Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 14:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 13:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
a ja uważam, ze Jizah ma rację i ziomal ma rację, sprawa zaczęła sie w momencie, gdy ktoś ich podwórko nazwał slumsem a nie wiedział nic więcej, niż to co wydaje mu się, ze widział.
chłopaki stanęli w obronie własnej, owszem nie przebierali w słowach i trochę ich emocje poniosły, zwłaszcza ziomala ale jak mówię to nie oni zaczęli.
każdy ma prawo zabrać głos w dyskusji, tym bardziej gdy za bluzgami kryje się jednak racja i po prostu szczerość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 13:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Jizah i inni zgadzający się z zabanowanym gościem. Jeżeli potraficie dostrzec sens w tych obelgach pod adresem wielu forumowiczów zabierających głos w tej sprawie, to podziwiam Was za to, ale jednocześnie dziwię się, że nie potraficie zinterpretować odpowiednio tego, co jest napisane normalnym językiem. Pisząc, że nie powstydziłyby się nawet amerykańskie slumsy chciałem zwrócić uwagę na delikatnie mówiąc nieład panujący na tym podwórku i nikomu nie wytykałem tego, że tam mieszka. Wręcz przeciwnie tym tekstem chciałem doprowadzić do tego, by obecna władza zwróciła w końcu uwagę na coś, co jest tuż obok nich i aby uporządkowali to w pierwszej kolejności, a teksty wulgarne skierowane do forumowiczów były chamskie i za to dzieci ze świetlicy Gawrosz ( właśnie te biedne) będą mogły sobie coś kupić po zasądzonym wyroku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 13:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
jeżeli nazywasz slumsem dom i jego okolice to musisz liczyć sie z tym, ze w tym domu mogą mieszkać ludzie. wg mnie sprawa dowodzi tylko tego, ze pisząc o naszym mieście trzeba być ostrożnym w ferowaniu wyroków. tym bardziej, że z postów Jizaha i ziomala wynika poza tym, ze to nie władze miejskie są problemem na ich podwórku - podobnie jest pewnie na podwórku przy UM.
pewnie, ze ziomal trochę przesadził - może nawet nie trochę, ale ja zrozumiałem co chciał powiedzieć, chcial powiedzieć cos w stylu: nie zgadzam się z Wami, jesteście w błędzie jakbyscie tu wpadli i z ludźmi pogadali to pewnie zmienilibyście zdanie.
tak, ja wiem, ze jakby tak napisał to byłoby inaczej ale czy to, ze napisał to po swojemu naprawdę czyni go winnym? ja tam wolałbym aby karano kłamców i oszustów za to co mówią albo obiecują a nie ludzi, którzy mają problem z emocjami. tym bardziej, ze na emocje sami reagujecie emocjami a jemu się dziwicie.
no i w tym wypadku - znów - po prostu jak słyszę, ze do akcji wchodzi nasz lokalny wirtualny superman, czyli Komendant Policji i to dzięki doniesieniom forumowiczów, czuję większy niesmak niż po poście ziomala.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 14:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 10:59 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 14:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Naśmieszniejsze jest to, że prosty_garbus tylko wskazał problem (w jego wypowiedzi nigdzie nie jest użyte słowo "slums" itd.), a to przede wszystkim jemu się tutaj obrywa.
Mieszkam naprzeciwko tego podwórka i wiem, że problem istnieje, bo coś jest nie w porządku jeśli nawet po południu, gdy jest jasno, strach tamtędy przejść, prawda?
"Młodzież", która sprząta niech się nad sobą również poważnie zastanowi, bo to nic trudnego posprzątać swoje śmieci - puszki itd. Pamiętam, że kilka lat temu pisano nawet w "Gazecie Wojewódzkiej" o tym, że chcą wybudować tam boisko do baseballa czy coś takiego.. Dlaczego się nie udało, dlaczego nie realizujecie tego projektu? Nie narzekajcie, nie marudźcie, weźcie się do roboty, wtedy nikt nie będzie nazywał tego podwórka slumsem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 14:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
turek ale ja wcale nie twierdzę, ze posta nie należało wywalić i że był mądry.
tylko z tą policją no nijak po prostu nie potrafię dojść do ładu...
na forum ludzie mogą choć nie muszą posługiwać się imieniem zastępczym, powoduje to wg mnie kilka zalet, dyskusja wirtualna w ogóle pozwala skupiać się na dyskusji jako takiej a nie na personalnych odbiorach tego co pada w rozmowie, dyskutują stanowiska w danej sprawie, ja tak to sobie np wyobrażam. w tej sytuacji - w tym świecie -za bluzgi kolesia się banuje i finisz a nie ściąga się go do świata realnego poprzez KP. jedno stanowisko w dyskusji zbluzgało inne stanowisko w dyskusji a nie człowieka z imienia i nazwiska, przynajmniej w tym wypadku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 14:35 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 21:58
Posty: 99
Lokalizacja: Zgorzelec
a czy ja kogos obrazilem ?? zaprosilem na browar ale dobra, skoro tak to ok,

slams widziales kiedys slams, biede sory koels ale tutaj jej nie znajdziesz. jezeli chcecie sie klucic mozemy to robic bez ciagu, ja nie popuszcze, tu mieszkam i tego bronie bo jest czego nie moja wina ze STARUCHY maja wiekszac, co mam ich powybijac pokolei zeby zrobic oswietlenie na podworku zeby ludzie nie bali sie chodzuic, ktos wspomnial ze karetka nie ma dojazdu, byles widizales, ma dojazd pod kazda brame i nie gadaj ze tak nie jest,

pozatym i tak mlodziez nie ma co robic, chociaz troche osob trenuje baseballa

a co do dzieci z gawrosza to wiem jakie maja odzywki czesto przechodze warszawska i dzieci wychodza i klna

kasia a co do baseballa to boisko musialo by byc o rozmiarach mniej wiecej boiska do nogi jak nysy lub troche wieksze, nie chodzilo o boisko na podworku ale na jakims polu, prawdze mowiac chlopaki trenuja i sie maja dobrze, bo maja ambicje,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 14:39 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Każdy ma język, za który bierze odpowiedzialność. Nie musi go wykorzystyać tak, żeby kogos urazić. W w tym przypadku tak się stało więc pomijając to, że użytkownik mógł mieć rację, to fakt wyrażenia tego jest bezsprzeczny.

Wracamy do tematu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 14:43 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 21:58
Posty: 99
Lokalizacja: Zgorzelec
Mozesz ujac moje slowa obrazy, jestem rozsadny i pisze rozsadnie.

:smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 15:40 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Jizah do Ciebie absolutnie nic nie mam, bo Twoje opinie nie są ani złe ani tymbardziej obraźliwe, ale skoro gość ma 19 lat, to myślę że potrafi opanować swoje emocje na tyle, że nie musi zniżać się do poziomu rynsztoka, ale jeżeli tego nie potrafi to był to jego pierwszy wpis i zarazem ostatni (a oprócz tego jeszcze może być kosztowny). Co do dzieci z gawrosza, to zdaję sobie sprawę z języka jakim się posługują, ale zrozum że tą kulturę osobistą one wynoszą z własnych domów.
Wracając do tego wpisu wybacz, ale to ja użyłem porównania do slumsów i wszystkie obelgi na podstawie kontekstu zawartego pomiędzy nimi dotyczyły mojej osoby, a ja jestem zbyt poważnym facetem aby jakiś 19-to latek jeździł po mnie i mojej matce używając określenia sk....syn. Dlatego nie odpuszczę smarkaczowi, bo mógłby być moim synem i szacunek jakiś się należy do każdego użytkownika forum niezależnie od jego wieku.
A tak na koniec ja do slumsów porównałem wygląd podwórka u zbiegu Warszawskiej, Staszica i Domańskiego a nie w okolicy sądu, więc nie rozumiem o co masz pretensje, bo wynika z Twoich tekstów, że zamieszkujesz właśnie okolice sądu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 16:36 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 21:58
Posty: 99
Lokalizacja: Zgorzelec
:) jezeli chodzi o te moje bloki naprawde nie sa to slamsy, rozumiem twoja wypowiedz i zlosc, wiem posuna sie chlopak daleko. mysle ze sa gorsze miejsca w naszym miescie, jezeli chodzi o wyglad, tu masz racje poniszczone place zabaw doszczetnie, moze w przyszlosci da sie cos z tym zrobic, kiedys mi sie snilo ze bloki od strony podworka byly pomalowane heh :) a co do dzieciakow z gawrosza, tu masz troche racji ale znam takich mlodzikow z tamtad co nie klna a po powrocie z gawrosza klna, mieli gdzies otwierac jakas nowa swietlice ale to nie ten temat.
wracajac do tematu nieobrazajac nikogo nawet zamieszkalego w gorszym budynku, mysle ze to nie jest zawsze wina ludzi tez miasta po czesci fakt gdyby ludzie sie zbierali wspolnie chcieli ciagle dzialac isc do przodu bylo by lepeij, fakt jest nas malo, a tak na boku ja tez mam 19 lat :P i oceniajac to z mojego mlodego oka obserwatora u mnie na podworku daloby sie zrobic duzo gdyby nie starsi ludzie. Coz nie zycze im zle ale naprawde chyba by cos przejeli mlodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sty 2007, 21:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 sty 2007, 20:24
Posty: 12
Lokalizacja: Żarska wieś
tak trzymaj Alex :smt026 takie wulgaryzmy trzeba odrazu usuwać

[ Dodano: Pią Sty 19, 2007 10:00 pm ]
grengo pisze:
Jizah i inni zgadzający się z zabanowanym gościem. Jeżeli potraficie dostrzec sens w tych obelgach pod adresem wielu forumowiczów zabierających głos w tej sprawie, to podziwiam Was za to, ale jednocześnie dziwię się, że nie potraficie zinterpretować odpowiednio tego, co jest napisane normalnym językiem. Pisząc, że nie powstydziłyby się nawet amerykańskie slumsy chciałem zwrócić uwagę na delikatnie mówiąc nieład panujący na tym podwórku i nikomu nie wytykałem tego, że tam mieszka. Wręcz przeciwnie tym tekstem chciałem doprowadzić do tego, by obecna władza zwróciła w końcu uwagę na coś, co jest tuż obok nich i aby uporządkowali to w pierwszej kolejności, a teksty wulgarne skierowane do forumowiczów były chamskie i za to dzieci ze świetlicy Gawrosz ( właśnie te biedne) będą mogły sobie coś kupić po zasądzonym wyroku.
_________________
dokładnie się z tobą zgadzam ;)


Ostatnio zmieniony 19 sty 2007, 22:12 przez Viktoria, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sty 2007, 2:05 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sty 2007, 14:18
Posty: 30
Lokalizacja: Hinckley, UK
Czytam, czytam i się nadziwić nie mogę... sprawa z policją i obrazą czci, uczuć i temu podobnych przypomina mi sprawę pewnego rencisty, który przesłał mailem, jedno z wielu krążących po necie, zdjęć Prezydenta Wszystkich Polaków ;) Dziadziusia ścigało później ABW, FBI, BOR i pewnie wiele innych służb specjalnych, bo jakiś adresat poczuł się urażony. Ja jestem urażany codziennie jak słyszę "Irasiad", albo "Spieprzaj dziadu", ale Kaczyńskiego po sądach nie ciągam ;)

Wrzućcie więc ludzie na luz, zabanujcie chłopaka, aby więcej nie robił bałaganu na forum i po sprawie. Więcej szkody mu zrobicie z tą policją niż to warte, a samo to, że już ma wizję poważnych kłopotów odstraszy go od pisania bzdur i przemyśli kilka spraw...

Co do samego podwórka, to podobnych przypadków możnaby w Zgorzelcu wskazać conajmniej 10, więc kwestia leży w ogólnym wyglądzie, a nie w pojedynczym miejscu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sty 2007, 8:33 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
To był strzał do muchy z armaty w wykonaniu administracji.
A policja nie ma co robić i z usmiechem na ustach przyjmie kolejną robotę.
Co on zabił kogoś,ukradł jakieś rzeczy?
Ale mamy wzorce na ul.Wiejskiej w Warszawie i tu niektórzy bardzo łatwo przyswajają sobie psychopatyczny wzór zachowań.
A najzabawniejszy ten "urzędowy "język w wykonaniu admina.hehehehehehe
Powazna sprawa z tym gościem,może wnioskować o areszt na 3 miesiące?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sty 2007, 16:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
proponuję aby Pan Komendant Policji utworzył stanowisko "portalowego" - taki odpowiednik posterunkowego, czy dzielnicowego w sytuacji gdy jak się okazuje wynika konieczność pałowania w internecie.
tak, zeby był ład i porządek a internetowi przestępce żeby na klęczkach we Wrocławiu siedziały - w offlajnie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..