Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 9:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 31 maja 2012, 12:20 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
przekorny pisze:
Jeśli to Cię podnieca...
bynajmniej :shock:


Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 12:21 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2012, 12:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Dr. Dre pisze:

bynajmniej :shock:


Na pewno?? Dasz słowo?? :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2012, 12:27 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
przekorny pisze:
Na pewno?? Dasz słowo?? :shock:

jak on Ci da slowo to znaczy automatycznie, ze Ty je bierzesz :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2012, 12:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Dziwny ten Doktorek - nie dość, że całkowicie opacznie odczytuje wypowiedzi, to jeszcze chce wyzywać... Zaczynam się go bać... :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2012, 12:34 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
to sobie pogadali - miłego dnia chłopcy. :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2012, 12:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Dr. Dre pisze:
miłego dnia chłopcy. :smt028


wzajemnie... :smt028

Ps. ale co się uśmiałem, to moje... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2012, 12:42 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
przekorny pisze:
Ps. ale co się uśmiałem, to moje...
8)

[ Dodano: Czw Maj 31, 2012 2:30 pm ]
przekorny pisze:
nie dość, że całkowicie opacznie odczytuje wypowiedzi, to jeszcze chce wyzywać... Zaczynam się go bać...
Spokojnie nie jesteś już w przedszkolu więc nie lękaj się wyzywania ani plucia. Jak chcesz to mogę się z Tobą w berka pobawić. :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 maja 2012, 16:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
„Fasadowe” państwo – komentarz redakcji

2012-05-30

Sprawa z zasłonięciem rozpadającego się, byłego dworca PKP w Zgorzelcu, jest doskonałym obrazem tego, że żyjemy w kraju, który jest "fasadą" państwa, a wewnątrz tylko wydmuszką. Szereg pozorowanych działań ma zakryć bezczynność władzy, a te które są już prowadzone, przedstawiane są jako działania dla dobra wspólnego, choć tak naprawdę są tylko próbą ratowania coraz bardziej zadłużonych finansów. Mowa choćby o akcyzie na paliwo czy podwyżce VAT. Najgorsze jest jednak to, że odbywa się to wszystko przy naszym cichym przyzwoleniu.

Jak bardzo trzeba być naiwnym, aby to co się wokół nas wyprawia, traktować jak coś normalnego. Ale to nie jest normalne!

- Nie jest normalne zakrywanie ruin dworca kolorową szmatą.
- Nie jest normalne obiecywanie sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu po czym cieszenie się z każdego spóźnionego kilometra.
- Nie jest normalne podwyższanie wieku emerytalnego, argumentując to przykładem innych państw europejskich, bez jednoczesnego podawania średniej długości życia ich obywateli.
- Nie jest normalne obiecywanie przez rząd nauczycielom podwyżek, po czym nie przekazywanie samorządom wystarczających środków na utrzymanie oświaty i niereagowanie gdy te z racji oszczędności zamykają kolejne szkoły.
- Nie jest normalne jeżdżenie po rozwalających się drogach, gdy samorządów nie stać na ich poprawę.
- Nie jest normalne, że ostatnimi kolizjami na kolei można by obłożyć całą dekadę w życiu PKP.
- Nie jest normalny brak w aptekach lekarstw, dla chorych na raka.
- Nie jest normalne, że ugrupowanie podające się z liberalne podnosi podatki i mnoży machinę urzędniczą.

Takich przykładów obecnej „normalności” można by oczywiście mnożyć, ale do niczego to nie doprowadzi. Żyjemy w świecie iluzji. Najgorsze jest to, że gdy zacznie się on walić, a nam przytrafi się coś złego, to czy też trafimy do takiego „fasadowego szpitala” i leczyć nas będzie lekarz, który nie skończył nauki, bo z racji oszczędności zmieniono program na studiach? Czy wówczas wciąż będziemy uważać, że jest normalnie?

Ile jeszcze, takich kłamstw są gotowi znieść Polacy? Może już niedługo takie płachty jak na zgorzeleckim dworcu będziemy rozpościerać po naszych drogach, a latać helikopterami? Kogo na to nie stać – ma pecha – pozostanie mu rower. Odpowiednia retoryka do jazdy jednośladem na pewno się znajdzie – przecież to oszczędniej i zdrowiej. W końcu ile już takich tłumaczeń wysłuchaliśmy przez ostanie kilka lat? Olbrzymią ilość!

W tej sprawie na pewno nie możemy liczyć na to, że pomogą nam nasi lokalni włodarze, ponieważ w większości zajmują oni swoje stanowiska korzystając z fali popularności ekipy rządzącej. Przecież się nie postawią?! Gdyba tak zrobili to wiedzą, że dostaną „szlaban” na dofinansowania i solidnego konkurenta w kolejnych wyborach. Więc nawet najlepszym pozostaje tylko się uśmiechać i udawać że jest dobrze, ba – doskonale.

Polacy muszą sami przejrzeć na oczy i zobaczyć w jakim kraju żyją. Ktoś może powiedzieć, że inni są tacy sami. Czy rzeczywiście? Czy inni (którzy w większości) sprawowali już rządy zadłużyli aż tak bardzo nasz kraj? Może warto pokierować się przy kolejnych wyborach tylko tym jednym kryterium? Do wyborów pozostało jeszcze wiele czasu, więc niejedno nas jeszcze zaskoczy. Wykorzystajmy więc ten czas na zdjęcie różowych okularów i przyjrzenie się otaczającej nas rzeczywistości, która przestała już być normalna.

Jacek Staszczuk

Obrazek

Obrazek

Obrazek
za: http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b


Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 16:46 przez paawlus, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 cze 2012, 10:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
Jedni remontują, inni zasłaniają...

http://www.prw.pl/articles/view/22686/j ... zaslaniaja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2013, 21:20 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2009, 20:22
Posty: 155
Lokalizacja: jestem?
czyżby coś zaczęło się dziać?

http://otodom.pl/lokal-obiekt-uzytkowy-zgorzelec-1000m2-41000-pln-id17113975.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2013, 21:32 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Oby zaczęli faktycznie budować

o ogłoszeniu najbardziej rozwalił mnie fragment: W pobliżu znajduje się Urząd Miasta.
Gdzie tam jest urząd miasta to ja naprawdę nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2013, 9:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Skąd pewność , że to dotyczy dworca? :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sty 2013, 9:29 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 gru 2009, 9:26
Posty: 86
Lokalizacja: szafy
na mapce masz zgorzelec pkp miasto i nasze ulice


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sty 2013, 10:05 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
czaja_ pisze:
na mapce masz zgorzelec pkp miasto i nasze ulice

Dzięki - jakoś nie mogłem się tego nigdzie dopatrzeć...

zgc_qwerty pisze:
W pobliżu znajduje się Urząd Miasta.

No wiesz...z perspektywy mieszkańca wielkiego miasta to może być całkiem blisko ;)

zgc_qwerty pisze:
Oby zaczęli faktycznie budować

Oj tak :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2015, 16:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Dziś przeglądałem Allegro z ciekawości patrząc co mają do zaoferowania Zgorzelczanie. I tak zupełnym przypadkiem znalazłem taka perełkę:

http://otodom.pl/lokal-zgorzelec-centru ... 76579.html :)))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..