Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 17:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 14:38 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Wojtek Z. jest młodym kierowcą i właścicielem Volkswagena Golfa III z 1994 roku. Kilka tygodni temu przed Carrefourem został uderzony przez wyjeżdżający z miejsca parkingowego samochód.
"Zaraz po uderzeniu mina mi zrzedła - mówi - wysiadłem z samochodu obejrzeć szkody, ale kiedy zobaczyłem rejestrację sprawcy na mojej twarzy zarysował się uśmiech, bo przypomniałem sobie artykuł na zgorzelec.info. Po 20 minutach przyjechali policjanci i ponieważ ni w ząb nie znali niemieckiego pomagaliśmy w tłumaczeniu. Wina została orzeczona na stronę starszego pana, który kierował fordem focusem, dlatego po krótkim załatwieniu formalności przez funkcjonariuszy rozjechaliśmy się.

Miałem uszkodzony prawy bok: przedni błotnik, zarysowane całe drzwi i wgniecenie tylnego błotnika. Wtedy zrobiłem tak jak został opisane w artykule. Opłaciłem 5 zł za wydanie przez policję protokołu z kolizji i z tym udałem się do Goerlitz do Dekry. Na miejscu bylem około godziny 16, ale rzeczoznawcy nie było bo jak się okazało pracuje w godzinach 8:00 do 13:00. Oględziny trwały około 20 minut, a więc bardzo sprawnie. Faktycznie sprawdzone zostało dosłownie wszystko. Dwa tygodnie później otrzymałem list na adres w Zgorzelcu i... wycenę. Po odliczeniu podatku mam otrzymać kwotę 1638,40 Euro. Teraz muszę tylko wskazać firmie ubezpieczeniowej numer mojego konta na które mają wpłacić należność.

Kwota pochodząca z wyceny w zupełności wystarczyłaby na zakup nowego samochodu tej samej klasy. Na stronie mobile.de wyszukiwanie samochodów z kryteriami pojazdu Wojtka i do kwoty 1630 euro zwróciło wynik blisko 600 ofert.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2008, 14:47 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lut 2008, 11:43
Posty: 82
Lokalizacja: Zgorzelec
Normalnie teraz już wierzę w to co kiedyś słyszałem. Sam mam już lekko porysowany i wgnieciony błotnik, więc nic innego mi nie pozostaje jak tylko polować na jakiegoś nieostrożnego Niemca hehe. A miejsc w Zgorzelcu jest sporo gdzie takie kolizje można brzydko mówiąc wymusić. Niemcy nie zawsze są ostrożni więc muszą za to płacić. Gratulacje dla tego gościa i domyślam sie że przypadkowo to wszystko sie nie wydarzyło !!! :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 16:34 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Ale gupi ci Niemcy hehe. Polaczki mądre hehee. Nie masz hehe cwaniaka nad Polaka heheheee.

MSPANC.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lip 2008, 20:15 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
lord_alex pisze:
Normalnie teraz już wierzę w to co kiedyś słyszałem. Sam mam już lekko porysowany i wgnieciony błotnik, więc nic innego mi nie pozostaje jak tylko polować na jakiegoś nieostrożnego Niemca hehe. A miejsc w Zgorzelcu jest sporo gdzie takie kolizje można brzydko mówiąc wymusić. Niemcy nie zawsze są ostrożni więc muszą za to płacić. Gratulacje dla tego gościa i domyślam sie że przypadkowo to wszystko sie nie wydarzyło !!! :lol:

szkoda słów na taki komentarz...
swoją drogą ciekawe jak jest szacowane odszkodowanie - taką limuzynę można spokojnie nabyć za 500 EUR...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lip 2008, 21:17 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Alex, nie rozumiem dlaczego oskarżasz człowieka o specjalną stłuczkę. Moim zdaniem bardziej odkrywasz przed wszystkimi swoje nieuczciwe zamiary w tej sprawie, więc "hańba ci Moris". Tego absolutnie nie pochwalam. Muszę także powiedzieć, że Wojtek nie jest pierwszą osobą, która ma podobny problem. Po artykule kilka osób dzwoniło do mnie z prośbą o pomoc w takiej sprawie i nie sądzę, żeby byli to wyłudzacze. Tym bardziej, że w jednym przypadku sprawa dotyczyła kolizji busa z towarem uderzonego przez niemieckiego tira, gdzie kierowcą busa był pracownik, który odniósł obrażenia.

Naprawdę uważam Aleksander, że zachowujesz się trochę nie fair.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2008, 1:03 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Aleksander poucza Aleksandra hehehehe ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2008, 6:09 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 21 lis 2012, 10:27 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sie 2008, 5:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 sie 2008, 6:38
Posty: 4
Lokalizacja: Polkowice
Czy może któryś z kolegów podać dokładny adres do tej firmy DEKRA.....???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sie 2008, 6:55 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
klik!

Po dodatkowym kliknięciu na "STADT PLAN" zobaczysz mapkę z zaznaczoną lokalizacją. Bardzo prosty dojazd przez Jędrzychowice.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sie 2008, 19:12 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 sie 2008, 6:38
Posty: 4
Lokalizacja: Polkowice
A wiesz może czy do tej wyceny potrzebna jest ta notatka z policji, bo nie wiem czy policja mi ją przyśle na adres domowy, bo jak nie przyśle to muszę chyba jechać po nią aż 400km do Niemiec....posiadam tylko dane odnośnie miejsca wypadku, dane sprawcy, dane komisariatu oraz dane firmy ubezpieczeniowej sprawcy.....Myślicie, że to starczy do tej wyceny tam ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sie 2008, 14:38 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
z tego co wiem, to notatka z Policji (w przypadku wypadku na terenie PL) jest wymagana do stwierdzenia przez Dekrę kogo ma obciążyć kosztami za swoją usługę. Popytaj, bo może jesteś w stanie załatwić sprawę przesłania dokumentu przez telefon.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sie 2008, 9:20 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
A to ciekawe, co tu piszecie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sie 2008, 10:39 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Twoje wypowiedzi zdecydowanie wiele wnosza do poruszanych tematow.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sie 2008, 14:18 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
Nie wiem, w czym widzisz problem. Zaciekawił mnie temat i jego rozwinięcie dotyczące kolizji drogowych i dyskusja idąca w kierunku - jak nie dać się oszukać, a także inne wątki poruszane w tym temacie. Nie mam żadnych doświadczeń z kolizjami drogowymi, ale każdemu i wszędzie mogą się zdarzyć, więc warto w pewnych sytuacjach skorzystać z doświadczeń innych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 gru 2008, 7:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 sie 2008, 6:38
Posty: 4
Lokalizacja: Polkowice
A miał ktoś już z firmą AVUS do czynienia, bo widzę, że niezły sodoma i gomora ta firma......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..