Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 7:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06 sty 2009, 19:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 gru 2008, 15:58
Posty: 2
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam!
Mi niestety nie udało się tego tak załatwić. Byłem w Dekrze 4 razy, za każdym razem coś, za ostatnim razem jak w końcu zastałem pana który sie zajmuje robieniem wycen powiedział, że niestety nie może mi tego zrobić bo to ostatni dzień jego pracy w tej firmie. Dał mi numer do Zittau, gdzie moge to zrobić, jednak ostrzegł, ze w związku z tym że kolizja miała miejsce na terenie Polski to musze z góry zapłacić za wycene (ok. 400E ) i ze nie ma gwarancji, że odzyskam te pieniądze, ponieważ Polskie prawo jest zagmatwane.... wkońcu sie poddałem i zgłosiłem szkode do Polskiego korespondenta Niemieckiej firmy w ktorej był ubezpieczony winowajca....

WIELKIE DZIEKI DLA ALEXA, KTÓRY UDZIELIŁ MI WIELE INFORMACJI I POŚWIECIŁ MI TROCHE SWOJEGO CZASU.

Pozdrawiam!


Kuba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sty 2009, 20:26 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Wszystko pieknie ale pod warunkiem ze:
-mamy w miare mlode auto
lub
-szkoda jest niewielka
Jesli auto jest stare a szkoda duza to nalicza nam total schaden i jestesmy w plecy.
To ku przestrodze zeby za kazdym razem jak nas skasuje jakis niemiec bez ubezpieczenia nie latac do dekry i nie tracic pieniedzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sty 2009, 20:35 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 sie 2008, 6:38
Posty: 4
Lokalizacja: Polkowice
kubekw pisze:
Witam!
Mi niestety nie udało się tego tak załatwić. Byłem w Dekrze 4 razy, za każdym razem coś, za ostatnim razem jak w końcu zastałem pana który sie zajmuje robieniem wycen powiedział, że niestety nie może mi tego zrobić bo to ostatni dzień jego pracy w tej firmie. Dał mi numer do Zittau, gdzie moge to zrobić, jednak ostrzegł, ze w związku z tym że kolizja miała miejsce na terenie Polski to musze z góry zapłacić za wycene (ok. 400E ) i ze nie ma gwarancji, że odzyskam te pieniądze, ponieważ Polskie prawo jest zagmatwane.... wkońcu sie poddałem i zgłosiłem szkode do Polskiego korespondenta Niemieckiej firmy w ktorej był ubezpieczony winowajca....

WIELKIE DZIEKI DLA ALEXA, KTÓRY UDZIELIŁ MI WIELE INFORMACJI I POŚWIECIŁ MI TROCHE SWOJEGO CZASU.

Pozdrawiam!


Kuba




Możesz napisać jak się nazywa firma która jest korespondentem w Polsce ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sty 2009, 10:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 gru 2008, 15:58
Posty: 2
Lokalizacja: Zgorzelec
redpower pisze:
Możesz napisać jak się nazywa firma która jest korespondentem w Polsce ?


Każda europejska ubezpieczalnia musi mieć swojego korespondenta w każdym kraju. Można to sprawdzić pod numerem 022 55 15 100 . dzwonimy, podajemy nazwe zagranicznego ubezpieczyciela a oni podają nam nazwe Polskiego 'odpowiednika' w moim przypadku byla to firma HUK a okazało się , że jej korespondentem w Polsce jest Warta, i to w Warcie zgłosiłem szkode.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2009, 8:09 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 mar 2007, 9:36
Posty: 4
Lokalizacja: Zgorzelec
Zdarzenie miało miejsce 17-12-2008 w Goerliz - wypłata na początku marca 2009

Zdarzenie typowe najechanie na tył mojego auta przez Niemca na światłach.
Na szczęście kiedyś przeczytałem ten wątek forum i zażądałem wezwania policji.

Moje auto to omega kombi z 96 roku, uszkodzona została klapa, zderzak wzmocnienie zderzaka i delikatnie prawa lampa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zgodnie z zaleceniami z pierwszego postu, na drugi dzień udałem się z notatką policyjną do dekry przy BMW. Ponieaż nie mówię po niemiecku wykazali dużo dobrej woli, poprosili o pomoc w tłumaczeniu bardzo miłą Panią pracującą w serwisie BMW.
I dalej potoczyło się następująco:
1. Oględziny auta - zaczął od opon: wiek i głębokość bieżnika
2. stan techniczny auta
3. Oględziny uszkodzeń, dokumentacja fotograficzna - Pan jest bardzo dokładny, uwzględnił nawet niewielkie uszkodzenie lampy tylko pęknięcie
4. umówiliśmy się na telefon po sporządzeniu protokołu i wyceny
5. kiedy przyjechałem po protokół (UWAGA - musiałem za niego zapłacić 355 euro) ale byłem o tym telefonicznie uprzedzony. Stało się tak ponieważ sprawca wypadku nie kontaktował się ze swoim ubezpieczycielem.
6. Po dokonaniu wpłaty otrzymałem 1 egzemplarz protokołu a drugi został wysłany do ubezpieczyciela.
7. Protokół szacował naprawę szkód na 4500 euro netto - ale znalazł się w nim akapit "koszt naprawy rażąco przekracza wartość samochodu, którą wyceniam na 2500 euro" i zrobiło mi się ciepło ale czekałem cierpliwie. UWAGA - poczta z niemiec szła ok. 2 tygodnie
8. Po tym czasie dostałem od ubezpieczyciela formularz, w którym musiałem opisać zdarzenie, i zdecydować się na formę odszkodowania: naprawę lub wypłatę na podstawie kosztorysu. I dopieru w formularzu było miejsce na podanie konta.
9. znowu oczekiwanie i po 3 tyg. poprosiłem kogoś płynnie mówiącego po niemiecku o tel. do ubezpieczyciela - okazało się że sprawca wypadku unika kontaktu z ubezpieczycielem dlatego musieli wystąpić z zapytaniem o przebieg zdarzenia na policję. Chcieli potwierdzić moją wersję.
10. Po jakimś czasie kolejny telefon - twierdzą że dopiero otrzymali odpowiedź z policji i już wstępnie rozpatrzyli moją sprawę - na razie proponują kwotę 3600 euro, ale musi ją zatwierdzić jeszcze jakaś ich komisja - w trakcie tej rozmowy przypomniałem im o uwzględnieniu kosztów ekspertyzy
11. 3 dni po tej rozmowie dotarł przelew na 3700 euro (oczywiście przeliczony na złotówki wg. kursu NBP z danego dnia)
12. czekam na protokół jeżeli nie uwzględnili kosztów ekspertyzy to będę się o nie upominał.

Jak widać czasami trochę to trwa.

Mam nadzieję że mój opis pomoże rozwiać obawy innych co do płacenia za ekspertyzę i czasu trwania procedur. Nawet przy założeniu że nie uwzględnili kosztów ekspertyzy i nie uda mi się ich odzyskać to i tak kwota przewyższa wszystko co wypłaciłby pośredniczący polski ubezpieczyciel.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 mar 2009, 17:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
zbiczek1 pisze:
Jak widać czasami trochę to trwa.


Warto czekać w tym układzie - gratuluję konsekwencji :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2009, 10:05 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Gratuluję.

Zapraszam wszystkich, którzy także przechodzili przez tą procedurę do opisywania swojego przypadku. Jak się okazuje pomimo tak długiego czasu jaki minął od publikacji mojego materiału temat powraca. Dlatego im więcej różnych opinii tym lepiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2009, 16:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
aleksander pisze:

Zapraszam wszystkich, którzy także przechodzili przez tą procedurę do opisywania swojego przypadku.


Dziękuje ale nie skorzystam , powiem tylko że przyciąłem na ślepawym helmucie tyle,że pisze posta z Hurgady, a samochód klepią w ASO :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 paź 2009, 16:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 paź 2009, 16:26
Posty: 1
Lokalizacja: polska
aleksander, Witam, można prosic o jakiś kontakt z Toba. Wczoraj obywatel Niemiec przetarł mi auto w POLSCE jadąc autem z niemieckiej wypożyczalni. Byc może twoja wiedza i podane mi informacje pomogą błyskawicznie załatwic mi proces odszkodowania.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 lis 2009, 13:26 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Danielo - moje dane są zawsze w dziale kontakt na zgorzelec.info (to tak na przyszłość) :D Mój numer to 501 320 023, jeżeli temat nadal aktualny - dzwoń.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 mar 2010, 0:39 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 wrz 2007, 16:33
Posty: 81
Lokalizacja: Zgorzelec
Panowie pozwolicie że odgrzeje trochę temat.
13.03.10 Miałem kolizję z Niemcem chłopak 18 lat jechał autem ojca Nissanem Almerą, do kolizji doszło pod Carrefourem jechałem po drodze głównej z prawej strony, a on wyjechał z parkingu i uderzył mnie w bok (od str. kierowcy) Na miejsce zdarzenia przyjechała policja ( patrol Polsko-niemiecki, niemieckim radiowozem) Policjanci wypytali nas o przebieg zdarzenia i uznali że sprawcą kolizji był Niemiec. Dostał 100zł mandatu który musiał zapłacić na miejscu.
Odebrałem notatkę z policji w której jest napisane, że to kolizja z winy kierującego Nissanem Almerą który nie ustąpił pierwszeństwa itd... ok!
Niemiec ubezpieczony jest w firmie Optima filia Hamburg, no więc zadzwoniłem do tej firmy, zgłosiłem szkodę, Pani grzecznie zapytała czy życzę sobie rzeczoznawcę z ich strony, oczywiście się zgodziłem. Przyjechał Pan z tej firmy i wycenił szkodę na 3672euro. Sporządził dla mnie kosztorys systemem Audatex i wysłał mi go mailem. Do firmy Optima kosztorys dotarł dopiero wczoraj, a dzisiaj otrzymałem od firmy optima taki o to email:
Cytuj:
Sehr geehrter Herr XXXXX,

anbei Gutachten.

Unser Versicherungsnehmer besteitet, den Unfall verursacht zu haben.Die Schuld soll vielmehr beim Fahrer Ihres Fahr
zeuges liegen, da bei einem Spurwechsel eine durchgehende Linie überfahren wurde.

Falls Sie die Ansprüche weiterverfolgen wollen, stellen wir anheim, daß Sie sich an unser polnisches Korrespondenzbüro wenden.

AVUS Polska, ul. Kwitnacego Sadu 3, 02-202 Warszawa internet: avus.polska@neostrada.pl


W szybkim tłumaczeniu oznacza to że ich klient twierdzi że jest to moja wina bo przekroczyłem linie ciągłą podczas zmiany pasa ruchu...
Jeżeli chcę kontynuować tą sprawę to mam się skontaktować z firmą AVUS Polska...


Ma ktoś jakiś pomysł jak to teraz ugryźć? czy mam od razu sprawę w sądzie zakładać?
Pozdro!


Ostatnio zmieniony 26 mar 2010, 0:51 przez Shade, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 mar 2010, 7:51 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lis 2009, 10:07
Posty: 46
Lokalizacja: miejscowy
Tez miałem kontakt z firmą AVUS tylko że z siedzibą w Austrii

Również twierdzili że wina leży po mojej stronie - lecz ja posiadałem notatkę policyjną której podważyć nie mogą

Wynająłem adwokata akurat był z Drezna ale myślę że tuż za nysą też są chętni i wystarczyło jedno pismo za które skasował 200 euro naturalnie obciążając AVUS (takie jest u nich prawo) i odszkodowanie od ręki zostało wypłacone !

AVUS jest to firma która zarabia na tym że jak coś skubnie z należnego odszkodowania to jest jej zarobek !

Należy trzymać się notatki z policji !

Powodzenia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 mar 2010, 10:36 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 wrz 2007, 16:33
Posty: 81
Lokalizacja: Zgorzelec
Byłem przed chwilą na policji i w sądzie, Niemiec się nie odwołał od mandatu. Miał na to 7dni.

Edit:
Dowiedziałem się wczoraj że niemiecki ubezpieczyciel Optima, przekazał tą sprawę do AVUS Polska (to jest ich przedstawiciel w Polsce) i już nie chcą ze mną rozmawiać... mam kontynuować likwidację szkody z w/w firmą. Normalnie żal.


Ostatnio zmieniony 27 mar 2010, 10:35 przez Shade, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..