Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 14:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 lut 2010, 18:22 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
Od ADMINISTRATORA:
TEMAT został wydzielony.


mała_mi pisze:
Gero pisze:

...pierwsze niewyraźne od razu mnie odrzuciło...

Ale zamysł był fajny, wprawdzie ja się nie znam, lecz gdyby czas przesłony był ok 1/20s to pani z dzieckiem by była bardziej "wyraźna" a reszta delikatnie rozmyta - przypuszczam. (lub pani powinna być szybsza :lol: )

Właśnie, robi ktoś czasami zdjęcia w ruchu, coś w ten deseń 1 2 ? Ja jestem niedzielnym fotografem (w zakresie amator bardzo początkujący) i to niedziele palmowe mam na myśli :lol: więc nie komentować tych zdjęć proszę :P nawet nie wyostrzone w żadnym programie a i sprzęt słaby.
Sportowe zdjęcia w ruchu wyglądają super, ma ktoś takie np. z meczów Turowa ? czy jakiś zawodów ?


Ostatnio zmieniony 14 lut 2010, 17:41 przez AdrianMarkowski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2010, 21:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 23:20 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2010, 21:39 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
Fakt zamiast czas migawki napisałem, czas przesłony ( co z zasady jest nielogiczne, w myśli był czas migawki ), przyznaję się do błędu. Ale turek, nie uwzględniając tego faux pas, nie miałem racji ? Pytam z ciekawości.


Ostatnio zmieniony 12 lut 2010, 21:43 przez AdrianMarkowski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2010, 21:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 23:23 przez turek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2010, 22:03 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
To nie do końca jest tak :) Czasami rzędu 1/20 można świetnie ująć rowerzystę w ruchu jak np. ten tutaj: http://2.bp.blogspot.com/_txFxJGHYPiI/S ... larz_1.JPG

A to nie jest tak, prędkość ruchu kolarza uwzględniając kąt zdjęcia nie jest wyższa niż 20-30km/h i krótszy czas migawki ( znów bym napisał przesłony :smt021 ) dla danego momentu "rozmył by" kolarza ??
Nota bene tak jak w wypadku tego ujęcia kobiety z dzieckiem ?

turek pisze:
czasem, trzeba tą migawkę jednak skrócić by uzyskać podobny efekt jak np. tutaj http://www.fmix.pl/zdjecie/601950/p3289061/rozmiar/2 czas miałem coś rzędu 1/60 - 1/80 nie pamiętam dokładnie ;)

No ale prędkość tego quada jest zdecydowanie wyższa niż rowerzysty, co oczywiste że migawka 1/60s lub 1/80.

[ Dodano: Pią Lut 12, 2010 10:08 pm ]
turek pisze:
Ja myślę że ta pani na zdjęciu miała być rozmyta, bo główną bohaterką tej fotki, jest ta mała, prowadzona przez nią ;)
Ale też rozmyta, już ta Pani bardziej "wyraźna". ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2010, 22:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 23:26 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2010, 22:27 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
Racja, musze się jeszcze podszkolić, albo taki dzień błędnych skojarzeń.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2010, 22:32 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
to bardziej gubi ostrość przy takich niskich czasach


Nie gubi ostrości tylko obiekt wychodzi poruszony przy takim czasie - pamiętasz pewnie nasze wspólne focenie podczas rajdu terenowego w Żaganiu - tam za długi czas na ewidentnie psuł nam robotę :-? A prędkości były znaczne.

Czasy panoramowania (bo o tym rozmawiacie) zależą od prędkości i kąta z jakiego focimy obiekty.

OT wyszedł z tego akurat na dział Hobby...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lut 2010, 23:03 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
Skoro i tak część OT będzie pewnie przeniesiona, to takie pytanie, na szybko w wątku OT.
Jakie ustawienia stosujecie przy robieniu najazdu i jak szybko zmieniacie ogniskową ?
O to mi chodzi klik i też bez krytyki proszę.
W ten i następny weekend w goerlitz są zawody w podnoszeniu ciężarów, z mocną obsadą, i takie najazdy chciałbym przetestować, na zawodnikach na podeście np. z ciężarem w górze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lut 2010, 0:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 23:28 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lut 2010, 0:44 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Arku dokładnie tak jest ;) tylko postanowiłem użyć "skrótu myślowego" specjalnie dla Adriana, bo jak sam pisał jest "palmowoniedzielnym fotografem" ;)

Heh, Turku nie tłumacz swoich błedów i niewiedzy ;) pomocą dla mnie. Jak potrafisz/znasz prawidłowe nazewnictwo, ja się dostosuje. Ty pierwszy pisałeś o gubieniu ostrości, ja rozumiem co znaczy poruszy ]:-> Warto kolego, przyznać się do błędu czasem ;-)
turek pisze:
Tylko nie bardzo widzę sens stosowania tego tricku przy zawodach w podnoszeniu ciężarów ;) Tam zawodnik, nie będzie raczej szedł "na Ciebie"

Ale to nie jest, po to by pokazać że ktoś gdzieś idzie. Ten "trick" - jak to nazwałeś jest po to by ukazać dynamikę i swego rodzaju indywidualizm fotografowanego, w tym przykładzie statycznego obiektu(moment ciężaru w górze, czy też tyż przed bojem). - moje odczucie - ty możesz uważać, że ten "trick" to do ukazania tego że ktoś idzie na Ciebie ( choć i to można )
turek pisze:
a w praktyce będziesz musiał "poświecić" paru pierwszych by okiełznać aparat i uzyskać efekt o jaki Ci chodzi ;) Wszystko zależne jest przede wszystkim od światła, jakie Zastaniesz podczas imprezy ;)

Średnia rada, ale dzięki. Raczej chodziło mi o info jaką wartość czasu naś stosujecie ~ 1/Xs ,i jak szybko zmieniacia ogniskową o wartości x-y.
(można przyjąć że oświetlenie pomieszczenia sztuczne pewnie ze 300-400lux) - tylko nie zapytaj o temperature barwy, heh, bo nie wiem ... ze ~2600K ?
Dobra nie ważne straszy OT


Ostatnio zmieniony 13 lut 2010, 0:58 przez AdrianMarkowski, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lut 2010, 1:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 23:30 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lut 2010, 1:12 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Wybacz, ale jeszcze trzy posty do tyłu Myliłeś czas migawki z czasem przysłony i jakoś szczególnie nie Przyznawałeś się do błędu

AdrianMarkowski pisze:
Fakt zamiast czas migawki napisałem, czas przesłony ( co z zasady jest nielogiczne, w myśli był czas migawki ), przyznaję się do błędu

AdrianMarkowski pisze:
Racja, musze się jeszcze podszkolić, albo taki dzień błędnych skojarzeń.

Tak dla przypomnienia jednak.
turek pisze:
Więc raczej daruj sobie tego typu uwagi

Bez urazy, odbijałem piłeczkę, ale myśle że nie potrzebnie skoro się obrażasz. Chciałeś być złośliwy wytakając moją głupią pomyłkę (przesłona migawka), odgryzłem się nie potrzebnie, bo żeś obrażalski, ale jeszcze raz bez urazy :smt030

turek pisze:
No ale skoro Ci to przeszkadza, to nie śmiem więcej radzić swymi nieudolnymi bzdetami

Nie o to mi chodziło, bo w wtym zakresie masz na pewno większą wiedzę niż ja.

Dodam tylko Turku, to że jeśli ktoś aparat ma w ręku od święta, raz w roku z powodu braku czasu, nie znaczy, że musisz stosować "skróty myślowe", uwierz mi poradzę sobie z bardziej fachowym nazewnictwem w Twojej koronnej dziedzinie zainteresowań :P ;)
BEZ URAZY, mam świadomość że masz większe pojęcie o tym niż jak. Poprostu przedstawiłem swój punkt widzenia.
Tak w celu skorygowania całości, to zdjęcie też nie ukazuje ruchu obiektu na Ciebie. Wiem że się nie znam, mój zamysł zdjęć był inny niż Twoje wyobrażenie, i uważam że najazd na sportowca np. przed wykonaniem boju ciężarowego może być fajny - ale to moje zdanie, jako sportowac, i laika fotograficznego.


Ostatnio zmieniony 13 lut 2010, 1:29 przez AdrianMarkowski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lut 2010, 1:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 23:32 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lut 2010, 1:31 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
AdrianMarkowski pisze:
ktoś aparat ma w ręku od święta, raz w roku z powodu braku czasu, nie znaczy, że musisz stosować "skróty myślowe"
Wiesz, jakos wcześniej o tym nie Pisałeś :roll: więc wybacz, że ośmieliłem się starać, o w miarę proste wytłumaczenie o co "kaman" ;-) Cóż z mojej strony tyle w temacie, bo widzę, że nie godzien jestem... :roll:

Wyluzuj Turek, dyskusja i odbijanie drobnych złośliwości - chyba nic wielkiego, obrażalski ? Jeśli tak to przepraszam bardzo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..