Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 lis 2005, 0:42 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Do czołowego zderzenia dwóch pojazdów doszło 11 listopada na ul. Kosciuszki okolo godz. 23:00. Na szczescie ofiar nie bylo. Prawdziwa przyczyne wypadku bada policja, ale wszystko wskazuje na to, ze mlody kierowca jechal bez swiatel i byl niewodoczny dla taksowki. Wiecej informacji na stronie glownej w poniedzialek.


Ostatnio zmieniony 15 lis 2005, 0:44 przez aleksander, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2005, 10:31 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
hehe widziałem a młodzież jakby paski zapomniała zapiąć,chyba że szyby same wypadają?a zresztą tak szybko musieli się przemieścić że zapomnieli i paski jak i swiatła.a pan z taxi to tez jakby chyba bez pasów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lis 2005, 11:43 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
aleksander pisze:
Nasze nowe haslo reklamowe dziala, nawet az za bardzo :)
http://zinfo.hostings.pl/al3xand3r/dobra_reklama.jpg


Dość kontrowersyjny powód do radości...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2005, 12:47 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2005, 17:16
Posty: 80
Lokalizacja: Leeds
Tak tak, żeby nie wiadomo jak bylo to i tak taksówkarz będzie niewinny, przecierz to są święte krowy naszych dróg, nagminnie wymuszający pierwszeństwo i często przejeżdżający na czerwonym świetle. Zresztą jak to powiedział jeden rowerzysta, taksówkarze są burakami od urodzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2005, 13:25 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Przed chwila od naszego biura zglosil sie mlody czlowiek, ktory byl uczestnikiem wypadku i przedstawil nam cala wersje wydarzen.

Taksowkarz zostal uznany jako winny spowodowania wypadku.

Krotki opis sytuacji: Polo jechalo w strone stacji centrum, a z przeciwnej strony nadjezdzal Mercedes, ktory chcial skrecic w lewo na ul. Żeromskiego przecinajac tym samym droge Polo. Prawdopodobnie w wyniku zlej oceny odleglosci taksowkarz wcisnal gaz i probowal zdazyc przed nadjezdzajacym samochodem.

Pozostaje jednak kilka tajemniczych faktow ktore postaram sie wyjasnic:

-> jak zeznal Kierowca POLO policjanci nie sprawdzili poziomu alkoholu u obu kierowcow

-> podobno za swoj czyn kierowca taksowki zostal ukarany mandatem w wysokosci 500 zl i nie otrzymal punktow karnych (raczej niemozliwe ale sprawdzimy)

-> funkcjonariusze przede wszystkim rozmawiali z taksowkarzem a z mlodym kierowca calkowicie sie ograniczyli

no coz, narazie pozostawiam to bez komentarza, jednak postaram sie zajac tematem


Ostatnio zmieniony 12 lis 2005, 13:33 przez aleksander, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2005, 13:31 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
no tak przecież to już mały john wspomniał -swięte krowy!
zresztą każdy kierowca na drodze widzi jak taxówkarze wymuszają,jako kierowcy zawdowi nie obowiązuje ich nadawanie kierunków jazdy kierunkowskazami bo to zupełnie niepotrzebne.By nie wspomnieć zatrzymywanie się gdzie popadnie i tu wymieniać było by wiele bo jeżdżę dużo po naszym mieście.
w bogatyni burek(strażnik miejski)wlepił mi mandat bo jego zdaniem stanąłem przd pasami dla pieszych 8 kroków (czyli o jakieś dwa na oko za blisko zebry), a wyżej opisywani stają sobie wręcz na pasach bo wskoczy w kieszeń jakaś złotówka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2005, 13:47 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
aleksander pisze:
[...]strone stacji centrum,[...]


nie rozumiem, gdzie jechal?

Mariusz pisze:
[...]nie obowiązuje ich nadawanie kierunków jazdy kierunkowskazami bo to zupełnie niepotrzebne.By nie wspomnieć zatrzymywanie się gdzie popadnie[...]


ale tak samo zachowuja sie inni uzytkownicy drog i w takim
samym stopniu

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2005, 14:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
ty tuka a nie wydaje ci się,że to raczej od kierowców zawodowych powinno wymagać się więcej tymbardziej,że nie wiozą kartofli na pace.więc nie tłumaczmy się jakimiś innymi kierowcami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2005, 14:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
Mariusz pisze:
ty tuka a nie wydaje ci się,że to raczej od kierowców zawodowych powinno wymagać się więcej


nie.. nie wydaje.. a nie zawodowi moga byc swietymi krowami?

dla mnie jako uczestnika ruchu nie obchodzi czy przede mna jedzie
zawodowy czy nie... tak samo powinni sie zachowywac..

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2005, 14:07 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
wzasadzie to jest obojętne kto jedzie ważne aby jechał on zgodnie z rozsądkiem przepisami i kulturą.no ale tu mamy przkład wczorajszy nie do końca jasny ale niektórzy dzieki nim maja co robic.a nie zawsze ta robota jest przyjemna
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2005, 14:15 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2005, 17:16
Posty: 80
Lokalizacja: Leeds
Kiedyś byłem świadkiem wypadku, w którym ewidentnie zawinił taksówkarz. Oczywiscie zaraz na miejscu zjawiło sie kilku jego kumpli po fachu, wszyscy rzecz jasna widzieli ten wypadek (nie wiem w jaki sposób, może większość taksówkarzy posiada zdolności nadpryrodzone) i wszyscy zaręczali policji, że to nie jest wina taksówkarza, dopiero zeznania mojego kumpla i moje pomogły udupić buraka. Wiem, że zabrano mu wtedy prawko, które po miesiącu (pewnie po znajomości) i tak odzyskał, bo znowu go widziałem za kierownicą Radzę zająć się tą sprawą, bo podejrzewam że wielu taksiarzy ma wtyki na policji dlatego czują się tacy bezkarni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lis 2005, 16:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2005, 13:58
Posty: 17
Moim zdaniem nie powinniśmy orzekać o winie taksówkarza, czy kierowcy polo jeśli nie było nas na miejscu zdarzenia. Racja taksówkarze zachowują się często w sposób nie przewidywalny, uważam jednak, że nie jeżdżą najgorzej w tym mieście, w porównaniu do masy niedzielnych kierowców, który w ogóle nie wiedza o co chodzi, jedyny odruch to jechać, jechać a nie pomyśleć troszkę. Ostatnio taki nie wiem co czy to tuman, czy szajbus wjechał mi w tył bo się zagapił na remont t drogi – przy ograniczeniu do 40 km/h – jak to możliwe – nie wiem..... To jest właśnie nasze miasto i jego kierowcy........prawo prowincji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2005, 19:53 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Pomijam kwestie kto winien a kto nie, to ustali policja. Ważniejsza myśl wynikająca z postu Alexa : Jak bardzo można wykorzystać nieszcześcia do celów stricte komercyjnych ? Osobiście uważam to za spor nadużycie, bez względu na to jakie intencje przyświecały jestem przeciw takim praktykom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lis 2005, 22:40 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Pani Rzecznik Policji przekazala mi nastepujace informacje:

-> sprawca wypadku jest taksowkarz i zostal ukarany mandatem w wysokosci 200 zl + punkty karne

-> policja nie ma obowiazku sprawdzania uczestnikow zdarzenia pod katem zawartosci alkoholu o ile nie zajdzie taka potrzeba, lub podejrzenie ze ktorys z kierowcow jest nietrzezwy, lub na wniosek jednego z uczestnikow kolizji,

Zatem wszystko zostalo wyjasnione, a winny ukarany. Czy slusznie ? z punktu widzenia prawa tak, choc byly inne przeslanki mogace kwestionowac taka decyzje, nie mniej jednak nie zostaly one wykorzystane w sprawie zatem nie biora w niej udzialu.

Co do taksowkarzy to sa tacy sami jak inni kierowcy, sa dobrzy i zli. Zatem nie podchodzmy zawsze do problemu jak do swojego rodzaju mafii taksowkowej.

Co do sprawy reklamy, to powiedzmy, ze jest to swojego rodzaju czarny humor, ktory poprostu wywolal u mnie usmiech na twarzy kiedy popatrzylem na tablice i zobaczylem dalej samochod. Rozumiem tragedie ludzka jaka wtedy sie stala, ale i tak zdjecie mi sie nadal podoba.


Ostatnio zmieniony 15 lis 2005, 0:44 przez aleksander, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lis 2005, 12:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
nie rozumiem tu jednego, dlaczego taksówkarza uznano winnym i tylko o tym się mówi, skoro Polo jechało bez świateł o godzinie 23 :?: przecież to jest ewidentne zagrożenie ruchu i co :?: :x


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..