Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 16 cze 2012, 14:10 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2009, 15:03
Posty: 28
Lokalizacja: Zgorzelec
sloniu_21 pisze:
Syf, syf i jeszcze raz syf!

Na Norwida to samo. Najśmieszniejsze jest to, że mają nas w d...e. Ważne, że postępują z nami 'fair play'.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 cze 2012, 14:40 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
Już jest "informacja" na stronie PWiK. Jak zwykle to my jesteśmy winni.

W związku z zwiększonym poborem wody informujemy, że w dniu 16 czerwca 2012 r. może wystąpić podwyższenie mętności i zmiana barwy wody.
Za wszelkie utrudnienia spowodowane realizowanymi pracami uprzejmie przepraszamy. Dołożymy wszelkiej staranności aby zminimalizować niedogodności związane z usuwaną awarią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 cze 2012, 15:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ha ha ha. Zwiększony pobór wody. Dobre. U mnie na Sybiraków z kranu leci czarna woda :(((


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 cze 2012, 15:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
na Kosciuszki to samo... to sie umylem po streetballu -.-


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 cze 2012, 17:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Teraz dodatkowo będą mogli zwalić winę na nawałmicę, która przeszła nad Zgorzelcem :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 cze 2012, 18:08 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Ha ha ha. Zwiększony pobór wody. Dobre.


Chyba z nieba ten pobór... :smt084

Nie chcę Was drażnić ale w Jerzmankach czyściutka :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 cze 2012, 13:07 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:04
Posty: 211
Lokalizacja: monitor
witam
mnie się już nie chce nawet na ten temat pisać :smt084
bo to już naprawdę skandal żeby tak traktować ludzi
"zwiększony pobór wody" tak tak
a niby czemu jak ludzie nie korzystali bo była brudna
a ze na działkę jasne jak słońce i proste jak metr drutu w kieszeni :smt044
niewiadomo czy się śmiać ,płakać czy być zażenowanym poziomem komunikatu
ja wybieram ostatnia bocje
pozdrawiam działkowców bo to ich wina :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 cze 2012, 13:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Oprócz brudnej cieczy, która spływa nam systematycznie z kranów, zauważyłem również, że od jakiegoś czasu spadło ciśnienie wody... Na tyle dotkliwie, że mój junkers ma problemy z odpaleniem płomieni...

Może to jakiś ichni sposób na wyhamowanie zwiększonego poboru, właśnie poprzez ograniczenie ciśnienia w sieci, nie wiem - ale wkurza mnie ta sytuacja strasznie...

Prezes Kozłowski tłumaczył ostatnią podwyżkę wody... spadkiem ilości jej sprzedaży. Teraz natomiast narzeka na zwiększony pobór, który powoduje zmętnienie...
Czy on naprawdę traktuje wyborców/mieszkańców jak kompletnych idiotów - zbywając nasze skargi pod byle idiotycznym pretekstem - czy może mamy do czynienia z już tak starą instalację wodną, że po prostu na lepszej jakości wodę nie mamy już co liczyć???
Powtarzam jak mantrę - uruchomienie nowej stacji uzdatniania wody nie poprawi jej jakości, jeśli rury doprowadzające nam wodę do mieszkań są stare, skorodowane i dziurawe - a wszystko na to wskazuje... :|


Ostatnio zmieniony 18 cze 2012, 13:54 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 cze 2012, 23:07 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Jesteś w błędzie przekorny. Powodem jest typ naszego ujęcia. To ujęcie krótkiego obiegu wody powierzchniowej. Woda ta ma masę żelaza i manganu oraz dużą mętność która bezpośrednio zależy od stanu wody w rzece, czyli od opadów. Dobra woda, która nie odkłada "kamienia", osadu, posiadająca niezmienną jakość to woda wgłębna, długiego okresu zasilania, choć nie zawsze bo wpływa na to więcej czynników. Ciekawy jestem czy ktoś kiedyś podjął jakieś próby znalezienia alternatywy dla naszego ujęcia. :smt028


Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 5:00 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 cze 2012, 23:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Stawiam że robił to burmistrz........to było najbardziej męczące 5 minut w jego życiu ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 cze 2012, 6:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Renegat pisze:
to było najbardziej męczące 5 minut w jego życiu


Temat go przerósł na tyle, że nawet nie zdążył wypić kawy na spotkaniu ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 cze 2012, 10:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Dr. Dre pisze:
Jesteś w błędzie przekorny. Powodem jest typ naszego ujęcia.


Znaczy, że co??? Infrastrukturę wodną mamy cacy, spadku ciśnienia nie ma (to tylko wytwór imaginacji mojej i mojego junkersa), ale jak już machną stację uzdatniania wody to wszystko będzie ok???

Dr. Dre pisze:
Ciekawy jestem czy ktoś kiedyś podjął jakieś próby znalezienia alternatywy dla naszego ujęcia. :smt028


A kto niby miałby to przeprowadzić??? Ludzie stale zajęci politykierstwem i ograniczeni myślowo w ramach czasowych kadencji??? Oni nie potrafili uratować miejskiego wysypiska odpadów, pomimo tego, że już 5 lat temu wiedzieli o zagrożeniu jego zamknięciem - a Ty im każesz myśleć tak dalece przyszłościowo...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 cze 2012, 9:56 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:04
Posty: 211
Lokalizacja: monitor
Zglaszam zwiekszony pobor na warszawskiej ]:-> ]:-> ]:->
szanowni dzialkowcy czy ja moge prosic o zmniejszenie poboru chcialbym sie umyc przed 2zmiana i cos zjesc :D :D :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 cze 2012, 10:22 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
przekorny pisze:
Znaczy, że co??? Infrastrukturę wodną mamy cacy, spadku ciśnienia nie ma (to tylko wytwór imaginacji mojej i mojego junkersa), ale jak już machną stację uzdatniania wody to wszystko będzie ok???
Nie twierdze że instalacja jest cacy... ale zabarwienie / mętność wody nie wynika jedynie z wieku rur. W nich osadza się coś, co nie wzięło sie z kosmosu, lecz z wody, która z naszego ujęcia jest złej jakości, co wynika z jego złego doboru.. To miałem na myśli. Ujęcia wód powierzchniowych są dobre w górach gdzie woda jest miękka i bez wysokiej mineralizacji, natomiast w naszej rzece jest odwrotnie. Co do budowanego ujęcia to kropla w morzu potrzeb i ujęcie to, także jest krótkiego obiegu wody lub jak kto woli krótkiego czasu zasilania, więc z Nysy...no... z osadów doliny Nysy. Dobre wody są na północ od Jędrzychowic oraz w okolicach Osieka, Zawidowa, Sulikowa, Pieńska... Najlepsza i najwydajniejsza z trzeciorzędowego zbiornika wód podziemnych przed Zawidowem. Są już nawet wykonane badania zasobowe, jakościowe, oraz sieć monitoringu, a nawet studnie głębinowe... Jak już kiedyś pisałem pewien profesor hydrogeologii z Wrocławia powiedział mi, że w Zawidowie jest skarb którego politycy ignorują. Właśnie dlaczego? Nie rozumiem. Może koszt rury z Zawidowa jest zbyt wysoki, ale nie wydaje mi się ... Wody starczyło by dla Zgorzelca jak i Zawidowa. 8)


Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 10:25 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 cze 2012, 14:23 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
PWiK zaskakuje - z głównej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..