Dzisiaj jest 13 maja 2024, 11:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27 sty 2006, 19:29 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 sty 2006, 17:28
Posty: 129
Lokalizacja: U.K.
Wojciech K. pisze:
ap:
Cytuj:
oczywiście są to filmy które Ja bym chętnie zobaczyła

i w tym samym ciągu:
Cytuj:
jeśli te filmy już były w naszej Pozie to sorrki - pewnie przegapiłem

Najpierw dwóch Mariuszy wypowiada się w temacie a potem jedna osoba jako kobieta i mężczyzna w jednym ciele.Ja juz dostaje małego pomieszania ale jak to w kinie bywa wszystko jest iluzją :D

Sorrki przejęzyczyłem się :D :D :D
Zmieniłem też podpis co by ma płeć była bardziej oczywista :D :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2006, 15:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 wrz 2005, 17:01
Posty: 59
MARIUSZ TOKARCZYK ODPOWIEDZIAŁ:
Cytuj:
Co do repertuaru to zawsze bylem i jestem otwarty na wszystkie sugestie, propozycje repartuarowe ze strony Widzów procz tego co zamawiam i jaki realizuje program statutowy przypisany DkF


PROGRAM STATUTOWY DKF

Zasady niekomercyjnej działalności DKF.
Program filmowy powinien być dobierany tak, aby służył idei DKF, filmy powinny pobudzać do myślenia i dyskusji, wzbogacać wiedzę o świecie i życiu, dawać "Świadectwo", o którym pisze we wstępie prof. Antoni Bohdziewicz.
PODDAJĘ POD WĄTPLIWOŚĆ CO DO REPERTUARU POZY A DO TEGO CO NAPISANE JEST WYŻEJ.
Pokazy filmowe najlepiej ujmować w cykle pomyślane tak, aby służyły ożywieniu dyskusji w klubie. Mogą one być poświęcone historii filmu, kierunkom i szkołom, problemom estetycznym, wybitnym indywidualnościom, zjawiskom społecznym, politycznym itp.
NO I JAK? CZY TAK JEST?
Mając na uwadze potrzebę podnoszenia ogólnego poziomu kultury filmowej we własnym środowisku, DKF powinien organizować samodzielnie bądź z innymi instytucjami:
- otwarte pokazy i imprezy filmowe, spotkania z filmologami, krytykami, twórcami,
ILE ODBYŁO SIĘ TAKOWYCH NP. W ROKU 2005?
- wystawy, konkursy, wydawnictwa,
PATRZ PYTANIE WYŻEJ.
- inne ogólnie dostępne akcje zgodnie z naczelnymi zadaniami ruchu popularyzującego kulturę filmową.
PATRZ PYTANIE WYŻEJ.
DKF powinien kierować się zasadą niekomercyjności.
CZY TAK JEST RZECZYWIŚCIE?

Swe dochody klub czerpie ze składek członkowskich, wpływów ze sprzedaży karnetów i kart wstępu, dotacji ze strony patrona lub innych organizacji i instytucji.
Klub powinien rozprowadzać karnety, sprzedaż biletów na poszczególne seanse jest niedozwolona. Karnet powinien obejmować okres nie krótszy niż jeden miesiąc.
Karnety i karty wstępu muszą zawierać m.in. numer ewidencyjny oraz pieczątkę DKF, muszą być drukami ścisłego zarachowania, ewidencja rozchodowania udostępniana na żądanie osób kontrolujących.
CZY SĄ KARNETY I ILE OSÓB JE POSIADA?


Zamierzone cele Dyskusyjny Klub Filmowy realizuje poprzez systematyczne organizowanie:
- projekcji utworów o wysokich walorach artystycznych, poprzedzonych fachową prelekcją i zakończonych dyskusją,
TA,POPRZEDZONYCH FACHOWĄ PRELEKCJĄ ITP :evil:

Co to jest Dyskusyjny Klub Filmowy?
Dyskusyjny Klub Filmowy jest dobrowolnym zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej, którzy nie tylko pragną pogłębić swe wiadomości w tej dziedzinie, ale zamierzają także brać czynny udział w popularyzowaniu wartościowych zjawisk artystycznych.
Z jednej strony DKF jest szkołą patrzenia na film, sprzyjającą wyrobieniu właściwych kryteriów oceny dzieł sztuki, z drugiej - szkołą kształcenia i rozwijania postaw. Zamierzone cele Dyskusyjny Klub Filmowy realizuje poprzez systematyczne organizowanie:

- projekcji utworów o wysokich walorach artystycznych, poprzedzonych fachową prelekcją i zakończonych dyskusją,
- spotkań z teoretykami, krytykami, twórcami filmowymi, ludźmi sztuki, nauki,
- imprez otwartych popularyzujących wartościowe zjawiska i treści filmowe.

CZY POZA JEST DKFem i czy Mariusz Tokarczuk powinien powoływać się na statut DKF?
A moze powiedzmy sobie otwarcie że POZA nie jest DKFem tylko zwykłym kinem przy MDK i skończmy z wymaganiami i potraktujmy to kino jak kino komrcyjne na "wiejskim" poziomie estetcznym .Nazwijmy rzeczy po imieniu.Ja wiem że DKF to brzmi dumnie,powiedzieć że prowadzę DKF to nie to samo ,że pracuję w kinie jako operator projektora.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2006, 16:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 sty 2006, 15:15
Posty: 4
Niech Mariusz więcej nie powołuje się na np. statusy i na cokolwiek o czym nie ma pojęcia, bo będzie kompromitacja za kompromitacja, i będzie się bał wyjść ze swojej projektorni. A wychodzić trzeba żeby odświerzyć umysł i wystawić pierś na razy lub medale.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2006, 16:42 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 sty 2006, 16:20
Posty: 9
Uuuuuu, w końcu dobrali się do naszego kochanego kierownika kina. Ta jego ciepła posadka zacznie go parzyć. I bardzo dobrze i tym lepiej jak co raz bardziej bedzie się kompromitował swoim brakiem wiedzy i miłości do kina. Mariuszowi chyba juz powiem tylko: Do maszyn!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2006, 16:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 sty 2006, 16:20
Posty: 9
Wielkie gratulacje dla Andrzeja Z., który wyciągnął status DKF! Ucz się Mariusz, ucz! Czytaj, oglądaj, słuchaj!
Jak nie bedziesz czegoś wiedział co wal śmiało! Zawsze Ci pomożemy przytrzymac się parzącego fotela. Doradzimy, pogłaszczemy, przytulimy do piersi. I pogrozimy palcem jak bedzie trzeba.
PYTAJ!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sty 2006, 16:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 wrz 2005, 17:01
Posty: 59
Kocham Kino:
Cytuj:
Uuuuuu, w końcu dobrali się do naszego kochanego kierownika kina. Ta jego ciepła posadka zacznie go parzyć. I bardzo dobrze i tym lepiej jak co raz bardziej bedzie się kompromitował swoim brakiem wiedzy i miłości do kina. Mariuszowi chyba juz powiem tylko: Do maszyn!

Zawsze w końcu wyjdzie na wierzch amatorszczyzna o i "pozerstwo" :evil: Jak można powoływać się na coś co jest niezgodne z prawdą? Widocznie ten ciepły etacik i "odwalanie" roboty na takim poziomie przytłumiło czujność Mariusza i poczuł sie zbyt pewnie.To musi sie kiedyś zemścić i upomnieć o swoje.
I prosze podać Mariuszu powód dlaczego nie odbył się seans w piątek przed WOŚP?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 14:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 sty 2006, 12:21
Posty: 3
No coż, tyle mi pytan zadajecie,do tablicy wzywacie - byc moze juz szafot szykujecie i sad kapturowy gotowy macie :)
Ale pozolcie ze ja wam zadam jedno pytanie : ktory z was byl (uczestniczyl) w zeszlym roku 22-26VI na pierwszym odbywajacym sie w naszym miescie (przeze mnie zorganizowanym po naszej polskie stronie ) | "Neiisse Filmfestival" , na ktorym byly prezentowane filmy strony niemieckiej, czeskiej i polskiej ? Ogranicze sie do podania wam tytulow tylko polskich, ktore byly prezentowane - "W Dol kolorowym wzgorzem" i "Zerwany" przypomne tylko z publicystycznego obowiazku ( bo i tak wam to nic nie powie) rezyserow P. Wojcieszek i Jacek Filipiak, z Tym ostatnim bylo spotkanie i dyskusja po filmie. Kto z was Byl!? moze Diablica w anielskim przebraniu a p.Zbigniew Z z konstytucja federacji DKF i z malym mieczykiem w raczce ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 14:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 wrz 2005, 17:01
Posty: 59
Zamiast zadawać pytania,najpierw proszę odpowiedzieć na wcześniej zadana pytania,bez owijania bawełny.No to dlaczego w piatek przed WOŚP było nieczynne kino?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 14:25 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 wrz 2005, 17:01
Posty: 59
Byłem,widziałem i mieczyk otwierał mi się w kieszonce.
TEN FESTIWAL ZORGANIZOWALI NIEMCY A TY BYŁEŚ TYLKO NARZEDZIEM W ICH RĘKU!!!
Napisz o swoich własnych osiągnięciach :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 16:46 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:55
Posty: 164
Lokalizacja: Zgorzelec
No cóż...znam od wieku lat Mariusza ps.Maniek i jak czytam powyższe wypowiedzi to nie mogę się nadziwić ze jest taka nagonka.Przecież kino Poza to nie sam Maniek! Za nim jeszcze jest cała instytucja,której schody natury organizacyjno-formalnej są często nie do przejścia.Jestem pewna,że dając Mańkowi pole do popisu,samodzielność i finanse to by odmienił to kino.Nadałby kolorytu i finezji.Jego natura (oczywiście Mariusza) jest barwna,ciekawa i z dużą dozą humoru.Przecież Mariusz w ciekawy sposób odbiega od stereotypu pospolitego kiniarza.Nie jest ani nudny ani stereotypowy.A co się tyczy DKF to przecież Maniek to kino " odziedziczył "po Ryśku,Siwym,Waldku i raczej nazwa DKF to tradycja niż statut.Pracując w państwowej instytucji musi liczyć sie z gustami ogółu i zapewne nie raz jest tak , że jego gust gryzie się z niektórymi puszczanymi przez niego filmami.Ale takie są potrzeby rynku.Maniek nie może tak do końca z tego kina zrobić kina dla koneserów, bo dopieroby mu ci "bardziej pospolici"suszyli głowę :D Owszem Maniek zna się na kinie Światowym i jest to wiedza nie mała,ale obecne czasy wymuszają taki standart jak obecny.I tak się cieszę,że to kino nadal funkcjonuje,bardzo lubię klimacik tego kina i mam nadzieję że będzie jeszcze długo funkcjonować.A jak sobie przypomne te spotkania w kinie i po kinie,rozmowy przy kufelku to aż łezka się w oku kręci.Pozdrawienia dla Mańka :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2006, 21:16 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
No...ale dziewczyna dobrze mówi...to nie jest kwestia jednego człowieka.Nie róbcie tu na niego nagonki,bo to żadna sztuka kogoś obsmarowywać i bawić się w ostaniego sprawiedliwego pod pseudonimem.Trzeba po prostu wziąć się do roboty i interweniować a nie truć d...jednemu człowiekowi,który może mieć naprwdę związane ręce.Może wartoby interweniować wyżej??A z resztą sama już nie wiem,bo tak się agresywnie tu zrobiło,że już nawet niektórym normalne litery na wyrażenie frustracji nie starczają... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lut 2006, 12:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 sty 2006, 12:21
Posty: 3
Witaj Joasiu, dziekuje za pozdrowienia i dobre slowo :)
Tak sobie mysle ze jakby tak lezka do lezki to uzbieramy pelna szcescia beczkę piwa. J jak za dawnych lat udamy się na po filmowa degustacje z tym ze juz nie jak bylo to w zwyczaju do p.Krysi n/Nysa(to se juz ne wrati) lecz do Jazzowego Janusza "Przy Jakubie" Jeszcze raz Cie pozdrwiam i zapraszam. [b]Mariusz
www.mdk.zgorzelec.com[/b]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2006, 2:29 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Cytuj:
Qulithinoren napisał:

Około trzydziestu sześciu tysięcy mieszkańców, pięć osób(przeciętna) na sali kinowej w MDK...

Jak uważacie, dlaczego tak jest?
Kino dość często niezależne, ambitne, bez holywoodzkiej sztampowości(uogólniam). I co? Pustki.

Czy to wina wszechobecnego Internetu i mozliwości ściągania filmów bez ograniczeń?
Czy naprawdę wolimy ogladać filmy na 17-19 calowych monitorkach?
Może to brak pieniędzy(zazwyczaj wszyscy się tym tłumaczą)?

Osobiście, gdy nawet oglądnąłem film na komputerze i mam możliwość pójścia na niego jeszcze raz do kina, robię to, gdyż o wiele lepiej przeżywa się obraz w takim miejscu.

Brakuje u nas w Zgorzelcu kinomanów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2006, 7:51 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2006, 7:18
Posty: 208
Lokalizacja: Zgorzelec
Przeczytałem wątek. Widzę, że niewielu nas...
Idę kupić DVD...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2006, 8:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 sty 2006, 12:40
Posty: 18
W POZIE jest drogo,brzydko,repertuar do bani.Lepiej kupić dvd :evil: Temat POZY zdycha jak ona sama.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..