Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 0:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lip 2006, 23:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Cytuj:
Ernesto napisał:



Co do cen paliw.
Hipermarket sprzedaję paliwa po cenie zakupu z marżą i narzutem równym zero%.
Robią to po to ,zeby min.stacją paliw przyciągnąć klientów do sklepu.
Stacje paliw w tej sieci hipermarketów podwyższają obrót sklepu od 20% w górę.


I bardzo dobrze, że mają marżę zerową. Dlaczego, ja mam płacić za tę samą beznzynę na stacji sieci X 4,43 zł, gdzie np. we Wrocławiu, na stacji tej samej sieci płacę 4,25 zł? Tylko dlatego, że Niemcy sa po drugiej stronie rzeki. Zauważ, że ilekroć euro idzie w górę, to na wszystkich stacjach w Zgorzelcu cena paliwa idzie do góry, aby Niemiec przypadkiem 100ml paliwa więcej nie zatankował za tę samą cenę. Więc nie obchodzi mnie biznes lokalnych przedsiębiorców, bo ja chcę kupować taniej. I niestety, większość z nich to ignoranci w dziedzinie ekonomii, i nie mogą pojąć, że im cena niższa to i popyt wyższy.




To można przeczytać w temacie "Autobusy do Carrefoura"
Każdy póki co chwali tę stacje. Ale szybko przestaniecie jak i wasze auto wyląduje na dwa dni u mechanika z poważnym problemem po zatankowaniu w tymże miejscu. I okaże się że z baku mechanik wypompuje wam ponad litr wody. Tak wody, bo właśnie ta substancja jest chyba głównym składnikiem benzyny serwowanej obok Carrefura. Teraz przynajmniej wiem skąd niższa cena. Lepiej omijajcie to miejsce i nie bądzcie dusigroszami bo więcej wydacie u mechanika.
POZDRAWIAM ZMOTORYZOWANYCH :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 0:47 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Mam nadzieję, że jesteś w stanie poprzeć tą tezę solidnymi argumentami i to udowodnić, bo jak narazie wszyscy moi znajomi tankujący na "C" robią dokładnie tyle samo kilometrów na benzynie co poprzednio. Zatem kaloryczność paliwa jest dobra.

A może masz w tym jakiś interes ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 5:22 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwie 2005, 12:12
Posty: 23
Lokalizacja: Zgorzelec
Nawet dziecko które uważało na lekcjach chemii, wie, że to co pisze Jagna jest nierealne. Benzyna nie miesza się z wodą. Woda dolana do zbiornika na stacji paliw pójdzie na dno, a więc niemożliwością jest, aby później zatankować do zbiornika naszego auta benzynę z domieszką wody. Ludzie zacznijcie myśleć rozsądnie i nie piszcie takich bzdur.
To co robi opisywany dystrybutor paliw, to wyłącznie zabieg czysto marketingowy , mający na celu zwiększenie obrotów wiadomego hipermarketu.
Nikt, nigdzie na świecie nie dolewa wody do paliw naftowych, to jest totalna bzdura rodem z PRLu/ :lol:

P.S.
Jagna dla kogo pracujesz??? I ile za to bierzesz???
Pytam tak , bo miałem okazję Cię pozanać i nie sądzę, abyś sama wierzyła, w to co napisałaś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 6:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Można dolewać wody do benzyny i wymiesza się z benzyną ale....
Są potrzebne dwa dodatkowe komponenty,jakies chemiczne nazwy ,dokładnie nie pamiętam.Gdzies to odszukam w wolnej chwili i wkleje jak znajdę.
ALe jest techniczna możliwość mieszania wody z Pb i zON.
Da radę to zrobić i robią tak ale w małych pipidówkach gdzie tankują się okoliczni mieszkańcy czy w przelocie turyści.
Dolewając wode do beznyny ot tak sobie to wiadomo,że się nie wymiesza i to jest prawda.
Wracając do wody w zbiorniku .
Moze Jagna napisze ile lat ma jej samochód, jaka to marka ,jaka pojemność zbiornika i kiedy ostatni raz zbiornik był profesjonalnie czyszczony.
Nie będę się rozpisywał,ale sprawa jest własciwie prosta.
Tankując nie do pełna w zbiorniku znajduje się poza cieczą także powietrze.Powietrze się skrapla spływa po ściankach i tak miesiącami.
Woda co wiadomo nie miesza się z paliwem więc znajduje się cały czas w zbiorniku i jej przybywa.
Po jakimś czasie kiedy zatankuje się za "dyszkę"na pusty bak to mamy pół na pół Pb i H2O.
Stąd woda w zbiornikach każdego samochodu.
Jagna spytaj się mechanika czy jak spuszczał Ci paliwo to najpierw poleciała woda ,a później paliwo czy na odwrót.
Bo z tego co piszesz to wymieszane było.To w sumie jak odróżnił?
Gdyby w tak prymitywny sposób chrzczono tam paliwa to stacja zapłaciłaby niezłą karę .Prawie ją zapłaciła ,kiedy to ledwo się wyrobili z jej ukończeniem.
Tak czy inaczej,trochę pospieszyłaś się z oskarżeniami.
Sam tankuje tam trzy auta.Jeden do diesel na pompowtryskiwaczach,do takiego silnika drętwa ropa nie podejdzie ,a co dopiero z wodą.Benzynowy mam prostej konstrukcji także on spali wszystko.Ale mam znajomego taksówkarza ,który tankuje tam codziennie kilkadziesiąt litró ON i ani razu nic nie miał.Oprócz wody w zbiorniku:)
Także Jagna pędź do tego majstra niech Ci wyciąga zbiornik czyści zakłada i staraj się tankowac do pełna.Wtedy napewno nie otrzymasz wody z paliwem.
Odbiegając od tematu wczoraj przejechałem kilkaset kilometrów po samochód.Babka twierdziłą,że super stan itp.
Auto w ogłoszeniu "po kobiecie".
Stan samochodu na fotkach ok,w rzeczywistosci wrak.
To,że poobijany itp to rozumiem duze auto no i po kobiecie.
Pytam ją kiedy był zmieniany olej.Powiedziała,że w 1997 roku.
Mimo tego,że to 40 tyś km.temu:)
Opony slick itp.Dużo by wymieniać auto "po kobiecie".
Czasem nasze miłe Panie poniosą nerwy,wobec nieznajomości tematu,i wtedy są takie kwiatki jak ten.
Widziałem tez sytuacje na stacji paliw.
Babka zatankowała do pełna i z mordą do pracownika,że mają przekalibrowany dystrybutor ,bo jej do pełna wchodzi 80 L.
Chłopak zaczął jej tłumaczyć,że powietrze itp.
Dostał w głowę instrukcją obsługi,przyszedł kierownik stacji przyjechała policja ale nie miałem już czasu ogladać widowiska.
Okazało się ,że kiedy zaczęłi dolewać małym strymieniem do zbiornika weszło 12 litrów więcej niz w instrukcji.
Gdyby podniesli auto od strony wlewu to zmiesciłoby się jeszcze więcej.A tą zadymiarą jest pewna znana kobieta poruszająca się Mercedesem ML,czarnym.W okolicy starostwa można przekonac się o jej "charakterze"

O cholerka ,ale się rozpisałem,to po kawie:):):)

PS.Co to za mechanik,że 2 dni spuszcza paliwo z baku.
Złodzieje spuszczają w jedną noc z kilku aut:):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 6:33 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Mam nadzieje że mimo wszystko ta stacja złamię zmowę cenową w tym mieście.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 6:47 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sie 2005, 12:10
Posty: 159
Lokalizacja: Pieńsk
Cytuj:
bo jak narazie wszyscy moi znajomi tankujący na "C" robią dokładnie tyle samo kilometrów na benzynie co poprzednio.


A nawet kilka kilometrow wiecej :P zartuje oczywiscie, ale jak na razie nie zauwazylem zadnej roznicy pomiedzy paliwem z carrefoura a paliwem z innych zgorzeleckich stacji. No moze jedna - cena :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 7:44 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Jagna jeśli wiesz tak dużo na temat "zabiegów" na tej stacji paliw, to dlaczego nie zgłaszasz tego do prokuratury. Sprawa paliwa w Zgorzelcu wraca co jakiś czas. Na jednym z posiedzeń Rady Miasta padło oficjalne pytanie do Rzecznika Spraw Konsumenta jak tłumaczy jednolite ceny paliwa na wszystkich stacjach paliw w Zgorzelcu. Sprawą podejrzeń o zmowę cenową zajęła się[url]telewizja, radio i w minimalnym stopniu lokalne media. Do dnia dzisiejszego zadajacy pytanie Marek Wolanin nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Moze Jagna coś Wiesz?[/url]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 8:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
A po co mam bawić się w jakieś walki ze stacjami paliw sprawa i tak byłaby przegrana.
POza tym auto rzaczej zawsze jest tankowane do pełna, autko jest idealnie sprawdzone w każdym szczególe co do jego stanu-wszystko. Sytuacja taka nie zdarzyła się nigdy tankując na każdej innej stacji było ok. Dopiero po zatankowaniu tam autko umarło. A mechanik jest dobry tylko nie znał przyczyny jego zepsucia się doszedł do tego dopiero drugiego dnia. Dodam tylko, że auto nie należy do mnie. Poczekamy aż wam za jakiś czas przytrafi się coś podobnego a nie od razu atak na mnie za to co napisałam. Za 15 czy 20 gr mało oczu nie wydrapiecie za krytykę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 8:54 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Oj, Jagna ostatnio jakaś nerwowa się zrobiła...
<przytul> ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 8:57 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
kasia145 pisze:
Oj, Jagna ostatnio jakaś nerwowa się zrobiła...
<przytul> ;)

I Jagna dołączyła do "obozu" lwiatek, kociatek, co nie owijają w bawełne, tylko "walą bez uep" :)
Bezpośrednio, i bez ceremonii :)
a i bez ceregieli :)

PS.
ten deszcz już by mógł się pojawić......

:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2006, 9:00 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 sty 2006, 13:42
Posty: 98
Lokalizacja: DZG
dla mnie nie ma roznicy gdzie tankuje zawsze pali prawie 20 litrow na 100km, a roznica kilku groszy to zadna roznica, na wozie sie nie oszczedza, kilka dni temu do renatki zatankowalem tam gaz i puki co normalnie jezdzi - zadnych niespodzianek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 9:00 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
z_drw napisał:
Cytuj:
I Jagna dołączyła do "obozu" lwiatek, kociatek, co nie owijają w bawełne, tylko "walą bez uep"

Nie dzielę ich tutaj na obozy, każdemu czasem zdarza się wybuchnąć, ale dziewczyny - spokojnie ;) Nie ma co się denerwować przecież ;)

Cytuj:
ten deszcz już by mógł się pojawić......

Ponoć od czwartku do niedzieli ma być chłodniej, deszcze, burze itp., a od niedzieli znowu ciepełko - piekiełko...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 9:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
TGV napisał:
Cytuj:
kilka dni temu do renatki zatankowalem tam gaz i puki co normalnie jezdzi - zadnych niespodzianek

Z gazem kompletnie nie ma tam problemu, osobiście polecam ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 10:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Jagna pisze:
POza tym auto rzaczej zawsze jest tankowane do pełna, autko jest idealnie sprawdzone w każdym szczególe co do jego stanu-wszystko. Sytuacja taka nie zdarzyła się nigdy tankując na każdej innej stacji było ok. Dopiero po zatankowaniu tam autko umarło. A mechanik jest dobry tylko nie znał przyczyny jego zepsucia się doszedł do tego dopiero drugiego dnia. Dodam tylko, że auto nie należy do mnie. Poczekamy aż wam za jakiś czas przytrafi się coś podobnego a nie od razu atak na mnie za to co napisałam. Za 15 czy 20 gr mało oczu nie wydrapiecie za krytykę.


Rozumiem,że w dobrej wierze chciałaś uchronić kierowców przed tankowaniem tam,bo Tobie się cos przytrafiło.
Jednej klientce na tysiące odwiedzających tą stację i to akurat Tobie przypadła ta nieszczęsna woda.
To ja Ci radzę zmień mechanika,bo możliwe,że do niczego nie doszedł, przeczyścił filtry i sprzedał Ci taką ściemkę bo wiadomo"kobieta".
Cos źle policzyłaś 15,20 groszy ale na litrze.
Tankując 400litrów łatwo policzyć za ile chcemy Cię podrapać:)
Wiesz mało na temat samochodów,mechanik jeszcze mniej więc ,sama wiesz starata czasu.
A moze to woda z kałuży?Chociaż nie padało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lip 2006, 11:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
A może nie będziesz robił ze mnie tępej blądynki.To raz a dwa zacznijcie czytać ze zrozumieniem bo pisałam że auto nie moje!!!
Poza tym nie musiało to przytrafić się tylko jednej osobie a może inni nie mają internetu i nie mogą o tym napisać. A jeśłi zdarzyło się to faktycznie tylko jedenj osobie to chyba raczej całe szczęście ze wam nie prawda?? Poza tym pisząc o oszczędności 15, 20 gr miałam na myśli litr. No a poza tym raczej mało kto z was tankuje 400 litrów jednorazowo prawda?? Poza tym co Wy wszyscy tak bojowo nastawieni jesteście i to w każdym praktycznie temacie??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..