Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2006, 15:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej
Z racji tego,ze Wieloryb, ktorym jezdze potrafi wciagnac czasem i 17l (na szczescie zwykle mniej, srednio w miescie 12-13l) LPG na 100km jestem dosc czestym klientem stacji tankowania.
Jesli chodzi o Zgorzelec nie trafilem na zly gaz, czyli taki, po ktorym auto by dostawalo czkawki, mialo gorsze osiagi itd. Instalacja LPG jest czwartej generacji, czyli z wtryskiem gazu.
Mam swoje miejsca, gdzie zwykle tankuje, ale przywiazanie to nie wynika z jakosci gazu, a po prostu z wygody.
Tak wiec dla mnie nie ma roznicy, czy tankuje na Lukoil, Orlenie czy BP. Jesli jest mi po drodze, to tankuje tam, gdzie laduja mi na karte jakies punkty, ale nie jezdze na drugi koniec miasta tylko i wylacznie po to, by zatankowac "lepszy" gaz:)
Pozdrawiam
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2006, 15:22 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
petec pisze:
natomiast co powiecie o lpg ze stacji 'lukoil' na lubanskiej?


Z jakością gazu na tej stacji jest lipa.

Tankowałem tam raz cały zbiornik.
Spalił mi 3 litry więcej na setkę.
Zatakowałem na BP spalanie norma.
Pozatym auto nie ma mocy na tym ich gazie.
Zimą kiedy to zmieniają się proporce butanu do propanu ,wzgledem niższych temperatur,na Lukoil przeciagaja dokąd się tylko da.
Stąd nizsze ceny przed zimą i w zimie, ale spada jakość.
Znajmoy lał tam co drugi dzień 45 litrów i objawy podobne.
Takze za 1 grosz nie ma co się zastanawiać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2006, 22:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej
Zastanawia mnie na ile obiektywne jest stwierdzenie,ze auto jest slabsze, lub,ze wiecej pali na takim, a nie innym paliwie.
Wiadome jest,ze auto pali wiecej, przy nizszej temperaturze powietrza, bo musi korzystac dluzej ze ssania. Tak samo jest z jazda pod wiatr, stosunkiem kilometrow robionych na trasie do kilometrow w miescie itd. Daleko mi do bronienia interesow mniejszych stacji, bo sam unikam ich jak ognia i staram sie napelniac zbiorniki autka raczej w wiekszych sieciach, gdzie wiem,ze zbiorniki schodza w 2-3 dni i paliwo nie jest "zwietrzale". Wiadomo,ze czesc LPG jest falszowana, liczba oktanow jest zanizana poprzez niekorzystne mieszkanki, znane tylko wlascicielowi. Zuzycie jednak 3 l. wiecej na 100km szczegolnie w przypadku autka mniejszego jest jednak dosc niepokojace. Czy ktos jeszcze z Twoich znajomych mial podobne objawy? W naszym cudnym miescie wiadomosci rozchodza sie lotem blyskawicy, a nie dotarlo do mnie zadne info, by gdzies nie tankowac, lub by ktos robil "przewalki".
Wynika z tego,ze powinienem baczniej obserwowac wskazania komputera pokladowego, sredniego spalania i mierzyc moc auta...chyba jednak odpuszcze:) Zadna to frajda, a nic tak nie cieszy jak wchodzenie w zakrety bokiem autem z napedem na tyl, gdy oponki radosnie sie ciesza:))))))))))))
Pozdrawiam
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 9:22 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
gobo007 pisze:
Hej
Zastanawia mnie na ile obiektywne jest stwierdzenie,ze auto jest slabsze, lub,ze wiecej pali na takim, a nie innym paliwie.
Wiadome jest,ze auto pali wiecej, przy nizszej temperaturze powietrza, bo musi korzystac dluzej ze ssania. Tak samo jest z jazda pod wiatr, stosunkiem kilometrow robionych na trasie do kilometrow w miescie itd. Daleko mi do bronienia interesow mniejszych stacji, bo sam unikam ich jak ognia i staram sie napelniac zbiorniki autka raczej w wiekszych sieciach, gdzie wiem,ze zbiorniki schodza w 2-3 dni i paliwo nie jest "zwietrzale". Wiadomo,ze czesc LPG jest falszowana, liczba oktanow jest zanizana poprzez niekorzystne mieszkanki, znane tylko wlascicielowi. Zuzycie jednak 3 l. wiecej na 100km szczegolnie w przypadku autka mniejszego jest jednak dosc niepokojace. Czy ktos jeszcze z Twoich znajomych mial podobne objawy? W naszym cudnym miescie wiadomosci rozchodza sie lotem blyskawicy, a nie dotarlo do mnie zadne info, by gdzies nie tankowac, lub by ktos robil "przewalki".
Wynika z tego,ze powinienem baczniej obserwowac wskazania komputera pokladowego, sredniego spalania i mierzyc moc auta...chyba jednak odpuszcze:) Zadna to frajda, a nic tak nie cieszy jak wchodzenie w zakrety bokiem autem z napedem na tyl, gdy oponki radosnie sie ciesza:))))))))))))
Pozdrawiam
Piotrek


Jeżdżę własciwie tylko po mieście .
Nie oszczędzam i nie podrózuje jak emeryt 40km\h luzik z kazdej górki itp.
Normalnie w miescie spala mi 15 litrów ,po tankowaniu tam 18.
Ssanie nie ma tu znaczenia ,gdyż do 80 stopni temperatury ,reaktor pracuje na benzynie.
No i te 15 w mieście w takiej samej temperaturze jak przy tankowaniu wcześniej.
Mam tak,że nabiera mocy kiedy powietrze jest wilgotniejsze,nie wiem skąd taki myk.
Ale prostując sytuacja wyglądała tak:100 tankowań i wszystko ok.
101 na Lukoil i lipa ,102 gdzie indziej i normalnie.
Czyli napewno wina gazu.
Zauważyłem,że jakość gazu najlepiej odczuc mozna na najprostrzej instalacji do silnika z gaźnikiem.
Kolega ma wtrysk ,któraś tam generacja podrózuje tylko w trasie ,więc może nie odczuł tego,chociaż cos mi mówił,że nie chciał mu ciągnąć samochód.
Przeniósł się teraz na BP.
Ale nie wieszajmy psów na tej stacji .
Teraz tankuje na BP i wszystko ok.
Z tą jazdą bokiem z tylnym napedem ,to chyba tak samo jak ja czekasz na pierwsze sniegi:):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 12:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej
Ja ogolnie staram sie nie tankowac na malych stacjach jak nie musze.
Mimo wszystko wiecej zaufania wzbudza we mnie stacja konkretnej sieci niz firmy "krzak".
Odnosnie tylnego napedu..juz teraz jak mnie nosi, to na jakims szutrze, czy trawie wylaczam kontrole trakcji i nawet bez recznego mozna piekne piruety krecic:) A w zimie pewnie bede mial dosyc zamiatania tylu, no ale i tak nie ma nic lepszego niz naped na tyl:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2012, 15:55 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 lis 2012, 15:31
Posty: 14
WRACAJAC DO TEMATU:
Faktycznie mamietam, ze paliwo przy `C` na poczatku swojej dzialalnosci bylo gorszej jakosci. Moze nowe beczki mialy w sobie jakas wode, ale sie przeplukaly i juz jest OK .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2012, 22:19 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
tankowałem zawsze i głównie LPG, zawsze bez uwag.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lis 2012, 16:12 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2012, 10:30
Posty: 16
ja też myśle, że jest ok - moja Panda żyje na nich :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..