Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21 mar 2009, 19:40 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2008, 10:08
Posty: 77
Lokalizacja: Zgorzelec-Centrum
Ludzie czy nie wystarczy tych marketów?!

Przecież nie jestesmy Wrocławiem...no chyba,że sie mylę

Czy miasto nie może powstrzymac fali zalewu Nas markatemi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 11:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Janis pisze:
Ludzie czy nie wystarczy tych marketów?!

Przecież nie jestesmy Wrocławiem...no chyba,że sie mylę

Czy miasto nie może powstrzymac fali zalewu Nas markatemi?


miasto na tym zarabia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 18:37 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sty 2009, 9:11
Posty: 102
Lokalizacja: centrum
Janis pisze:
Ludzie czy nie wystarczy tych marketów?!

Przecież nie jestesmy Wrocławiem...no chyba,że sie mylę

Czy miasto nie może powstrzymac fali zalewu Nas markatemi?

Popieram. ]:-> :D
zubek pisze:
Janis napisał/a:
Ludzie czy nie wystarczy tych marketów?!

Przecież nie jestesmy Wrocławiem...no chyba,że sie mylę

Czy miasto nie może powstrzymac fali zalewu Nas markatemi?


miasto na tym zarabia.

Podaj proszę przykłady zarobku tylko bez liberalnej demagogii ]:-> :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2009, 20:04 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2008, 10:08
Posty: 77
Lokalizacja: Zgorzelec-Centrum
zubek pisze:
Janis pisze:
Ludzie czy nie wystarczy tych marketów?!

Przecież nie jestesmy Wrocławiem...no chyba,że sie mylę

Czy miasto nie może powstrzymac fali zalewu Nas markatemi?


miasto na tym zarabia.


A gdzie jest miejsce w naszym mieście dla Nas?

Czy miasto nie może pomysleć o Nas...rozrywka,przyjemność itp rzeczy
czy musi wszystko sprzedać dla zysku...kasa,kasa i kasa,a gdzie My mieszkańcy??

Najlepiej sprzedać wszystko prywatnym inwestorom,a co oni w tym miejscu
wybudują to już miasto umywa ręce i mówi,że nie ma wpływu... :-?

Szkoda,że miastem nie kierują ludzie co potrafili by stworzyć coś fajnego,ładnego,korzystnego dla Nas zwykłych ludzi...,a nie tylko MARKETY itp rzeczy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 6:40 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
czasem jak obserwuję te tłumy w marketach i galeriach to mam wrażenie że tym ludziom oprócz zakupów już nic nie trzeba...to dla niech budują nowe, żeby nie było za ciasno ;))

nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć że markety nie rozwijają wcale regionu, wręcz przeciwnie, wysysają wszystko co ludzie zarobią a zyski lecą gdzieś daleko, u nas nie zostaje nic...ale niestety takiego "marketowego inwestora" najłatwiej pozyskać bo wystarczy tylko opchnąć mu kawałek ziemi, on obieca że zatrudni ze 100 osób (za najniższą krajową oczywiście) i obie strony się cieszą i mają czym pochwalić. Mogli Wykroty zrobić blizej Zgorzelca, może było by lepiej :) ...no ale to już odbicie od tematu bo tu o architekturze ma być.

co do architektury - brakuje ławek w mieście, skwerów, podwórka wołają o pomstę do nieba (tu akurat już jest wina wspólnot, miasto sprzedało grunty wraz z nieruchomościami przez to już nie musi opiekować się podwórkami a nie wszystkie wspólnoty to robią)

Mały rynek do kasacji, kwiatowe budki straszydła z Okrzei do kasacji, budkowy pasaż też do kasacji, budynek centrum do wyburzenia - straszy tylko z tej górki. Poszalałbym buldożerem trochę jakbym mógł :) kosze na śmieci na ulicach i w podwórkach - syf straszny, pordzewiałe latarnie i słupy od drogowskazów straszą już dłuuuugo, dopóki coś nie walnie to nikt sie nie zainteresuje. wszechobecne tandetne reklamy na kamienicach i billboardach, szpecą strasznie!! jak coś mi się przypomni to dopiszę :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 8:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Z tymi koszami na śmieci (jak pisze Namruf) to faktycznie jakaś paranoja :roll: Panuje u nas w mieście moda, na ogólne wyburzanie śmietników i stawianie obskórnych kontenerów i kubłów na widoku. Nie wiem jak inni ale ja osobiście wolałem jednak jak kubły stały niewidoczne w zabudowanych śmietnikach, pomimo ich smrodu (często robiły także za miejskie szalety)l, to jednak dość dobrzez maskowały śmietnik i jak się już z kubłów wysypywało, to papierzyska nie latały po całym mieście. Na Iwaszkiewicza, przy blokach spółdzielczych, to nawet te śmietniki są w miarę dostosowane do otaczającej architektury i nie kolidują z wizerunkiem otoczenia :) Raczej szedł bym w mieście w tę stronę zamiast stawiać gołe blaszane kontenery, które powodują, że całe miasto zaczyna wyglądać jak wielki slums... :(
Oddzielną sprawą, jeśli temat traktujemy o estetyce, to na pierwszym miejscu zająłbym się tymi obskórnymi bilbordami skutecznie zasłaniajacymi architekturę miasta!!! Było co prawda, już kiedyś o tym pisane, ale warto temat przypomnieć! o ile jestem w stanie zrozumieć umieszczanie tych reklam na bokach bloków wielkopłytowych, to już umieszczanie ich w starszej części miasta przed kamiennicami, to zwykłe barbarzyństwo! Wystarczy wjechać z Armii Krajowej w Boh. Getta wrażenie bezcenne :roll: Witamy w blaszanym mieście :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 9:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2008, 10:08
Posty: 77
Lokalizacja: Zgorzelec-Centrum
Namruf pisze:

co do architektury - brakuje ławek w mieście, skwerów, podwórka wołają o pomstę do nieba (tu akurat już jest wina wspólnot, miasto sprzedało grunty wraz z nieruchomościami przez to już nie musi opiekować się podwórkami a nie wszystkie wspólnoty to robią)

Mały rynek do kasacji, kwiatowe budki straszydła z Okrzei do kasacji, budkowy pasaż też do kasacji, budynek centrum do wyburzenia - straszy tylko z tej górki. Poszalałbym buldożerem trochę jakbym mógł :) kosze na śmieci na ulicach i w podwórkach - syf straszny, pordzewiałe latarnie i słupy od drogowskazów straszą już dłuuuugo, dopóki coś nie walnie to nikt sie nie zainteresuje. wszechobecne tandetne reklamy na kamienicach i billboardach, szpecą strasznie!! jak coś mi się przypomni to dopiszę :)


Ze wszystkim się zgadzam,ale do tego że"tu akurat wina wspólnot,miasto sprzedało grunty
wraz z nieruchomościami przez to już nie musi opiekować się podwórkami a nie wszystkie wspólnoty to robią"
to nie bardzo bo owszem miasto sprzedało grunty,ale tylko pod budynek...podwórek
nie chce sprzedac i opiekowac sie nimi też nie mają zamiaru...
Akurat znam tu temat bo chcielismy jako wspólnota kupic kawałek gruntu i ładnie
stworzyć kawałek zielonego aby było przyjemnie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 9:37 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Na Iwaszkiewicza, przy blokach spółdzielczych, to nawet te śmietniki są w miarę dostosowane do otaczającej architektury i nie kolidują z wizerunkiem otoczenia :)


To chyba nie był komplement... ;)

Poważniej mówiąc to brak śmietnika jako takiego jest spowodowany pewnie tym , że takowy łatwiej wywieźć i opróżnić. I pomyślałem sobie , że mogliby graficiarze pomalować te blaszane paskudy coby kolorami ciekawymi szokował otoczenie takowy śmietnik :)


Cytuj:
co do architektury - brakuje ławek w mieście, skwerów, podwórka wołają o pomstę do nieba (tu akurat już jest wina wspólnot, miasto sprzedało grunty wraz z nieruchomościami przez to już nie musi opiekować się podwórkami a nie wszystkie wspólnoty to robią)


Fakt :|

Namruf pisze:
Mały rynek do kasacji, kwiatowe budki straszydła z Okrzei do kasacji, budkowy pasaż też do kasacji, budynek centrum do wyburzenia - straszy tylko z tej górki.


Też fakt :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 9:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
YELLO_35 pisze:
Poważniej mówiąc to brak śmietnika jako takiego jest spowodowany pewnie tym , że takowy łatwiej wywieźć i opróżnić.

kiedyś w Legnicy spotkałem się z podobną argumentacją: łatwiej się opróżnić przez dziurę w podłodze niż jakieś kafelki i kibelki... 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 11:01 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Janis pisze:
Czy miasto nie może powstrzymac fali zalewu Nas markatemi?

Miasto zarabia na takich sklepach dzięki podatkom min. od nieruchomości. Z większych marketów na terenie miasta jest tylko Kaufland. Pozostałe leżą na terenie gminy i to do jej kasy wpływają wszystkie opłaty. Teren gdzie może powstać nowy sklep należy do Gerda Development czyli do inwestora prywatnego i został sprzedany parę lat temu po przejęciu tamtego terenu po wojsku. Fajnie było jak z koszarowych budynków zrobili domy mieszkalne. Kolejny sklep mało kogo cieszy. Szkoda, że niektórym brakuje wyobraźni :|
Namruf pisze:
takiego "marketowego inwestora" najłatwiej pozyskać bo wystarczy tylko opchnąć mu kawałek ziemi, on obieca że zatrudni ze 100 osób (za najniższą krajową oczywiście) i obie strony się cieszą i mają czym pochwalić.

Nic dodać, nic ująć.
turek pisze:
Z tymi koszami na śmieci (jak pisze Namruf) to faktycznie jakaś paranoja Panuje u nas w mieście moda, na ogólne wyburzanie śmietników i stawianie obskórnych kontenerów i kubłów na widoku.

Wydaje mi się, że wspólnoty mieszkaniowe mogły by zadbać o estetykę miejsc gdzie stoją kontenery poprzez postawienie tam drewnianych parawanów, płotków (nie wiem jak to się fachowo nazywa), które zasłoniłby by je skutecznie. Dodatkowo można by obsadzić to wokół roślinnością ale to trzeba chcieć.
turek pisze:
o ile jestem w stanie zrozumieć umieszczanie tych reklam na bokach bloków wielkopłytowych, to już umieszczanie ich w starszej części miasta przed kamiennicami, to zwykłe barbarzyństwo!

„Kasa misiu, kasa” jak to mawiał J. Wójcik :P Każda wspólnota mieszkaniowa, zarabia na tym, że na ich terenie stoi reklama. Ludzie generalnie mają w poważaniu estetykę miasta, czy jak kto woli jesteśmy za biedni bądź zbyt zachłanni aby estetykę przedkładać nad zarobkiem.
Cytuj:
Mały rynek (…), kwiatowe budki straszydła z Okrzei (…), budkowy pasaż (…), budynek centrum (…)

To wszystko prywatne obiekty. Z tym buldożerem to całkiem fajny pomysł :grin: Z drugiej strony z trzy lata temu wyburzyli fajny mur zasłaniający „budkowy pasaż” więc jak widać trzeba wyburzać rozważnie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 11:56 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
kiedyś w Legnicy spotkałem się z podobną argumentacją: łatwiej się opróżnić przez dziurę w podłodze niż jakieś kafelki i kibelki... 8)


Żeby było jasne - ja tej argumentacji nie pochwalam - bo wg mnie ma być ładniej , a nie łatwiej 8)

Cytuj:
Każda wspólnota mieszkaniowa, zarabia na tym, że na ich terenie stoi reklama. Ludzie generalnie mają w poważaniu estetykę miasta, czy jak kto woli jesteśmy za biedni bądź zbyt zachłanni aby estetykę przedkładać nad zarobkiem.


I dlatego powinno się mieć możliwość wpływu na takie reklamy. Choć to ogólnopolski problem z tego co wiem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 12:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
YELLO_35 pisze:
ja tej argumentacji nie pochwalam

nawet mi to do głowy nie przyszło.
Tak mi się przez to opróżnianie skojarzyło... :oops:

No ale cóż, taka jest chyba kolejność. Najpierw człowiek musi się najeść, potem wyspać, trochę poteges i dopiero na końcu dba się o estetykę miasta.

Ale chciałem przypomnieć małe pytanie. Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa architekt miejski?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 16:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Namruf pisze:
Mały rynek do kasacji

Fotki tego potworka zamieściłem kilka postów wyżej. Wydaje się, że "dzięki" marketom pozbędziemy się tej "azji" w centrum miasta.

Namruf pisze:
kwiatowe budki straszydła z Okrzei do kasacji

Ktoś je projektował, ktoś je na siłę ludziom sprzedawał, no i są. Pewnie na ich miejsce miasto wstawi kolejne podobne blaszaki. Ktoś wie czyj jest teren pod nimi?

Namruf pisze:
budkowy pasaż też do kasacji

Pamiętam jak powstawał, bodaj w 1993 jako "Pasaż Comfort", to był planowany jako rozwiązanie tymczasowe na 2-3 lata. A "wytrwał" lat już ponad 15....

Namruf pisze:
budynek centrum do wyburzenia - straszy tylko z tej górki

Podobno kupił go lokalny biznesmen-deweloper pan P. Ciekawe czy planuje jakoś ucywilizować ten teren? Pewnie najemcy "centrum" coś wiedzą...

Namruf pisze:
pordzewiałe latarnie i słupy od drogowskazów straszą już dłuuuugo

To jest właśnie najgorsze - przynajmniej chodniki, słupy, latarnie itp. powinny być ok. Fakt, ze nie wszystkie leżą w gestii miasta, ale magistrat powinien NĘKAĆ (jak w sprawie oznaczeń na A4) odpowiednie instytucje!!

PiTeK pisze:
Z większych marketów na terenie miasta jest tylko Kaufland.

Zapomniałeś o Realu.

PiTeK pisze:
turek pisze:
Z tymi koszami na śmieci (jak pisze Namruf) to faktycznie jakaś paranoja Panuje u nas w mieście moda, na ogólne wyburzanie śmietników i stawianie obskórnych kontenerów i kubłów na widoku.

Wydaje mi się, że wspólnoty mieszkaniowe mogły by zadbać o estetykę miejsc gdzie stoją kontenery poprzez postawienie tam drewnianych parawanów, płotków (nie wiem jak to się fachowo nazywa), które zasłoniłby by je skutecznie. Dodatkowo można by obsadzić to wokół roślinnością ale to trzeba chcieć.

Faktycznie - wystarczy takie ogrodzenie, tudzież gustownie okratować śmietnik i zrobić zamykaną bramę. Dodatkowo mieszkańcy nie zarzekali by, że obcy wrzucają im śmieci. Drogie przedsięwzięcie to nie jest, ale ludzie jacyś tacy "uśpieni"...

tadam pisze:
Ale chciałem przypomnieć małe pytanie. Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa architekt miejski?

On "jest (a raczej był) i czuwa" ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 17:13 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 paź 2008, 22:05
Posty: 42
Lokalizacja: z daleka
Z innej strony jest to dobre dla konsumenta powodu większej konkurencji i w efekcie niższych cen.

Nic nie jest jeszcze przesądzone zobaczymy co na to radni (dodatkowa kasa dla mista by się przydała).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2009, 19:07 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2008, 10:08
Posty: 77
Lokalizacja: Zgorzelec-Centrum
binki123 pisze:
Z innej strony jest to dobre dla konsumenta powodu większej konkurencji i w efekcie niższych cen.

Nic nie jest jeszcze przesądzone zobaczymy co na to radni (dodatkowa kasa dla mista by się przydała).


Jak narazie radni chyba są w śnie zimowym...

Jak patrze na ruchy miasta jeżeli chodzi o np naprawę nawierzchni,estetykę itp sprawy
to widzę tylko z roku na rok jak nic się nie robi,a miasto popada w ruinę...

Jedyna koncepcja miasta to taka aby wszystko sprzedac i niech się ludzie martwią...

Miasto zaczyna mi przypominac A.D.M który przez lata brał tylko kasę za zarządzanie
a nic w tej sprawie nie robił i dlatego dzis kamienice,domy w mieście tak wyglądają jak wyglądają... :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..