Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 16:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 mar 2008, 21:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam
Pewnie wielu z Was, tak jak i ja zaczyna rozliczac sie z US i wypelnia wlasnie PITy.
W internecie mozna znalezc wyszukiwarki instytucji, ktorym mozna przelac 1% naszego podatku. Wczoraj rozliczajac PITa staralem sie znalezc taka instytucje, ktora bedzie ze Zgorzelca i o ktorej wiem, ze potrzebuje wsparcia.
Znalazlem kilka takich jak chocby Szpital, Gawrosz, czy Klub Sportowy Turow. Mimo to nie zdecydowalem sie na nie, gdyz na przyklad w zeszlym roku na szpital zaplacilem kilkaset zlotych (za pobyt matki na oddziale pediatrycznym) i uwazam, ze juz na mnie sporo ta instytucja zarobila. Gawrosza nie znam, poczytalem troszke o wolnotariacie na terenie miasta, ale to tez nie byl moj target:). KS Turow ma spory budzet i przezyje bez mojego wsparcia.
Z racji hobby wybralem jedna z organizacji, ktora wspiera niepelnosprawnych wedkarzy:)

Jestem ciekaw, jakie instytucje Wy wybraliscie i dlaczego.
Pozdrawiam
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 22:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 kwie 2007, 11:00
Posty: 70
Lokalizacja: stąd
nie chcę tu prowadzić agitacji, ale że nie ma to nic wspólnego z prywatą, więc piszę, a każdy i tak zdecyduje po swojemu

wiem na pewno, że taka pomoc przyda się na pewno Gawroszowi (oczywiście wszystkim innym instytucjom także),
ale Gawrosz:
-działa dzięki pomocy darczyńców
-jest instytucją pozabudżetową (bez stałego "pewnego" wsparcia)
-pomaga dzieciom, które naprawdę tego potrzebują - daje im trochę "normalności", poczucia własnej wartości, ciepła (o posiłkach, odzieży, pomocy w nauce, lekcjach j.angielskiego, wyjściach na basen, do kina, wycieczkach, kolonii, itd. nie wspominając)

a każdy, kto świetlicy nie zna, może przyjść, zobaczyć i samemu ocenić to miejsce, które jest dla dzieciaków swego rodzaju oazą (Zg-c, ul. Warszawska 1)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 22:42 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
Pr


Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 17:50 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 mar 2008, 7:55 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 04 sty 2005, 9:46
Posty: 6
Lokalizacja: Zgorzelec
Można również pomóc rzekazując 1% podatku zgorzelecczance Honoracie Skarbek, dla któej są zbierane pieniążki na operację.
W rozliczeniu PIT-37 w pozycji nr 123 należy wpisać: dla Honoraty Skarbek (326)
w poz. 124 Nazwa OPP należy wpisać: Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową"
w poz. 125 Nr KRS należy wpisać: 0000086210
Ja już przekazałem na ten cel 1% swojego podatku, a TY?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 mar 2008, 9:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 01 sty 2008, 16:49
Posty: 32
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja mam koleżankę, która ma bardzo chore dziecko. Dla tego malucha też można przekazać swój 1%.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 mar 2008, 10:11 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sty 2006, 10:57
Posty: 56
Lokalizacja: Zgorzelec
Ciekawą propozycją jest też "Farma na rozdrożu" w pobliskiej Mikułowej. Jest to miłe miejsce, gdzie dzieciaki mogą popodglądać zwierzynę i pożytecznie spędzić czas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 mar 2008, 22:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Rozsądniej, dla chcących inwestować w "kulturalny i nie tylko" rozwój Zgorzelca, jawi się opcja wspomożenia 1% "nowej" Euroopery. Wyzwanie dla lokalnych patriotów? Lokalni politycy też dostali kredyt zaufania. :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 mar 2008, 22:24 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2006, 17:12
Posty: 135
Lokalizacja: ze Zgorzelca
Drogi Adminie - jak możesz to połącz wątki :)

A tak wracając do tematu, to jeszcze nie wiem kompletnie gdzie przekazać mój 1%...
Zastanawiam się nad szpitalem - ale jakoś nie jestem przekonana.
Druga opcja to schronisko w Dłużynie, trzecią muszę sprawdzić - czy są organizacją pożytku publicznego...
także dawajcie jakieś propozycje - najlepiej od razu z KRS-em lub linkiem na stronkę organizacji.
Pozdrowienia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 mar 2008, 11:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Azja może ZHP ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 mar 2008, 13:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 kwie 2007, 11:00
Posty: 70
Lokalizacja: stąd
jeśli chodzi o Gawrosz, to:

1. Nazwa: Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Dzieciom Gawrosz
2. Nr KRS 0000190915


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2008, 18:53 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2006, 17:12
Posty: 135
Lokalizacja: ze Zgorzelca
Renegat pisze:
Azja może ZHP ?


nie dzięki - nie przyjęli mnie do zuchów, bo nie miałam mundurka :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 mar 2008, 20:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Azja no to źle trafiłaś - teraz wskaże CI dobre Zuchy ( wiek to mały problem ale damy rade ;p ) :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 mar 2008, 15:18 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 22:37
Posty: 26
Lokalizacja: Zgorzelec
a moze Grupa Ratownictwa PCK Zgorzelec ??
http://www.ratownicy-zgc.pl/index_1procent.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 mar 2008, 15:39 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 cze 2005, 15:02
Posty: 5
Ja osobiscie przekazałam 1% na Szpital w Zgorzelcu w końcu każdy kiedyś zachoruje albo ma kogoś chorego w rodzinie. Wpłacając na szpital wspieramy wszystkich mieszkańców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 mar 2008, 20:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Majena2 -tez chcialem o zrobic, ale sie odmyslilem.
Moj dzieciaczek troszke chorowal i w ciagu roku byl z 3 razy w szpitalu, srednio po 10-14 dni.
Jako, ze maluszek mial wtedy okolo roczku, a nawet mniej byl na oddziale z mama.
Za jej obecnosc placilem ponad 30zl za dobe (bez wyzywienia). Pytam sie za co?
Za to,ze pielegniarkom odpadala wieksza czesc pracy jak usypianie, karmienie, kapiel, mierzenie temperatury, przebieranie? Pielegniarki przychodzily albo by zrobic zastrzyk, dac leki itp.
Nie moge powiedziec zlego slowa na personel, bo zawsze byl bardzo mily i widac, ze Panie nie minely sie z powolaniem, bez problemu tlumaczyly co i jak i widac bylo,ze nie traktuja dzieciaczkow przedmiotowo. Za to olbrzymi plus.
Zdaje sobie sprawe, ze oplaty wychodza od dyrekcji, a nie personelu, ale nie jestem w stanie zrozumiec za co ma placic matka na oddziale!!!
Zona chodzila do domu brac prysznic, wiec nie zuzywala wody szpitalnej.
Za poszewki i lozko? Dosc drogo biorac pod uwage, ze niewiele wiecej place w pensjonatach nad morzem podczas wakacji, a standard jakby inny...
Troche to razi biorac pod uwage, ze i ja i zona pracujemy, placimy skladki na ubezpieczenie, a tu dodatkowo w latwy sposob wyciaga sie chamsko pieniadze z kieszeni. Ktory rodzic powie, ze to dla niego za drogo i zostawi kilkumiesieczniaka samego w szpitalu? Praktycznie nikt, wiec to rodzaj szantazu.
Darmowa sluzba zdrowia jest fikcja i mysle, ze szpital zgorzelecki zarobil juz na mnie w zeszlym roku sporo. Dlatego moj podatek poszedl gdzie indziej.
Pozdrawiam
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..