Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 23:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 maja 2005, 14:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Sprowokowała mnie do zabrania głosu na ten temat, notatka z głównej strony.
Jak (i czy w ogóle) nasze miasto jest promowane na zewnątrz, czy jest prowadzona w tym zakresie jakakolwiek polityka ze strony władz Zgorzelca?
Mam wrażenie, że nie. Kilka dni temu przyjrzałem się dokładniej witrynom sklepowym na Bruederstrasse w Goerlitz, czyli mówiąc swojsko: ulicy Brackiej. Kilka wystaw przyciągnęło moja uwagę pamiątkami do kupienia, dotyczącymi Goerlitz i okolicy. Są tam różne obrazki historyczne Goerlitz, szklane puchary z widokami miasta, niektóre opatrzone wizerunkiem naszego Domu Kultury, widokówki oraz wiele innych gadżetów promujących Goerlitz, chętnie kupowanych przez turystów, których z roku na rok trafia tu coraz więcej.
A w Zgorzelcu? Czy jest jakieś miejsce (sklep, kiosk) w śródmieściu, gdzie "Pamiątka ze Zgorzelca" byłaby dostępna? Nie pamietam, żebym coś tego rodzaju widział. Nie bardzo wiem dlaczego.
Widocznie nikomu nie zależy na promocji tego miasta, na jego rozwoju i przyszłości. Efektem tego jest np. to, że przejście w Jędrzychowicach nie nazywa się Zgorzelec-Jędrzychowice, że na mapie pogody pokazywanej codziennie w tv, Zgorzelca nie ma juz chyba także w TVN (gdzie do niedawna był), że międzynarodowe pociągi na zachód jeżdżą przez Poznań-Słubice-Berlin a nie przez Wrocław-Zgorzelec-Drezno, że elektryfikacja odcinka Węgliniec-Goerlitz przesunięto na nieokreślony termin, że zaczynamy być totalnym zadupiem, gdzie nikt nie przyjdzie z inwestycjami a pracy nadal nie będzie. Ludzie będą dalej stąd uciekać, bo przyszłość jawi się tu nieciekawa. Czyżby było to miasto przeklęte :?:
Mówiono kiedyś o utworzeniu specjalnej strefy ekonomicznej w celu przyciągniecia kapitału i co? owszem powstała, ale w Nowogrodźcu... :(
Jeszcze jedna sprawa mnie ostatnio zastanowiła. Dlaczego działki inwestycyjne w mieście opatrzone są tabliczkami z informacją o możliwości ich sprzedaży i numerem telefonu komórkowego.Czyżby instytucje sprzedające przeszły już na łączność wyłącznie komórkową :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 285 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..