Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 17:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 0:46 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Lepiej późniejsze wycofanie się z błędu niż dalsza kompromitacja.
Swoja drogą czy MPGK nie zatrudnia już radcy prawnego? A może jest tam ktoś lepszy i bardziej słuchany?
Wracając do zbiórki śmieci to informuje, że segregacja odpadów powoduje, że są wywożone nieodpłatnie. To forma rekompensaty za trud przy segregacji. Mam nadzieję, ze nikt nie otrzymał dodatkowego aneksu zmuszającego do opłat za wywóz segregowanych odpadów. Dzięki segregacji w naszych tradycyjnych pojemnikach mamy więcej miejsca na nieczystości, które nie mieszczą się w kategorii segregowanych odpadów.
Zgadzam się z Wami, ze cztery kolorowe worki są uciążliwe i lepszym dla większości pewnie są kontenery. Nam łatwiej przenieść odpady, których nie musimy magazynować przez miesiąc, MPGK łatwiej zabrać rozstawione w kilku punktach kontenery a nie jeździć po całych osiedlach. Oszczędność środków, czasu i nerwów. Myślę że ku takim rozwiązaniom należy zmierzać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 6:29 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Marko a gdzie to jest zapisane że gdy będę segregował smieci to zabiorą je bezpłatnie?i czy dotyczy to firm? sam byłem z propozycją dzielenia smieci z Kuźni do osobnych pojemników i Pani powiedziała że absolutnie nie wpływa to na cenę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 7:10 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2006, 15:15
Posty: 69
Marko jesteś bardzo powściągliwy w swojej ocenie. Rozumiem, że uczestnicząc w działalności publicznej jako radny w pewnym zakresie legitymizujesz to co się dzieje. Przecież dla wszystkich /może prawie dla wszystkich/ jest oczywistym,że doszło do totalnej kompromitacji w zakresie przestrzegania prawa, a dosadniej doszło do ewidentnego naruszenia prawa. I tak to moim zdaniem należy postrzegać, nie chowając głowy w piasek. Jak to świadczy o radnych Rady Miejskiej? Prezes podległej jednostki gospodarczej wprowadza sobie wbrew prawu podwyżkę na świadczenie określonych usług komunalnych
bez wiedzy Burmistrza? To się nadaje do kabaretu, a Burmistrz udaje że o tym nic nie wie. No a wyjaśnienie Prezesa to już odrębny rozdział - zgdzam się w całej rozciągłości z KRYTYCZNYM. Zdziwiona jestem,że Ty Marko pytasz o radcę prawnego. Przecież jestem pewna, że wiesz kto w tym zakładzie jest radcą prawnym. No dobrze i co dalej? Jakie konsekwencje: niewiedzy, nieudolności, braku elementarnych zasad współpracy, zdenerwowania mieszkańców naszego miasta poniosą osoby winne tego całego "zamieszania". Mam prawo oczekiwać od Ciebie Marko jako radnego odpowiedzi na powyższe pytanie. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lip 2007, 22:00 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
R.G. potwierdzam to co Ci dzisiaj wyjaśniałem, odbiór segregowanych odpadów jest nieodpłatny. Postaram sie poszukać dokładnej podstawy prawnej, która wg mnie jest w uchwale w sprawie gospodarki odpadami.

[ Dodano: Wto Lip 17, 2007 11:27 pm ]
Kaśka
Może i masz rację, że jestem powściągliwy w wypowiedziach na temat niefortunnej podwyżki cen za wywóz odpadów..
Ala popatrz jak tu się zachowywać:
- Przyznano mi, Tobie i wielu innym rację, że takie decyzje musza mieć swój początek w Radzie Miasta.
- Przyznano zatem, że działania były bezprawne.
- Jeśli chodzi o Prezesów Spółek Komunalnych to w całości za ich działalność ponosi odpowiedzialność właściciel spółki czyli Burmistrz Miasta, który zresztą ich powołuje bez konieczności konsultacji z Radą Miasta
- Z własnego doświadczenia wiem, że każdy Prezes mocno współpracuje z BM i dlatego nie mam gwarancji czy była to decyzja jednoosobowa.
- Moje pytanie o radcę prawnego to tylko sugestia, że takich decyzji nie podejmuje się indywidualnie i wskazanie, że mam wątpliwości co do tego czy właściciel wiedział czy też nie
- Brak konsekwencji służbowych, bądź jak na razie informacji o nich to kolejny element moich wątpliwości.
Jak widzisz jest tego więcej i odnoszę wrażenie, ze kozioł ofiarny już jest, a sprawa i tak wróci tylko tym razem w białych rękawiczkach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 lip 2007, 8:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Marko pisze:
Postaram sie poszukać dokładnej podstawy prawnej, która wg mnie jest w uchwale w sprawie gospodarki odpadami.

pod warunkiem, ze MPGK to prawo uzna :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2012, 9:28 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Podbiję temat i spytam na jakich zasadach działa Łużycka Higiena Komunalna gdy zabiera śmieci (odpady domowe) Czy u Was też jest tak że nawet ja nie masz śmieci to za to płacisz, a za nadwyżkę doliczają?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2012, 14:25 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Czy u Was też jest tak że nawet ja nie masz śmieci to za to płacisz, a za nadwyżkę doliczają?


Tak. Płacisz m.in. za dojazd do Ciebie.
A nadwyżka to więcej śmieci niż w umowie - więc stąd dopłata :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2012, 17:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Bo wiesz... chodzi o to że chyba powinni kasować za to co wywiozą, a nie za to że tylko przyjdzie i zobaczy do pojemnika że jest pusty. Wg. mnie to wieeelka pomyłka ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 maja 2012, 21:54 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
MARUNIO pisze:
Bo wiesz... chodzi o to że chyba powinni kasować za to co wywiozą, a nie za to że tylko przyjdzie i zobaczy do pojemnika że jest pusty. Wg. mnie to wieeelka pomyłka ]:->

Jak jedzie specjalnie do ciebie bo mieszkasz ja jakimś zadupiu z dala od wszelkiej cywilizacji to powinni pobierać, ale jeśli obok ciebie, u twoich sąsiadów zabierają śmieci to taka opłata jest nieuzasadniona.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2012, 9:44 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
zgc_qwerty pisze:
Jak jedzie specjalnie do ciebie bo mieszkasz ja jakimś zadupiu z dala od wszelkiej cywilizacji


To bardzo skrajne stwierdzenie- oczywiście że mieszkam wśród ludzi, a jeśli chodzi o opłatę "nieuzasadnioną" - to zbyt mało powiedziane. Moim zdaniem to zwykłe oszustwo.


Ostatnio zmieniony 06 maja 2012, 9:45 przez MARUNIO, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2012, 10:03 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Moim zdaniem to zwykłe oszustwo.


Myślę , że to takie samo "oszustwo" jak pobieranie opłaty za przesył podczas Twej nieobecności przez Energetykę i Gazownię :-?

MARUNIO pisze:
...o opłatę "nieuzasadnioną"...


Poczytaj umowę którą podpisałeś z odbiorca odpadów.

Nawiasem mówiąc odbiorca z Lubania jeździ (na wsiach) co 2 tygodnie. Co się dzieje w kubłach w czasie upałów w tak długim czasie lepiej nie wspominać... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2012, 14:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Czemu jak odpady zabierał poprzedni odbiorca to płaciłem za wywóz takiej ilości odpadów jaka zabrał, a w tym oczywiście miał wliczone dojazdy.....?
Szkoda że brak konkurencji w okolicy, bo już bym pożegnał się z Łużycką Chigieną. :smt084
Arski nie chodzi tu o częstotliwość przyjazdu do mnie, ale o zapłatę za konkretną usługę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 maja 2012, 15:03 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Zawsze można zrezygnować z tego dostawcy i śmieci wywozić do lasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2012, 4:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
zgc_qwerty pisze:
Zawsze można zrezygnować z tego dostawcy i śmieci wywozić do lasu.


Jeśli w swojej egzystencji masz taką opcję to proszę bardzo. Ja takiego czegoś nie praktykuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2012, 8:08 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
MARUNIO pisze:
zgc_qwerty pisze:
Zawsze można zrezygnować z tego dostawcy i śmieci wywozić do lasu.


Jeśli w swojej egzystencji masz taką opcję to proszę bardzo. Ja takiego czegoś nie praktykuję.

To był żart, ale niestety są takie bezmózgi co zamiast do kosza to śmieci wyrzucają do lasu.
Wystarczy wyjechać nawet blisko za miasto i śmieci jest multum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..