Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 23:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 kwie 2005, 17:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
Wydaje mi się że pyta o to w kontekście planowanej budowy nowego kościoła na terenie tuż obok cmentarza. Ciekawe który z kościelnych geniuszy wpadł na ten poroniony pomysł. Pozostaje tylko popukać się w głowę. Jeśli macie ochotę możecie wybrać się tam na mszę polową, które uskuteczniane są odkąd temperatura na to pozwala.


Ostatnio zmieniony 07 lip 2005, 14:32 przez trueRAP, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2005, 19:04 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sty 2005, 20:41
Posty: 85
Lokalizacja: Zgorzelec
Pamietajcie o cmentrzu żołnierzy z czasów wojny siedmioletniej.
Gdzieś w tej okolicy musi być popchownae ok 2000 ( 2 tyś) ciał !!!.
Być może jest to teren pod starym cmentarzem ewangelickim , a może zupełnie przypadkowo na polu .... leżą !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2005, 20:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
budowanie kościoła w tym miejscu jest poronionym pomysłem. osobiscie w to nie wierze. może faktycznie ktoś coś stara sie napisać. popytam i dam znac.

a tych 2000 poległych.... to jest temat! faktycznie - gdzieś musza leżeć. cmentarz jest na górce, a wokół teren mocno podmokły - a węc odpada.
mam nadzieje, ze budowa obwodnicy nie "rozwiaze" tej zagadki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2005, 20:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
Ludzie, piąty kościół??? Jestem w parafii św. Jadwigi, i wszyscy rozsądni zachodzą tu w głowę, KTO będzie uczęszczał do naszego kościoła, i ZA CO ma być wykończony, a już ktoś by wpadł na pomysł budowy piątego??? A co do cmentarza samego, to już go chyba i tak nie moze nic gorszego spotkać...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2005, 23:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
zubek pisze:
budowanie kościoła w tym miejscu jest poronionym pomysłem. osobiscie w to nie wierze


Nie wierzysz? Troskliwie dbające o mój duchowy rozwój władze kościelne przypisały mnie do nowej parafii pod wezwaniem "Matki Bożej Łaskawej". Skąd to wiem? Ano jakoś na początku stycznia zawitał w moje skromne progi proboszcz tej parafi. Uw ksiądz dobrodziej roztaczał świetlane wizje, jakże potrzebnego w tym miejscu nowego kościoła. Bardzo ubolewał też nad tym, że obecnie musi liczyć na wikt i opierunek "na krzywy ryj" przy parafii św. Jana. Zapraszał również na cyklicznie odbywające się w plenerze msze polowe. Mimo wszystko znając swój rejon wydaje mi się, że grubo przeliczy się czekając na hojne darowizny na rzecz powstania świątyni. Jedyne czego może być pewny, to jak zwykle niezawodne "mocherowe berety", których jak w całym naszym pięknym kraju, tak i tu nie brakuje.

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2005, 23:48 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
Owszem, tylko mogliby pomyśleć troszkę perspektywicznie. W końcu nie ujmując mocherowym beretom żywotności i werwy, ale są z deka na wylocie z tego łez padołu, a nasi rówieśnicy jakoś kościołów nie zapełniają. I kto będzie utrzymywał tę całą architekturę sakralną za paręnaście lat? Obłęd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2005, 8:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
albo idzie niz demograficzny albo z ksiezami jest cos nie tak... dlaczego baaaaardzo duzo moich znajomych nie chodzi do kosciola pomimo tego ze jest katolikami ? Moge sie jedynie domyslac na podstawie przypadku z mojej rodzinnej wioski - Ruszowa

Ksiadz tam panujacy stosuje niesamowicie ciekawe praktyki monopolistyczne :>

-> dzieci - ministranci - chodzac po koledzie otrzymywaly jakiez grosiki od rodzin do ktorych przychodzili, zaradny ksiadz pozbieral wszystkie pieniazki od dzieci i zabawil sie w PKO :D powiedzial ze wplacil ta kase na konto, wyobrazcie sobie zbulwersowanie rodzicow :> ale publicznie nikt nie powiedzial mu w oczy :D

-> mamy cennik uslug i tak za slub pogrzeb czy inne sakramenty placi sie co laska, ale nie mniej niz (slub jakos 500 zl ?)

-> jak to na wsi bywa ludzie sprzataja kosciol, ksiadz co niedziele na sumie wyglasza kto jest zapisany na nastepny tydzien... i tu ciekawostka: jezeli ktos sie nie zjawi.... to... no nie inaczej : poprostu bedzie wyczytany na kolejnej sumie ze rodzina taka nie zjawila sie na sporzatanie

Czy takim zachowaniem mozna sobie zrobic dobra marke ? Kto z obenych dzieci a pozniejszych mlodych osob bedzie chcial chodzic do kosciola ? Oczywiscie jest to tylko jeden przypadek. Natomiast znam wielu ksiezy ktorzy sa naprawde swietnii w swoim "zawodzie" .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2005, 9:04 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 sty 2005, 10:05
Posty: 146
Lokalizacja: Zgorzelec
w Boga wierze. katolikiem jestem, ale do kosciola nie chodze z prostego powodu... ksieza chyba slubuja pare rzeczy... celibat i skromnosc to 2 rzeczy ktore mnie u nich bola. znam ksiezy jerzdzacych autami za 70 000zl i co rodzina dala? no nie przesadzajmy. myslalem ze u nas tylko tak jest ale zdziwilem sie bo bylem chrzestnym w podwroclawskiej Św. Katarzynie (taka wioska 10km od wroclawia) bylo lato tak wiec ja jak zwykle kruciutko obciety stoje sobie na mszy a ksiadz kazanie o zlodziejach i bandziorach na krotko obstrzyzonych i cale kazanie gapil mi sie w twarz. naprawde porazka. szwagier placac albo inaczej mowiac dajac co laska za chrzest dal koperte i z usmiechem na ustach powiedzial "chyba tak bedzie dobrze" ksiadz beszczelnie zajrzal do srodka i powiedzial ze tak. ojj kraju kraju dokad ty zmierzasz! z pozdrowieniami dla ojca rydzyka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2005, 10:33 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
Nie narzekajcie, chłopaki. Z kościołem jest tak jak z państwem. Jacy obywatele, tacy politycy, jacy wierni, tacy xięża. Ot, cała tajemnica. Po prostu brakuje nam (jako zbiorowości) podstawowej cechy ludzi odpowiedzialnych- odwagi cywilnej. Bo jakby parafianie zrugali swojego pasterza, toby chodził jak w zegarku. Ale nie śmią go zrugać, no a przecież xiądz też człowiek, słabości swoje ma. A jeszcze jak się popatrzy jakie teraz miernoty i karierowicze idą na xięży, to już w ogóle widoki na przyszłość beznadziejne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2005, 12:36 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Z tą odwagą cywilną, to prawda, gdzie się nie odwrócisz, to wszyscy przytakują z obawy, zeby im się nie pogorszyło. Brak wiary w możliwość zmienienia obecnego stanu rzeczy a już całkowicie wpływu na te zmiany. Strach przed szefem, strach przed biedą, strach przed bezrobociem. Czy to społeczeństwo musi sięgnąć dna, żeby się przestać bać?
"Nie lękajcie się"...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2005, 14:14 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
niestety potwierdzam - chca tam kosciół budowac.... masakra


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2005, 15:00 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
to samo mi potwierdzil ks. Prałat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2005, 15:13 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 mar 2005, 19:54
Posty: 192
Co do sięgania dna, to takim np. Ukraińcom pomogło, znów poczuli się narodem i gospodarzami u siebie. Tylko za jaką cenę:(?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 kwie 2005, 15:32 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
a ja sie tak zastanawiam i dochodze do wniosku ze to wszystko jest przemyslane... Jezeli kosciol porownac do firmy to wg teorii mrketingowej kazda firma, ktora zbadala rynek i zauwazyla nisze bedzie nań inwestowala. Dlatego tez wydaje mi sie ze nie jest to decyzja pohopna z budowa tego kosciola. Wiadomo im wiecej "filii" tym wiecej miejsc do robienia "interesu" a przeciez kosciol dba o swoje owieczki. Zatem zrobi wiele zeby powstala koejna parafia i co za tym idzie zeby osoby ktore do tej pory nie mogly chodzic do bardziej odleglych kosciolow po tym zabiegu juz mogly :) Tak swoja droga to mozliwe ze chodzi tu o utrwalenie "marki"... :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2005, 0:25 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 kwie 2005, 9:36
Posty: 1
Dotyczy tematu forum : ,,cmentarz na Moysie”
- Ta polemika, którą zapoczątkował tu niejaki ,,neandertalski” ( jak pamiętam ze szkoły tą nazwę, to prymitywny człowiek z ery kamienia łupanego, albo jeszcze starszy ), a inni podchwycili też w tym tonie …..- to obrzydliwe draństwo, brak kultury i rozumu, a można by powiedzieć, że wstrętna prowokacja, aby kilka godzin po informacji
o śmierci papieża Jana Pawła II, kiedy cały świat zamarł w żalu po tej stracie, na Waszym forum znalazł się ktoś, kto zainicjował taki temat o kościele na Moysie ( temat nie był nawet sprawdzony, czy prawdziwy ), ale chodziło raczej o wywołanie ataku na kościół katolicki i wierzących , co można było wyczytać w dalszych polemikach.
Każdy człowiek ma jakieś poglądy, ale tym się różni człowiek dojrzały i dorosły, od gówniarza i głupca, że wie kiedy i co wypada powiedzieć. Chyba, że jest człowiekiem ,,non compos mentis” (niespełna rozumu) Napisał też tutaj o papieżu określenie ,,pan papież”, to już szczyt …,, usque ad nauseam” ( aż do obrzydzenia).
Pamiętam, kilka lat temu jeden Żyd w Warszawie machając paluchem, właśnie tak zwrócił się do papieża Jana Pawła II - i natychmiast odwołano go do Izraela, bo sami żydzi stwierdzili, że przesadził !
Swoją drogą to polecam czytać więcej książek o historii najnowszej, lecz wiarygodnych historyków, a nie tych zakłamanych z poprzedniej czerwonej epoki – nie będziecie wtedy ludziom głupot wypisywać ! -O Piusie XII też !!
A do ,,Admina”, --- czy takie polemiki i opluwanie innych nadają się na forum entuzjastów historii, zabytków i exploracji ? Czy nie powinno być w regulaminie forum coś o szacunku dla innych i odpowiedzialności za swoje słowa- a chcę przypomnieć: Rozdział XXIV, Kodeksu Karnego, art.196 ,,Kto złośliwie obraża uczucia religijne
innych osób…itd.’’ –nie ma żartów,, Adminie”( sam też swoje dokładałeś ) a to jest karalne, do lat 2.
Widzę Wasze twarze na zdjęciach umieszczonych w tym forum – my w Piotrkowie tez mamy podobną grupę takich zapalonych do poszukiwań historii ludzi, w podobnym przedziale wiekowym, ale zapewniam Was,
mimo różnych poglądów na świat, szanujemy siebie i innych, bez takich…. nie wiem jak to nazwać !! Wstyd !
Jesteście młodymi ludźmi, zapamiętajcie więc coś co może się Wam w życiu kiedyś przydać: ,,nolite iudicare, ut non iudi cemini”( nie sądźcie (innych), abyście (sami) nie byli sądzeni ) .
To wszystko - ŻEGNAM
- a mój palec nie wciśnie ,,enter” na Waszej stronie do czasu aż ,,to coś” nie zniknie z tego forum.
PS. I jeszcze mała dygresja – jesienią 2004 roku wysłałem trochę starych materiałów o Zgorzelcu(stara mapa, widokówki, przewodnik po ziemi Zgorzeleckiej) jednemu z panów od ,,Zgorzelca w Internecie” , była umowa że dostanę za to płytę CD ze zdjęciami starego Zgorzelca – i co? Niedługo będzie rocznica jak nic nie dostałem –nie zależy mi na tym, ale jak to się ma do np. cytowanego tu w tym forum braku uczciwości księży, co? A , może by tak zacząć najpierw od siebie !
A na koniec, dziękuję ,,SZAMO”za normalne, ludzkie zrozumienie tego Wydarzenia – Twoje wstawki do swoich
postów – pięknie i ..odważnie, bo mając takich ,,kolegów” pewnie niedługo Cię zaatakują, że nie jesteś,,europejski”
ale zacofany i nie na ,,Top-ie”, może Ci jeszcze dołożą ,,mohairowy beret” od ojca Rydzyka.
Robert Szala - Piotrków Trybunalski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..