Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 18 mar 2008, 20:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
I tu się z Tobą gobo zgodzę w 100 a nawet w 200%, też kiedyś koczowałem (bo noclegiem tego nazwać nie sposób) w szpitalu z dzieckiem (żona nie mogła bo była w ciąży), dokładnie jak opisujesz pielęgniarki pojawiały się tylko rano zmierzyć temperaturę, a lekarz na obchodzie, przez cały dzień nikt nie zaglądał (po co jest rodzic/opiekun) jedynie przez pierwszą dobe częściej, bo trzeba byo zmienić kroplówkę. Też nie kąpałem się w szpitalu, jedynie ładowałem telefon (to ile tego prądu zużyłem na 50 gr.) zrozumiałbym no - 10 PLN na dzień, ale 30??? pościeli nie zmieniali mi co dzień, a nawet gdyby to koszt jej wyprania nie osiągnął by raczej tej wysokości :roll: A do tego wszystkiego jeszcze to łóżko rozwalało się i przez to gniotło w całe plery gdy się na nim leżało :( TRZY DYCHY doba - KPINA!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2008, 22:34 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2006, 17:12
Posty: 135
Lokalizacja: ze Zgorzelca
Oczywiście jeszcze się nie rozliczyłam z US, więc temat 1% dla OPP jest dla mnie wciąż aktualny - a dalej nie jestem zdecydowana...

na wyszukiwarce podmiotów OPP wpisałam sobie powiat zgorzelecki i pojawiło się tylko 18 podmiotów (mało?) - i wśród nich nie ma schroniska w Dłużynie!?! Czy coś zmieniło od zeszłego roku?

A na liście OPP z terenu powiatu zainteresowało mnie jeszcze:
- "FARMA NA ROZDROŻU DZIECIOM" W MIKUŁOWEJ - byłam tam i rzeczywiście fajne rzeczy robią i wymyślają.
- Wiem też na pewno, że CENTRUM WOLONTARIATU W ZGORZELCU jest organizacją bardzo sprawną i pomaga wielu osobom.

ps.
swoją drogą ciekawa jestem ile osób jeszcze się nie rozliczyło - i tak jak ja na ostatnią chwilę czekają? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2008, 9:19 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
ja tam swoje przekazałem na ISP :

jak przekazać 1% podatku
na rzecz programu Nauka i Społeczeństwo
prowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych?

W roku 2008 procedura przekazywania 1% jest prostsza niż we wcześniejszych latach.

Wypełniając formularz PIT, wystarczy wpisać nazwę: Fundacja Instytut Spraw Publicznych wraz z numerem KRS 0000138239 i kwotę stanowiącą równowartość 1% podatku należnego za rok 2007 w rubrykę:

Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP).

Wpłat 1% mogą dokonywać podatnicy rozliczający się przy pomocy formularzy:
PIT-36, PIT-36L (po raz pierwszy podatnicy opodatkowani 19-procentową stawką liniową mogą przekazywać 1% podatku), PIT-37, PIT-38 (po raz pierwszy podatnicy osoby czerpiące zyski z inwestowania na giełdzie mogą przekazywać 1% podatku).

Środki na konto Instytutu Spraw Publicznych przeleje za Państwa urząd skarbowy



http://www.isp.org.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwie 2008, 19:56 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2006, 17:12
Posty: 135
Lokalizacja: ze Zgorzelca
No i się zdecydowałam :)
Swój 1% przekażę dla schroniska w Dłużynie.
W sumie nic dziwnego, że w OPP nie mogłam ich znaleźć, bo kryją się pod Towarzystwem Opieki Nad Zwierzętami w Polsce.
Jak by ktoś chciał swój 1% również im przekazać, to tu są dane:

TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE

oraz numer KRS:

0000154454

Aby pieniążki trafiły do Dłużyny, trzeba wpisać adnotację

Informację tę podatnik będzie mógł zamieścić w rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem”, znajdującej się bezpośrednio nad wnioskiem o przekazanie 1% podatku należnego, odpowiednio w:

poz. 135 – PIT-28,
poz. 311 – PIT-36,
poz. 107 –PIT-36L,
poz. 123 – PIT-37,
poz. 59 – PIT-38.


Wpisujemy tam

DLA KOŁA TOZ W DŁUŻYNIE GÓRNEJ

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwie 2008, 10:50 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 paź 2006, 15:30
Posty: 21
Można też przekazać "datek" na warsztaty terapii zajęciowej.
Proszę uważać na zeznania wypełniane komputerowo. W pewnym znanym programie automatycznie generuje się przekazanie 1% na rzecz Fundacji Ojca Pio - nie mam nic przeciw tej Fundacji, ale jesli ktoś ma inne preferencje, to musi pamiętać o zmianie automatycznego zapisu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lis 2012, 11:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lis 2012, 11:12
Posty: 1
Jak najbardziej przyłącze się do akcji nie wiem tylko jak to mam zrobić z tym pitem ale księgowa powinna wszystko ogarnąć.pozdrawiam

Usunąłem spamerski link :smt021
Kolejny taki numer i ban.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..