Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14 cze 2011, 20:18 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Może ruch JKR należałoby jednak rozpatrywać w nieco szerszym kontekście, nie uważacie???


Ja właśnie tak uważam - i czekam na rozwinięcie myśli 8)


Ernesto pisze:
Wtyka pisu zainstalowana .


Sugerujesz konia (klacz?) trojańskiego?


Dr. Dre pisze:
Tu się z Tobą zgodzę w 100%


I ja też się tu zgodzę - ale bez buziaczków ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2011, 22:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
YELLO_35 pisze:


Ernesto pisze:
Wtyka pisu zainstalowana .


Sugerujesz konia (klacz?) trojańskiego?




Nie można nie doceniać prezesa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2011, 5:27 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
YELLO_35 pisze:
przekorny napisał/a:
Może ruch JKR należałoby jednak rozpatrywać w nieco szerszym kontekście, nie uważacie???


Ja właśnie tak uważam - i czekam na rozwinięcie myśli


Jest jedna i jedyna prawdziwie prawicowa partia w tym kraju: http://www.nowaprawica.org.pl/ 8)

reszta to przebieranki lub oszołomy pod egidą O. Rydzyka.

PJN to według mnie „sfochowani” działacze PiS, którzy w katastrofie smoleńskiej stracili przewodnika i zarazem obrońcę przed jadem Jarosława. Sory, ale przewodnicząca ugrupowania prawicowego, która przechodzi do rządzącej partii urzędniczej zmieniająca poglądy wyłącznie dla zysków osobistych jest dyskwalifikujące dla całego ugrupowania. Kolejni przebierańcy w kostiumie prawicy, tym razem z wizerunkiem lekko liberalnym. Takie PObis z łatką PiS.
8)


Ostatnio zmieniony 15 cze 2011, 20:39 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2011, 9:13 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
PJN to już nie Joanna Grażyna Kluzik-Rostkowska...Nawiasem jej wykształcenie i doświadczenie obligują ją do tego by dbała o własną karierę. Wolę by zmieniła partię niż siedząc w PJN tkwiła w układach, które przeszkadzają jej realizować się w polityce.
Pamiętajmy, że polityk to osoba zmierzająca do tego by mieć jak największą władzę, bo ona umożliwia rządzenie państwem, wszystkie inne kwestie są temu podporządkowane.
Jeśli robi wszystko by być kobietą u władzy, cieszmy się bo właśnie takim człowiekiem powinien być polityk.
Czy będzie politykiem żyjącym dla polityki, czy z polityki, nikt nie wie. Czas pokaże jaką ma misję do spełnienia.

W gruncie rzeczy im więcej takich transformerów tym są większe szanse na prowadzenie wspólnej polityki. Dwubiegunowość w polskim parlamencie, to stan wojny.

Czy PJN ma leadera? Czy będzie wstanie go wydobyć z własnych szeregów?
Czy ma zaplecze polityczne?
Nie mam pojęcia. Obawiam się, że PJN=Parlament Jest Nieosiągalny.

Problem w tym, że politycy się boją. Każdy kto wyjdzie z poza partie PO/PIS musi budować swój wizerunek w niedojrzałej demokracji, bez zaplecza, kredytu zaufania wynikającego z tego "że głos oddany na PJN, zostanie odebrany PO a co za tym idzie zyska na tym PIS.

Czy chciałbym na scenie politycznej PJN?
Nie wiem.


Ostatnio zmieniony 15 cze 2011, 9:15 przez oxo, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2011, 15:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Dr. Dre pisze:
Jest jedna i jedyna prawdziwie prawicowa partia w tym kraju: http://www.nowaprawica.org.pl/

No no jestem mile zaskoczony.
Na ten moment tez oddam głos na kandydatów do Sejmu z tej partii.
Do senatu na NACJONALISTÓW.
]:->
I nie dajmy sobie wkręcać bajek o straconych(zmarnowanych) głosach.


Ostatnio zmieniony 15 cze 2011, 15:50 przez CICHY, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2011, 20:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
oxo pisze:
Nawiasem jej wykształcenie i doświadczenie obligują ją do tego by dbała o własną karierę.


Czy koszt "zadbania o własną karierę" nie gra roli??? Czy uczciwość i lojalność są Twoim zdaniem sprawami drugorzędnymi??? Przypominam, że JKR nie była szeregowym członkiem PJN-u, lecz jej założycielem. Nawoływała do jednoczenie się ludzi pod szyldem nowo tworzonej przez nią partii, która miała stanowić alternatywę dla ludzi prawicy w ten czy inny sposób zniesmaczonych poczynaniami PO i PiS.

Nie znam tak wysokiego tytułu zawodowego czy naukowego, który "obligowałby" do robienia kariery kosztem honoru i ludzi, którzy tego typu jednostce zaufali. Ale może jest granica wykształcenia i doświadczenia, po przekroczeniu której można bez cienia zażenowania się sprzedać. Wskaż mi ją, bo ja jej nie mogę jakoś dostrzec... :oops:

oxo pisze:
Pamiętajmy, że polityk to osoba zmierzająca do tego by mieć jak największą władzę, bo ona umożliwia rządzenie państwem, wszystkie inne kwestie są temu podporządkowane.


To partia polityczna z definicji jest ciałem dążącym do przejęcia władzy i utrzymaniu jej... Polityk, który zmierza do osiągnięcia jakiegokolwiek zakresu władzy, szargający swoje ideały, gotowy sprzymierzyć się z niedawnym politycznym wrogiem za stanowisko i apanaże jest zwykłym sprzedawczykiem i karierowiczem. I nie da się tego ująć w żaden ideologiczny szyld...

oxo pisze:
Jeśli robi wszystko by być kobietą u władzy, cieszmy się bo właśnie takim człowiekiem powinien być polityk.


Dziwne masz pojęcie o politykach. Z powyższego zdania wynika, że można się zeszmacić byle tylko osiągnąć swój cel... Ja takich polityków nie zyczę sobie na naszej scenie politycznej. I mam cichą nadzieję, że mieszkańcy Rybnika podzielą moje zdanie i wystrzelą takiego "polityka" na aut"...

oxo pisze:
W gruncie rzeczy im więcej takich transformerów tym są większe szanse na prowadzenie wspólnej polityki. Dwubiegunowość w polskim parlamencie, to stan wojny.


Aż do osiągnięcia permanentnej "zgody i miłości", czyli jednopartyjności...???

oxo pisze:
Problem w tym, że politycy się boją.


... wpadają w panikę tuż przed wyborami i gotowi są sprzedać się za miejsce przy korycie. Ja takich "polityków" odrzucam z całą z całą stanowczością!

oxo pisze:
Każdy kto wyjdzie z poza partie PO/PIS musi budować swój wizerunek w niedojrzałej demokracji, bez zaplecza, kredytu zaufania wynikającego z tego "że głos oddany na PJN, zostanie odebrany PO a co za tym idzie zyska na tym PIS.


Być może tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Ale wizerunku lidera nie zbuduje się przyłączając się do partii która niepodzielnie włada i zarządza wszelkimi dobrami (czyt. stanowiskami). Wizerunek lidera buduje się często latami,... ale jednego mogę być pewien - JKR nigdy nim już nie będzie...


Ostatnio zmieniony 15 cze 2011, 20:04 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2011, 20:51 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Czy uczciwość i lojalność są Twoim zdaniem sprawami drugorzędnymi??? Przypominam, że JKR nie była szeregowym członkiem PJN-u, lecz jej założycielem

Owszem, ale PJN dopiero się krystalizowało, w zasadzie istniało formalnie. W mediach padały słowa na wyrost, musiały bo przecież nikt na starcie nie będzie jawnie wyrażał swoich obaw co do szans zaistnienia PJN. W sumie każdy jest tam założycielem...
Uczciwość i lojaność... Przepraszam, ale nie znam polityka uczciwego i lojalnego, wszyscy dla mnie są pd kreską, więc dlaczego mam jej żądać od Kluzik?

"... do robienia kariery kosztem honoru i ludzi, którzy tego typu jednostce zaufali. Ale może jest granica wykształcenia i doświadczenia, po przekroczeniu której można bez cienia zażenowania się sprzedać. "
Daruj sobie sarkazm. To jest polityka, dla Ciebie może to być sprzedanie się, dla polityka umiejętność podejmowania trudnych politycznych decyzji. Nie ona pierwsza i ostatnia. W sumie każdy polityk na jej miejscu by się zastanawiał, chyba że nie miałby nic światu do zaproponowania, wtedy siedziałby w okopach partii, pomimo iż nie jest tą partią którą sobie wymarzył. Jej wykształcenie pomaga jej szerzej spojrzeć na nastroje i ocenę jej decyzji, skoro odeszła to pewnie doszła do wniosku, że Polacy zaakceptują ją z połykiem.

"ideały"....Myślę, że Zawisza Czarny był idealistą...Młodzi gniewni też tak mają.
Wydaje mi się, że nie masz zadatków na polityka. Używasz słów zeszmacić, ideologia, nie panujesz nad słowem. Polityk musi, stąd pewnie te problemy w zrozumieniu tego co zrobiła . Gdyby powiedziała wprost, że ludzie z którymi chciała stworzyć PJN to ciecie bez jaj a przy tym ukazałaby nam światło na kulisy tworzenia PJN, myślę, że wtedy byśmy ja zrozumieli. Wkurzam się gdy tak łatwo ferujemy swoje wyroki i opinie nie mając pojęcia o tym co się dzieje poza szkiełkiem TV.

Mam normalne pojecie o politykach. Zobacz co się dzieje w parlamentach innych państw, jak było za czasów Piłsudskiego ect. Polityka to sztuka której w gruncie rzeczy nie rozumiem i z ostrożnością dotykam tematu nie powołując się na twarde słowa. Może zeszmaciłaby się gdyby została w PJN? Plany były ambitne, nie wyszło, tak jak Palikotowi. Trzeba próbować z lepszymi od siebie...
Jestem w gruncie rzeczy utopistą więc nie traktuję poważnie deklaracji polityków. Zostałaby w PJN-ok, odchodzi-ok, umarła-ok...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 cze 2011, 7:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
oxo pisze:
Pamiętajmy, że polityk to osoba zmierzająca do tego by mieć jak największą władzę,
oxo pisze:
nie znam polityka uczciwego i lojalnego, wszyscy dla mnie są pd kreską, więc dlaczego mam jej żądać od Kluzik?


zawsze z przerażeniem czytam takie wypowiedzi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 cze 2011, 10:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 lut 2007, 20:11
Posty: 71
Lokalizacja: Polska
Kluzik spłukana?

Szukając przyczyn radykalnej zmiany opinii posłanki Joanny Kluzik-Rostkowskiej na temat Platformy Obywatelskiej zajrzałem do dostępnych w internecie jej oświadczeń majątkowych. Analiza tych dokumentów nasunęła mi pewne przypuszczenia. [1]

Według stanu na dzień 31 grudnia 2009 roku Joanna Kluzik-Rostkowska posiadała 50 tys. zł oszczędności w gotówce i 142 tys. zł ulokowane w obligacjach Skarbu Państwa. 31 grudnia 2010 roku posłanka zadeklarowała już tylko 12 tys. złotych zasobów pieniężnych. Zapewne dla wielu posiadanie 12 tys. złotych oszczędności byłoby powodem do zadowolenia. Trudno jednak podejrzewać by taki stan kiesy satysfakcjonował osobę, która wraz z rodziną zasmakowała w życiu na poziomie wyższej klasy średniej. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że pani Joanna wychowuje troje dzieci, a lekcje języków obcych, karnety na basen, aparaty korekcyjne, markowe ubrania i inne dobra, jakie troskliwy rodzic z lepszego towarzystwa powinien zapewnić swoim pociechom, sporo kosztują.

Ważnym elementem kształtującym jakość życia rodziny jest miejsce zamieszkania. Państwo Rostkowscy, od czasów kiedy pani Joanna nie była jeszcze posłanką, są właścicielami domu o powierzchni 110 m kw. na warszawskim osiedlu Viking II. Ponadto w 2010 roku małżeństwo Rostkowskich nabyło 2/3 domu o powierzchni około 160 m kw. i działki o powierzchni 1365 m kw. Pozostała 1/3 nieruchomości należy do teściów Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Posłanka podała w oświadczeniu, że wartość części domu i działki należącej do niej i męża wynosi około 253 tys. zł. Można wnioskować, iż to właśnie zakup działki z domem był przyczyną, że stan oszczędności posłanki Kluizik-Rostkowskiej zmalał pod koniec 2010 roku do wspomnianych 12 tys. zł. Zapewne pani posłanka będzie chciała – jeżeli już tego nie robi – odświeżyć nabyty dom i przystosować go do potrzeb swojej rodziny, a takie działania wymagają pieniędzy. Wysokość brutto uposażenia poselskiego Joanny Kluzik-Rostkowskiej wynosiła w 2010 roku 11 072,55 zł miesięcznie. Sondaże wskazują na nikłe możliwości wejścia do Sejmu z listy PJN w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Natomiast Platforma Obywatelska jest liderem rankingów.

Zatem Joannie Kluzik-Rostkowskiej opłaca się start w najbliższych wyborach parlamentarnych z dobrego miejsca na liście PO, jeżeli chce utrzymać swoje poselskie dochody, pozwalające na podreperowanie domowego budżetu i utrzymanie wysokiego poziomu życia.

Wszystko wskazuje na to, że jesienią 2011 roku wyborcy zostaną zapytani, czy zgodzą się na przelew pieniędzy ze swoich podatków do pustawej kieszeni Joanny Kluzik-Rostkowskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 cze 2011, 11:51 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Benon pisze:
jesienią 2011 roku wyborcy zostaną zapytani, czy zgodzą się na przelew pieniędzy ze swoich podatków do pustawej
Benon pisze:
Joanny Kluzik-Rostkowskiej
:smt082 i tak większość posłów żeruje na naszej kasie, dając średnio jedno przemówienie na rok. Dlatego Platforma Obywatelska jakieś 5 lat temu pisała w swoim programie wyborczy że należy zmniejszyć ilość posłów przynajmniej o połowę, o likwidacji subwencji partyjnych z naszych podatków czy o jednomandatowych okręgach wyborczych nie wspomnę. Dlatego w poprzednich wyborach głosowałem na PO. Ale teraz? Niby Pan biolog Niesiołowski we wczorajszym wywiadzie ostro przypomniał Polakom że jego „PO jest nadal partią konserwatywną i liberalną”, :smt082 To się staje coraz bardziej niewiarygodne. :roll:


Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 12:03 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 cze 2011, 12:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Dr. Dre pisze:
To się staje coraz bardziej niewiarygodne. :roll:


Ano właśnie... Polecam artykuł równie "zdumionego" Gadowskiego http://bit.ly/mSnwzi

Niby oderwane od tematu, ale tylko pozornie. W takiej oto sytuacji JKR przyłącza się do "budowniczych" dzisiejszej rzeczywistości... co jeszcze bardziej podnosi poziom mojego "zdziwienia" jej posunięciem. :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 cze 2011, 10:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
dziś rano na trUjce Marek Jurek ze swoimi konserwowymi chrześcijanami zadeklarował wspólne z PJN startowanie w nadchodzących wyborach, czyli ugrupowanie zdecydowanie nabiera kolorów patriotycznych :-)


http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... wykulczone


Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 13:03 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 cze 2011, 20:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Hmm, blok trzech ugrupowań politycznych: Prawicy Rzeczpospolitej, Unii Polityki Realnej i PJN to dość ciekawa kombinacja. Ciekawe jak potoczą się dalsze rozmowy... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lip 2011, 12:30 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Bardziej mnie martwi to, że nie widzę nowej klasy politycznej. Same stare gęby...Wyobrażacie sobie scenę polityczną z Rostkowską, Giertychem i Napieralskim za 30 lat?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lip 2011, 21:56 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Muahaha prawicowe kanapki sie zbierają w kupe, jak zawsze przed wyborami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..