ponieważ, dzisiaj dla nas (mnie) Polaków jest ważne święto, a na tym forum czy na stronie głównej brak nawet wzmianki o tym dniu.

11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości, jest najważniejszym polskim świętem narodowym

Szkoda że w tym dniu nic się nie dzieje w Zgorzelcu- a może czegoś nie wiem...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 11:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Oj nie doinformowany jesteś:)
Była uroczysta msza święta o 9.30 a potem uroczystość pod Pomnikiem Milenium :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 12:54 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
no była ale "mowa" naszego księdza była do niczego, zresztą nawet w TV lecą same kłamstwa i niedomówienia ( choćby o Piłsudskim)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 14:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
A o czym dokładnie mówił ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 14:28 
Renegat pisze:
Oj nie doinformowany jesteś:)
Była uroczysta msza święta o 9.30 a potem uroczystość pod Pomnikiem Milenium :)


A więc nic nowego od paru lat. To już lewica bardziej się starała.
Flag narodowych w oknach nie uświadczysz nawet u najstarszych uczestników tego forum.

Jeżeli chodzi o "Piłsudskiego to polecam książkę "Boże igrzyska historia Polski" Normana Davies'a.

Może w przyszłym roku w "Kuźni" => "wieczorek patriotyczny"


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 14:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
No nic nowego od paru lat - niestety, na wieczorek patriotyczny chętnie przyjdę :)
Co do Piłsudskiego to przeczytam ową książke lecz i tak jak słysze kłamstwa o nim mówione to mnie krewa zalewa ( np. że wygrał wojnę Polsko bolszewicką i uratowal warszawę lub że jemu zawdzięczamy niepodległość).
Co do tego co mówił ks. prałat a to coś palnął o zjednoczonej europie (pfuu) :| , potem o kochanych samorządowcach, a potem o ulicach ( że nazwy ulic to patriotyzm).
Co do flag u uczestników forum to ja takową w oknie mam od wczoraj
:) 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 14:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Czego można było się spodziewać po naszym księdzu ;/
Widze że nie tylko mi nie podoba się ta forma uczczenia tej daty - może za rok weżniemy sprawe w swoje ręce ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 15:23 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
możemy wziąść w swoje ręce, ale do tego będą nam potrzebne chyba władze z posłem Brodniakiem na czele :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 15:57 
Andrus pisze:
możemy wziąść w swoje ręce, ale do tego będą nam potrzebne chyba władze z posłem Brodniakiem na czele :)

Władzy jesteśmy potrzebni tylko do wyborów. Zauważyliście jak przycichli co niektórzy przed wyborami było ich sporo i było więcej ich postów "słusznych" a teraz jaki spokój.

Cytuj:
Czego można było się spodziewać po naszym księdzu ;

Księża mają (a raczej mieli w trudnych czasach) spory udział w krzewieniu patriotyzmu wśród nas - w większości.


U mnie flaga wisi na maszcie i jest niestety osamotniona w promieniu co najmniej 1 km nie ma kolejnej.

Spróbuję zorganizować jakieś spotkanko o charakterze patriotycznym w przyszłym roku, znam kilka osób które z chęcią wezmą udział. Niektórzy grają na instrumentach.

---------------------------------------------
11 listopada jako święto państwowe obchodzić zaczęto dopiero w 1937 roku. Jest to również data zakończenia I wojny światowej.
Przed 1989 rokiem oficjalnie Święto Niepodległości obchodzone było jedynie dwa razy, ponieważ już w 1945 roku komunistyczne władze Polski świętem narodowym uczyniły 22 lipca, zakazując obchodów 11 listopada. Przywrócono je na początku 1989 roku


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 17:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Andrus od władz to wystarczy nam pozwolenie ;p


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 17:08 
Renegat pisze:
Andrus od władz to wystarczy nam pozwolenie ;p


A na co chcecie wziąć pozwolenie od władzy? :(

Żyjemy w wolnym kraju


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 lis 2007, 21:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Atomic na coś na pewno będzie potrzebne xD
A na co dokładnie to powiem Ci za około rok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2007, 9:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 mar 2006, 12:57
Posty: 4
Jestem z Sulikowa. Wystąpienie naszego proboszcza J. Kankiewicza podczas mszy za Ojczyznę było konkretne i na temat.
Jednym z jego przykładów był wywiad Petera Greenawaya reżysera filmu "Nightwatching", kręconego w większości w Polsce.
Cała rozmowa z tym reżyserem znajduje się tutaj:
http://www.stopklatka.pl/wywiady/wywiad.asp?wi=41379
Ja przytoczę tylko interesujący fragment, w którym odpowiedział jak odbiera Polskę.

Jak pan odbiera Polskę ?
Z perspektywy zachodniej Europy jesteście niewidoczni, nie wiemy o was nic . Nie znam polskich malarzy ani myślicieli, tylko jednego kompozytora - Chopina. Na dodatek jesteście katolikami, a to jest okropne. Największym złem tego kraju być może nie był sowiecki reżim, ale właśnie katolicyzm. Kościół katolicki jest mocno antyfeministyczny - zabrania antykoncepcji, aborcji, buduje poczucie winy związane z seksualnością. Tak się działo przez dwa tysiące lat i tak dzieje się ciągłe. Stąd postrzegam was jako mały, zacofany kraj. Przykro mi.


Dorzucam ten głos do waszej dyskusji o flagach, patriotyzmie i 11 listopada.
Powiedzcie co sądzicie na temat takich opinii? Czy w ogóle warto o nich dyskutować? a może właśnie należy?
Jak daleko można się jeszcze posunąć w krytyce i nazywać się nadal tolerancyjnym Europejczykiem, który gościł w Polsce i tak nas postrzega?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2007, 19:01 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
No nie podzielam tej opinii gdyż katolicyzm to największe dobro Polski! zresztą to jedyna prawdziwa religja.
Zresztą po co słuchać kolejnego kołchoźnika, sprzedali Polskę za ciepłe posadki w EP i 200 zł od hektara a o suwerennym narodzie zapomnieli.
Zaś czy żyjemy w wolnym kraju- nie zyjemy w takim :( moge to wytłumaczyć ( mój punkt widzenia) jak zacne forum zechce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2007, 19:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Andrus rozwiń swoją myśl xD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 296 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..