Dzisiaj jest 07 maja 2024, 0:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08 sty 2007, 21:58 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2006, 11:06
Posty: 17
Przypominam remont kapitalny hali i basenu jest nieunikniony jak również remont hali przy Traugutta (jest niezbędna dla sportu młodzieżowego). Mamy XXI wiek jak napisał Cypis i nie bójmy się wyzwań i tu zaczyna się rola nowego Zarządu Spółki CRS.
A tak przy okazji jak jesteśmy przy Centrum w połowie roku zakończą się prace na stadionie tj. nowa murawa, tartanowa infrastruktura lekkoatletyczna, boisko treningowe z sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, nowe ogrodzenie i ciągi komunikacyjne, oświetlenie i budynek gospodarczy (obiekt godny Zgorzelca) może są informacje jak to będzie wykorzystywane i jaki plany ma zarządca obiektu czyli, spółka CSR. A może ogłosić konkurs na zarządzanie nowym stadionem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sty 2007, 22:47 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
może są informacje jak to będzie wykorzystywane

i kto tego będzie pilnował? :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sty 2007, 23:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Wiesz co chłopie mnie nie przekonuj Marko faktycznie brakuje tylko nowej hali . pogadaj z innymi z robertem gruszeckim i z innymi którzy znają drugie oblixcze Zgoerzelca i ijego mieszkańców nie za rozbudowe ale za te 1,5 mln na koncepcje i projekt wiele osób mogłoby zyc dalej. to nie jest PRl to jest IV RP oni nie maja za co i gdzie żyć oni nie myśla gdzie pograc popływac itp. ci co na zachodzie chca zyc i ich eldorado się tam buduje maja swój wybór u nas do eldorado daleko.
ja nie mówie że ta rozbudowa nie jest potrzebna ale bez rachunku ekonomicznego jest niemoralna , wyrzucic kilka milonów dla siedzacych miejs kilku miejscowych dygnitarzy to niemoralne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2007, 0:44 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
bog180 pisze:
należałoby sprawdzi ile w to wszystko trzeba włozy a jakie efekty z tego mozna uzyskac.


Myślę, że to bardzo ważny aspekt całej sprawy. Ile miasto będzie kosztowała budowa hali i ile później bieżące utrzymanie?
Moim zdaniem z rozbudową można się uporać podobnie jak z modernizacją stadionu, która miasto w końcowym rozliczeniu nie powinna kosztować wiele. Drogi dofinansowania wskazywałem i wiem, że nie są to wszystkie źródła. W pierwszych etapach będą niezbędne kredyty, ale później przychodzi czas rozliczeń i dotacji, co dalej pozwala na rozliczenia z bankami.
Inną sprawą jest bieżące utrzymanie hali, to koszt systematycznie ponoszony przez miasto, ale tylko w formie wykupienia działań zleconych, bądź gotówkowego zwiększania udziałów. Centrum Sportowe jest spółką, zatem obowiązuje Zarząd Kodeks Handlowy i wszystkie reguły w nim określone. To podmiot gospodarczy, który musi zarabiać.
Dlatego właśnie podczas wcześniejszych wypowiedzi zaznaczałem, ze nowy Zarząd musi przedstawić koncepcję funkcjonowania Centrum. To bardzo ważna sprawa i bez niej nie da się normalnie funkcjonować. To też jest jeden z ważniejszych momentów analizy opłacalności modernizacji. Myślę, że obiekt taki jak nasze Centrum może zarobić dużo, jest tu potrzebne mądre działanie połączone z operatywnością i kontaktami w kraju, wiem też, że miasto musi być przygotowanie na ponoszenie kosztów w jego eksploatacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2007, 7:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
czyzbysmy mieli Zgorzeleckiego Marcinkewicza


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2007, 11:28 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2006, 11:06
Posty: 17
Cytuj:
i kto tego będzie pilnował?


A może " Irasiad" z takim poparciem ? ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2007, 20:37 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
bog 180 z Tobą jest ciężko dyskutować na poważne argumenty szczeniacko odpowiadasz.Do głodujących dodaj jeszcze dzieci w Afryce i będe miał pełny obraz twojego poglądu na funkcjonujący świat.Powtarzam -zmodernizowany stadion,basen,hala i hotel na granicy trzech państw stwarza ogromne możliwości zarobku i rozwoju.Ale muszą to być ludzie z wizją a nie tylko aby przetrwać następny rok na stołku! Dlatego ciągle pytam burmistrza jak widzi możliwości rozwoju tego odcinka działalności.Opieram to na jego deklaracjach przed wyborczych że Zgorzelec jest" szary brudny zaniedbany i nic tu sięnie dzieje".(mam to zresztą na płycie którą kiedyś przyniose na sesje rady miasta)I wierząc w jego słowa czekam na konkretne działania .A na tym forum na odpowiedz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2007, 21:58 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 sty 2005, 21:14
Posty: 264
Lokalizacja: Zgorzelec
A ja powiem ze mi to lotto, ale przychylam sie do zdania bog180. Rozbudowa hali, czy budowa nowej hali to powazna inwestycja, a jezeli to ma byc tylko do tego, zeby na mecze moglo przyjsc troche wiecej osob to glupie rozwiazanie. Tyle rzeczy do zrobienia w Zgorzelcu, tyle biednych ludzi, wiec mozna by im troche z tego dac - zeby mieli za co życ, a nie ciagle chodzili i zebrali, puszki zbierali itd - to ma byc Polska? - heh, powodzenia... W Anglii ludzie nie chca pracowac! bo maja takie bezrobotne ze pracowac im sie nie oplaca, a sami widzicie jak jest u nas... szkoda o tym wszystkim pisac i poruszac dalsza kwestie w tym temacie. Hala jaka jest - taka jest, Turow jako druzyna daje ogromna wizytowke dla miasta, ale szczerze powiedziawszy Zgorzelec jest slawny nie przez Turow... jest znany rowniez z tego, ze jest to miasto przygraniczne no i oczywiscie z paru innych wzgledow... Hala nie jest potrzebna, pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2007, 22:32 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak Ci to lotto to po co głos zabierasz? Ta sama odpowiedz co w poprzednim poscie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2007, 22:58 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Cypis. Obiecuje ze jak dorosne to sie zmienie i nkt poza mną mnie interesował nie będzie. Ty już widać jestes dojrzały więc poza własną d...ą nic nie widzisz. i daj ci boze zeby ci sie nigdy ta d..a nie zapaliła i żebyś pomocy innych / kibiców od budowy hali / nie potrzebował


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2007, 17:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Rozbudowa i modernizacja hali to reanimacja trupa i wyrzucanie pieniedzy w błoto !

Bodajże 2 lata temu projektant Centrum Sportowego - Wojciech Zabłocki wykonał, na zlecenie klubu, ekspertyzę wraz z szacunkowym kosztorysem modernizacji hali. Polegałaby ona na dodaniu kilku przęseł (w kierunku wsch.) i przeorientowaniu (z osi płn.-płd. na wsch.-zach.) boiska , a tym samym trybun. Koszt takiej dość skromnej modernizacji wyniosłby ok.12 milionów złotych !
Budowa nowoczesnej hali we Włocławku (wraz z infrastrukturą) kosztowała ok.22 miliony zł.
- http://pl.wikipedia.org/wiki/Hala_Mistrz%C3%B3w
I ta hala jakoś na siebie zarabia! I to w mieście tak samo prowincjonalnym jak nasze.

Wg. mnie powstać powinna nowa hala, może na miejscu starej. Byłby to wtedy kompleks, z którego wiele osób i drużyn z pewnością by korzystało, czyli płaciło.
Z nową halą w tym miejscu winna wiązać się budowa odpowiednich parkingów i dojazdów - m.in. od kierunku Starostwa. Tereny wokół hali są obecnie "wolne" i do tego się zdecydowanie nadają!
Nasz klub koszykarski bez takiego obiektu nie ma szans na rozwój (m.in. grę w europejskich pucharach) i jest skazany na marazm i powolny upadek, jak nasze miasto przez ostatnich 16 lat...


Cypis pisze:
Powtarzam -zmodernizowany stadion,basen,hala i hotel na granicy trzech państw stwarza ogromne możliwości zarobku i rozwoju.Ale muszą to być ludzie z wizją a nie tylko aby przetrwać następny rok na stołku!


100% poparcia. Też miałem nadzieję, że nowe władze tą wizję i determinacje posiadają i nie ugrzezną w szarzyźnie życiowo-administracyjnej...zobaczymy...

Pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2007, 18:05 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
w mieście tak samo prowincjonalnym jak nasze.

ale ze ścieżkami rowerowymi :)
jestem za rozbudową, jak i konieczną integracją terenów byłych koszar z resztą miasta, przede wszystkim za zlikwidowaniem resztek płotu, dzikich przejść i zagospodarowaniem tego terenu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2007, 18:28 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2006, 11:06
Posty: 17
Według oceny prof Zabłockiego, koszt 12 mln zł zawierał również remont kapitalny basenu z dachem oraz wykonanie nowego systemu ogrzewania i co najważniejsze klimatyzacji i wentylacji całego obiektu. A rozbierać obiekt czterdziostoparoletni to chyba jakaś pomyłka.

Cytuj:
Bodajże 2 lata temu projektant Centrum Sportowego - Wojciech Zabłocki wykonał, na zlecenie klubu,


Nie zlecenie klubu a na zlecenie Urzedu Miasta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2007, 18:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
oliwia pisze:
A rozbierać obiekt czterdziostoparoletni to chyba jakaś pomyłka.


Po takich igrzyskach w Atlancie jeden z nowych stadionów został zburzony od razu. Taka mała dygresyjna której nie należy za bardzo odnosic do naszego kraju ;)

Krygier i klub nie bedą zainteresowani reanimacją tej hali, a już szczególnie razem z basenem itp. i moim zdaniem mają rację.

A swoją drogą to wiem jak wyglądają modernizacje i tym podobne inwestycje realizowane przez sektor państwowy - będą to zmiany kosmetyczne podyktowane funduszami na ten cel przeznaczonymi, które tuż przed rozpoczeciem inwestycji okażą się o wiele niższe niż zakładano.

Dobrym pomysłem jest wspominane tu partnerstwo publiczno-prywatne. Jednak może tez powstać w tym celu jakaś spółka z udziałem BOT-u. Możliwości trochę jest.
Dobrze, że zainteresowani w tej sprawie to ludzie wykształceni: Gronicz - ekonomista, Krygier - prawnik i menedżer po SGH. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2007, 18:49 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 23:26
Posty: 284
Lokalizacja: Wrocław
paawlus pisze:
I to w mieście tak samo prowincjonalnym jak nasze.


Które ma ponad 3 razy więcej mieszkańców i było miastem wojewódzkim. Nie ma porównania, stamtąd się nie ucieka w takim tempie jak ze Zgorzelca - jak tak dalej pójdzie to i obecna hala będzie "za duża".
Co innego, jeśli w Zgorzelcu byłyby Europejskie puchary. Może i Niemcy chcieliby przyjść? Znam osoby, które jeździły od nas na futbolowe mecze Slovana do Liberca...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 88  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..