Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 18:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Czy jesteś za państwem Łużyckim ?
TAK 40%  40%  [ 8 ]
NIE 55%  55%  [ 11 ]
NIE MAM ZDANIA 5%  5%  [ 1 ]
Liczba głosów : 20
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17 lis 2007, 18:33 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Nie rozumiem dlaczego uważasz państwo łużyckie za żart i jesteś jemu przeciwny ( jeżeli dobrze zauważyłem)?? :-?
Teraz wytłumacz mi dlaczego jesteś temu państwu przeciwny i dlaczego są to dla ciebie żarty? :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lis 2007, 20:32 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 kwie 2006, 12:19
Posty: 21
Lokalizacja: z kobiety
Kolego Andrusie, ty tak na poważnie ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lis 2007, 22:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Monique tak on mówi w 100% poważnie :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2007, 1:22 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Andrus obecnie w modzie jest "konsolidacja" państw w Europie, a nie wyodrębnianie małych państewek. Jesteś mało "trendy" w tych kwestiach :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2007, 3:12 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 mar 2006, 18:00
Posty: 106
„Nie tykaj fanatyka”

Fanatyka szybko dotyka
Z fanatykiem nie sposób rozmawiać
Fanatyka nie dotyczy logika
95 tez można stawiać

I nieważna jest tematyka
Niemal wszystko ma aspekt drażliwy
Bo obraża, jednoznacznie wynika
Cóż – fanatyk to człowiek wrażliwy

Gdyż mu serce bije – nie pika
Cel ma jasny choć spojrzenie ciut mgliste
To typowa jest charakterystyka
Wszak dlań świat jest tak oczywisty

Po co tracić czas na myślenie ?
Po co wątpić ? (od tego są krosty)
Nie, fanatyk nie rzuci kamieniem
On przywali lawiną po prostu

Fanatycy grupują się w kliki
Innych czeka aktywny ostracyzm
Wiem, bo sam jestem też fanatykiem
Propaguję antyfanatyzm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2007, 10:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Konsolidację państw w Europie propagują kołchoźnicy zaś wy ( którzy przecież głosicie wolność) powinniście państwo popierać, nadal nie usłyszałem argumentów przeciwko państwu łużyckiemu :| :-? , w tych kwestiach jestem wolnościowy ( podobny stosunek mam do państwa śląskiego)
Szwagier - nie jestem fanatykiem ( nie dalej jak wczoraj zostałem nawet nazwany zgniłym liberałem) :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2007, 15:13 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Andrus pisze:
Konsolidację państw w Europie propagują kołchoźnicy zaś wy ( którzy przecież głosicie wolność) powinniście państwo popierać, nadal nie usłyszałem argumentów przeciwko państwu łużyckiemu :| :-? , w tych kwestiach jestem wolnościowy ( podobny stosunek mam do państwa śląskiego)
Szwagier - nie jestem fanatykiem ( nie dalej jak wczoraj zostałem nawet nazwany zgniłym liberałem) :)


Bardzo mi sie kojarzysz z Giertychem , czasem az w głowie się nie miesci, że ktos tak kiedys mógł mysleć, i co gorsze przelewać krew za takie poglady.
Teraz taki sposób myślenia to fajna egzotyka, ale nie mogę sobie przetłumaczyć, że Ty tak na prawdę , widzę , że nie tylko ja.
Chyba jednak nie biorą Cię do końca poważnie.
Dla mnie jesteś w jednym rzędzie z tymi co zakładają sekty i sądzą , że za rok koniec świata.
Gdzieś na forum padło , że masz 15 lat?
To prawda?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2007, 16:15 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Prawda Ernesto, prawda sam się Andrus do tego przyznał :grin:
Ja tak sobie myślę, że najlepiej to ogłosić wolne miasto Zgorzelec tuż po wejsciu do strefy schengen. Następnie na drogach dojazdowych do Zgorzelca( i do jego lewobrzeżnej dzielnicy z niemiecka zwanej Goerlitz) postawić szlabany i pobierać myto oraz proklamować niepodległość narodową tzn. miejsko-gminną. Wybrać Kasztelana miejskiego na prawach "głowy koronowanej" oraz dobrowolnie opodatkować się na tę okoliczność. Następne posunięcie to bicie własnej monety-waluty, itd. itd. Doświadczenie w tej kwestii ma już Łeba albo Ustka (nie pamiętam dokładnie). Próbowali to wdrożyć w życie kilka lat temu :lol: :D :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2007, 18:42 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
No Ernesto NSZ walczyło przeciwko takim jak ty o Wolną i niepodlegą Polskę ( kiedys nawet wspominałeś że głosujesz na SLD)
nadal nie słysze argumentów przeciwko państwu łużyckiemu.
Makaron- znów się ośmieszasz ,ale co tam jak to PIS-owiec ( własną monetę mogą bić sobie wszyscy ważne aby było to zgodne z prawem danego państwa np. USA)

[ Dodano: Nie Lis 18, 2007 7:04 pm ]
makaron pisze:
Prawda Ernesto, prawda sam się Andrus do tego przyznał :grin:

Do czego się przyznałem??
Oto kilka stron na temat Łużyc:
http://luzyce.luzyce.webpark.pl/konkluzja.htm
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=19133
http://www.luzyca.yoyo.pl/photogallery.php?rowstart=24
lub też możecie zaglądnąć na stronki Polsko-Łużyckiego stowarzyszenia Pro Lusatia:
http://prolusatia.republika.pl/00_start_1280x1024.htm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lis 2007, 21:53 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Andrus pisze:
Do czego się przyznałem??

Do tego, że masz 15 lat!!!
Andrus pisze:
Makaron- znów się ośmieszasz ,ale co tam jak to PIS-owiec

Kolego, nie jestem PiS-owcem, nie należę do PiS o czym już wcześniej pisałem.
Co do ośmieszania się no cóż co tam ja ważne że ty "nie ośmieszasz się" ideą nowego państwa nad Szprewą.
Andrus pisze:
własną monetę mogą bić sobie wszyscy ważne aby było to zgodne z prawem danego państwa np. USA

No właśnie "zgodne z prawem danego państwa" czyli "Łużyce" mogą bić własną monetę dopiero po uzyskaniu statusu państwa (musi być uznane np. przez społeczność miedzynarodową) i ustanowieniu własnego prawa. To życzę powodzenia w tworzeniu nowego państwa oczywiście jak to LPR-owiec pewnie wierzysz w tą utopię bezkrytycznie ale to już twój problem.
Ja ze swej strony proponuję kandydaturę Andrusa na pierwszego monarchę nowego państwa łużyckiego Obrazek.
Bracia rodacy Łużyczanie oddajcie hołd Andrusowi I miłościwie panującemu nam pierwszemu królowi Łużyc Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lis 2007, 14:29 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
1. Pokaż taki post :-?
2.Pogadaj z Łużyczaniami z zajrzyj choć raz do jakiś źródeł ( bodaj pisałeś że popierasz PIS)
3. Własną monetę nie musi bic państwo, po prostu może bić ją jakas tam grupka ludzi jeżeli jest to zgodne z prawem.
Królem nie może zostać pospolity szlachcic :(
Nie jest to utopia- po raz kolejny kieruję do Srbołużyczan.
Nie jesteś Łużyczaninem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lis 2007, 17:03 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
A ja zapytam z innej beczki, jak sie zapatrujesz nad autonomia Slaska?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lis 2007, 18:00 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
xionc pisze:
A ja zapytam z innej beczki, jak sie zapatrujesz nad autonomia Slaska?

Chyba każdy na tym forum ( jak i na innych) wie że jestem zwolennikiem autonomii Śląska jak i decentralizacji całego kraju :) a taki pogląd mam z racji pobudek ekonomicznych,rozwojowych,kulturalnych,moich regionalizmów i z racji zdrowego rozsądku ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lis 2007, 20:09 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Proszę bardzo:
Andrus napisał/a:
Zgadzam się tadam, bo młodzi głosują na ideały w które wierzą . Nie ściemniam co do wieku mam 15 lat i nie mam zamiaru głosować na populistów.
Temat: Poseł z naszego powiatu str. 2 post z dn. 06.09.2007 pierwsze zdanie (cytowane powyżej).
W twojej bajce Andrus bedzie wszystko możliwe: prosty szlachcic, ba nawet mieszczuch (Bez obrazy forumowy Mieszczuchu ;) ) - królem, każdy będzie miał własną monetę - walutę, podatki dobrowolne, indywidualne i takie jakie obywatel bedzie chciał uiszczać, słowem RAJ !!! :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lis 2007, 20:22 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Gratuluje - myślałem że napisałem to tylko na Silesianie ale i tu coś takiego napisałem :)
To się nazywa anarchokapitalizm, własna moneta ( dolar wolności - niestety zamknięty :( ) podatki jeden pogłówny, zaś mieszczanin a tym bardziej chłop królem zostac nie może podobnie zwykły szlachetka :P
Pytanko dlaczego w Polsce twoim zdaniem nie powinny funkcjonować alternatywne waluty??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..