Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 22:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 paź 2007, 17:20 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
W każdej wspólnocie jest domofon, niektóre mają ich po kilka i teoretycznie im więcej tych urządzeń, tym spokojniej powinni spać mieszkańcy. Czy tak jest rzeczywiście? Taka refleksja nawiedziła mnie dziś rano, kiedy to usłyszałem dzwonek domofonu. Wyskoczyłem z łazienki z ręcznikiem na głowie i stwierdziłem, że posłanka z pismem z UM stoi już cierpliwie pod drzwiami mieszkania. Przyjąłem, podpisałem, oddałem pokwitowanie i zapytałem: a kto panią tu wpuścił? Ona na to: nacisnęłam przycisk z numerem mieszkania. Ale ja pani nie zdążyłem otworzyć drzwi zewnętrznych! No to widocznie domofon wam źle działa, do widzenia.
Zwracam uwagę współmieszkańcom, aby nie wpuszczać bez kilku pytań każdego, kto się tego domaga, a już absolutnie, jeśli dzwonią do nas i proszą o wpuszczenie do sąsiada. W ten sposób bowiem urządzenie zwane domofonem przestaje spełniać swoją podstawową funkcję: chronienia naszej prywatności i bezpieczeństwa.
Jakie są najczęściej stosowane ‘sposoby na domofon”?
‘Proszę wpuścić, roznoszę reklamówki’. Tu, wiele wspólnot wymyśliło sposób na kolporterów: montuje pojemniki na zewnątrz, co jest rozwiązaniem ułatwiającym życie obu stronom. Ja również szukam gotowego pojemnika, najlepiej drucianego, ale nie udało mi się takiego dotąd znaleźć. Na to hasło wchodzą także Świadkowie Jehowy, których raz nie mogłem wygonić z klatki schodowej.
‘Proszę otworzyć, bo sąsiadka nie wpuszcza, a wiem na pewno, że jest w domu i lubi głośno słuchać telewizji’. Na ogół wpuszczamy.
‘Pismo z Urzędu do sąsiada, nie ma go, ale chcę zostawić pismo w drzwiach’. Tak kiedyś wpuściłem nieopatrznie komornika, czego sąsiad do dziś mi nie może wybaczyć.
I wiele innych, które może zostaną tu dopisane, ku przestrodze niefrasobliwych i łatwowiernych osób. Generalnie toczy się tu gra na inteligencję i spryt: kto kogo przechytrzy i zbajeruje.

Napiszcie o swoich doświadczeniach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2007, 19:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja już parę razy zrobiłem się w bambuko otwierając drzwi na hasło: "poczta". Po jakimś czasie wychodząc na zewnątrz zajrzałem do skrzynki... a tam pusto. Nie wiem jak sobie z tym poradzić bo za każdym razem jak nie podbiorę domofonu będę znajdował w skrzynce awizo, a co się z tym wiąże biegał na pocztę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2007, 20:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
my u siebie mamy także otwieranie kodem i listonoszowi kod udostępniliśmy, więc na hasło 'listonosz' nie otwieramy :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 paź 2007, 18:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 lis 2006, 17:47
Posty: 57
Lokalizacja: Zgorzelec
U nas wcale nie lepiej -dzwonią dzieciaki, koledzy kolegów, listonosz itd.Ci co mają popsute domofony i "lenia" żeby zgłosić to w administracji dzwonią do mnie , bo wiedzą , że naturę mam uprzejmą i otworzę - no i otwieram a co tam ...Są rzeczy ważne i mniej ważne pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 paź 2007, 18:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
ja tez tak miałem...ile razy to juz było przerabiane...człowiek rano jeszcze lezy a tu domofon...-poczta..., to wpuszczam...po czym sie okazuje ze listonosz wchodzi ale wcale nie do mnie...to po kiego.... do mnie dzwoni?? wrrrrrr :smt084 :smt084


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 paź 2007, 4:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Cytuj:
naturę mam uprzejmą i otworzę - no i otwieram a co tam
Cytuj:
człowiek rano jeszcze lezy a tu domofon...-poczta..., to wpuszczam...

BŁĄD! :-?
Do czego wam w takim razie jest potrzebny domofon? przecież bez tego urzędzenia byłoby wam wygodniej i bardziej bezproblemowo sobie żyć?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 paź 2007, 9:26 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 lip 2006, 11:26
Posty: 70
Ciekawe, ilu listonoszom trzeba udostępnić kody?? - Do mnie przyjeżdża dwóch lub trzech (zwykłe listy - jeden, paczki - drugi , przesyłki kurierskie - trzeci lub czwarty). Do tego dojdą niedługo operatorzy niezależni. O kurierach nie wspomnę.Cała lista osób, która dzwoni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 paź 2007, 9:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
jacoo pisze:
Ciekawe, ilu listonoszom trzeba udostępnić kody?? - Do mnie przyjeżdża dwóch lub trzech

można skrzynkę na zewnątrz zamontować lub tylko otwory...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 paź 2007, 19:47 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Też wpadłem na taki pomysł, nie ja jeden zresztą. Cóż z tego, jak nie można kupić gotowego, estetycznego koszyka-pojemnika do zawieszenia na zewnątrz na reklamówki. Obserwuję istny festiwal tzw. 'samoróbek': znowu rynek nie nadąża z podażą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2014, 13:46 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 wrz 2014, 13:43
Posty: 1
ostatecznie można zainwestować w nowy sprzęt i zamontować jakiś wideodomofon. Coś takiego:
[moderator]
link usunięty:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2014, 13:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Trzeba się wybudować i zrobić z domu twierdzę - innej opcji nie widzę.
Mieszkam w bloku i od jakiegoś czasu domofon nie działa - aktualnie robimy remont i czekamy na wymianę drzwi - jakoś patologii na klatce nie widać, o złodziejstwie też nie słychać. Może jest i lepiej, bo nikt nie dzwoni do domofonu oferując jajka, ziemniaki, ulotki itp. Nie popadajmy w skrajności. Oczywiście wszystko zależy od lokalizacji - u Bombasa faktycznie potoki pieszych są większe, więc szansa że trafi do nas jakiś nieuczciwy zawodnik jest większe.
pp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 wrz 2014, 14:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
facet ledwo sie zalogowal, a juz odrzebal temat sprzed 7 lat i wrzucil linka do sklepu - :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 wrz 2014, 17:23 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Gero Ty detektywie Ty jeden... :lol:
A tak na serio, ja też przerabiałem ten temat i doszedłem do wniosku że jeszcze wiele litrów przemiele Nysa zanim ludzie zrozumieją do czego służy domofon i jak z niego korzystać aby polepszył życie. Napiszę jeszcze że w dużych miastach ten problem zanika co też osobiście zauważyłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 wrz 2014, 18:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
U nas na Sybiraków 33 drzwi do klatki schodowej wiecznie otwarte (nawet w nocy) mimo sprawnego domofonu, bo ponoć sąsiadom śmierdzi. Wchodzi kto chce i kiedy chce, a ostatnio naprawdę zaczęło śmierdzieć, bo żule sobie z klatki schodowej zaczęły toaletę publiczną, niepłatną robić. Żenada :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2014, 18:27 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
facet ledwo sie zalogowal, a juz odrzebal temat sprzed 7 lat i wrzucil linka do sklepu


Od jakiegoś czasu przechodzimy zalew spamu - chyba codziennie coś usuwamy :roll:
Wróciłem z urlopu więc obiecuję poprawę ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..