Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 lis 2007, 3:40 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Espresso - zmiany i nowinki

Tej restauracji przedstawiać raczej nie trzeba, bo mówi się o niej w całym Zgorzelcu. Już na samym początku swojego istnienia dołączyła do nielicznego grona lokalnych restauracji, w których obowiązuje całkowity zakaz palenia. Lekka i smaczna kuchnia śródziemnomorska oraz przede wszystkim ekskluzywny wystrój sprawiły, że obecnie Espreso należy do elity gastronomicznej naszego miasta. Pomimo swojej renomy i coraz to nowych pomysłów lokal ma także pewne uchybienia, dlatego o jedne i drugie zapytaliśmy właściciela restauracji Arkadiusza Swacha.



zgorzelec.info: Długi czas oczekiwania na zamówienie to pierwszy zarzut padający pod adresem restauracji, czy to stały problem ?

Arkadiusz Swacha: Faktycznie na początku naszego "urzędowania" na Przedmieściu Nyskim czas oczekiwania mógł być nieco odbiegający od standardów. Mieliśmy nowy personel, który musiał się "dotrzeć", a poza tym sprzyjała pogoda i mieliśmy dodatkowe miejsca na zewnątrz. To był ciężki okres, ale obecnie nie mamy już z tym problemów. Dostajemy też pozytywne sygnały od klientów, że czas oczekiwania jest przyzwoity, choć naszym zdaniem jest on krótki. Tym bardziej, biorąc pod uwagę to, że wszystkie potrawy przygotowujemy "na świeżo".

zgorzelec.info: Czy można obecnie zjeść coś na szybko ?

A.S.: Tak, niebawem planujemy wyjście naprzeciw klientom, którym zdecydowanie zależy na szybkim i zdrowym posiłku w trakcie pracy. Będą to zestawy „lunchowe” składające się tzw. "trzech biegów" i będą wydawane w godzinach 12 - 17. Czas oczekiwania w tym przypadku będzie
wynosił od 5 do 10 minut.

zgorzelec.info:Co to znaczy jedzenie na "trzy biegi" ?

A.S.: Jedzenie na dwa lub trzy biegi to nic innego jak zdrowy sposób jedzenia posiłków. Polega on na tym, żeby powoli spożywać dwa lub trzy różne dania (przystawka + danie główne i opcjonalnie deser).

zgorzelec.info: Czy to prawda, że w niedługim czasie mają się podnieść ceny pizzy ?

A.S.: Tak. Wiem, że to mało pocieszająca informacja dla smakoszy tego dania, ale od ponad dwóch miesięcy większość składników, które wykorzystujemy do przygotowania tej potrawy jest droższa o około 50% (mąka, ser itp.), dlatego jesteśmy zmuszeni do podniesienia ceny. Ze swojej strony mogę zapewnić, ze dotychczasowe ceny pizzy nie wzrosną o więcej niż 2 PLN. Do zdecydowanie dobrych informacji należy ta, że już od początku listopada ruszyła nasza usługa dowozu potraw do klientów na ternie miasta i najbliższych okolic. W związku z wejściem Polski do układu z Schengen rozważamy też dowóz do klientów na terenie Görlitz.

zgorzelec.info: Jaka jest Pana ulubiona potrawa i co może Pan polecić swoim klientom ?

A.S.: Jednym z moich ulubionych zestawów jest Insalata Pomodoro + Tortellini Arabiata - to świeże pomidory z cebulą i bazylią oraz pierożki nadziewane serem Ricotta i szpinakiem w pikantnym sosie pomidorowym.

Innym zestawem jest Mozzarella Caprese (pomidory z serem mozzarellą, świeża bazylia, oliwa, ocet balsamiczny) i Scaloppine al madera (sznycelki wieprzowe w delikatnym sosie z wina deserowego Madera do tego w zestawie pieczone ziemniaki i sałata)

W zestawach polecam Tiramisu - (wł. tirarse sù – ocknij się, przebudź się, ale też tirami sù poderwij mnie źr. wiki) Deser podajemy schłodzony zazwyczaj wraz z kawą espresso Lavazza. Taka kombinacja kawy i gorzkiej czekolady "stawia na nogi umarłego" i jest przede wszystkim niebiańsko pyszna.

Panna cotta - czyli gotowana śmietanka, to deser przypominający nieco pudding. Podajemy go z polewą czekoladową lub gorącymi malinami, choć wielu klientów dodatkowo zamawia jeszcze dodatkowo dwie gałki lodów.

Fondue au chocolat - to zestaw świeżych owoców gotowych do maczania w miseczce gorącej i gęstej czekolady mlecznej.

Przed samym posiłkiem warto zamówić aperitif np. campari, lampka musującego wina, a po jedzeniu fernet-branka, jagermeister, albo grappa.

Od września posiadamy w swojej ofercie nową kartę win. Dlatego jesteśmy w stanie zaspokoić gusta większości koneserów. Mamy też oryginalny szampan Piper Heidsieck, który dostępny będzie w wersji różowej, półwytrawnej i brut oraz Hiszpańskie wina musujące Cava nieodbiegające daleko od szampana.

Korzystając z okazji chciałbym teraz zadać pytanie do naszych klientów:
Czy mielibyście ochotę na bardziej wymyślne desery oraz na smakołyki na specjalną okazję. Takie, które doskonale będą się nadawały na wyjątkowy wieczór we dwoje ?


więcej o firmie:
Ristorante & Pizzeria espresso
www.pizza.zgorzelec.info
21317


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2007, 9:29 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Wszystko ok.
Ale noże mogłyby być ostrzejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2007, 10:19 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 15 sty 2007, 20:17
Posty: 308
Lokalizacja: Zgorzelec
Czas oczekiwania rzeczywiście sie skrócił ......przynajmniej jesli hodzi o pizze . Czesto zamawiam na wynos ( mieszkam niedaleko) i kiedys ten czas wynosił ok. 30-40 min. ostatnio ok. 15 min.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2007, 10:26 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 mar 2007, 17:44
Posty: 169
Lokalizacja: Zgorzelec
A na mnie pizza tam nie robi szczególnego wrażenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2007, 11:45 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 gru 2006, 12:36
Posty: 27
Reklama tego lokalu na łamach zinfo zaczyna mnie juz drażnic. Czy to jedyny lokal w Zgorzelcu?Troche za duzo tego.
No no rozumiem ze to prywatny portal...zaraz sie odezwą głosy.No cóż prywata jest wszedzie....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2007, 13:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Kiedyś odwiedziłem ten lokal latem. Dziecko zamówiło lody na które czekało b.długo - zamówienie nietypowe , bo tylko dwie gałki białego loda ;) My też na swoje kawy czekaliśmy długo.
W końcu otrzymało...na ciepłym talerzu. Rozumiem , że zmywarkę mają - ale nie trzeba się tym w ten sposób chwalić ;)
Poza tym po przenosinach czas oczekiwania wydłużył się. Po incydencie letnim odeszło mi od tego lokalu szczerze mówiąc. W parku takich wpadek nie odnotowano.

Ale trzeba oddać , że lokal jest porządny - przynajmniej z wierzchu ;)


PS. Na razie na nic nie mam ochoty - też mam w domu ciepłe talerze ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2007, 17:13 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2006, 10:48
Posty: 184
Lokalizacja: Zielona Góra
pizza-fakt, jest dobra,ale mialam kiedys okazje sprobowac bodajze poledwiczek w czymstam, z frytkami i (?) surowkami. Nie musze chyba pisac, ze czekalam dosc dlugo na ten zestaw, pozatym otrzymalam wieeeeelgasny talerz na ktorym byly dwie malenkie poledwiczki, ledwie na jednego kesa. Frytki chyba nie przekroczyly magicznej liczby dziesieciu, a salatka miala postac trzech listkow salaty w roznych odmianach. Po tym "obiedzie", za który oczywiscie zaplacilam dosc sporo w porownywaniu np do "Zajazdu u Kowala", pojechalam tam wlasnie na obiad wlasciwy, bo nie zaspokoilam nawet swojego pierwszego glodu, a duzo nie jadam. Wiec moim zdaniem wlasciciel powinien zadbac o to, zeby czas oczekiwania byl krotszy no i moze o jakies wieksze porcje :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2007, 19:04 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Troche najeżdżacie na długi czas oczekiwania.
Ostatnio w Da Franco na pierwszej stronie menu pojawiła sie kartka z napisem, że nie sa barem szybkiej obsługi i czas oczekiwania wynosi około 30-40 minut.
Mój rekord w Da Franco to godzina i 20 minut.
W Espresso jakoś nie zdarzyło mi się czekac dłużej niż 30 minut,
tylko te noże, głupio jak wyskocze ze swoim przyniesionym z domu he he.
Reszta jest ok,tylko te noże i muzyka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2007, 19:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
szybko jest w McDonaldzie... w restauracji się czeka, ponieważ dania sa robione na miejscu i często od zera. jesli jest szybko - znaczy się jest odgrzewane lub z półproduktów. smacznego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2007, 22:03 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 sty 2006, 17:28
Posty: 129
Lokalizacja: U.K.
Jeśli chodzi o wielkość porcji to faktycznie mizerne i cholendarnie drogie.
Np. w Zielonej Górze w restauracji Faraon można zjeść wielgachny talerz (pełny po brzegi) + napój za około 20zł - kto był ten wie - w Jeleniej jest podobna knajpka tylko inaczej się nazywa.
A co do atmosfery w espresso to strasznie sztywna i nadęta. Właściciele liczą na ludzi z kasą i pod krawatem. Ja tam byłem kilka razy i miło tego nie wspominam - wolę da franco miła obsługa, miła atmosfera a po kilku razach czujesz się jak u siebie - zero sztywniactwa. No ale to wszystko zależy od obsługi i podejścia do klienta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lis 2007, 11:18 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
ap pisze:
zero sztywniactwa. No ale to wszystko zależy od obsługi i podejścia do klienta.



I też od tego jak Ty odbierasz rzeczywistość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2007, 15:53 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwie 2005, 10:52
Posty: 195
Lokalizacja: ja mam to wiedzieć?
wczoraj byłem w tejże restauracji, wraz z kolegą zamówiliśmy pizzę i wino... noże zdecydowanie za tępe... mam identyczne w domu i używam ich wyłącznie do smarowania chleba masłem. watro by je wymienić na ostrzejsze ;) czas oczekiwania na pizzę znośny. no chyba że ktoś nic nie jadł od rana i idzie tam zjeść o 19 to wtedy ten czas rzeczywiście może się dłużyć :), dłużej niekiedy czekałem na pizzę niż tam... klimat, obsługa, wino i pizza 5/6 :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2007, 10:42 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sie 2005, 12:10
Posty: 159
Lokalizacja: Pieńsk
A jak wygląda sprawa z wolnymi miejscami?;> Trzeba rezerwować czy raczej zawsze znajdzie się coś wolnego? ;>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2007, 12:55 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
z życia wiem, że popołudnie i wieczór to pory głównego zainteresowania posiedzeniami. Dlatego zanim pójdziesz lepiej zadzwon i zamów to będziesz na 100% pewny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2011, 20:33 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dziś wieczorem poszliśmy wraz z żoną na piwko do tej knajpki, na tarasie kilka stolików wolnych. Podchodzę a na każdym tabliczka 'RESERVATION', pytam kelnerki czy jest coś wolnego, odpowiadają obydwie na raz że nie. OK. Siadamy w knajpce obok "Przy Jakubie" bodajże, zamówiliśmy piwko i obserwuję te 'zarezerwowane' stoliki. Po chwili przychodzą niemcy, zdziwieni że wszystkie wolne stoliki zarezerwowane, wychodzą ale napotykają kelnerkę coś rozmawiają, a kelnerka zaprasza do stolika obok, zabiera kartkę 'reservtion' niemcy siadają i zamawiają.
Myślę ok, może mieli zarezerwowany, ale po chwili podobna sytuacja ale do stolika dla dwojga kelnerka donosi krzesełko i trzy niemki siadają i zamawiają. To już nie przypadek, doszedłem do wniosku, że do urwy ze mnie nie będa mialy takiego napiwku jak z niemca i w ten sposób pozbywają się polaków zostawiając wolne miejsce dla niemca!!!!!
Poczułem się dyskryminowany we własnym kraju, w polskiej knajpie, a może już nie polskiej?

Tabliczki nie było "POLAKOM WSTĘP WZBRONIONY"!!!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..