Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 14:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08 mar 2010, 0:23 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
wszystko fajnie, o ile mnie pamiec nie myli to nawet jakis seans niedawno sie odbyl, ale co dalej? Sporo fajnych premier sie szykuje, a poki co nadal trzeba jezdzic poza Zgorzelec...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 mar 2010, 8:29 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Blair pisze:
wszystko fajnie, o ile mnie pamiec nie myli to nawet jakis seans niedawno sie odbyl, ale co dalej?

Tak odbył się ale w sali widowiskowej ;) W kinie własnie montowane są głośniki. Po ich zainstalowaniu będzie można oficjalnie otworzyć kino.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 mar 2010, 14:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Wymieniono/zmodernizowano: fotele, posadzkę, oświetlenie, ekrany akustyczne, sufit, są nowe głośniki i aparatura audio. Ale czy jest nowy projektor i ekran?! Bo jeśli nie to nie do końca będzie się można cieszyć "nową jakością"...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2010, 5:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Nic tylko się tam wybrać :smt023
A projektory widać, że są stare, ale mam nadzieję że podołają, choć kiedyś pamiętam że paliły celuloid podczas seansów :)


Cytuj:
PoZa NoVa - pierwszy "klaps" dla zgorzelec.info
2010-03-18

Wczoraj kino PoZa NoVa przeprowadziło specjalny pokaz możliwości technicznych dla dziennika www.zgorzelec.info. Oficjalne otwarcie będzie miało miejsce w następną sobotę (27.03), kiedy to o godzinie 17:00 zostanie wyświetlony film. Romana Polańskiego pt. "Autor Widmo". Wiadomo już, ze jeszcze w marcu zostanie pokazany "Sherlock Holmes" i "Alicja w Krainie Czarów".

- Kino jest gotowe. – mówi Mariusz Tokarczyk organizator i aranżer kina - Pozostało jeszcze kilka drobiazgów, ale już teraz zapraszamy na wielkie otwarcie pod koniec miesiąca. Będziemy działać przez 6 dni w tygodniu, a wyjątkiem będzie poniedziałek.

Kino zostało urządzone bardzo kameralnie, a niesamowite wrażenie robi akustyka. Wybierając się na seans warto przyjść nieco wcześniej, by posłuchać przestrzennej muzyki.

Najbliższe premiery:

* "Autor Widmo"
o 27. marca, godz.17:01
o 28. marca, godz.18:01
* "Sherlock Holmes"
o 30. marca - 4 kwietnia, godz. 18:01
* "Avatar"
o 6-8. kwietnia, godz. 18:01
o 9-11. kwietnia godz. 19:01

W następnych terminach będzie można zobaczyć „Alicję w Krainie Czarów”, „Księżniczkę i Żabę”, „Kołysankę”, „Pozdrowienia z Paryża”, „Astro Boy”. Miesiąc kwiecień zakończy się wyświetleniem „Nine” (Dziewięć).

red.
za: http://zgorzelec.info/index.php?k_d=27& ... g&t=news2b

Cytuj:
19 marca 2010
Autor: Paweł Kuszaj

Otwarcie kina PoZa NoVa w Zgorzelcu

W Kinie PoZa działającym w Miejskim Domu Kultury zakończył się remont, a właściwie modernizacja, którą rozpoczęto w 2006 r. 27 marca pokaz najnowszego filmu Romana Polańskiego „Autor Widmo” rozpocznie nowy rozdział w działalności kina PoZa.

Zmodernizowane kino będzie działało pod nazwą PoZa NoVa, a jego dotychczasowy repertuar zostanie rozszerzony o kino popularne.

Zapowiedzią zmian, które miały zajść w kinie PoZa był zakup laserowych czytników dźwięku (pozwalających na odtwarzanie zapisu w systemie Blue ray z taśmy filmowej) oraz procesora cyfrowego DTS. To były podstawowe zakupy, od których rozpoczęło się przystosowywanie kina do współcześnie obowiązujących standardów.

Kolejny etap modernizacji nastąpił w 2009 roku, kiedy to ruszył remont sali kinowej. Stare fotele zastąpiono nowymi, na podłodze położono wykładzinę tłumiącą dźwięk kroków i zainstalowano nowe halogenowe oświetlenie. Jedną z najważniejszych prac było wykonanie adaptacji ścian Sali kinowej pod potrzeby kina. Aby umożliwić idealny odbiór dźwięku z głośników w systemie surround trzeba było pokryć ściany specjalnymi panelami akustycznymi, dzięki którym dźwięk nabiera głębi.

Efekt liftingu wzmocniła stonowana, nowoczesna aranżacja wnętrza, w której ważną rolę odgrywa zharmonizowana kolorystyka foteli i ścian. Nowe stare kino jest dzięki temu przytulne chociaż nowoczesne.

Na zakup sprzętu i foteli kinowych Miejski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który przydzielił dotacje:

- w wysokości 45 tys. zł ( 90% wnioskowanej kwoty) w 2006 r. na zakup laserowych czytników dźwięku i procesora cyfrowego DTS,

- w wysokości 30 tys. zł w 2009 r., po rozpoczęciu II etapu modernizacji, na zakup nowych foteli.

W 2010 roku, rozpoczynając III etap modernizacji kina, do Instytutu Sztuki Filmowej został złożony wniosek o dofinansowanie zakupu głośników kwotą 42 tys. zł. Polski Instytut Sztuki Filmowej pomógł zatem sfinansować sprzęt, ale reszta wykonanych prac i zakupionych materiałów została pokryta ze środków własnych MDK.

źródło: UM w Zgorzelcu
za: http://www.zinfo.pl/artykuly/3583



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2010, 19:00 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
:smt023 :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2010, 20:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
szkoda ze Avatar i Alicja nie w 3D, ale dobrze, ze w ogole bedzie. Jak tylko czas pozwoli to na pewno bede starac sie regularnie wpadac. Oczywiscie o ile seanse beda w miare mozliwosci nadazac z premierami, bo w innym przypadku nie widze sensu pojscia do kina na film, ktory juz od dawna mozna "zalatwic" sobie w jakosci pozwalajacej na bezstresowe obejrzenie w domowym zaciszu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2010, 18:51 
Jak Avatar to tylko 3D, niesamowite efekty warty nawet pojechać nieco dalej.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2010, 19:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Atomic pisze:
Jak Avatar to tylko 3D, niesamowite efekty warty nawet pojechać nieco dalej.


Nic dodac nic ujac. Alicja raczej tez tylko 3D.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2010, 20:31 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
Blair pisze:
szkoda ze Avatar i Alicja nie w 3D


Blair pisze:
nie widze sensu pojscia do kina na film, ktory juz od dawna mozna "zalatwic" sobie w jakosci pozwalajacej na bezstresowe obejrzenie w domowym zaciszu...


rozumiem że w domu obraz 3D nagrany przez pirata na handycam :smt044 :smt044 :smt044

może masz 3D po tym :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2010, 20:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Blair pisze:
nie widze sensu pojscia do kina na film, ktory juz od dawna mozna "zalatwic" sobie w jakosci pozwalajacej na bezstresowe obejrzenie w domowym zaciszu...

podobnie jak nie ma sensu wyjście do baru na piwo, które mona kupić w dobrej jakości w sklepie i wyżłopać w domu :smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2010, 21:55 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 kwie 2006, 16:17
Posty: 30
Avatar jest mocno naciągany, treści niewiele wnoszące dla widza, który widział filmy nad wyraz podobnie zbudowane, może już o nich nie pamiętać, stąd ten zachwyt zdaje mi się :)
Ala w krainie czarów strawna, i tyle, nic ponad to - dzieciom spodoba się prze-bardzo! Sherlock niebanalny, humor Guy Ritchiego w niezłej formie, scenografia kozak (prze-bardzo)
na pewno wypada się pokazać przy dużym ekranie na tych filmach! nie śmieję się już z obkupujących w kina domowe domatorów, jednak mając możliwość i nie korzystać.....

co do reaktywacji kina Poza w nowym wydaniu to czapki z głów dla Mariusza, widać z relacji, że dobra robota, jak czasoprzestrzeń pozwoli na pewno sprawdzę, rodzinę, sąsiadów będę starał się namówić...
ps. dać okazję na zobaczenie takich tytułów jak "dom zły" czy "biała wstążka" jest wskazane; znamienne doświadczenia.
wiadomo, że nie wszystko od razu a i od premiery też już trochę czasu upłynęło...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2010, 22:07 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
ktoś pisze:
Blair pisze:
nie widze sensu pojscia do kina na film, ktory juz od dawna mozna "zalatwic" sobie w jakosci pozwalajacej na bezstresowe obejrzenie w domowym zaciszu...


rozumiem że w domu obraz 3D nagrany przez pirata na handycam :smt044 :smt044 :smt044

może masz 3D po tym :smt021

akurat nie mialem na mysli jakichs konkretnych tytulow, w tym wypadku mowilem bardziej ogolnie.
tadam pisze:
podobnie jak nie ma sensu wyjście do baru na piwo, które mona kupić w dobrej jakości w sklepie i wyżłopać w domu

nietrafione porownanie. Przynajmniej dla mnie. Bo ja np. duzo bardziej wole obejrzec sobie film w domu, majac dookola swiety spokoj. Picie/jedzenie pod reka, sluchawki na uszy, okna pozaslaniane i mamy seans idealny :) NIENAWIDZE kiedy podczas ogladania filmu ktos smieje mi sie nad uchem, chrupie jakis popcorn czy siorbie cole, a kiedy jeszcze rzuca jakies durne komentarze dot. wydarzen na ekranie to mam ochote wstac i obedrzec ze skory. Dlatego jestem zdania ze do kina chodzi sie wylacznie na nowosci, a jezeli jest taka mozliwosc, to jednak film wole obejrzec w lepszych - domowych - warunkach. Pod tym wzgledem jestem bardzo wybredny i filmy wole ogladac w samotnosci, bez jakichkolwiek zaklocen zewnetrznych, a troche ich juz obejrzalem i "system seansowy" mam juz starannie wypracowany :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2010, 22:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Blair pisze:
nietrafione porownanie

ależ Blair, to nie porównanie tylko skojarzenie - ja nie nienawidzę kiedy podczas picia piwa ktoś siorbie colę lub rzuca durnymi komentarzami dlatego wolę w domu w zaciszu do lusterka - każdy przecież lubi co woli albo woli co lubi ;-)

ale to taki tylko luźny OT :smt058

a wracając do kina, to "piąteczka" dla Mańka - a jak ktoś to ładnie wyżej ujął - jak czasoprzestrzeń pozwoli to z przyjemnością zasiądę na NoVym fotelu :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2010, 7:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Blair pisze:
NIENAWIDZE kiedy podczas ogladania filmu ktos smieje mi sie nad uchem, chrupie jakis popcorn czy siorbie cole, a kiedy jeszcze rzuca jakies durne komentarze dot. wydarzen na ekranie to mam ochote wstac i obedrzec ze skory. Dlatego jestem zdania ze do kina chodzi sie wylacznie na nowosci, a jezeli jest taka mozliwosc, to jednak film wole obejrzec w lepszych - domowych - warunkach. Pod tym wzgledem jestem bardzo wybredny
poziom kultury ogólnej nie wzrośnie od izolowania się. Już Lem kiedyś opisywał społeczność zanurzoną w płynach fizjologicznych i odbierającą bodźce wyłacznie wirtualnie, nie ma to większych szans.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 mar 2010, 0:47 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2010, 14:00
Posty: 39
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
Repertuar jest niezły, za co wielki plus dla PoZy. Już myślałam, że rewelacji tam nie będzie, mam tylko nadzieje, że repertuar jest naprawdę dograny. Pamiętam jak w Grunwaldzie wszyscy się szykowali na jakiś dobry film, a przed seansem był odwoływany. Ja na pewno będę częstym gościem. Autor Widmo polecam - podobno dobry ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..