Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 maja 2005, 12:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 maja 2005, 12:01
Posty: 3
Jestem w szoku po tym, jak zobaczyłam ostatnio dworzec PKP w Zgorzelcu Mieście. Niezła wizytówka dla miasta. Totalna żenada!!
Kto do tego dopuścił? Chyba lepiej go wyburzyć...


Ostatnio zmieniony 20 sty 2011, 23:43 przez cela, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: dworzec PKP
Post: 24 maja 2005, 19:53 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
cela pisze:
Jestem w szoku po tym, jak zobaczyłam ostatnio dworzec PKP w Zgorzelcu Mieście. Niezła wizytówka dla miasta. Totalna żenada!!
Kto do tego dopuścił? Chyba lepiej go wyburzyć...


ten temat byl, bodajze, juz poruszany... a dworzec moze
by fajnie wygladal ale decydenci w tym miescie nie maja
w tym zadnego udzialu :) co innego stadion :))))


pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2005, 10:07 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
jest to tzw wizytówka miasta, w ramach kampanii promocyjnej miasta Zgorzelca, może by się zg.info w to włączyło, wywieszając na tym obiekcie swoje logo :?: :?: :?
dodam jeszcze, że jest tam niezły rezerwat mrówek, jak się czeka na pociąg, nie należy stać w miejscu, bo od razu na butach pojawiają się wielkie mrówy (coś dla Żanety :lol: )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 maja 2005, 12:36 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
bombas3 pisze:
jest to tzw wizytówka miasta, w ramach kampanii promocyjnej miasta Zgorzelca, może by się zg.info w to włączyło, wywieszając na tym obiekcie swoje logo :?: :?: :?
dodam jeszcze, że jest tam niezły rezerwat mrówek, jak się czeka na pociąg, nie należy stać w miejscu, bo od razu na butach pojawiają się wielkie mrówy (coś dla Żanety :lol: )


no wlasnie, to to miejsce nadaje sie na rezerwat przyrodniczy!!!
i moze w tym kierunku trzeba pojsc

pozdr. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2005, 10:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Admin jest miłośnikiem mrówek :D ,
może by więc przenieść ten czeski rezerwat do Zgorzelca :?:
Atrakcja turystyczna murowana :!:
Dodatkowo służyłaby odwróceniu uwagi od obiektu Zgorzelec-Miasto :lol: :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2005, 20:47 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2005, 0:14
Posty: 161
Lokalizacja: Zgorzelec
Muehehehhe, to moze ja lepiej mamie nic nie beda mowil o tych mrowkach bo jeszcze nie wroci. Teraz jest w okolicach warszawy, a wybrala sie tam wlasnie pociagiem :lol: i wrocic tez bedzie nim musiala :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2005, 7:54 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 maja 2005, 12:01
Posty: 3
Pewnie tematu by nie było, gdyby nie deszcz.....poszłabym do pobliskiego parku i poczekała na pociąg....pod drzewem..ale pech chciał, że lało jak z cebra ..a tutaj niespodzianka, jedyny dach, to daszek nad dawnym wejściem do dworca...miałam troche czasu, żeby sie po przyglądać...wielka szkoda, że decydentów to nie rusza, albo za mało ich rusza, pewnie podróżują limuzynami...Ładne miasto i dlatego szkoda...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2005, 9:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Dworzec też kiedys był ładny, mimo że PRL-owski, miał coś w sobie ten budynek osadzony w skale. Można by go odrobinę przeprojektować, powiedzmy obniżyć, nakryć spadzistym dachem...
Ach, rozmażyłem się. :cry:

http://zinfo.hostings.pl/viper126pzgc/pkp.jpg

Prawda że nie brzydki był :?:
A orzeł odleciał... :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2005, 11:20 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2005, 0:14
Posty: 161
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak dasz miastu pieniadze, to MOZE odnowia. :( 2mlny zlotych zostana wydane na jakis glupi stadion zamiast odnowic kilka wazniejszych rzeczy :/ ech...

Na fotografii vipera jest ukazany pomnik (rzezba) zlotego orla, nie wiecie moze co sie znim stalo?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2005, 11:35 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Szkoda słów w kwestii pomnika. Wygląda na to że jako naród naprawdę nie bardzo lubimy poniki.
Sprawa pomnika przy dworcu PKP, poruszana była jakiś czas temu w odrębnym temacie na tym forum. Niestety nie było chętnych do dyskusjii.
Pamiętam ten pomnik. Stał tam sobie spokojnie, aż pewnego dnia, w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych zniknął gdzieś. Czy bezpowrotnie?
Może ktoś kiedyś rozwiąże tą zagadkę. Ciekawe czy jeszcze istnieje, czy może został przetopiony na coś innego :?:

Tutaj był poruszany temat ponika znajdującego sie kiedyś przed dworcem PKP Zgorzelec Miasto:

http://www.forum.zgorzelec.info/viewtop ... a443e8570e


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2005, 21:09 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2005, 17:16
Posty: 80
Lokalizacja: Leeds
pomnik pomnikiem, a pamiętacie reklamy wyrobów huty szkła w Pieńsku, które znajdowały się w gablotach przed głównym wejściem do budynku dworca, hehe? Ciekawe jak długo wytrzymałyby w dzisiejszych czasach...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2005, 21:13 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2005, 17:16
Posty: 80
Lokalizacja: Leeds
i jeszcze jedno, ciekawe gdzie siedzi pan(i), zapowiadający(ca) przyjazdy pociągów, bo chyba nie urzęduje w malowniczych ruinach dworca :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2005, 7:39 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 maja 2005, 12:01
Posty: 3
co do decydentów, to wszędzie to samo ...niestety..
ja mieszkam w Krakowie i codziennie "patrzę na szybki tramwaj" co nam turki wybudowały. Przez pół roku tylko drzewa wycięli..zabrali manatki i poszli, chyba do lasu z tym drzewem..Winnych nie ma.. Inwestycja stoi..decydenci chcieli tanim kosztem wybudować , to utopili pieniądze, bo to nie ich pieniądze i nikt pewnie za to nie odpowie. wybrali najtańszą ofertę- wyszło najdrożej... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 cze 2005, 14:11 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Pomnik podobno zawłaszczyła Jelenia Góra, gry podlegaliśmy jeszcze pod to województwo. Co się z nim stało nie wiem.
Gdzie zapowiadający kolejarz siedzi nie wiem, ale wiem, gdzie się mieści kasa, kto nie wie, niech poszuka :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2005, 22:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ciekawe co JG zrobiła z tym pomnikiem. Często tam bywałem, często tam bywam. Jeżdżę po okolicy, ale nigdy nie widziałem tam nigdzie naszego pomnika. Może poszedł do przetopu :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..