Dzisiaj jest 16 cze 2024, 1:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13 gru 2008, 17:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
jurenito pisze:
Podniecac to raczej ty sie podniecasz,;lejac potok wody jako argumenty :smt026 ,proponuje bys ograniczyl ogladanie tv,a zaczal samodzielnie myslec,czytajac fachowe publikacje,jest minimalna szansa,iz zrozumiesz co nieco,a wtedy zaczniesz smiac sie z argumentow o wplywie emisji spalin na efekt cieplarniany.Wyobraz sobie ze to ma niewiele wspolnego z rzeczywistoscia.

Efekt cieplarniany to wielka bujda, tak samo jak wpływ wpływ działalności człowieka na zwiększenie co2 (faktyczny udział globalny to jakieś 5%). Taką samą ściemą jest globalne ocieplenie: http://www.polityka.pl/idzie-zimno/Lead ... 251186,18/ No, ale zawsze musi być jakiś "temat zastępczy", "wróg" z którym się walczy, jakaś wyższa ideaa. A faktycznie to chodzi o kasę - po cichaczu robi się na tym niezły biznes "oświecając" lud - wzbudzając w nich zaangażowanie i przeświadczenie, że to ma sens. Zresztą poszukajcie w necie lub wpiszcie sobie w youtuba np. "zmiany klimatyczne".

A miało być o tramwaju...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 gru 2008, 18:17 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Mozart_WA pisze:
Już dawno pisałem o tramwaju w Zgolu, ale wyśmiano mnie. Pamiętam jak jeden z forumowiczów napisał " przejazd zrobić pod Nysą" a drugi mądrala : "od razu przedłużyć do Berlina". To zwykła krótkowzroczność, niestety, wielu naszych mieszkańców żyje z dnia na dzień a za grosz nie mają w sobie wizji przyszłości. Wiem, to jest trudne, planować coś 2-3-5 lat naprzód. Ale tu objawia się intelekt człowieka, jego umysł...


Acha - rozumiemy delikatną pochwałę Twego umysłu ;)

Naprawdę uważasz , że powielanie bzdur w gazetach potwierdza Twoją tezę? Czy tylko tak nas wkręcasz? ;)



Namruf pisze:
Budowa linii tramwajowej w naszym mieście nie ma sensu, jako mieszkaniec wolałbym żeby jakaś mądra głowa zamiast na tramwaj wyrwała kasę z unii np. na remont kanalizacji, remonty podwórek i kamienic, poprawę stanu parków czy wreszcie deptak na Getta i Daszyńskiego, od 4 lat jesteśmy w unii a jak zejdziesz z głównych ulic naszego miasta to widać jak nam do tej unii daleko...tramwaj to megalomański wymysł jak na nasze realia! w żaden sposób realnie nie usprawni komunikacji a koszty utrzymania będą drążyć miejską kasę.


No właśnie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 gru 2008, 18:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
Władze miasta powinny zastanowić się przede wszystkim nad tym jak sprowadzić inwestora, który uruchomiłby w okolicach Zgorzelca zakład produkcyjny. Chodzi o stworzenie miejsc pracy. Następnie budowa hali- konieczność. Miastu potrzeba "chleba-miejsca pracy i igrzysk- koszykówka w nowoczesnej hali. Potem możemy myśleć o tramwajach, kanałach, wodociągach.
Reasumując: duzy inwestor przemysłowy- miejsca pracy i nowoczesna hala sportowa-rozrywka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 gru 2008, 19:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Starczy juz tej koszykowki. Nie robmy z naszego miasta centrum basketu, bo po pierwsze jest sporo ludzi, ktorych ten sport nie kreci, a druga sprawa jest taka, ze jak Turow bedzie gral jak gra teraz, to za 3 lata bedzie wspomnieniem. Nie stawiajmy wszystkiego na jedna karte, bo to nie ma sensu.
Tramwaj to utopia, niepotrzebny wydatek, tak jak i zreszta nowa hala. Ale to moje zdanie i mam do niego prawo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 gru 2008, 19:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
hakunamakata pisze:
Następnie budowa hali- konieczność.


Wg mnie zbędna rzecz. Powiem więcej - dam głowę , że PKS i firmy transportowe modlą się żeby budowa nie doszła do skutku ;)


gobo007 pisze:
Tramwaj to utopia, niepotrzebny wydatek, tak jak i zreszta nowa hala. Ale to moje zdanie i mam do niego prawo.


Moje jest akurat identyczne 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 gru 2008, 22:29 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
To ja moge byc kanarem w tym tramwaju, sciema okrutna he he he


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 gru 2008, 11:22 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2008, 10:08
Posty: 77
Lokalizacja: Zgorzelec-Centrum
Zamiast tego tramwaju niech pomyslą co zrobic dworcem PKP
bo to jest jakieś nieporozumienie dla naszego miasta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 gru 2008, 12:23 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Tam mogą zrobić pętlę tramwajową :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 gru 2008, 12:38 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 paź 2006, 15:30
Posty: 21
Tramwaj - pieknie byłoby - ale to utopia. Lepiej zajmijmy się naszymi pokancerowanymi ulicami, a wtedy lepiej będzie się nam poruszać. I skończmy z tą halą. Turów daje plamę za plamą. Lepiej przeznaczyć pieniądze na inwestycje komunalne - będą z tego lepsze efekty. Pomyślmy o zmianie organizacji ruchu na skrzyzowaniu Plater, AK, Langiewicza itd. Są tam wieczne korki i będzie jeszcze gorzej. Osobiście jestem za rondem, tylko bez takiej wielkiej wyspy jak na obwodnicy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 gru 2008, 12:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Celowniczy pisze:
tylko bez takiej wielkiej wyspy jak na obwodnicy.


Bo tak się nie da....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 gru 2008, 13:10 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2008, 10:08
Posty: 77
Lokalizacja: Zgorzelec-Centrum
Celowniczy pisze:
Tramwaj - pieknie byłoby - ale to utopia. Lepiej zajmijmy się naszymi pokancerowanymi ulicami, a wtedy lepiej będzie się nam poruszać. I skończmy z tą halą. Turów daje plamę za plamą. Lepiej przeznaczyć pieniądze na inwestycje komunalne - będą z tego lepsze efekty. Pomyślmy o zmianie organizacji ruchu na skrzyzowaniu Plater, AK, Langiewicza itd. Są tam wieczne korki i będzie jeszcze gorzej. Osobiście jestem za rondem, tylko bez takiej wielkiej wyspy jak na obwodnicy.


Dokładnie to skrzyżowanie to jakaś masakra,a od ul.E.Plater to już masakra nad masakrami :)
Ale rando tu niczego nie rozwiąże u nas ludzie nie nie potrafią jeździc czego przykładem
jest nowe na obwodnicy...stoi tam jeden z drugim i chyba czeka aż mu się zielone włączy :D

To skrzyżowanie rozblokowało by przedłużenie pasa w prawo(skręt do starostwa)

Wczoraj zauważyłem,że coś tam się dzieje.Cała skarpa koło spółdzielca znika...ciekawe co będą tam robić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 gru 2008, 14:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Janis, nie narzekaj. Mieszkalem przy obwodnicy i korki sa duzo mniejsze niz wczesniej. Nawet jesli sie tworza, to sa 2 razy krotsze. O tej porze, czyli na 2 tyg przed swietami juz zwykle zaczynala sie masakra.
Moim zdaniem teraz ktos powinien zajac sie skrzyzowaniem przy Kosciele sw.Jadwigi z Armii Krajowej - bardzo czesto dochodzi tam do wypadkow i czasem przez 10-15 min nie da sie wyjechac, a ruch jest tam dosc spory, bo wyjezdzaja tam ludzie z calego, dosc sporego osiedla.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2008, 11:32 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
W momencie kiedy temat wrócił pomyślałem, że to chwilowy temat zastępczy ale widzę, że niektórzy poważnie rozważają możliwość budowy linii tramwajowej.
ilustrator pisze:
Nie uważam, że tramwaj w Zgorzelcu jest w ogóle niemożliwy. Skoro kiedyś taka linia była to znaczy, że można.

Linia tramwajowa istniała na terenie Zgorzelca w czasach kiedy na drogach królowały furmanki. Samochód był rarytasem dla bogaczy.
ilustrator pisze:
Trzebaby tylko generalnie przeorganizować ruch w tym mieście, możliwie odciążyć centrum z ruchu samochodowego na rzecz deptaków, ścieżek rowerowych i dopiero na końcu 1 linii tramwajowej.

W 2007 roku zrealizowano projekt „Koncepcja układu komunikacyjnego miasta Zgorzelec”. Na stronie UM można zapoznać się ze szczegółami . Dla tych, którzy zastanawiają się nad tym czy można wybudować linię tramwajową w Zgorzelcu chciałbym zacytować jedno zdanie. „Na przestrzeni lat 2004 - 2007 natężenie ruchu na większości ulic głównych i bocznych w centrum miasta uległo wzrostowi aż do 21,6%.” Mniej samochodów raczej nie będzie.
Nie mam zdjęcia ulicy Zgorzelca, na której widać tranwaj. Mam za to zdjęcie ul. Warszawskiej - czasy powojenne. Zwróć uwagę, że tam gdzie dziś są parkingi wtedy rosły drzewa.
Ekologiczny środek transportu – to może być również autobus. Skoro mamy już działające połączenia to należałoby wymienić pojazdy na przyjazne środowisku. Najlepiej na hybrydowe np. na takie, które jeżdżą w Hamburgu. Tylko jest jeden problem – koszt jednego autobusu 350 tys. Euro. Stać nas? :|

[ Dodano: Pon Gru 15, 2008 11:34 am ]
Janis pisze:
Zamiast tego tramwaju niech pomyslą co zrobic dworcem PKP
bo to jest jakieś nieporozumienie dla naszego miasta...

Chyba nie jesteś na bieżąco – budynek dworca PKP sprzedano. Ma powstać tam galeria handlowa
gobo007 pisze:
Moim zdaniem teraz ktos powinien zajac sie skrzyzowaniem przy Kosciele sw.Jadwigi z Armii Krajowej

Z tego co wiem to jest tam planowane rondo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2008, 11:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
O rondzie slyszalem, z tym ze mialo byc budowane przy okazji budowy Focus Parku, a ktos juz wrzucal na forum linki swiadczace o tym, ze budowa moze wcale sie nie rozpoczac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 gru 2008, 12:02 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Niestety chyba będziemy musieli poczekac na to rondo. W planie budżetu na 2009 rok na ul Armii Krajowej planuje się wykonanie kanalizacji deszczowej i modernizację nawierzchni chodnika. Szkoda, bo wyjechać z Zamiejsko - Lubańskiej czasami graniczy z cudem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..