Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 9:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 lis 2008, 21:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Jakież to naiwne - zdelegalizujmy, zakażmy, a zniknie zło i głupota...
W historii wiele oszołomskich frakcji i ideologów działało początkowo "w konspiracji", żeby później "oświecać" społeczeństwa.

Sprawa z delegalizacją partii/organizacji powinna być pozbawiona, lub chociaż mocno ograniczona, z emocjonalizmu ideologicznego, zarówno tych z "lewa" jak i "prawa". Są odpowiednie przepisy prawne, które regulują te kwestie. Jeśli ktoś dopatrzył się znamion przestępstwa w działalności/programie partii czy też organizacji, to są do tego stosowne procedury i instytucje. Tutaj mamy bardziej do czynienia z akcją medialno-społeczną. Często z powodu różnorakich akcji, protestów i "medialnych faktów" tworzy się "nadrzeczywistość". Tak było w np. przypadku wizyty w naszym kraju Sir Eltona Johna, który prosił polskiego prezydenta żebyśmy nie prześladowali w Polsce homoseksualistów...

Żeby była jasność - nie po drodze mi z wszelkimi oszołomami ograniczającym naszą wolność: trockistami, maoistami, neofaszystami, neonazistami, ekoterrorystami, komunistami, "wyznawcami" Pol Pota czy innego Che Guevary. W imię "bezpieczeństwa" i "dobrobytu" coraz częściej i skuteczniej jednak sprzedaje się nam różne "dobrodziejstwa", jak np. to: http://webhosting.pl/Australijski.filtr ... .obywateli


Cytuj:
Lecz aby dziś Polska nie stała się krajem, który ciągnie Europę wstecz, trzeba zdelegalizować wszelkie partie i organizacje nacjonalistyczne i szowinistyczne

Ciekawe co za "mędrzec", "król Salomon" będzie o tym arbitralnie i nieomylnie decydował...?

Bastiat pisze:
mrbyte pisze:
LPR.

Tego już nie ma... :P

Szkoda, że przedstawicielom lewicy przez usta nie może przejść, że to głównie zasługa J.Kaczyńskiego :grin:


Kolejny temat na forum z tych ideologicznych, tylko tym razem zaczął to ktoś z drugiej strony (w stosunku do Cichego) barykady. Po co to? Proponuję zamknąć temat - wojenka ideologiczna, nic więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2008, 21:34 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 10 kwie 2007, 8:43
Posty: 118
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Ale co to ma wspólnego z ONR ? skoro salut rzymski jest wykonywany w kierunku słońca ?

Ku czci cezara of course? Śmiem twierdzić, że gdyby nie druga wojna światowa i postać niejakiego Adolfa, salut rzymski nie byłby dziś tak popularny wśród środowisk nacjonalistycznych.

Oj Bastiat, Bastiat (znów mówisz o sobie w trzeciej osobie). Pomyśl logicznie. Czy to, że nie ma czegoś oficjalnie na papierze, oznacza, że to nie istnieje? Nie bądźmy tacy formalni i nie zaprzeczajmy faktom. ONR i NOP to są organizacje propagujące rasizm i antysemityzm, nawet jeśli nie bezpośrednio, zaprzeczysz?

Cytuj:
gdzie jest antysemityzm na wlepce przeciwnej komunistom czy aborcji ?
wlepka która może być podciągnięta pod rasizm jesst jedna- czyli "wykopmy czarnych ze stadionów" ale tu tkwi przekaz i trzeba go zrozumieć a do tego potrzebne są godziny na stadionach lub dobra wola
zaś jest tam tylko jedna wlepka która może byc podciągnięta pod antysemityzm a mianowicie " nie chcę byc poprawny" ale tam również jest przekaz - polecam " Przedsiębiorstwo Holokaust"

Ślepota, czy wybiórczość? A może kpisz?
http://www.gromonr.republika.pl/1.gif
http://www.gromonr.republika.pl/4.jpg
http://www.gromonr.republika.pl/8.jpg
http://www.gromonr.republika.pl/vlepy/8.jpg
http://www.gromonr.republika.pl/vlepy/9.jpg
http://www.gromonr.republika.pl/vlepy/13.gif
http://www.gromonr.republika.pl/vlepy/7.gif
http://www.gromonr.republika.pl/TBPC.jpg
http://www.gromonr.republika.pl/whitepatriots.jpg
http://www.gromonr.republika.pl/wpp.jpg
http://www.gromonr.republika.pl/wpp2.jpg

Swoją drogą mam pytanie. Jak tacy Wielcy Polacy Katoliccy dogadaliście się z neopogańskim NS Zadruga?
http://www.youtube.com/watch?v=a2-MNrpc ... re=related
To w ramach tego, jakoby rasistami nie jesteście.
0:48
1:56
No chyba, że to przypadkiem, rozumiem, do kościoła szliście i akurat stali koledzy ubiorem i fryzurą podobni, to sobie pomyśleliście "A wtopimy się w tłum i postoimy chwilę, nikt nie zauważy, pogadamy o tym jak często golimy głowy i czy buty pastujemy". Zupełny zbieg okoliczności, no zdarza się, w porządku. A swastyki na flagach? Buddyści też tam z wami byli?

Pozdrowienia z serdecznymi wyrazami politowania. Sława!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2008, 22:17 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Cytuj:
Ale co to ma wspólnego z ONR ? skoro salut rzymski jest wykonywany w kierunku słońca ?


Pewne symbole są odczytywane przez kontekst w jakim były używane. Przez 2500 lat swastyka była symbolem szczęścia. Używali jej hindusi, buddyści i setka innych nacji a nazistom udało się całkowicie (przynajmniej w Europie) zmienić znaczenie tego znaku, Dla nas nie kojarzy się ze szczęściem a z wojną i potwornościami. Podobnie jest z sierpem i młotem. Symbol który miał oznaczać solidaryzm społeczny, stał się ponurym symbolem komunistycznego totalitaryzmu. Więc Twoje tłumaczenia o "salucie rzymskim" jest po prostu słabe... Salutu używano i ciągle się używa, jednak nie ma chyba osoby której nie kojarzyła by się hitleryzmem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2008, 22:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
krytyczny pisze:

Pewne symbole są odczytywane przez kontekst w jakim były używane.

I intencje. Bo niedawno mieliśmy przykład totalnej indolencji i głupoty mediów w tym zakresie:
http://www.tvn24.pl/12690,1566120,0,1,f ... omosc.html
http://www.tvn24.pl/2162026,28378,0,1,1 ... wideo.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2008, 23:25 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 lis 2006, 19:45
Posty: 101
Partie i ruchy nacjonalistyczne tworzą ludzie. W Zgorzelcu z dumą HEROSA obnosi się z tym Grzegorz Stemler. Faktycznie przyroda luk nie zostawia czy on czy inny, ale ktoś będzie, dlatego jestem za tym, aby wytkać mu, że jednak nasze społeczeństwo ma go w d.... / Mam nadzieję /I jego poglądy, aby ta hybryda demokracji za wysoko łba nie podnosiła. Cieszę się bardzo, że w tej pogoni za słońcem burmistrzowskim pozostałe partie nie wzięły udziału pozbawiając nacjonalistów poparcia. Chciałbym, aby poddano publicznie pod dyskusję poglądy i zachowania, jakie prezentuje sobą Grzegorz Stemler, ja go już osadziłem – niestety negatywnie szczególnie po oglądnięciu tych filmów i plakatów podanych przez kogoś w tym temacie. Oceniamy tu NOP , ale reprezentantem wszystkiego, co na ich temat jest w sieci jest tu rezydent NOP Polska Grzegorz Stemler, dlatego myślę, że w tym temacie trzeba szczególnie oceniać jego osobę w tej naszej małej ojczyźnie Zgorzelcu. I prosiłby o ujawnienie tych osób które poierają NOP w Zgorzelcu celem napiętnowania ich także , chyba że są takimi tchurzami i skunksami , i jak ktoś pisał tu że są mocni tylko w grupie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2008, 23:35 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lis 2008, 0:01
Posty: 22
Lokalizacja: zza rogu
smoluch pisze:
Partie i ruchy nacjonalistyczne tworzą ludzie. W Zgorzelcu z dumą HEROSA obnosi się z tym Grzegorz Stemler. Faktycznie przyroda luk nie zostawia czy on czy inny, ale ktoś będzie, dlatego jestem za tym, aby wytkać mu, że jednak nasze społeczeństwo ma go w d.... / Mam nadzieję /I jego poglądy, aby ta hybryda demokracji za wysoko łba nie podnosiła. Cieszę się bardzo, że w tej pogoni za słońcem burmistrzowskim pozostałe partie nie wzięły udziału pozbawiając nacjonalistów poparcia. Chciałbym, aby poddano publicznie pod dyskusję poglądy i zachowania, jakie prezentuje sobą Grzegorz Stemler, ja go już osadziłem – niestety negatywnie szczególnie po oglądnięciu tych filmów i plakatów podanych przez kogoś w tym temacie. Oceniamy tu NOP , ale reprezentantem wszystkiego, co na ich temat jest w sieci jest tu rezydent NOP Polska Grzegorz Stemler, dlatego myślę, że w tym temacie trzeba szczególnie oceniać jego osobę w tej naszej małej ojczyźnie Zgorzelcu. I prosiłby o ujawnienie tych osób które poierają NOP w Zgorzelcu celem napiętnowania ich także , chyba że są takimi tchurzami i skunksami , i jak ktoś pisał tu że są mocni tylko w grupie .


smoluchu ! jak zauwazylem diabelski nick ,powodujacy brud,doskonale pasuje do twych poglądów,które to z kolei mają tyle wspólnego z demokracją co nazizm z polityką pacyfistyczną. Jesteś zainfekowany nienawiścią do wszystkiego co jest inne od twych "niby" pokojowych zapowiedzi.Zanim zaczniesz pluć wyzywać innych spójrz w lustro i dodatkowo nie zaszkodzi jeśli wspomożesz się słownikiem ortograficznym by nie stchórzyć.Poglądy p. Stemlera mam głęboko gdzieś ,lecz tak obłudne i agresywne jak twoje powodują odruch<zygi>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2008, 7:51 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 lis 2006, 19:45
Posty: 101
Tak , tym słownikiem to mnie zawstydziłeś :smt049


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2008, 8:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
smoluch pisze:
I prosiłby o ujawnienie tych osób które poierają NOP w Zgorzelcu celem napiętnowania ich także , chyba że są takimi tchurzami i skunksami , i jak ktoś pisał tu że są mocni tylko w grupie .

ubrać ich w pasiaki z napisem NOP w trójkącie!!! brawo smoluch!!! brawo!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2008, 15:12 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 maja 2008, 13:18
Posty: 203
Lokalizacja: z Kortezu od Davilli
jacobbs pisze:
Ku czci cezara of course? Śmiem twierdzić, że gdyby nie druga wojna światowa i postać niejakiego Adolfa, salut rzymski nie byłby dziś tak popularny wśród środowisk nacjonalistycznych.

Udowodnij swe twierdzenie gdyż jest idiotyczne... środowiska konserwatywne, narodowe a nawet harcerskie używały salutu i był popularniejszy niż po wojnie.
Salut nie jest wykonywany ku czci Cezara :P odsyłam do postanowień sądu w sprawie salutu

Ad. Wlepki
pierwsze dwie nic nie mają wspólnego z żydami lub murzynami... mam rozumieć, że wszyscy "czarni" to rasiści ?
Trzecią sam wskazałem - proszę czytać...
Czwartą również lecz nie rozumiesz kontekstu tak w trzeciej jak i w czwartej
Reszta podonie nie ma tam nic co można byłoby podciągnąć pod rasizm w politologicznym tego słowa znaczeniu. Mówienie o białej sile nie jest rasizmem.

jacobbs pisze:
Swoją drogą mam pytanie. Jak tacy Wielcy Polacy Katoliccy dogadaliście się z neopogańskim NS Zadruga?

żaden normalny człowiek z Zadrugą się nie zadaje

jacobbs pisze:
To w ramach tego, jakoby rasistami nie jesteście.

Co ma NOP i Zadruga do ONR to po pierwsze, po drugie mówienie STOP imigrantom nie jest rasizmem.

jacobbs pisze:
0:48

stwierdzenie prawdziwe : demo-liberalne media

jacobbs pisze:
1:56

również stwierdzenie prawdziwe - najbliżsi nam są słowianie. Co ty masz z polskiego ?

jacobbs pisze:
No chyba, że to przypadkiem, rozumiem, do kościoła szliście i akurat stali koledzy ubiorem i fryzurą podobni, to sobie pomyśleliście "A wtopimy się w tłum i postoimy chwilę, nikt nie zauważy, pogadamy o tym jak często golimy głowy i czy buty pastujemy". Zupełny zbieg okoliczności, no zdarza się, w porządku. A swastyki na flagach? Buddyści też tam z wami byli?

Nadal nie wiem co symbole Zadrugi mają wspólnego z ONR ? Albo nie wiesz co piszesz albo coś nie tak z myśleniem...

krytyczny pisze:
Pewne symbole są odczytywane przez kontekst w jakim były używane.

mhm coś to twoje twierdzenie niebyt jest prawdziwe w stosunku do salutu, gdyż ażeby twierdzić, że jest to gest hitlerowski trzeba być głupcem przez wielkie G. Są to gesty kompletnie inaczej wykonywane to po pierwsze ;)

krytyczny pisze:
Salutu używano i ciągle się używa, jednak nie ma chyba osoby której nie kojarzyła by się hitleryzmem...

Znam mnóstwo osób którym nie kojarzy się to z hitleryzmem - mają po prostu jakąś wiedzę w temacie. Chyba nie powiesz, że kawa i kava to to samo bo ci się z czymś urojonym kojarzy ?

krytyczny pisze:
Więc Twoje tłumaczenia o "salucie rzymskim" jest po prostu słabe...

odsyłam do pochodzenia, historii i sposobu wykonywania salutu. Nawet układ rąk się różni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2008, 15:47 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
jacobbs pisze:
Swoją drogą mam pytanie. Jak tacy Wielcy Polacy Katoliccy dogadaliście się z neopogańskim NS Zadruga?

To były osobne manifestacje - można to sprawdzić.
Osobne wystąpienia i inny przekaz ideowy.
Stosunek do pogan i NS
http://www.nop.org.pl/?artykul_id=5
8)

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 3:49 pm ]
Bastiat pisze:
Co ma NOP i Zadruga do ONR to po pierwsze,

Mówimy o tym pierwszym ONR
http://www.nop.org.pl/?o=ruch&d=historia&n=0
:lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2008, 21:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Bastiat pisze:
krytyczny pisze:
Pewne symbole są odczytywane przez kontekst w jakim były używane.

mhm coś to twoje twierdzenie niebyt jest prawdziwe w stosunku do salutu, gdyż ażeby twierdzić, że jest to gest hitlerowski trzeba być głupcem przez wielkie G. Są to gesty kompletnie inaczej wykonywane to po pierwsze ;)

krytyczny pisze:
Salutu używano i ciągle się używa, jednak nie ma chyba osoby której nie kojarzyła by się hitleryzmem...

Znam mnóstwo osób którym nie kojarzy się to z hitleryzmem - mają po prostu jakąś wiedzę w temacie. Chyba nie powiesz, że kawa i kava to to samo bo ci się z czymś urojonym kojarzy ?

krytyczny pisze:
Więc Twoje tłumaczenia o "salucie rzymskim" jest po prostu słabe...

odsyłam do pochodzenia, historii i sposobu wykonywania salutu. Nawet układ rąk się różni


No różni się... na zdjęciu poniższym Adolf nie pozdrawia nikogo on pokazuje tylko jak jego pies wysoko skacze...

Obrazek

Mussoliniemu nie chciał być gorszy. Miał kompleks w końcu faszyzm on wymyślił a Adolf mu tą idee rąbnął. Pies Mussoliniego skakał wyżej.

Obrazek

a tu członkowie ONR swoim psiakom też zawieszają wysoko poprzeczkę....

Obrazek

Różnica jak widać jest ogromna palce są bardziej rozczapierzone niż u Hitlera...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2008, 22:30 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Panowie z ONR itp nie róbcie z siebie półgłówków, jezeli macie odwagę salut wykonywać, jeżeli macie odwage krzyczec też hasła antyżydowskie i antywszystkim innym to się z tym identyfikujcie a nie wpierajcie okolicznym widzom,że wy tylko nie lubicie się opalać nad morzem martwym.
Bądźcie jak Cichy za, albo dajcie spokój bo to śmierdzi tchórzem na odległość


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2008, 22:56 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 sie 2008, 15:09
Posty: 176
Lokalizacja: Z Polski
jacobbs pisze:
Cała Polska was za takich uważa


Niedawno pisaliście że NOP nic nie znaczy i nikt go nie zauważa ?!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 gru 2008, 10:10 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 paź 2008, 18:39
Posty: 26
Lokalizacja: Zgorzelec/Wrocław
Szkoda gadać na ten temat . Skoro jest propozycja delegalizacji nacjonalizmu to widać, że co niektórzy nisko upadli. Nigdzie w konstytucji nie ma wzmianek, że głoszenie ideologi nacjonalistycznych jest zabronione. Czy pan Edelman ma zamiar podciągnąć endecję pod rasizm i szowinizm, znając jego napewno tak, mam nadzieję, że ta inicjatywa szybko padnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 gru 2008, 10:18 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
paawlus pisze:
zdelegalizujmy, zakażmy, a zniknie zło i głupota...

do NOP pijesz

[ Dodano: Wto Gru 02, 2008 10:20 am ]
:smt084


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..