Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
Post: 31 paź 2016, 20:08 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
ibanezbass co prawda temat ma już załatwiony (łapie z odbicia od innego bloku) ale rozwiń proszę temat tak jak dla blondynki urys :grin: Co to ten mux3. Ja puszczam wyszukiwanie na dekoderze i on sam zapisuje programy. Skąd prosty użytkownik ma wiedzieć co to takiego te muxy? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lis 2016, 12:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 maja 2011, 20:25
Posty: 31
Lokalizacja: Zgorzelec
Odbiera ktoś nowe programy z mux 8? U mnie niestety po automatycznym strojeniu nic nowego się nie znalazło? Telewizor jest z vhf, więc nie wiem czy antena nieodpowiednia i potrzebna inwestycja czy zasięgu brak? Antenę mam ustawioną na śnieżne kotły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2017, 11:31 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
na MUX 8 ustawiasz dodatkową antenę VHF w polaryzacji V + zwrotnica na Śnieżne Kotły lub dokładasz pionowy dipol do istniejącej anteny UHF. Można też ustawić dodatkową antenę na nadajnik Rząsiny koło Gryfowa i ściągniesz dodatkowe 4 programy z MUX L-1. Z naziemnej zbieram 29 polskich programów w tej chwili na 3 anteny kierunkowe :), jest to max dla naszej lokalizacji :). Do tego na ten zestaw ściągam Liberec i Lobbau, w sumie mam ponad 60 programów. Chciałem wziąć pakiet SMART HD+ w NC za 29 zł (prepaid) ale to praktycznie żadna konkurencja dla darmowej oferty tv naziemnej :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2017, 10:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
Poprawka polskich programów jest nie 29 a 31 (+ puste kanały testowe).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 paź 2017, 10:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 maja 2011, 20:25
Posty: 31
Lokalizacja: Zgorzelec
Przyznam szczerze,że jakiś czas temu odpuściłem ten temat ale w wolnej chwili zastosuje się do w/w porad i dam znać czy coś to dało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 paź 2017, 14:53 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lut 2008, 13:55
Posty: 185
Lokalizacja: Zgorzelec
petec pisze:
Z naziemnej zbieram 29 polskich programów w tej chwili na 3 anteny kierunkowe , jest to max dla naszej lokalizacji . Do tego na ten zestaw ściągam Liberec i Lobbau, w sumie mam ponad 60 programów.
Też odbieram wszystkie możliwe programy i tak jak piszesz jest ich ponad 60 zdaje się 64. Tylko, że ja odbieram na jednej antence i do tego wykonanej samodzielnie z drutu wg instrukcji z neta tzw. Doppelquad. Określana nawet w Niemczech jako najlepsza antena DVB-T na świecie i ja mam dowód na to, że tak jest. Mieszkam na Iwaszkiewicza w najbliższym bloku na wprost "Staromiejskiej". Od Śnieżnych K. zasłania mnie tzw Manhattan, Na Liberec też nie mam widoku; Lobau zasłania góra. Okazuje się że kierunkowość nie jest konieczna;antena ta łapie odbicia, dziwie się do dzisiaj, że mam wszystko, a antenka wygląda wręcz śmiesznie. Konstruuje ja się pod częstotliwość MUX-a. Od tego zależy dł. boku kwadratu. Wybrałem kompromis bo można dla każdego robić jedną antenke, więc tym bardziej się dziwię. Posumowując: kierunkowośc nie jest warunkiem koniecznym do odbioru DVB-T. Konstrukcja anteny jest prościutka, ale podparta wyłącznie wiedzą teoretyczną, a nie checią zysku; konstrukcje sklepowe to wg mnie naciągactwo przez producentów Tak jest niestety ze wszystkim. To co jest zasadnicze nie musi byc drogie, reszta to bajery pod cene.
Do wykorzystania: DOPPELQUAD-Instrukcja; tu jest TABELKA wg której na podstawie częstotliwości MUX wyliczamy długośc boku kwadratu.
Nie wyobrażam sobie żeby ktoś kogo interesuje tematyka DVB-T nie znał tej strony: INTERAKTYWNA MAPA DVB-T Jest to wg mnie number one :grin: wsród stron o DVB-T . Zawiera mapy m.in.:zasięgu, profil terenu pomiędzy dwoma punktami. Super strona, ale trzeba trochę poczytać, aby poznać wszystkie funkcje jakich można używać. Na początku jest odnośnik.Przykładowa mapa nadajników wokół ZgorzelcaObrazek Powodzenia!, przy ustawianiu pamietajcie o polaryzacji;-) :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 sty 2018, 16:31 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2018, 16:12
Posty: 1
Lokalizacja: Jędrzychowice
parafka pisze:
Odbiera ktoś nowe programy z mux 8? U mnie niestety po automatycznym strojeniu nic nowego się nie znalazło? Telewizor jest z vhf, więc nie wiem czy antena nieodpowiednia i potrzebna inwestycja czy zasięgu brak? Antenę mam ustawioną na śnieżne kotły.

Śnieżne Kotły nadaje w polaryzacji pionowej, trzeba koniecznie sprawdzić jak jest ustawiona antena VHF jeśli poziomo to trzeba obrócić o 90 stopni, jak mimo to nie odbiera to nie musisz wymieniać całej instalacji, tu masz opisane co i jak http://montaz-anten.pl/jak-odbierac-now ... asmie-vhf/ wystarczy lepsza sama antena VHF najlepiej kierunkowa odległość jest ponad 50km wiec na siatkowej może być słabo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..