Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 16:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 wrz 2012, 11:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
a ja nie wiem, czy tłumy są zawsze miarą sukcesu...


Sukcesu niekoniecznie - zainteresowania bardziej , a to już dużo.
Dajmy ludziom czas i doinformujmy ich to nie będą fleszem palić w oczy ani klaskać w nietypowych momentach - choć zauważ , że oklaski szły raczej z tyłów gdzie "obsługa" siedziała... :?

neandertalski pisze:
może się przyp..., ale szyld Wratislavia Cantans powinien jednak trochę zobowiązywać, również publiczność.


Oczywiście - tu pełna zgodność :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2012, 11:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
wiesz z tymi oklaskami to może przeczulony jestem, ale byliśmy wiosną we wrocławiu w filharmonii na koncercie na którym grano cztery pory roku vivaldiego i astora piazzolli, był to tak ogólnie zdaje się autorski koncept wrocławski co by zagrać te dwa utwory naprzemiennie, no i autor tego zamieszania ze sceny przed koncertem po prostu na głos poprosił aby nie klaskać między częściami utworów i że jak skończą cały utwór to on da znak, ze można klaskać i pomimo tego ludzie klaskali kiedy im tylko się chciało... mało tego facet też prosił o wyłączenie telefonów - pomimo tego dwa telefony zadzwoniły...
te wszystkie prośby przed koncertem miały zresztą jeszcze jeden powód, otóż koncert był nagrywany i miał się ukazać na płycie - czego zresztą nie ukrywano, mimo tego nie dało się...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2012, 11:51 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
...mimo tego nie dało się...


I tak się zdarza :smt075
U nas , zauważ , nie było tłumacza - nie każdy połapał te kilka słów po angielsku. Ja sam do końca nie połapałem :oops:
Z oklaskami to było tak jakby klakier z tyłu informował kiedy jest ten moment - tak to odebrałem.
Potem się okazało , że fotografować można tylko przez pierwsze pięć minut - o czym również nie informowano choćby obrazkowo...
Niedoinformowanie narodu - zresztą sam szczegółów nie znałem :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2012, 12:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
wg mnie nie zaszkodziłoby gdyby zapowiadacz przed koncertem zagaił trochę o tym abecadle - to żaden wstyd, ci którzy je znają odświeżą sobie pamięć a ci którzy o tym nie wiedzieli poszerzą swoją wiedzę i wszyscy będą zadowoleni. lepsze byłoby coś takiego, niż miny zagramanicznych muzyków przybywających na festiwal światowej sławy do naszego kraju...
a tak przy okazji polecam koncert we wrocławiu:
http://www.filharmonia.wroclaw.pl/calen ... 1348869600
zdaje się, że grają na początek/koniec każdej pory roku - w tym roku, ciekawe czy w końcu uda im się tę płytę nagrać ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2012, 12:19 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
wg mnie nie zaszkodziłoby gdyby zapowiadacz przed koncertem zagaił trochę o tym abecadle - to żaden wstyd...


No właśnie tego zdecydowanie zabrakło :roll:
Wstydu by nie było , bo oni i tak by tego nie zrozumieli - a wrażenia mieliby inne 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2012, 12:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
ciekawe czy w końcu uda im się tę płytę nagrać ;)

płytę to się w studiu nagrywa :P
Jak się gra przy publiczności to trzeba się liczyć z żywiołowymi reakcjami, fala meksykańska, brawa, przyśpiewki, telefony i szeleszczenie papierków ;)
Zachowania konserwatywne z definicji są nie trendy więc nie ma co narzekać, że i w teatrze czy filharmonii panuje pełen luz, a jak się komuś podoba to bije brawo i już. Savoir-vivre czy Bon-ton to trąci jakąś arystokracją :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2012, 12:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
Wstydu by nie było , bo oni i tak by tego nie zrozumieli

wychodzi na to, że zachowania konserwatywne jednak czasami zawodzą:
Cytuj:
Jednym z najbardziej zjawiskowych dzieł Beethovena jest Kwartet smyczkowy cis-moll op. 131. Skomponowany na przełomie 1825 i 1826 roku utwór, dedykowany baronowi Josephowi von Stutterheim, został publicznie wykonany prawdopodobnie po śmierci kompozytora. Złożone aż z siedmiu ogniw dzieło ma wybitnie subiektywny charakter, nie poddaje się łatwemu opisowi, wykracza poza stylistyczne ramy gatunku i porzuca ograniczenia formalne epoki. Mimo mnogości części Kwartet smyczkowy cis-moll posiada cztery punkty ciężkości, które twórca połączył epizodami niewielkich rozmiarów, wykonywanymi bez przerw, attaca.

ten utwór wykonuje się bez przerw miedzy częściami, jeżeli dobrze zrozumiałem, tak więc mylnie odebrałem intencje wykonawcy - wylazł mi prowincjonalizm z butów ;)
swoją drogą to naprawdę piękny utwór...
P.S.y
w Wałbrzychu pory roku też grali w ramach Wratislavia Cantans...
http://www.wratislaviacantans.pl/concer ... seasons-4/
ciekawa postać ten Danowicz - to gość który na koncercie we wrocławiu zagajał do publiczności zanim zaczli grać, kierownik tego zamieszania - jejjej, rok urodzenia 1983... on jeszcze nawet nie ma trzydziestki:
http://www.wratislaviacantans.pl/conduc ... -danowicz/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2012, 17:36 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
neandertalski pisze:
wg mnie nie zaszkodziłoby gdyby zapowiadacz przed koncertem zagaił trochę o tym abecadle - to żaden wstyd, ci którzy je znają odświeżą sobie pamięć a ci którzy o tym nie wiedzieli poszerzą swoją wiedzę i wszyscy będą zadowoleni.
Otóż to :smt023 Przyznaje, że choć podstawy etykiety znam to jednak samodzielnie nie wiedziałbym kiedy klaskać. :smt053 Matko! Ale to brzmi. Na koncercie kwartetu smyczkowego pod szyldem Wratislavia Cantans byłem, byłem pod wielkim wrażeniem. Młodzi, ale na ile mam niezdeptane ucho to grali wybornie. Przypomniały mi się lata studenckie we Wrocławiu. Ciekawi mnie jednak frekwencja na NO MEANS NO, obawiam się że cena będzie zaporowa, a punki jakieś takie ciapowate się stały. :smt027


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2012, 8:03 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Ciekawi mnie jednak frekwencja na NO MEANS NO, obawiam się że cena będzie zaporowa, a punki jakieś takie ciapowate się stały.


Cena zaporowa - fakt. Ale to klasyka.... a co do punków.... to wina już nie te same .... :smt030 :smt003


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2012, 9:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Dr. Dre pisze:
samodzielnie nie wiedziałbym kiedy klaskać

najlepszą ściągą jest zawsze program koncertu - klaszcze się (jeżeli ktoś odczuwa taką potrzebę) dopiero po zakończeniu utworu a nie między jego częściami. większe utwory myzyczne, zwłaszcza te oparte na tzw. formie sonatowej są zwykle podzielone na części, które same z siebie mogą być nawet oddzielnie wykonywane i często zresztą za takie są uważane, jak choćby pierwsza część V symfoni, albo pierwsza część sonaty księżycowej Beethovena. wtedy gdy części są grane jako osobne kawałki oczywiście nikomu klaskanie krzywdy nie czyni, ale jeżeli ta sama symfonia czy sonata jest grana w kilkuczęściowej całości wypadałoby się nie wyrywać. zwykle zresztą muzycy dają trochę do zrozumienia kiedy kończą część a kiedy cały utwór, z tym, że tu faktycznie można nie wyczuć intencji ;)
mi tez sie koncert kwartetu bardzo podobał, zwłaszcza ten kwartet Beethovena, kosmiczny utwór, siedem części jak na formę sonatową to musiała być duża fanaberia w tamtym czasie, komponował go w ostatnich latach swojego życia, a więc był już głuchy jak pień i może "dzięki temu" jego muzyka była już kompletnie z innej epoki?
też jestem ciekaw jak się koncert NOMEANSNO uda, poniedziałek 19:30 to wyjątkowo wymagający termin, zwłaszcza jeżeli trzeba będzie jeszcze przemęczyć na początek dwa supporty... duże wyzwanie dla starszej części publiczności -do której raczej ten występ jest adresowany;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2012, 21:36 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 wrz 2012, 14:23
Posty: 5
http://www.polskieradio.pl/9/200/Artyku ... r-w-Trojce

Będzie można ich spotkać w Zgorzelcu :) czwartek Afirmacja godzina 19 .00


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2012, 7:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 wrz 2012, 14:23
Posty: 5
http://www.youtube.com/watch?v=oOovYkYZD7M


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2012, 12:52 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Tym razem coś w moim klimacie ;-)

13 Pazdziernika (sobota) w „Kapryśnej Piwnicy” Restauracji Kaprys zapraszamy na święto reggae, dabu i wszelkich roots’owych, jamajskich brzmień. Zaczynamy o 21.00 od koncertu dobrze znanej grupy „DUBSKA”, a po koncercie Dj VINYL FETISHIST poprowadzi imprezę w starym dobrym SoundSystemowym rytmie.


Siłą zespołu Dubska jest „piosenkowość” i przebojowość ich utworów, jak i oryginalnie napisane, bezpretensjonalne teksty. Zespół potrafi połączyć tradycję muzyki reggae z własnym podejściem do tematu i szerokimi inspiracjami od reggae, przez muzykę lat 80-tych, rock'n'roll, soul, blues po akustyczną balladę.

Grupa powstała w Bydgoszczy w 1999 roku, a szerszą popularność zdobyła w 2006 roku po wydaniu płyty „Avokado”. Tutyłowy utwór z tego albumu przez ponad 4 miesiące znajdował się na Liście Przebojów Trójki. W lutym 2012 roku piosenka ta ukazała się również na składance w ramach kolekcji na 30 lecie Listy Przebojów Trójki (wydawca: Agora). Składanka ta jest zbiorem najlepszych i najważniejszych utworów z 30 lecia słynnej LP3. Doborem utworów zajęli się Marek Niedźwiecki i Piotr Baron.

Grupa ma na koncie 4 płyty:
 Dubska „Dubska” (2005)
 Dubska „Avokado” (2006/ reedycja 2011)
 Gera Morales & Dubska „Dubska Division” (2008) – rosyjskojęzyczny album z guru rosyjskiego reggae!
 Dubska „Loko-Loko” (2010)


W 2007 roku zespół nagrał płytę po rosyjsku z Gerbertem Moralesem, kultową postacią rosyjskiej sceny muzycznej, liderem moskiewskiej grupy Jah Division. Album, pod tytułem „Dubska Division” był promowany przez wspólne koncerty w Polsce i Rosji, m.in. kilka koncertów w Moskwie oraz występ na największym festiwalu rosyjskim – NASHESTVE w ramach sezonu polskiej kultury w Rosji.

Utwory Dubska są regularnie prezentowane na falach Polskiego Radia: Jedynce, Trójce, Czwórce, oddziałom regionalnym Polskiego Radia, rozgłośniach alternatywnych, studenckich i internetowych.

Avokado - http://www.youtube.com/watch?v=S9XisNdNxBA (link do teledysku)


SKŁAD zespołu:
Dymitr Czabański – śpiew, gitara
Marcin Muszyński – śpiew, przeszkadzajki, puzon
Marcin Grzybowski – gitara
Jan Gembala – instrumenty klawiszowe
Artur Małecki – gitara basowa
Jarek Hejmann – perkusja
Michał Michota – trąbka
Filip Racinowski – saksofon
Krzysztof Błaszczak – puzon

Cena biletu 12 zł

Partnerem wydarzenia są: Restauracja Kaprys, Filmowa Kużnia, Urząd Miasta Zgorzelec


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 paź 2012, 21:50 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
9 listopada koncert CREE - Kapryśna Piwnica .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2012, 6:24 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
200 osobowa Międzynarodowa Orkiestra Młodzieżowa i Chór EUROPERA wystąpi w Zgorzelcu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..