Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 lut 2013, 18:15 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
obcy pisze:
No tak, meldunek to potwierdzenie zamieszkania ale tylko w teorii, tzn. ludzie się meldują tylko dlatego, że jest obowiązek meldunkowy. Gdyby go nie było to ten problem by zniknął bo oświadczałbyś tylko gdzie mieszkasz w razie potrzeby i tyle.


niby ma być zniesiony od stycznia 2014r,a ludzie się meldują żeby nie padać ofiarą barier w urzędzie,banku itd itp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2013, 13:28 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tuka pisze:
Mieszkam w domu i jak zadeklaruje selektywną zbiórkę odpadów to podstawią mi 5 śmietników pod dom? :)


Też mnie to interesuje.
Z drugiej strony może się okazać , że opłata za te kilka śmietników będzie taka , że nie opłaci się selekcjonować tylko wrzucać wszystko do jednego (w moim przypadku własnego) pojemnika.

Jedno jest pewne - należy wymówić dotychczasową umowę na 3 m-ce przed początkiem lipca żeby podwójnie nie płacić :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2013, 16:39 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 gru 2009, 9:26
Posty: 86
Lokalizacja: szafy
To jak jest w końcu z tymi deklaracjami , mieszkam w bloku to trzeba to wypełniać czy nie ?.
Swoją drogą ktoś kto ją wymyślił powinien dostać nobla za prostotę i łatwość zrozumienia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2013, 19:29 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
roman77 pisze:
Marcopollo pisze:
Jak zameldowany to oczywiście że się liczy. Proponuje dzieci u teściowej zameldować ]:->


ale meldunek nie jest równoznaczny z przebywaniem pod danym adresem :smt021 wiele osób
(...)



Dalej nie rozumiem sensu tego oświadczenia 'kto nie mieszka'. Przecież w deklaracji wpisuje się ile osób zamieszkuje nieruchomość, po co więc mam dodatkowo wypełniać takie oświadczenie? Urząd zakłada, że wpisze nieprawdę i chce to zweryfikować? Postrzeganie społeczeństwa rodem z PRLu.

YELLO_35 pisze:
Też mnie to interesuje.
Z drugiej strony może się okazać , że opłata za te kilka śmietników będzie taka , że nie opłaci się selekcjonować tylko wrzucać wszystko do jednego (w moim przypadku własnego) pojemnika.


W tekście uchwały, link jest wrzucony kilka postów wyżej, jest mowa o pojemnikach lub kolorowych workach. Trzeba się więc zaopatrzyć w kolorowe worki bo powątpiewam czy pod każdy domek będą dawać kolorowe śmietniki.

W tych dokumentach nie ma wzmianki o dodatkowej opłacie za dzierżawę pojemników jak dotychczas. Można przypuszczać, że jest to zawarte w tej opłacie.

Słaba ta akcja informacyjna.

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2013, 19:49 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tuka pisze:
...lub kolorowych workach.


Worki u mnie odpadają - zwierzyna podchodzi i wszystko rozdrapuje :roll:

Zresztą nawet na mieście psy też to potrafią :?

tuka pisze:
Słaba ta akcja informacyjna.


No niestety...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2013, 17:17 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
Ciekawe skąd wzięli ci de...le takie stawki, bo gdzie indziej stawki w takich zadupiach wahają się od 11-13zł!!! Chyba burmistrz i rada miasta nie chce podzielić losu żagańskich rajców, a na to się zanosi zajmę się tym osobiście, bo większość mieszkańców jest za wykopaniem tej sitwy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2013, 19:42 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cena za pojemniki jest wliczona w cenę. Chcesz w domku segregować to postawią ci parę pojemników, bądź jakieś zbiorcze dla iluś tam posesji, teraz kwestia na czyjej posesji i dlaczego na mojej :). Ze spółdzielniami temat następujący, spółdzielnie wysyłają ponoć pisma do lokatorów z jakimiś potrzebnymi dokumentami (kopie umów czy jak).
Uchwała odnośnie stawek się znalazła jest tutaj
Wygląda to tak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2013, 10:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Rozmawiałem ze znajomym i podobno w Bogatyni opłaty przy segregacji mają wynosić 7,50zł, a bez segregacji 15zł.
Czy tylko ja mam wrażenie, że ktoś nas ostro robi w konia, by zapchać dziurę w kasie miasta?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2013, 11:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
gobo007 pisze:
Rozmawiałem ze znajomym i podobno w Bogatyni opłaty przy segregacji mają wynosić 7,50zł, a bez segregacji 15zł.
Czy tylko ja mam wrażenie, że ktoś nas ostro robi w konia, by zapchać dziurę w kasie miasta?


Na stronie UM Bolesławiec jest skan z jakiejś gazety z zestawieniem opłat w poszczególnych gminach naszego regionu:

http://um.boleslawiec.pl/umbc/images/stories/info/2013/1/ceny.jpg

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2013, 11:26 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dziwnie to wyglada, tylko Jelenia Góra ma wyższe opłaty. Ciekawe od czego to zależy.
A tak nawiasem, MPGK samo bedzie wypowiadało umowy, bardzo dobre posunięcie z ich strony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2013, 11:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytując klasyka: Słuszną linię ma nasza władza...
Niepotrzebnie oglądałem tę tabelę, bo tylko ciśnienie mi skoczyło:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2013, 11:57 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
Marcopollo pisze:
Dziwnie to wyglada, tylko Jelenia Góra ma wyższe opłaty. Ciekawe od czego to zależy.

Jak to od czego miasto Europa - myślą, że zarabiamy w euro i opłata adekwatna. Fajnie się robi ceny paliw prawie zrównane, za gaz płacimy więcej, teraz pora na śmieci - BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ... Złupić, ograbić z każdej złotówki, a potem oglądasz reklamy pt chcesz dożyć spokojnie w starości to oddaj ch.. dom/mieszkanie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2013, 12:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 lut 2013, 12:31
Posty: 5
Dzisiaj w Zgorzelrckim UM pani w punkcie obsługi klienta poinformowała mnie że za śmieci jakie "wytwarzam" w garażu i na działce zapłacę po 22,00 zł czyli 22x2=44zł +opłata za śmieci w mieszkaniu 17 x 2=34 razem 78 zł to są kpiny. Ciekaw jestm czy osoby które mieszkają w domkach jednorodzinnych z garażem i ogródkiem też płacą za wszystko oddzielnie, przecież ja mam tylko trochę dalej niż oni do garażu i na działkę a "brudzę" tam tak samo jak oni.
Pozatym skąd ta cena w domu 17 zł a na działce 22 zł obie są za wysokie i nieproporcjonalne.
A co z ustawą antymonopolową jesteśmy zmuszani do jednego odbiorcy i pozbawieni wyboru.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2013, 12:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 lut 2013, 12:31
Posty: 5
W MDK SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI URZĘDU MIAST W SPRAWIE OPŁAT ZA ŚMIECI O 17.00


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2013, 12:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 lut 2013, 12:31
Posty: 5
PRZEPRASZAM W CZWARTEK O 17,00 - jestem tak zły że cały się trzęse.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..