Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co Ty, na to?
Post: 30 paź 2011, 20:58 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Zastanawia mnie co o tym myślicie. Czy to nie proste, tanie, rozsądne rozwiązanie? :smt028
http://emerytury.wp.pl/kat,7531,title,N ... omosc.html


Ostatnio zmieniony 30 paź 2011, 23:06 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2011, 12:55 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Pomysł na pierwszy rzut oka dobry, tylko mam takie wątpliwości: były prezes nie mógł tego lansować, kiedy siedział w ZUSie? i drugą: czym wypełnić dziurę, która powstałaby po skierowaniu VATu na finansowanie emerytur?
Mnie akurat temat już lekko obojętny, ale przyszli emeryci, ludzie w wieku produkcyjnym, powinni być nim zainteresowani. Z doświadczenia jednak wiem, iż o emeryturze zaczna się z reguły myśleć dopiero u schyłku żywota pracowniczego.. bo zawsze są inne ważne sprawy.

Przy okazji mam inne pytanie związane z tematem: czy Państwo nie ma obowiązku poinformowania pracownika kończącego pracę zawodową, co go czeka? (jaką będzie miał emeryturę np za pół roku, kiedy skończy pracować?) Mnie się wydaje, że to psi obowiązek Państwa, które kilkadziesiąt lat czerpało zyski z mojej pracy. Obowiązek, z którego się nie wywiązuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2011, 15:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Pomysł z gruntu szkodliwy. Bo jak znam życie po wprowadzeniu go podatek VAT zostałby podniesiony o część emerytalną a składki na ZUS pobierane jak dotychczas dalej byłyby pobierane :P
Cytuj:
czy Państwo nie ma obowiązku poinformowania pracownika kończącego pracę zawodową, co go czeka?

hehehe... się uśmiałem :lol: :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2011, 18:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Śmiech to zdrowie, więc +
A jak jest w Bundesrepublice?
Co do przewidywań, co by się działo po wprowadzeniu pomysłu VATowsko-emerytalnego, nie dyskutuję: tak naprawdę, okazało by się dopiero w praktyce. Ale, przy takim nastawieniu, żadnych reform przeprowadzić się nie da.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 paź 2011, 20:31 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Pewnie nie taki proste, specjalistą nie jestem, ale pewnie słaby pomysł.
tadam pisze:
składki na ZUS pobierane jak dotychczas dalej byłyby pobierane
\
Ale mogły by być przekazane na podwyżki dla ludzi z ZUS :smt044
Chuck Norris jr pisze:
czy Państwo nie ma obowiązku poinformowania pracownika kończącego pracę zawodową, co go czeka? (jaką będzie miał emeryturę np za pół roku, kiedy skończy pracować?) Mnie się wydaje, że to psi obowiązek Państwa

Hehehe dobre.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2012, 10:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Chuck Norris jr pisze:
A jak jest w Bundesrepublice?

w Bundesrepublice jest tak, ze co roku dostaje się "Rentenbescheid" czyli taką informację o wysokości przyszłej emerytury po osiągnięciu wieku emerytalnego, która jest obliczana na podstawie dotychczasowych zarobków oraz o ewentualnej rencie, w chwili obecnej, gdyby się nam ewentualnie cos przytrafiło.

ja osobiście traktuję to z przymrużeniem oka. Niemcy juz teraz nie maja pomysłu na wypłaty przyszłych emerytur i wprowadzają jakieś pokrętne reformy ucinające przyszłe emerytury i podnoszące obecne składki. Dla ułatwienia dodam, że Niemcy to jedna z większych gospodarek świata :roll:

Pozostaje chyba tak jak Ruscy: złoto zamiast zębów i na emeryturze po jednym usuwać :D

[ Dodano: Nie Lut 19, 2012 10:27 am ]
Chyba polubie Pawlaka za szczerość! Jednakowoż taka szczerość z ust premiera nie napawa optymizmem jeśli chodzi o emerytury z ZUSu

http://www.youtube.com/watch?v=Ps5GrpJnPzA

:roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..