Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 21:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 03 lip 2007, 17:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2006, 17:21
Posty: 49
Lokalizacja: Pieńsk
Moi znajomi dostali aneksy do umowy informujące o podniesieniu opłaty o 10 zł/m3 za wywóz nieczystości.
Ktoś wie co było powodem tej podwyżki? :cry:
Wcześniej była podwyżka opłat za wodę
Obie firmy sponsorowały Dni Zgorzelca... może to jest powodem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lip 2007, 19:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
wronek19 pisze:
Moi znajomi dostali aneksy do umowy informujące o podniesieniu opłaty o 10 zł/m3 za wywóz nieczystości.
Ktoś wie co było powodem tej podwyżki? :cry:
Wcześniej była podwyżka opłat za wodę
Obie firmy sponsorowały Dni Zgorzelca... może to jest powodem


mowisz o zgorzeleckim MPGK?
Wczoraj dostalem rachunek - bez zmian. Bez zadnego aneksu.

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lip 2007, 20:32 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Tuka, Ty do Łodzi dostajesz rachunki za zgorzeleckie śmieci?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lip 2007, 21:00 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
mrbyte pisze:
Tuka, Ty do Łodzi dostajesz rachunki za zgorzeleckie śmieci?


No tak. Póki co domu się nie pozbyłem a co za tym idzie opłat też nie.

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2007, 19:15 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
W ostatnich dniach osoby i podmioty prawne, które mają podpisane umowy związane z wywozem nieczystości stałych z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Zgorzelcu otrzymały aneksy do umów mówiące o ponad 32% podwyżce cen za w/w usługę. To skandal mówią przedstawiciele wspólnot i pytają czyja to decyzja? Urzędnicy nabierają wody w usta, bo strach przed zwolnieniem z pracy jest większy.
Niezorientowane wspólnoty podpisały już aneksy i wysłały je zwrotnie do MPGK. Zdecydowana większość zaczyna jednak szukać tańszych usług, które świadczą na terenie miasta inne firmy.
Decydenci wybrali dobry moment traktując wszystko pewnie jako „prezent na wakacje”
Ja informuje wszystkich, że zaproponowane podwyżki są złamaniem kolejnej uchwały Rady Miasta Zgorzelec. Jest to działanie niezgodne z prawem lokalnym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2007, 19:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lis 2006, 23:21
Posty: 91
Lokalizacja: Lubań
tuka pisze:
mowisz o zgorzeleckim MPGK?
Wczoraj dostalem rachunek - bez zmian. Bez zadnego aneksu.
pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2007, 19:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 paź 2006, 8:34
Posty: 7
A gdzie jest ta petycja o odwołanie Prezesa? cos mi się zdaje że chyba za szybko zniknęła... Chyba podziękuję MPGK i podpisze umowę z inną firmą na wywóż smieci. Więc stąd miały być te podwyżki dla pracowników (pisali w ostatniej Wojewódzkiej), a może się okazać, że to gwóźdź do trumny firmy, bo słysze od sąsiadów że chyba też podzękują MPGK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2007, 19:34 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Przegapiłem sprawę, bo temat juz był podjety. To z emocji podzisiejszych rozmowach z mieszkańcami Zgorzelca. Dlatego przekazuje swoja wypowiedź tutaj.
ADMIN TEMAT KTóRY ZAPOCZąTKOWAłEM MżESZ USUNąć BO SIE POWTARZA!!!!!!!

W ostatnich dniach osoby i podmioty prawne, które mają podpisane umowy związane z wywozem nieczystości stałych z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Zgorzelcu otrzymały aneksy do umów mówiące o ponad 32% podwyżce cen za w/w usługę. To skandal mówią przedstawiciele wspólnot i pytają czyja to decyzja? Urzędnicy nabierają wody w usta, bo strach przed zwolnieniem z pracy jest większy.
Niezorientowane wspólnoty podpisały już aneksy i wysłały je zwrotnie do MPGK. Zdecydowana większość zaczyna jednak szukać tańszych usług, które świadczą na terenie miasta inne firmy.
Decydenci wybrali dobry moment traktując wszystko pewnie jako „prezent na wakacje”
Ja informuje wszystkich, że zaproponowane podwyżki są złamaniem kolejnej uchwały Rady Miasta Zgorzelec. Jest to działanie niezgodne z prawem lokalnym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2007, 19:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2006, 15:15
Posty: 69
Mam pytanie do Marko. Kto podjął taką decyzję? Czy jesteś pewien, że doszło do złamania prawa! Przecież jest to bardzo poważny zarzut. Co na to radcowie prawni Urzędu Miasta! Te pytania nie mogą pozostać bez odpowiedzi. Na marginesie, Starosta Zgorzelecki łamie prawo, tu sugerujesz, że złamano prawo i to wszystko dzieje się w Zgorzelcu. Po prostu wstyd! Może należy podjąć jakieś bardziej radykalne decyzje......Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2007, 20:34 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 gru 2005, 18:16
Posty: 73
Heh to może polecicie jakąś inną firmę która wywozi śmieci - bo na szczęście jeszcze aneksu nie podpisałem :lol:.A swoją drogą dziś pod moje drzwi dostarczono 4 worki - każdy na inne śmieci:) - mam segregować do worów i raz w miesiącu wytaszczyć przez płot. Nie mam nic przeciwko recyklongowi ale chyba ich p....bało że będę tzrymał w domu 4 wory i wkładał do nich śmieci. Chyba powinni w tym celu ustawić kubły przysytosowane do takiej zbiórki - przynajmniej po jednym zestawie na ulicę. Ale cóż lepsze są wory - w ulotce propagandowej czytamy"Właściciel nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej ma "OBOWIĄZEK" wyposażyć nieruchomośc w pojemniki, kontenery lub worki na odpady komunalne stałe, segregowane przy zachowaniu minimalnej pojemności i koloru:
1 na papier.....-niebieskie
2 na tworzywa szt... -żółte
3szkło kol -zielone
szkło białe -białe"
PARANOJA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2007, 21:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Jest to indywidualna decyzja prezesa MPGK i proponuję poczekać kilka dni na odpowiedź Urzędu Miasta.

Nie sądzę, że krok jaki zastosował Szymański jest w obecnej,..dość skomplikowanej sytuacji "śmieciowej", krokiem do końca przemyślanym i właściwym.

Pozdrawiam,..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2007, 21:04 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
W roku 2003 Rada Miasta Uchwałą Nr 32/03 z dnia 30 stycznia 2003 r w sprawie ustalenia cen usług komunalnych ……. Przyjęła w tabelarycznym rozbiciu ceny maksymalne. ( 44,22 zł. Brutto) Nikt nie ma prawa oprócz rady ich zmieniać.
Dodatkowo Burmistrz Miasta jako właściciel spółki komunalnej w swoich sprawozdaniach z działań między sesjami nie informował rady o podjęciu działań w zakresie podwyżki cen za wywóz nieczystości stałych. Można domniemać, ze decyzję podjęto z pominięciem Burmistrza, a to jest kolejne złamanie prawa. Szczegóły będę wyjaśniał i Was poinformuje. Dzisiaj podwyżka ( 53,25 netto czyli 56,98 brutto), z którą idą w parze takie niejasności jest co najmniej dyskusyjna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2007, 21:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Cytuj:
Jest to indywidualna decyzja prezesa MPGK i proponuję poczekać kilka dni na odpowiedź Urzędu Miasta.


Czy ktokolwiek nad czymkolwiek jeszcze panuje ? Od razu poproszę o informację czy główny księgowy MPGiK zatrudniony przez prezesa Szymańskiego ma wymagane ustawą uprawnia tzn.:

Cytuj:
a) ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne
wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie
lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3 letnią
praktykę w księgowości,
b) ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną
i posiada co najmniej 6 letnią praktykę w księgowości,
c) jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
d) posiada świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia
ksiąg rachunkowych lub certyfikat księgowy, wydane na
podstawie odrębnych przepisów.


Nadmienię że prowadzenie w przeszłości firmy wdrożeniowej (albo i dwóch które upadły) niekoniecznie równa się praktyce w księgowości. Mam nadzieję, że prezes Szymański zapoznał się z CV i świadectwami pracy które by taką praktykę potwierdziły. Pomijając aspekty prawne są też kwestie etyczne, jak np. oszukiwanie w przeszłości pracowników poprzez nieopłacanie składki ZUS i fabrykowanie dokumentacji dla pracowników, co zresztą było przedmiotem dochodzenia ZUS-u. z wynikiem negatywnym dla obecnego głównego księgowego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2007, 6:31 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
pisor pisze:
tuka pisze:
mowisz o zgorzeleckim MPGK?
Wczoraj dostalem rachunek - bez zmian. Bez zadnego aneksu.
pozdr.

aneks [...]


hoho.. a jednak. A ja nie podpiszę aneksu - "tak będę leżał".
O ile do mnie oczywiście w końcu trafi.

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Do Admina
Post: 05 lip 2007, 9:09 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2006, 17:21
Posty: 49
Lokalizacja: Pieńsk
Założyłem we wtorek Lip 03, 2007 6:56 pm post: "Burmistrz podniósł opłatę za śmieci", który Adminie usunąłeś.
A dokładnie cały wątek przeniosłeś do wątku który założył (po przebudzeniu )dzień później -wczoraj 20:15 - Marko
Temat postu: Podwyżka cen za wywóz nieczystości stałych.
Przecież mógł dopisać swoje wypociny do mojego wątku zamiast powielać temat (zresztą przecież to Wolanin)
Twojemu postępowaniu w tym przypadku mówię stanowczo NIE :smt084 ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..