Dzisiaj jest 04 cze 2024, 20:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2008, 14:09 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Świetny początek... :|

Może jednak poproś fachowca-Mańka o pomoc, zanim coś popsujesz.
A przy okazji, co ciekawego proponujesz do obejrzenia w najbliższym czasie??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2008, 15:10 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Coś specjalnie dla Ciebie. Z racji tego, że na ostatnim spotkaniu forumowiczów poinformaowałeś nas, że masz zamiar opuścić nasz kraj na 18 kwietnia przygotowałem dla Ciebie "film instruktarzowy" - "Polak potrzebny od zaraz" reż. Ken Loach. http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=30750
Zapraszam.

Turek, tylko mi nie mów, że już to kupiłeś na pasażu Carrefoura :smt003


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2008, 15:41 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
menelopa pisze:
to będziesz sam siedział na sali :|


Metropolis mogę obejrzeć sam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2008, 18:36 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
szukamy drugiego końca ;-)
żebyście tylko przez okno nie wypadli :grin:
to przez tą gorączkę tak mi się kojarzy..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2008, 18:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
No tak, autor tego wątku chyba nie przewidział aż tak czarnego scenariusza, jaki czeka miłośników kina "PoZa" wraz z Twoim tam nadejściem. Obawiam się, że zamieszczenie na forum tematu "Dramat w kinie PoZa" dopiero teraz nabiera właściwego, przygnębiającego sensu,...i dopiero teraz wydaje się zasadne. :smt033

Ps.
Widzę, że muszę uważać na to co mówię będąc w Twoim towarzystwie,...nawet wówczas, kiedy pozwalam sobie na żarty. Ciekawe swoją drogą co jeszcze zapamiętałeś z wypowiedzianych przeze mnie słów i komu je usłużnie powtórzyłeś. ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2008, 19:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 25 lis 2012, 0:15 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2008, 10:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
przekorny pisze:
Widzę, że muszę uważać na to co mówię będąc w Twoim towarzystwie,...nawet wówczas, kiedy pozwalam sobie na żarty. Ciekawe swoją drogą co jeszcze zapamiętałeś z wypowiedzianych przeze mnie słów i komu je usłużnie powtórzyłeś. ]:->

Będzie ustawka? :smt026 :smt026 :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2008, 21:07 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Tak przy okazji: w "Gali" jest "Moja lewa stopa", gdyby to kogoś interesowało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2008, 21:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 25 lis 2012, 0:16 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2008, 22:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie wiem co piłeś, ale musiało być mocne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2008, 22:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 25 lis 2012, 0:17 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2008, 9:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
My tu gadu gadu a ruscy się zbroją xD


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2008, 18:43 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 lis 2006, 19:45
Posty: 101
A jak tam Pan/Panie Ahojku z tym kinem ?Widzę że jak jest brak Twego ,, ukochanego '' Maniuśka , to wszystko jest OK . Z tego co mi wiadomo przychodzi tyle samo osób co wcześniej / piszę wiadomo bo ja jestem burak i do kina mnie jak i do kościoła - daleko/. Widać że chciałeś - aś załatwić swoje rasowe uprzedzenia / bo Maniuś ma długie kudły /, oj bardzo brzytko oj bardzo . Postawę masz jak Nasz Pan Starosta, :smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2008, 7:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 mar 2007, 8:59
Posty: 35
Lokalizacja: Zawidów
W tym kinie to tak się nic nie dzieje, że nawet nie zauważyłem, że Mańka nie ma. Nawet nie zauważyłem, że jest. Po tych wakacjach długo się rozkręca.
A Starosta OK! A jak masz coś do niego, to zastąp Go następnym razem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 mar 2010, 0:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
2009-09-10

PoZa w MDK, czyli kino po nowemu

Dobra wiadomość dla miłośników sztuki filmowej. Trwa generalny remont zgorzeleckiego kina Poza, zakupiono nowoczesny sprzęt dźwiękowy i wygodne fotele. Niewykluczone, że pierwszy seans filmowy będzie można obejrzeć już pod koniec roku.

- Pomysł na remont kina zrodził się już dawno. Ostatnio pozyskaliśmy dofinansowanie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - ok. 30 tyś złotych. Szczególnie zależało nam na realizacji tego przedsięwzięcia w chwili zamknięcia kina Grunwald - opowiada Grażyna Smaś-Grudzińska, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu.

Kino oprócz nowych specjalnie dostosowanych ścian i wygodnych foteli będzie dysponowało nowoczesnym sprzętem kinowym.

- Wszystko się zaczęło za czasów poprzedniego dyrektora MDK, kiedy to pozyskaliśmy 90% środków na zakup laserowych czytników dźwięku (10 000 zł ze sztukę) i procesor cyfrowy klasy DTS (taki jakim dysponują Multiplexy kinowe) za kwotę 30 000 zł. Obecnie montowane są profesjonalne krzesła ii ekrany dźwiękochłonne na ścianach. Jeżleli tylko uda nam się zdobyć pieniądze na system głośników, to PoZa będzie spełniała najwyższe standardy sal kinowych. - tłumaczy Mariusz Tokarczyk, opiekun kina.

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze zestawu głośników, które kosztują ok. 17 tyś złotych.

W przyszłym roku będziemy starali się uzyskać kolejne środki- informuje Pani Dyrektor.

Trwają prace nad ułożeniem programu filmowego. Wiadomo już, że seanse będą dostosowane do różnych gustów filmowych.
- Zadbamy zarówno o widzów o wyżych potrzebach filmowych, jednak nie mamy zamiaru zamykać się na odbiorców filmów masowych - informuje Mariusz Tokarczyk, opiekun kina.

Do południa kino PoZa otwarte na potrzeby szkół i przedszkoli, a na weekendy będzie formą kulturalno-rekreacyjną dla mieszkańców naszego miasta i nie tylko.

Wyremontowana sala kinowa służyć będzie również jako miejsce konkursów recytatorskich oraz mniejszych spektakli teatralnych.

Natalia Gorzka
za: http://zgorzelec.info/index.php?k_d=27& ... g&t=news2b


Cytuj:
2010-01-27

Komercyjna PoZa NoVa

Zgorzelczanie, którzy zechcą wybrać się na kinowy hit, nie będą musieli już sprawdzać repertuaru kin w innych miastach. Pod koniec lutego Kino PoZa wznowi swoją działalność w nowej formule. Wyremontowana sala na 84 miejsca powinna zaspokoić gusta wszystkich kinomanów tym bardziej, ze seanse będą się odbywały 6 dni w tygodniu.

Przybliżony koszt remontu sali kinowej wyniósł 150 000 zł, z czego 80 000 zł zostało pozyskane ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W najbliższych tygodniach ma zostać zamontowane nowoczesne nagłośnienie w systemie surround.

- Oddajemy do dyspozycji mieszkańców nowoczesną salę kinową, w której będą odbywały się projekcje zarówno hitów kinowych jak i filmów dla miłośników kina autorskiego – mówi Mariusz Tokarczyk, organizator-aranżer kina. - Prace związane z remontem sali trwają już od trzech lat. Najpierw został zakupiony procesor i laserowe czytniki dźwięku (ok. 50 000 zł), a następnie przyszła pora na nowe fotele (ok. 30 000 zł). Środki na te cele były pozyskiwane z funduszy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, przy udziale środków własnych. Niedawno ocieplono dach (obecnie tj. 27 stycznia br. w sali kinowej jest o wiele cieplej niż na sali w której odbyła się sesja Rady Miasta - przyp. red.), a także zamontowano specjalne panele akustyczne i oświetlenie. Transformację starej PoZy uwieńczy zamontowanie pełnego systemu głośników firmy KCS za kwotę ok 40 000 zł.

Być może nadchodzące hollywoodzkie premiery Wilkołaka, Księgi Ocalenia, Walentynek czy Invictius obejrzymy w komfortowej sali kinowej nowej PoZy NoVa.

red.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
za: http://zgorzelec.info/index.php?k_d=27& ... g&t=news2b


Na film do Zgorzelca (wideo):
http://luzyce.info/index.php/zgorzelec/ ... zelca.html


Ostatnio zmieniony 08 mar 2010, 0:13 przez paawlus, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..