Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21 maja 2007, 22:49 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Od kilkunastu już dni nie docierają do mnie powiadomienia o nowych postach, mniej więcej od czasu, jak zaczęto tu testy przeprowadzać :grin: wcześniej coś tam, niewiele, ale dochodziło/\ :roll:
czytam więc niektóre wątki, np ten.
A Cebula napisał jakiś czas temu:
Cytuj:
W ramach przebudowy ul. Daszyńskiego na Przedmieciu Nyskim została wykonana ścieżka rowerowa od strony rzeki, biegnąca od Mostu Staromiejskiego, poprzez Bulwar Grecki w kierunku MDK-u.
dziwne, jak tak może pisać ktoś, kto jednak na rowerze jeździ i ma pojęcie co to jest tzw. 'ścieżka rowerowa'. Na Przedmieściu zrobiono alejki, dalej jednak, tak w lewo, jak w prawo ani oznakowania, ani utwardzenia /odcinek pomiędzu Cienistą a tzw Bulwarem Greckim/ :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 7:59 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
Wykorzystując wyborną sobotnią pogodę wybraliśmy się ze znajomymi na bicykle aby zmęczyć łydki... dojechaliśmy do Konigshain Obrazek

Muszę przyznać, że byliśmy pod wrażeniem niemieckich ścieżek rowerowych jak i całej z tym związanej infrastruktury... u nas niestety nie ma nawet takich dróg :P Pytanie chyba raczej do sinior Pitka. Czy można znaleźć gdzieś w sieci szczegółową mapę tras rowerowych po niemieckiej stronie??? Znalazłem tylko takie cuś:

http://www.powiat.zgorzelec.pl/cms/?id=1967

http://www.thcpromil.pl/index.php?optio ... 5&Itemid=7


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 9:42 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Nie znalazłem w sieci szczegółowej, darmowej strony z trasami rowerowymi. Proponuje zakup papierowej mapy w informacji turystycznej w Goerlitz. Jeżeli podczas wycieczek korzystasz z gps to dobrym rozwiązaniem jest zakup Deutschland Topo. Możesz również skorzystać z informacji zawartych na tej stronie www.deutschland-tourismus.de
Widzę, że odwiedziłeś naszą stronę gdzie umieszczone są moje opisy tras. Niestety chwilowo porzuciłem ten projekt ale zamierzam do niego wrócić uzupełniając ten materiał o ślady tras z gps. Niektóre z nich możesz pobrać ze strony www.gdzienarower.pl
Na moim profilu jest zamieszczone parę naszych wycieczek. Może będą pomocne przy planowaniu kolejnych wycieczek :) (w wyszukiwarce wpisz Pitek albo wyszukaj nasz powiat).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 10:34 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
Dziękować za odpowiedź...

W tygodniu nie ma mnie w Zgolku ale podjadę na weekend w pierwszej kolejności do Informacji Turystycznej na Daszyna.. może tam coś będą mieli. Opisy tras na Waszej stronce były bardzo przydatne w planowaniu wypadu na bajkach ... dobrze pracujecie Panie Piotrze i trza to kontynuować ;-)


Ostatnio zmieniony 31 maja 2010, 10:36 przez DragisA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 11:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
A widziałeś nasz ostatni film z Rajdu Gwieździstego? http://youtu.be/4FcA_qceBu8 Widać na nim min. tratwę turystyczną, na której można pokonywać Nysę Łużycką. Polecam tereny Borów Dolnośląskich :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 12:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
PiTeK a czy to forsowanie Nysy jest jak to mówią Pepiki "z darma" czy też trzeba uiścić symboliczne ojro? Po charakterystycznych budowlach na filmiku to chyba tereny parku rozrywki w Kahlemeile? True or false?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 12:32 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
DragisA pisze:
PiTeK a czy to forsowanie Nysy jest jak to mówią Pepiki "z darma" czy też trzeba uiścić symboliczne ojro?

Z darma
Tratwa pływa w sezonie kiedy otwarty jest park rozrywki, o którym wspominasz czyli Kultur Insel Na mapie tej wycieczki http://bit.ly/caq942 masz zaznaczone jego dokładne położenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2010, 13:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
PiTeK pisze:
nasz ostatni film z Rajdu Gwieździstego
A ten facet w czerwieni na czele stawki to jakaś znajoma sylwetka :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 cze 2010, 10:02 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
Poszukałem w sieci i znalazłem co trzeba ;)

Mapa turystyczna szlaków rowerowych Polska/Niemcy:
Obrazek

Szlaki rowerowe Gminy Pieńsk:
http://www.piensk.com.pl/grafiki/szlaki ... zlaki2.pdf
http://www.piensk.com.pl/grafiki/szlaki ... zlaki1.pdf


Ostatnio zmieniony 01 cze 2010, 10:03 przez DragisA, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 cze 2010, 12:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 lis 2009, 8:18
Posty: 66
Lokalizacja: Łagów
DragisA napisał /a:
Muszę przyznać, że byliśmy pod wrażeniem niemieckich ścieżek rowerowych jak i całej z tym związanej infrastruktury... u nas niestety nie ma nawet takich dróg :P Pytanie chyba raczej do sinior Pitka. Czy można znaleźć gdzieś w sieci szczegółową mapę tras rowerowych po niemieckiej stronie???

Polecam, bardzo dobre opracowanie Tobiasa Wegera "Na zacisznych drogach, między Sprewą i Bobrem"
W tym opracowaniu znajduje się wiele tras rowerowych z dokładnym opisem po stronie niemieckiej, czeskiej i polskiej. Dodatkowo jest opis jakie zabytki można zwiedzi w czasie rowerowej wycieczki. Polecam.Wydawcą było: Schlesisches Muzeum zu Gorlitz.
Sprzedażą zajmowało się: Schlesische Muzeum zu Gorlitz, Untermarkt 4 tel. o3581-8791-116,
http//schlesisches-muzeum.de
Email, tweger@schlesisches-muzeum.de

Polecam, bardzo dobre wydanie, bardzo przydatne na szlakach rowerowych.Dane, które podałem są w opracowaniu. Czy jest jeszcze w sprzedaży, nie wiem. Ja kupiłem parę lat temu.


Ostatnio zmieniony 01 cze 2010, 12:26 przez Olek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 cze 2010, 16:44 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Cytuj:
Poszukałem w sieci i znalazłem co trzeba ;)

Mapa turystyczna szlaków rowerowych Polska/Niemcy:

Jeżeli trasy po stronie niemieckiej są na tyle aktualne i wyznaczone co po stronie polskiej to mam dla Ciebie radę Zanim się wybierzesz w trasę spakuj kanapki, kompas i coś ciepłego bo szybki możesz nie wrócić… Co to jest? Plan, czyjaś koncepcja czy ktoś tak po prostu walnął krechę na mapie po drogach? Nie mam szczegółowej mapy dróg rowerowych na terenie Niemiec ale i bez niej wiem, że to co przedstawiłeś jest niekompletne. Przykład: podczas Rajdu Gwieździstego wracaliśmy z Reicgenbach do Goerlitz droga rowerową wzdłuż drogi głównej – na tej mapie nie ma tej drogi.
A to co autorzy tego czegoś narysowali po stronie polskiej to jest skandal. Zacznijmy od tego, że trasa narysowana na terenie naszego powiatu nigdy nie została wytyczona w terenie. Nie ma żadnych znaków, szczałek a polskie mapy i opracowania dotychczas nie brały jej pod uwagę. Życzę powodzenia każdemu kto bezbłędnie przejedzie tą trasę. Taki przebieg trasy potrafi odstraszyć każdego kto pokusi się ją przejechać. Już sam start potrafi zrobić wrażenie. Wjeżdżając do Polski autorzy pakują rowerzystów główną drogą wyjazdową z miasta w kierunku Łagowa. Następnie każą skręcić w Łagowie – nikt nie pokazał gdzie bo jak wspomniałem nie ma żadnych oznaczeń… mogę opisać całą trasę i jej błędy ale to nie miejsce. Z tego co można przeczytać ten szkic tras(bo mapą to nie jest) został wykonany w 2006 roku. Autorzy są delikatnie mówiąc totalnymi ignorantami. Pominęli trasy rowerowe w okolicach Witki, Sulikowa, w kierunku Lubania, czy "pętle Bogatyńską" etc. Ale ok. może w życiu nie słyszeli o tym że Polacy też mają mapy, na których są zaznaczone te trasy. Ale autorzy uznali, że za Nysą jest kompletna "czarna dziura rowerowa". Zapomnieli że przez Zgorzelec przechodzą dwie euroregionalene trasy rowerowe, które przechodzą również przez ich Heimat - ER-7 i ER-4. Ta pierwsza została wyznaczona już w 1996 roku a ER-4 ma min. 13 lat. Chyba było trochę czasu żeby się zapoznać... :| Autorzy zapomnieli również że szlak św. Jakuba nie kończy się na Goerlitz ale pewnie uznali, że skoro to jest szlak pieszy to nie warto. Tylko dlaczego po niemieckiej stronie warto było zaznaczyć?. Na tym skończę bo szkoda waszego czasu na czytanie szczegółów związanych z brakiem podstawowych informacji na tym czymś. Chętnym mogę opowiedzieć o nich na spotkaniach forumowiczów. Z jednej strony jest to śmieszne a z drugiej strony żałosne, że ktoś potrafi wydawać takie gnioty. Najgorsze jest to, że autorzy takich bzdur uważają, że wiedzą lepiej. Nikt nie konsultuje takich wydawnictw ani z miastem ani z powiatem. O osobach z takich grup rowerowych jak moja już nie wspomnę. Na szczęście idzie ku lepszemu, przynajmniej po stronie polskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 cze 2010, 20:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
Spoko oko PiTeK wierzę, że jesteś wyrocznią w tym temacie... pierwszy skan mapki rzeczywiście jest archaiczny... zasmucające jest to, że znalazłem ją na oficjalnej stronie miasta i gminy Pieńsk... dostałem e-maila z Informacji Turystycznej na Daszyna, że mają w sprzedaży szczegółowe mapy tras rowerowych w cenie 23,50 pe el enów. Zakupię pergaminy i heja na weekendzik w drogę... oby tylko ta kraina deszczowców w końcu odpuściła!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 cze 2010, 20:27 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
DragisA pisze:
mają w sprzedaży szczegółowe mapy tras rowerowych w cenie 23,50 pe el enów.

"U styku trzech granic", "Sudety Zachodnie", "Powiat Zgorzelecki" Inne mapy to z reguły ich kopie. Jeżeli chcesz mapę szlaków rowerowych Gminy Pieńsk w wersji papierowej to mogę Ci ją dać w prezencie. Warto się wybrać w tamte rejony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 cze 2010, 12:37 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sty 2006, 10:57
Posty: 56
Lokalizacja: Zgorzelec
Wspomniana mapa za 23.50 zł nosi nazwę "Goerlitz, Lobau, Reichenbach und Umgebung" i została wydana przez niemieckie wydawnictwo Dr. Barthel Verlag, więc nie jest to żadna kopia map z PLAN-u. W zeszłym roku jeździłem korzystając z niej i muszę przyznać, że jest bardzo dokładna, na co wskazuje zresztą skala 1:35 000. Ma zaznaczone wszystkie szlaki rowerowe i piesze po niemieckiej stronie i raczej zgubić się z nią nie da:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 cze 2010, 13:46 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Mi chodziło o Polskie trasy rowerowe :P . A ze wspomnianą mapę chętnie się zapoznam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..