Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 6:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17 sie 2007, 19:16 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
sprawa nie jest łatwa

faktycznie, niezbędne podejście naukowe, paradoksalnie zaciemnia sprawę. No bo kogo interesuje wzorzec platynowo-kobaltowy, dwuchromiany potasu, siarczany kobaltu, wzory do wyliczania barwy wody. Owszem, ważna jest barwa i w kwestii prania i spożywania, natomiast bardziej mnie interesuje, co tą barwę powoduje. Podejrzewam, że tlenek żelaza.
Prosząc o ułatwienie zrozumienia specyficznej terminologii, miałem na myśli przełożenie tekstu komunikatu na język zrozumiały dla ogółu, a nie komplikowanie go i 'unaukowianie'.
Mimo wszystko dzięki andreas za dobre chęci :grin: czy Ty nie jesteś tu rzecznikiem naszego PWIKu? ;)

A 250 złotych to nie majątek dla sprawy tak wielkiej wagi :|

Nadal uważam, że ktoś mi powinien zrekompensować koszty kupowanej do picia wody mineralnej. Nie zawsze bowiem, nawet na Warszawskiej, daje się pić to, co leci z kranu. Byłoby to i uczciwe i wbrew pozorom, korzystne dla PWIK.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sie 2007, 20:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
faktycznie, niezbędne podejście naukowe, paradoksalnie zaciemnia sprawę.

;-) chciałem wyczerpująco sprawę potraktować :P i chyba przedobrzyłem.
Powiem w skrócie, że 'metodą na oko' to zawsze można coś przeoczyć ;), jednak póki co nie ma innej :|.
bombas3 pisze:
bardziej mnie interesuje, co tą barwę powoduje. Podejrzewam, że tlenek żelaza.

Masz rację jednak nie tylko, bo również związki manganu (niestety obydwa parametry są przekroczone w naszej 'kranówce'; nie wiem jak sprawa się ma obecnie- w nowych badaniach)
bombas3 pisze:
czy Ty nie jesteś tu rzecznikiem naszego PWIKu?

Nie jestem rzecznikiem PWiK. Po prostu wiem 'conieco' na ten temat.
bombas3 pisze:
A 250 złotych to nie majątek dla sprawy tak wielkiej wagi

Z tym się zgodzę :smt023. Ale co zrobić później po otrzymaniu takich wyników? Wg mnie czytając posty i lokalne tygodniki to raczej polubownie sprawy nie uda się rozwiązać. :| :-?


Ostatnio zmieniony 18 sie 2007, 18:52 przez andreas, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sie 2007, 11:42 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 17:44
Posty: 169
Lokalizacja: Zgorzelec
W rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 19 listopada 2002 r. w sprawie wymagań dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z dnia 5 grudnia 2002 r.) w załączniku nr 2 o wymaganiach fizykochemicznych, jakim powinna odpowiadać woda przeznaczona do spożycia przez ludzi, wyraznie jest określona wartość barwy wody i wynosi ona 15 mg/dm3 Pt. To ja się pytam dlaczego woda której barwa miała wartość 20 mg/dm3 Pt została dopuszczona przez nasz sanepid? I drażnią mnie takie tłumaczenia, że to nie ma wpływu na nasze zdrowie, chyba jakby nie miało to w rozporządzeniu była by wartość 20 mg/dm3 Pt a nie 15.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sie 2007, 12:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
raul0505 pisze:
To ja się pytam dlaczego woda której barwa miała wartość 20 mg/dm3 Pt została dopuszczona przez nasz sanepid?


SANEPID z pewnością dopuścił wodę tylko pod pewnymi warunkami, które zapewne uwzględnił w swojej Decyzji lub uzasadnieniu.

Alex może uda Ci się dotrzeć do pełnej treści tej decyzji oraz uzasadnienia i umieścić je na forum tak jak poprzednie ? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2007, 12:51 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 17:44
Posty: 169
Lokalizacja: Zgorzelec
Dziś otrzymałem odpowiedź na pismo które aleksander zamieścił kilka stron wcześniej w sprawie obniżki ceny za "wodę" i brzmi ono tak:

"W odpowiedzi na złożone przez Pana żądanie zmniejszenia opłaty za wodę Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "Nysa" Sp.z o.o. w Zgorzelcu uprzejmie wyjaśnia:

pogorszenie jakości wody w sieci miejskiej spowodowane jest prowadzoną aktualnie modernizacją Zakładu Uzdatniania Wody przy ul.Orzeszkowej w Zgorzelcu.
Zaostrzone normy zawartości żelaza i manganu w wodzie przeznaczonej do spożycia, wprowadzone po wejściu Polski do Unii Europejskiej, wymusiły na nas zmiane technologii uzdatniania wody.
Stosowna w tym zakresie decyzje wydał PPIS w Zgorzelcu z terminem do 31.12.2007 roku.
Inwestorem modernizacji Zakładu Uzdatniania Wody jest Gmina Miejska w Zgorzelec. W trosce o zdrowie mieszkańców władze miasta podjęły się zmodernizowania zakładu eksploatowanego od połowy lat siedemdziesiątych. Zastosowana wówczas technologia nie zapewnia skutecznego usuwania żelaza i manganu do poziomu określonego w aktualnych przepisach.
Modernizacja polega na całkowitej wymianie urzadzeń do uzdatniania wody oraz rurociągów na terenia zakładu. Wszystkie prace wykonywane są "na ruchu" zakładu przy ciągłej dostawie wody do sieci miejskiej. Wszelkie wyłączenia zakładu maja miejsce w godzinach nocnych (między północa a trzecią rano). Mimo to nie da sie uniknąć okresowego pogorszenia jakości wody. Jest nam z tego powodu bardzo przykro i przepraszamy naszych odbiorców za wszelkie niedogodności z tym związane.

Umowa na dostawe wody i odbiór ścieków określa zasady, na których Odbiorca może żądać obniżenia należności za ilość wody ie spełniającej ustalonych przepisami norm. Podstawowym warunkiem zastosowania takiego obniżenia opłaty jest niezwłoczne zawiadomieni Przedsiębiorstwa przez Odbiorcę o fakcie dostawy wody nie spełniającej parametrów określonych przepisami.
Decyzją Nr 735/07 z dnia 9 lipca 2007r. Państwowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu dopuścił warunkowo wode do spożycia do dnia 31 grudnia 2007r. przy zachowaniu warunków określonych w tej decyzji.
Decyzja ta została wydana w oparciu przepis $14 ust. 1pkt 3 i ust.3 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. w sprawie wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U.Nr 61, poz.417), który stanowi, że właściwy państwowy powiatowy inspektor sanitarny na podstawie sprawozdania sporządzonego przez laboratorium po dokonaniu badania wody stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia, w przypadku przekroczenia wymagań określonych w załącznikach do rozporządzenia, po rozważeniu stopnia zagrożenia zdrowia, określając dopuszczalne parametry na jakie pozwala stwierdzona warunkowa przydatność.
Po wydaniu tej decyzji parametry wody w niej określone stają się normą, która czasowo obowiązuje na terenie naszego działania.
Dopiero niedotrzymanie tych norm może byc uzasadnionym powodem do zastosowania obniżenia opłaty za wodę pod warunkiem, że odbiorca zgłosi ten fakt niezwłocznie a wykonana analiza wody wykaże przekroczenia dopuszczalnych parametrów.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny pobiera próbki wody na terenie miasta i wykonuje analizy co tydzień
W tej sytuacji uznajemy Pani/Pana pismo jako sygnał o pojawiającym sie problemie jakości wody nie zaś formalne zgłoszenie złej jakości wody wynikające z zapisu umowy na dostawe wody i odbiór ścieków.
Ceny za wodę i ścieki określone są w taryfie przyjętej uchwałą Rady Miasta i zastosowanie odbnizki bądż upustu dla wszystkich lub dużej części odbiorców bez wymaganych umową procedur mogłoby byc uznane za przekroczenie kompetencji przez Spółkę.

Jeszcze raz prosimy o wyrozumiałość, mając na uwadze fakt, że taka sytuacja zdarza się raz na ponad trzydzieści lat i przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z pogorszonej jakości wody w związku z prowadzoną modernizacją. Z powazaniem mgr Zbigniew Kozłowski"

I co Wy na to?


Ostatnio zmieniony 20 sie 2007, 16:00 przez raul0505, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2007, 13:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
raul0505 pisze:
państwowy powiatowy inspektor sanitarny na podstawie sprawozdania sporządzonego przez laboratorium po dokonaniu badania wody stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia, w przypadku przekroczenia wymagań określonych w załącznikach do rozporządzenia, po rozważeniu stopnia zagrożenia zdrowia, określając dopuszczalne parametry na jakie pozwala stwierdzona warunkowa przydatność.
Po wydaniu tej decyzji parametry wody w niej określone stają się normą, która czasowo obowiązuje na terenie naszego działania.


po jakiego grzyba są te wszystkie normy???
jeśli jest norma X powyżej, której jest już niezdrowo, a państwowy powiatowy inspektor sanitarny przebada wodę i stwierdzi przekroczenie normy, następnie po rozważeniu stopnia zagrożenia zdrowia podniesie normę do wartości Y to wszystko gra???

wiec albo norma X jest zawyżona albo norma Y jest niezdrowa!

ktoś kogoś w bambuko robi :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2007, 16:30 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
I co Wy na to?


Cytuj:
Jest nam z tego powodu bardzo przykro i przepraszamy naszych odbiorców
Ok
Jeśli wybiję wam okno w trosce o wasze zdrowie i zapewnienie wam dopływu odpowiedniej, moim zdaniem, ilości świeżego powietrza, a potem na wasze oburzenie zareaguję przeprosinami, czy zwalnia mnie to od obowiązku pokrycia kosztów wybitej szyby?
Na dalszą treść pisma odpowiem tak: umowa reguluje wzajemne zobowiązania stron, Inspektor Sanitarny wydaje warunkowe dopuszczenie wody do użytku. Przepisy są wtórne w stosunku do życia. Bez względu na przepisy zawarte w umowie, mieszkańcy Zgorzelca ponoszą wymierne straty, winien jest zakład wodociągów, jeśli więc umowa, na którą powołuje się PWiK, nie przewiduje rekompensaty, pozostaje sąd. Tyle jesteśmy bowiem warci jako społeczeństwo, ile wspólnie potrafimy wywalczyć swojego.
Jeszcze jedna sprawa, której nie rozumiem. Otóż sprawa cała spowodowana jest przez trwającą wymianę filtrów. Logicznie, nie wchodząc w skomplikowane szczegóły wodociągowe, należałoby pozostawić stary tor przepływu i nowe filtry dostawić niejako w postaci bypassa, by po zakończeniu prac, w ciągu jednej nocy, ba, w ciągu jednej minuty, przełączyć na nowy obieg z nowymi filtrami. Tyle mi, laikowi, przychodzi do głowy.
Wydaje mi się, że PWiK mógłby zastosować metodę bypassa, ale koszty byłyby wyższe. Tak więc, aby zaoszczędzić na modernizacji, każe płacić nam. Naszym zdrowiem i nerwami.

Cytuj:
Dopiero niedotrzymanie tych norm może byc uzasadnionym powodem do zastosowania obniżenia opłaty za wodę
...lub do kolejnego warunkowego dopuszczenia przez Inspektora Sanitarnego :grin:

A to uważam za szczyt hipokryzji:
Cytuj:
W tej sytuacji uznajemy Pani/Pana pismo jako sygnał o pojawiającym sie problemie jakości wody nie zaś formalne zgłoszenie złej jakości wody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2007, 17:03 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
A ja pytam po raz kolejny: w ciągu ilu miesięcy spożywania takiej wody jest to do zaakceptowania,lub nie?
Przez pół roku można się nabawić poważnych chorób,ale nigdzie nie doczytałam się,na jak długo inspektor sanitarny dopuszcza taki stan wody,mowa jest tylko o pierwiastkach chemicznych i cyfrowych normach...
Straty są też przy korzystaniu z wszelkich urządzeń gospodarstwa domowego pobierających wodę,a nie każdego stać na zakup nowych,jak już ta wspaniała naprawa dobiegnie końca.
A my powinniśmy się cieszyć,że to Unia Europejska wymusiła na naszych kochanych dostarczycielach wody zapewnienie innnej jej jakości,bo pewnie nie doczekalibyśmy się tego nigdy /no,powiedzmy ta starsza część zgorzelczan/.
A może ZPWiK przez te 30 lat NIC nie robiło w tej sprawie,czekając,aż ktoś im "pogoni kota"?
Myślę,że gdyby remont robiono etepami,lub rejonami,byłoby to i mniej kosztowne i łatwiejsze do "strawienia" przez mieszkańców.
Jakie obiekty użyteczności publicznej w naszym mieście nie były remontowane od lat 70-tych?Smutne to jest tym bardziej,że przecież nie ma mieszkania,które z usług tej instytucji by nie korzystało...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2007, 17:17 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Jakie obiekty użyteczności publicznej w naszym mieście nie były remontowane od lat 70-tych?
szalet przy moście Jana Pawła II :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2007, 18:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
raul0505 pisze:
Umowa na dostawe wody i odbiór ścieków określa zasady, na których Odbiorca może żądać obniżenia należności za ilość wody ie spełniającej ustalonych przepisami norm. Podstawowym warunkiem zastosowania takiego obniżenia opłaty jest niezwłoczne zawiadomieni Przedsiębiorstwa przez Odbiorcę o fakcie dostawy wody nie spełniającej parametrów określonych przepisami.


Rozumiem, że mamy ‘niezwłocznie’ (czyt. stale) informować o wodzie złej jakości. :oops:

raul0505 pisze:
właściwy państwowy powiatowy inspektor sanitarny na podstawie sprawozdania sporządzonego przez laboratorium po dokonaniu badania wody stwierdza warunkową przydatność wody do spożycia, w przypadku przekroczenia wymagań określonych w załącznikach do rozporządzenia, po rozważeniu stopnia zagrożenia zdrowia, określając dopuszczalne parametry na jakie pozwala stwierdzona warunkowa przydatność.


To ja nawiązując do 'rozważania stopnia zagrożenia dla zdrowia' podsyłam link:

http://www.hydropure.com.pl/ksiazki/rakotworcza_woda/

Przeczytajcie o manganie i żelazie, bo te parametry są przekroczone w wodzie ‘serwowanej’ nam przez PWiK.

A oto kilka cytatów z tejże publikacji, które z pewnością pozwolą na 'jaśniejsze' spojrzenie na sprawę:

„Nadmiar manganu powoduje uszkodzenie ścian naczyń włosowatych układu krwionośnego. Działa trująco, podrażniając ośrodkowy układ nerwowy i wywołując marskość wątroby. Szybkość występowania objawów zatrucia zależy od indywidualnej wrażliwości na związki manganu.

Obecność manganu w wodzie wodociągowej wpływa na powstawanie bakterii manganowych, nadających wodzie nieprzyjemny, stęchły smak i zapach. Tworzące się w sieci bakterie manganowe, utrudniają dostarczenie konsumentom wody bezpiecznej pod względem bakteriologicznym, gdyż zużywają tzw. chlor pozostały, co może spowodować wtórne jej zanieczyszczenie bakteriami chorobotwórczymi.

Obecność manganu w wodzie do picia i celów gospodarczych powoduje tworzenie się plam na urządzeniach sanitarnych i sprawia, że woda nie nadaje się do prania.”

„Nadmiar żelaza może być jednak silnie toksyczny, np. dla dorosłego człowieka - dawka trująca to 15 g siarczanu żelaza, a dla dzieci 10 g. Stwierdzono także, że długotrwałe używanie wody zawierającej powyżej 0,6 mg Fe/l wywołuje u ludzi chorobę Kashin-Becka, która charakteryzuje się zmianami kostno-stawowymi i zaburzeniami wzrostu (dopuszczalne stężenie wynosi 0,5 mg Fe/l) oraz powoduje uszkodzenia ścian naczyń włosowatych układu krwionośnego. Nadmiar żelaza w wodzie do picia sprzyja także tworzeniu się fosforanów żelaza i wydalaniu ich z kałem. Może to prowadzić do zubożenia organizmu w fosforany - składnik kości.
Woda zawierająca duże ilości żelaza w czasie gotowania może zmieniać swe cechy fizyczne (wysoka mętność i barwa) i wpływać na apetyczność potrawy. Powoduje również, podobnie jak mangan, powstawanie plam na urządzeniach sanitarnych i nie nadaje się do prania.
W wodach uzdatnionych, zawierających zwiększone ilości żelaza, w sieci wodociągowej mogą rozwijać się nitkowate bakterie żelaziste. Intensyfikują barwę i mętność, nadają wodzie przykry smak i zapach, a sieć traci sprawność z powodu zatykania się masami żywych i obumierających bakterii.”

:smt030


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2007, 23:48 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Odpowiedź czytałem. Dzięki raul. W takim razie lecimy dalej :) Moim zdaniem z tym pismem to prezes poszedł na całość z laniem wody i to w dodatku tak mętnie, żeby nikt nie zrozumiał.

Sprawa nie jest jeszcze zakończona tylko dajcie mi chwilę, na sprecyzowanie myśli :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sie 2007, 6:23 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:48
Posty: 52
Lokalizacja: zgorzelec
mgr prezes tylko lać wodę potrafi poza tym jest cienki jak szczypiorek na wiosnę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sie 2007, 7:09 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
raul0505 pisze:
Ceny za wodę i ścieki określone są w taryfie przyjętej uchwałą Rady Miasta i zastosowanie odbnizki bądż upustu dla wszystkich lub dużej części odbiorców bez wymaganych umową procedur mogłoby byc uznane za przekroczenie kompetencji przez Spółkę.


W takim razie należy się spodziewać, że na najbliższej sesji Rady Miasta Zgorzelec ten temat zostanie poruszony i nasi Radni podejmą stosowną uchwałę o obniżce cen wody ;-) .

VOX POPULI VOX DEI

raul0505 pisze:
taka sytuacja zdarza się raz na ponad trzydzieści lat


lenka pisze:
A może ZPWiK przez te 30 lat NIC nie robiło w tej sprawie,czekając,aż ktoś im "pogoni kota"?
Myślę,że gdyby remont robiono etepami,lub rejonami,byłoby to i mniej kosztowne i łatwiejsze do "strawienia" przez mieszkańców.


[ Dodano: Nie Sie 26, 2007 7:18 pm ]
Podobno PWiK są jednym ze sponsorów pomnika JPII, który ma stanąć na Placu im. JPII obok kościoła pw. św. Jadwigi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2007, 21:20 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
dostałem taki tekst:
Cytuj:
Długotrwałe picie wody o podwyższonej zawartości żelaza powoduje przebarwienie skóry, uszkodzenie trzustki, prowadzi do marskości wątroby, nowotworów i nadciśnienia. Nadmiar manganu odkłada się w wątrobie, trzustce, jelitach i nerkach, sprzyjając chorobom Parkinsona i Basedowa. W zgorzeleckiej wodzie dopuszczalna przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) norma żelaza jest przekroczona aż dziesięciokrotnie. W przypadku manganu trzykrotnie. Na tym jednak nie koniec, bo skutki obecnego stanu rzeczy będą widoczne także na sprzętach domowego użytku, przez które przechodzi woda. Zapraszam do lektury.

Sole amonowe, azotyny i azotany zwykle wskazują na zanieczyszczenie wody. W naszej wodzie wartość tych pierwszych jest przekroczona połowę. Co więcej, nawet przy niskich stężeniach amoniak i azotyny mają działanie toksyczne. Amoniak tworzy się podczas rozkładu białek zwierzęcych i roślinnych, powstaje głównie z resztek pokarmu i odchodów.

Maksymalna dozwolona w Polsce zawartość manganu wynosi obecnie 0,05 mg/l. ( w Zgorzelcu 0,54 !!) Wartość ta wynika z powodów gospodarczych i estetycznych, a nie zdrowotnych. Związki manganu przy udziale bakterii łatwo wytrącają się z wody powodując jej zmętnienie. Ponadto mangan osadza się na ściankach rur wodociągowych zmniejszając ich prześwity. Konieczne jest wtedy przeprowadzenie odmanganiania wody, co jest trudniejsze i kosztowniejsze niż np. odżelazianie.

W tym miejscu warto rozpatrzyć taki oto problem: jeżeli polskie normy sanitarne ograniczają zawartość manganu w wodzie do tak relatywnie niskiej wartości (0,05 mg/l) z powodów wyżej opisanych tzn. że zwiększona jego zawartość w oczywisty sposób przekłada się na powstawanie szkód wymierzalnych w pieniądzach (zwiększenie zużycia środków czyszczących, myjących, zniszczenia odzieży, utrata białości, czy też w dłuższej perspektywie konieczność wymiany sprzętu lub instalacji); z tego względu można uznać że istnieją realne powody żądania rekompensaty za te niedogodności.

Zgodnie z prawem dostawa wody i ścieków podlega normalnym regułom prawa cywilnego o sprzedaży, z tego względu dostawca wody jest zobowiązany na podstawie umowy zawartej z jej odbiorcą do dostarczania wody o parametrach mieszczących się poniżej lub równych wartościom maksymalnym; każde przekroczenie parametrów - istotnych ze względów zdrowotnych skoro w tej sprawie zabiera głos także WHO - jest niedotrzymywaniem warunków umowy w części dotyczącej jakości i podlegającej procesowi reklamacyjnemu. W takim razie całkowicie uzasadnione będzie składanie wniosków o obniżenie ceny do końca 2007 roku.

Dr. inż. Jacek Wąsowski z Instytutu Zaopatrzenia w Wodę Politechniki Warszawskiej podczas wywiadu dla Rzeczypospolitej na pytanie "Co robić, gdy woda jest zła?" stwierdził:

Protestować. Zanieść litr wody w czystej butelce do sanepidu. Sprawdzić, czy nadaje się do picia. Jeżeli nie, to zgłosić to w wodociągach i administracji. W skrajnych przypadkach można nawet żądać zwrotu opłat za wodę.

źródła:
Rzeczpospolita
muratordom.pl
Józef Kruś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 wrz 2007, 14:00 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
[shadow=red]UWAGA ! SKŁADANIE WNIOSKÓW TYLKO DO KOŃCA WRZEŚNIA[/shadow]

Woda w Zgorzelcu - drugie podejście

Burmistrz miasta oraz Prezes PWiK stoją na stanowisku, że opłaty za wodę nie zostaną zmniejszone. Innego zdania jest Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu, która jest zainteresowana podjęciem działań prawnych zmierzających do obrony praw odbiorców. W związku z tym każdy zainteresowany powinien wypełnić specjalne oświadczenie, którego treść publikujemy wraz z newsem (czytaj więcej). Na podstawie tego pisma Prokuratura będzie miała możliwość podjąć działania do doprowadzenia do stanu zgodnego z prawem.

Wypełniony dokument można przesłać pocztą na adres naszej redakcji:
www.zgorzelec.info
ul. Warszawska 15/1
59-900 Zgorzelec

[b]lub złożyć osobiście w firmach Lokator oraz Domos:


Firma LOKATOR
Warszawska 15/1
59-900 Zgorzelec
tel.: +48 75 77 50 259
+48 696 659 243

Firma DOMOS
ul. Staszica 2
(1 piętro nad Pewexem)
59-900 Zgorzelec
tel.: +48 75 77 50 404
+48 511 235 259[/b]

UWAGA !
Oświadczenie nie powoduje żadnych konsekwencji finansowych dla osób je wypełniających, gdyż z wnioskiem występować będzie Prokuratura Rejonowa.

POBIERZ FORMULARZ


Ostatnio zmieniony 17 wrz 2007, 12:37 przez aleksander, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..