Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 16:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 13:31 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Tylko że Wy winicie za to Niemców, a dyskryminacji dopuszczają się Polacy.
Czemu winny jest Niemiec, za to że Polak jest niechętny do Polaków? To niskie jest i płytkie Panowie. To tak jak w Holandii, Polacy winni że pracują za mniejsze pieniądze w porównaniu do holendrów? Kto jest winny, Polak ? bo chce zarobić więcej niż we własnym kraju, czy pracodawca holenderski że płaci Polakowi mniej za taka samą pracę. Mieszanie Turku sprawy bijatyki na moście z tym co tu opisujecie to zwykła manipulacja, dla przemycenia swojego nacjonalizmu, sięgający czasem w granice rasizmu. :smt028

[ Dodano: Sro Lip 13, 2011 2:34 pm ]
Przecie nawet tu ktoś pisze że lepiej iść do Niemiec na piwko bo są tam dla nas mili. Więc czegoś tu nie rozumiem… Zastanówcie się kto jest tu zły z kto dobry… :|


Ostatnio zmieniony 13 lip 2011, 13:32 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 13:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Mieszanie Turku sprawy bijatyki na moście z tym co tu opisujecie to zwykła manipulacja, dla przemycenia swojego nacjonalizmu, sięgający czasem w granice rasizmu.
O! Uderz w stół a nożyce się odezwą :roll: Ja przytaczam tu tą sprawę, bo tam też byli usilnie bronieni Niemcy, że biedni poszkodowani i to głównie przez naszych rodaków, że my tacy źli, niedobrzy, ja nie winię Niemca, za to że jest Niemcem ale restauratora, za to że traktuje go lepiej w moim kraju niż mnie.. Ciebie to nie boli? Też taką praktykę stosujesz u siebie? Jakoś mnie nie zdziwiło w ogóle, że odzywasz się zaraz po moim wpisie... :twisted: Rób dobre interesy z Niemcem ale nie szanuj go bardziej niż Polaka, rodaka ewentualnie na równi... :roll:
Dr. Dre, jesteś chory na punkcie tych "moich" nacjonalizmów i rasizmów... :smt058


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 13:40 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Tylko że Wy winicie za to Niemców


W którym miejscu ???

Dr. Dre pisze:
Mieszanie Turku sprawy bijatyki na moście z tym co tu opisujecie to zwykła manipulacja


Mała dygresja kolegi, tak więc bez paniki ;)

Przecież opisujemy niejaką restaurację espresso, a nie niemiaszków - jakby wątek ich dotyczył to pewnie dostaliby bardziej po dupskach :D


Ostatnio zmieniony 13 lip 2011, 13:40 przez manzir, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 13:59 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
turek pisze:
O! Uderz w stół a nożyce się odezwą

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Tyle komentarza Turku
turek pisze:
Ja przytaczam tu tą sprawę, bo tam też byli usilnie bronieni Niemcy
, a kto Turku zanim napisałeś tą prowokacje usilnie bronił tu Niemców? Ty kontrolujesz w ogóle to co piszesz, czy tak tylko chcesz prowokować i zmuszasz do odejścia od tematu. Wróć na ziemię. Plątasz sie już.

turek pisze:
Jakoś mnie nie zdziwiło w ogóle, że odzywasz się zaraz po moim wpisie...
a co myślałeś, że sie nie domyślę o co Ci chodzi? Proszę Cię rozczarowujesz mnie. :lol:
turek pisze:
Rób dobre interesy z Niemcem ale nie szanuj go bardziej niż Polaka, rodaka ewentualnie na równi...
O! chociaż raz w tym temacie z sensem coś napisałeś. Ale to jakbyś myślał że jest inaczej. Jeden worek? Gówno wiesz...
turek pisze:
Dr. Dre, jesteś chory
cóż gdybym ja cos takiego napisał to dostał bym uwagę ale co zrobić z dyskryminacją. ]:->

manzir pisze:
W którym miejscu ???

DragisA pisze:
Nie będzie Niemiec pluł Nam w twarz ni dzieci Nam germanił...
manzir pisze:
szwabskiej knajpy


a tu na przykład. Co mają Niemcy do zasad panujących w Polsce. :-?

Aby nie odchodzić od tematu „krzywuss’ie” pozwolę odnieść się tu, do Twojego poniższego komentarza:

No dobrze, wysiliłeś się , więc to uszanuje: OK. może faktycznie użyłem słowa nacjonalizm, rasizm zbyt pochopnie, ale… Po pierwsze; na jakiej podstawie stwierdziłeś, że Turek nie ma zapędów nacjonalistycznych? Na podstawie jednego wpisu? Polemizuje z Turkiem na temat jego ksenofobi od dłuższego czasu i obawiam się, że staje się coraz bardziej radykalny w swych przekonaniach. Z obawy, iż przyzwoity ziomek może zbyt daleko posunąć się w swym bezkrytycznym podejściu do narodu polskiego i zarazem obwinianiu Niemców za wszelki objaw antagonizmów między naszymi narodami, specjalnie używam przejaskrawionego słowa nacjonalizm, rasizm, aby uzmysłowić Mu, że właśnie do nacjonalizmu dąży taka postawa. Cyt: „Pojawienie się ksenofobii towarzyszy zazwyczaj narastaniu w społeczeństwie nastrojów nacjonalistycznych i stanowi ona swoiste dopełnienie wobec nacjonalizmu „. :smt058


Ostatnio zmieniony 14 lip 2011, 8:28 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 14:39 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
By nie urastać w twych oczach na "agresywnego prawicowca", odeślę cię tylko do obiektywnego źródła wiedzy:
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/394509 ... alizm.html


Ostatnio zmieniony 19 lip 2011, 15:05 przez krzywuss, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 14:43 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Tylko że Wy winicie za to Niemców, a dyskryminacji dopuszczają się Polacy.

Powiem Ci, że się sam na tym złapałem, że za całą sytuację winie niemców. Może to dlatego, że bliżej nam do nienawiści niemców niż polskich kelnerek.
YELLO_35 pisze:
W szczegóły wizyty się nie wdając nie polecam lokalu..

Nic nie da, kelnerki będą bardziej zadowolone bo polak nie będzie im się kręcił, ja bym powiedział przyjdzmy tam jak największą ilością na jedne jedyne piwko, siedźmy cały wieczór. A na koniec zapłaćmy równa kwotę za to jedno piwko i idźmy dalej. Jakaś forma buntu i protestu w tym jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 16:12 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Pff i zrobisz z siebie buraka. Ale macie problem, po prostu tam nie chodźcie, knajp w miescie dosyć. Wyszynk jest prywatny i niech sobie tam nawet piwo kosztuje 5 euro. Ja aczkolwiek nic do Espresso nie mam ale ostatnio byłem tam przed zalaniem to może sie pozmieniało, w każdym razie wtedy było bardzo miło a browar był tańszy niż we Fantasy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 16:47 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
xionc pisze:
...było bardzo miło a browar był tańszy niż we Fantasy


Noooo , nie byle jaka rekomendacja :roll:
Myślę , że lokalni twórcy reklam zatrudniliby Ciebie do wymyślania tekstów reklamowych bez zastanowienia ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 16:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
xionc pisze:
Ale macie problem, po prostu tam nie chodźcie, knajp w miescie dosyć.


Zgadzam się w 100%-ach.

xionc pisze:
Ja aczkolwiek nic do Espresso nie mam ale ostatnio byłem tam przed zalaniem to może sie pozmieniało, w każdym razie wtedy było bardzo miło a browar był tańszy niż we Fantasy


Być może powodem takiej postawy właściciela i personelu (bo nie wierzę, żeby właściciel nie wiedział o tego typu procederze) jest zamknięcie konkurencji, czyli Piwnicy Staromiejskiej... Większy napływ klienteli z zza Nysy do Espresso spowodował podjęcie takiej a nie innej gry ("rezerwacja" stolików) wobec rodzimych klientów.

Ja w każdym bądź razie - po zapoznaniu się z wcześniejszymi wpisami - podziękuję już za możliwość bywania w tym konkretnym lokalu. Jakoś nie lubię czuć się postrzegany jako klient niższej kategorii...


Ostatnio zmieniony 13 lip 2011, 16:54 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2011, 6:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
manzir napisał/a:
szwabskiej knajpy


Jakby szanowny kolega zauważył, to podmiotem jest tutaj knajpa, a nie sąsiedzi zza nysy.

Szwabskiej -> przymiotnik - tak więc bez naciągania :D

Dr. Dre pisze:
DragisA napisał/a:
Nie będzie Niemiec pluł Nam w twarz ni dzieci Nam germanił...

Kolejna mała dygresja przypominająca nam relacje z sąsiadami - nikt tu jeszcze nikogo nie obwinia - mnie to bardziej rozbawiło niż ubodło i myślę, że taki był zamiar :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lip 2011, 8:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
"Szwabska knajpa" jest pojęciem pejoratywnym zarówno w stosunku do Niemców - gości lokalu jak i restauracji. Dr.Dre ma rację.

Krzywuss - nowoczesne narody mają jeszcze parę innych "fajnych" wytworów - nazizm, faszyzm, komunizm, obozy koncentracyjne, wojnę totalną, broń masowej zagłady, czystki etniczne i kilka jeszcze innych takich tam pierdół.... :( Boże chroń nas od wytworów nowoczesnych narodów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lip 2011, 9:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
zubek pisze:
"Szwabska knajpa" jest pojęciem pejoratywnym zarówno w stosunku do Niemców


Zgadzam się, ale to nie oni grali pierwsze skrzypce w mojej wypowiedzi :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lip 2011, 10:51 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
.. nie wrzucajmy wszystkiego co ma końcówkę -izm do jednego worka, OK?


Ostatnio zmieniony 19 lip 2011, 15:05 przez krzywuss, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lip 2011, 11:48 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
krzywuss pisze:
.postawa niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, który pewien czas temu wyraził pogląd, że dla niego ważniejsze jest prawo krajowe (narodowe) niż prawo unijne (kosmopolityczne)....?

chyba nie bardzo chodziło im o prawo narodowe, a bardziej o krajowe własnie :) nie sądzę, żeby Trybunał wykluczał spod swojej jurysdykcji bardzo poważny odsetek obywateli nie - Niemców.Obowiązujących praw narodowych już chyba w Europie nie ma.
W momencie gdy prawo zaczyna faworyzować lub ograniczać kogoś z powodów narodowych staje się bezprawiem.
ale to chyba temat na inny wątek :D my tu przecież o restauracji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lip 2011, 20:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
zubek pisze:
chyba nie bardzo chodziło im o prawo narodowe, a bardziej o krajowe własnie

muszę przyznac Ci rację, ale o to właśnie mi chodziło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..