Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 7:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2007, 20:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
więc zbierajcie paragony na proszki do prania !!!!!! bo jezeli ta woda jest brązowa, to jak prać białe pranie w pralkach automatycznych ?
A swoją drogą z tym rzecznikiem to też granda. Przecież on nie musi występować do sadu. Wystarczyłoby, żeby wystapił do firmy a potem do burmistrza a moze do rady miasta. Bo prawa konsumenckie poprzez takie działania PWIK zostały naruszone. Czy ten rzecznik nie wie, ze ludfzie mają takie kłopoty ? Nie mieszka w Zgorzelcu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2007, 22:33 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Alex,a dlaczego muszę wysłać to pocztą?Nie mogę dostarczyć do biura zgorzelec.info osobiście?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2007, 6:39 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
pytanie:
Cytuj:
A swoją drogą z tym rzecznikiem to też granda. Przecież on nie musi występować do sadu. Wystarczyłoby, żeby wystapił do firmy a potem do burmistrza a moze do rady miasta. Bo prawa konsumenckie poprzez takie działania PWIK zostały naruszone. Czy ten rzecznik nie wie, ze ludfzie mają takie kłopoty ? Nie mieszka w Zgorzelcu ?
odpowiedź:
Cytuj:
Niestety nieco zdziwiłem się podczas mojego ostatniego kontaktu z Panią Komstą, która wydawała mi się podchodzić to tematu nieco powściągliwie. Nie mniej jednak obiecała zapoznać się ze sprawą, bo podobno do tej pory nie wiedziała o naszej akcji z pismem do PWiK. Problemem jest dotknięte całe miasto, dlatego też wierzę, że jeżeli osoby poszkodowane zgłoszą się, to otrzymają pomoc na wysokim poziomie, a Pani Komsta potwierdzi tym samym opinie o swojej skuteczności, którą już tyle razy słyszałem.
no to, do roboty :grin:

i druga sprawa: czy wnioski mogą być wypełnione w imieniu wspólnot, czy tylko indywidualnie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2007, 8:43 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 17:44
Posty: 169
Lokalizacja: Zgorzelec
Aleks a jeżeli ja nie mieszkam w Zgorzelcu a jedynie prowadze tutaj firme??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2007, 15:43 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
lenka:
Cytuj:
Alex,a dlaczego muszę wysłać to pocztą?Nie mogę dostarczyć do biura zgorzelec.info osobiście?

Biuro zgorzelec.info nie zawsze jest otwarte, bo często jesteśmy w terenie i u klientów, ale można dosłownie 2 metry od naszych dzwi zostawić to w firmie Lokator i też będzie dobrze, bo tak jak napisałem oni także przyjmują te wnioski.

bombas:
Cytuj:
i druga sprawa: czy wnioski mogą być wypełnione w imieniu wspólnot, czy tylko indywidualnie?

z tego co wiem to reprezentacja jest indywidualna, dlatego odbiorca indywidualny powinien wypełnić pismo, a ze wspólnoty, która płaci rachunki wziąć kserokopię faktury z wodociągów.

raul0505:
Cytuj:
Aleks a jeżeli ja nie mieszkam w Zgorzelcu a jedynie prowadzę tutaj firmę??

Jeżeli jesteś odbiorcą wody, za którą płacisz to jak najbardziej. Oczywiście jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości. W przeciwnym przypadku powinieneś się zgłosić do właściciela i poprosić go o napisanie i złożenie wniosku do prokuratury.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 wrz 2007, 20:41 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
aleksander pisze:
raul0505:
Cytat:
Aleks a jeżeli ja nie mieszkam w Zgorzelcu a jedynie prowadzę tutaj firmę??

Jeżeli jesteś odbiorcą wody, za którą płacisz to jak najbardziej. Oczywiście jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości. W przeciwnym przypadku powinieneś się zgłosić do właściciela i poprosić go o napisanie i złożenie wniosku do prokuratury.


Wniosek możesz złożyć tylko wtedy, gdy masz podpisaną z PWiK umowę na dostarczanie wody !!!


Ostatnio zmieniony 09 wrz 2007, 16:26 przez andreas, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2007, 8:30 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 17:44
Posty: 169
Lokalizacja: Zgorzelec
Powiem tak właścicielem nieruchomości nie jestem, ale rachunki przychodzą na moją firmę i nazwisko. Czyli mogę ja osobiście złożyć wniosek tak?? Niby w tym budynku mieszkają jeszcze dwie rodziny i jest jeszcze jedna firma ale każdy tutaj sobie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2007, 11:12 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Wszystko zależy od tego kto jest stroną umowy z PWiK.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2007, 13:07 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Alex,czy określony jest termin składania tych wniosków?
Małe problemy rodzinne zatrzymały mnie w czasie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2007, 17:44 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
obecnie jeszcze nie ma terminu, ale jak tylko go wyznaczę, to dam znać. Jak na razie jest kilka pierwszych szt. więc poczekamy aż nazbiera się więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 wrz 2007, 22:34 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
Dostałem dzisiaj SMSa od ojca, a on od jakiejś zorientowanej kobiety. W tekście wiadomość, że przez kolejne 4 dni woda będzie tak brudna, że aż niezdatna do spożycia. Zobaczymy czy się sprawdzi.

Mam trzymiesięczne dziecko, które należy codziennie, najrzadziej co drugi dzień, kąpać w oilatum. Od tej zgorzeleckiej wody dostał czerwonych plam na piersi, ramionach i nogach. Mamy kupować wodę w baniakach i grzać na kuchence? Kto zwróci nam pieniądze za prąd?? Naczynia też mam myć w wodzie źródlanej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 paź 2007, 0:12 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
sloniu, to ty głównej nie czytasz ?

Już w najbliższy wtorek ma rozpocząć się kluczowa faza modernizacji Zakładu Uzdatniania Wody przy ul. Orzeszkowej, dlatego też w dniach 2-4 października br. może wystąpić pogorszenie jakości wody w sieci miejskiej, a w niektórych częściach miasta całkowity jej brak. W tym okresie w wyznaczonych punktach miasta zostaną wystawione pojemniki oraz cysterny z wodą zdatną do picia. Lokalizacje wyznaczonych miejsc oraz pełna treść komunikatu PWiK w "czytaj więcej".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 paź 2007, 11:39 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
http://pocztowki.hostings.pl/bombas3/miasto/woda.jpg
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 paź 2007, 11:55 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
Jakoś mi tak umknęła ta informacja. Przepraszam za sianie paniki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 paź 2007, 23:59 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Kilka dni temu Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu skierowała wniosek do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wszczęcie postępowania wobec PWiK Nysa za stosowanie zasad naruszających zbiorowe interesy konsumentów i praktyki
monopolistyczne. W międzyczasie mieszkańcy, którzy zaobserwują w swoich kranach wodę wyraźnie budzącą zastrzeżenia powinni (zgodnie z pismem z PWiK) niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Przedsiębiorstwa pod numerem alarmowym 9418, telefonicznie - 075 6456860 lub faxem - 075 6469090. Wówczas takie zgłoszenie będzie stanowiło podstawę do żądania obniżenia należności za wodę. Czas reakcji PWiK na takie zgłoszenia można podawać na forum dyskusyjnym. Pełna treść pisma do UOKiK - czytaj więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..