Dzisiaj jest 29 mar 2024, 2:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 maja 2014, 13:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
????? Jaki znowu czarny zespół i czarna msza, mowa jest o Neissefilmfestival w Goerlitz a Tobie chyba pomroczność rozum odjęła. Z kolei moje trzy posty kolejne wynikają z tego że redakcja zaczęła ograniczać edycję postów już napisanych - i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2014, 15:07 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
neandertalski pisze:
polecam dzisiejszy koncert Tiger Lillies w Goerlitz.


http://www.tekstowo.pl/piosenka,the_tig ... nails.html

http://www.youtube.com/watch?v=SvA8NPAl2Dg

To są Twoje wypowiedzi i jeśli odwracając kota ogonem próbujesz mi wmówić że piszesz o festiwalu to nie mamy o czym pisać. To wszystko z mojej strony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2014, 15:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Marunio proponuję Ci jeszcze napisać protest do mdku bo oni też ośmielają się promować tę czarną mszę w gablocie na rogu warszawskiej i staszica.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2014, 16:39 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
Bardzo fajny zespół,a Marunio jak zwykle niezadowolony.To utwór z ich repertuaru był pierwowzorem ostatniego hitu internetu w Polsce "Koka hera hasz lsd"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2014, 16:42 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
A i biskupa na miejscu Marunia bym w to zaangażował :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2014, 22:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
niecierpek nie porównuj piosenki zakrawającej na kabaretową z utworem który w tekście zawiera: (tłumaczenie z translatora)
Jestem ukrzyżowanie Jezusa, przygwoździć go do krzyża,
Biedny sukinsyn wykrwawia i nie dać się losowanie.

Jestem ukrzyżowanie Jezusa, w mojej siki on kąpie.

I trzymać mój organ w ustach i na nim musi łykać.

Może wg. Ciebie jest to fajny zespół, ale jak dla mnie to jest co najmniej niesmaczne.
Więc wyskocz na miasto, a najlepiej z 4-go piętra na głowę i wtedy na pomoc wezwij biskupa.

Edyta: Wydaje mi się że w regulaminie tego forum brakuje punktu który ograniczał by wpisy polityczne, orientacji seksualnej, rasistowskie oraz dotyczące wyznania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2014, 6:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Marunio wg mnie równie dobrze możesz się oburzać, że w kościele pokazuje się na obrazkach z drogi krzyżowej Jezusa biczowanego i poniewieranego, nie mówiąc o umęczonym i wiszącym na krzyżu :/
tak jak "koka hera hasz lsd" nie jest lekkkim i zabawnym utworem kabaretowym namawiającym do świetnej zabawy, tak i "banging in the nails" nie ma nic wspólnego z czarną mszą. owszem mogli nagrać piosenkę ze słowami typu "drogie dzieci, nie wolno grzeszyć bo Pana Jezusa to będzie bolało", ale zrobili to po swojemu. dla mnie wymowa tego utworu jest dokładnie taka sama jak np tego:
http://www.guadalupe.opoka.org.pl/prowa ... ia25s.html
Cytuj:
Jezus jest ofiarą, którą składają grzesznicy za swoje winy. Rzeczywistymi katami Jezusa były nasze grzechy. A więc my byliśmy przyczyną Jego męki; my przybiliśmy Go do krzyża. Każdy grzech wniósł swoją część do cierpień Chrystusa i przyczynił się do zranienia Jego Serca. Serce Jezusa jest zatem nadal ofiarą składaną przez grzeszników i będzie nią aż do skończenia świata, ponieważ każdy grzech rani Je na nowo.

ale można z tego wszystkiego zrozumieć tyle co Ty oczywiście, to wolny kraj i każdy ma prawo do własnych interpretacji - ja przynajmniej nikomu tego prawa nie żałuję.
Nawiasem mówiąc Tiger Lillies zagrali na koncercie zarówno "heroin and cocain" jak i w ostatnim, kończącym koncert bisie "banging in the nails", na specjalne zresztą życzenie publiczności


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2014, 9:30 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
neandertalski pisze:
Marunio wg mnie równie dobrze możesz się oburzać, że w kościele pokazuje się na obrazkach z drogi krzyżowej Jezusa biczowanego i poniewieranego, nie mówiąc o umęczonym i wiszącym na krzyżu :/


Ja oczywiście szanuję Twoje poglądy, ale skoro tak rozumujesz cytowany fragment to ewidentnie nie rozumiesz czym jest profanacja symboli religijnych.
Zwróciłem uwagę że chyba posunąłeś się za daleko i dalej twierdzę, sądząc po tym co piszesz że wspólnego zdania nie osiągniemy.
Masz prawo do własnej interpretacji, a ja nie mam zamiaru jej zmieniać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2014, 10:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
orientuje się może ktoś czy jest w Zgorzelcu jakaś knajpa gdzie można siedząc przy piwie, pooglądać w telewizorze transmisję dzisiejszego meczu turowa z rosą?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2014, 10:43 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
W afirmacji na życzenie puszczą mecz :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2014, 11:18 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2014, 14:49
Posty: 48
czy mógłby ktoś polecić jakąś knajpe w Zgorzelcu gdzie możemy zrobić impreze urodzinową,z jakąś dobrą muzyką i jedzeniem? mile widziane linki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2014, 16:24 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
No z tym to może być problem :P
Polecam jak wyżej afirmację i Dom Jakuba Boehme.
U Jakuba na pięterku można "wynająć" salę - bardzo klimatycznie - sam robiłem tam urodziny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 wrz 2014, 23:14 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2014, 14:49
Posty: 48
jako że nie jestem ze Zgorzelca po proszę o jakieś linki i namiary ;)
mówisz że sam robiłeś tam urodziny,hmmm napisz coś więcej proszę
jak z alkoholem jak z jedzeniem i muzyką idzie się dogadać żeby coś swoje na przykład przynieść?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 wrz 2014, 9:33 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Generalnie jest to, restauracja Przy Jakubie.
Jedzenie jest bardzo dobre - właścicielka proponuje menu, a Ty wybierasz, co Ci pasuje - ja podsunąłem swoje pomysły i nie było problemu z realizacją.
Alkohol i soki mogłem mieć swoje, ale oczywiście coś trzeba także zamówić u nich :P
Muzę/sprzęt grający można mieć swój - głośność bez przesady ze względu na gości wewnątrz i na zewnątrz - okna są tuż nad parasolami ;)
Stoły poukładają, jak sobie zażyczysz i oczywiście ładnie/elegancko nakryją do stołu.
Miejsce bardzo klimatyczne - jeżeli szukasz czegoś w nowocześniejszym stylu/głośnego, to ta miejscówa odpada -> pozostaje wtedy Afirmacja.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2014, 10:08 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2014, 14:49
Posty: 48
manzir, super dzięki wielkie :)
ale to miejsce raczej odpada,nie nasze klimaty :smt020
zadzwoniłem do Afirmacji i dowiedziałem się tylko że można zjeść i się napić ale muzyki już takowej nie ma-czyli DJ czy coś ;) a później to Pani tak mnie zmyła i spłąwiła że aż jestem w szoku-strasznie chamskie i prostackie.no coż po raz kolejny okazuje się jaka jest nasza polska gościnność i mentalność :smt068 później żałowałem że nie zapytałem o imie i nazwisko miłęj Pani by może jakoś interweniować u szefa-ale doszedłem do wniosku że nie ma sensu - "nie ruszam gówna bo później tylko śmierdzi" ;) choć tam nigdy nie byłem ale już za samą obsługę i informacje ( a raczej jej brak) na pewno nikomu tego lokalu nie polece
dodzwoniłem się również do Placebo-okazało się że jest to ten sam właściel co Afirmacja-miły Pan na telefonie-podesłał mi menu na email,jak również wszystko ładnie objaśnił co do warunków imprezy-można swoje ciasta i owoce-co do alkoholu czekamy na odpowiedz szefa ;) będę coś więcej wiedział na pewno się z Wami tutaj podzielę ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..