Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 16 mar 2009, 14:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Galathea - teren i budynek dworca "Miasto" kupił ponoć belgijski czy też austriacki inwestor. Planuje tam zrobić galerię handlową połączoną z "terminalem komunikacyjnym" - PKP, PKS, prywatni przewoźnicy. Wg Alexa (administratora) jakieś konkrety mają być niedługo: http://zgorzelec.info/forum/viewtopic.p ... 0&start=60
Jeśli zaś chodzi o teren koło "Delty" to pierwsze słyszę. Mam nadzieję, że to plotka i nie powstanie tam kolejny blaszak w rodzaju Biedronki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2009, 15:25 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Na Emilii Plater chyba nie ma dworca PKP . Ja tez słyszałem , że teren wokól dworca ma być rewitalizowany poprzez zabudowe uzytkowo-handlową. Projekt nie jest głupi i moze mocno aktywizowac ten teren a jednoczesnie przywrócic do uzytku dworzec jako miejsce cywilizowane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2009, 22:35 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 kwie 2008, 10:08
Posty: 77
Lokalizacja: Zgorzelec-Centrum
PiTeK pisze:
Janis pisze:
Co do estetyki bo tu też piszecie o niej to chcę powiedziec,że tak bardzo BM
mówił w swoich postanowieniach wyborczych iż co pierwsze zrobi to zajmnie
sie parkami,aby one były piękne...

I tak zrobił. Zaczęto od czyszczenia zbiorników wody.
Następnie wykonano inwentaryzację dendrologiczną.
Pośród studentów Uniwersytetu Przyrodniczego ogłoszono konkurs na rewitalizację parków.
Wykonano dokumentację projektową. Skwer im. ks. Popiełuszki Ma wyglądać tak. Nabrzeże Nyskie ma mieć taką sieć dróg rowerowych. Tak przy okazji – na mapce jest naniesiona cyfra 2 – tam przewidziano budowę skateparku :grin:


Kolego jakich zbiorników??byłeś np z tyłu amfiteatru...tam jest syf,bagno,smród i cholera wie co jeszcze
to,że wyczyscił jeden głowny staw i spoczoł na laurach to chyba nie można nazwać spełnieniem obietnic... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2009, 6:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 lut 2007, 16:41
Posty: 96
Lokalizacja: Zgorzelec
bog180 pisze:
Na Emilii Plater chyba nie ma dworca PKP . Ja tez słyszałem , że teren wokól dworca ma być rewitalizowany poprzez zabudowe uzytkowo-handlową. Projekt nie jest głupi i moze mocno aktywizowac ten teren a jednoczesnie przywrócic do uzytku dworzec jako miejsce cywilizowane.

Co masz na myśli mówiąc cywilizowane? Raczej ciężko się spodziewać że miasto wyremontuje dworzec PKSu.
Dworzec jest w dobrym miejscu, tyle że mały i trudno nazwać go funkcjonalnym.
Chociaż przy położeniu Zgorzelca i aktywności naszego PKSu (z uwagi na położenie naszego miasta ważnym węzłem komunikacyjnym Zgorzelec raczej nigdy nie zostanie) wystarczający.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2009, 9:38 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Mylene skup sie !!! Ja pisałem o tym ,że na ulicy Emilii Plater nie ma dworca PKP , cały watek jest o dworcu PKP Zgorzelec Miasto i o rewitalizacje tamtych terenów mi chodziło Miasto nie bedzie remontować dworca PKS ani też PKP ten PKP został kupiony jak w wątku wyczytałem przez Belgów czy też Austriaków i jeżeli ktoś będzie cos tam robił to nabywca a nie miasto. Patrząc na obecny stan komunikacji wszelakiej w Zgorzelcu widze, że dworce pasażerom są wogóle nie potrzebne. Bez względu na wielkość komunikacji czy to kolejowej czy drogowej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2009, 12:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2008, 17:06
Posty: 4
Lokalizacja: Zgorzelec
Galathea pisze:
a drugiego na terenie (czyli zamiast) dworca PKP na ul. E. Plater


witam ponownie

chciałabym skorygować to co napisałam wczoraj, a że wczorajszy wpis był moim pierwszym na forum, i nie jestem jeszcze obeznana w użytkowaniu tej strony zacytuję po prostu siebie samą
zamiast PKS napisałam PKP (często mi się to zdarza, ale to nie problem, bo praktycznie nie korzystam z komunikacji publicznej, wiec nie zginę :) )
chodziło mi o dworzec autobusowy koło Kościoła na ul. E. Plater, nie o "Miasto"

to tam ma powstać coś nowego

;-)


Ostatnio zmieniony 17 mar 2009, 12:09 przez Galathea, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2009, 12:16 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Janis pisze:
Kolego jakich zbiorników??byłeś np z tyłu amfiteatru...

Po pierwsze, nie napisałem, że obietnice zostały spełnione lecz, że zajęto się parkami.
Po drugie, zbiornik, o którym wspominasz należy „administracyjnie” do amfiteatru. Jeżeli dojdzie do remontu amfiteatru to również zajmą się tym zbiornikiem. Planuję się zasypanie go i stworzenie miejsca gdzie będą ławki, drzewa etc.
Po trzecie, „syf,bagno,smród i cholera wie co jeszcze” to min to co dotychczas wypływało z kibelków w Domu Samotnej Matki. W 2008 roku wybudowano tam oczyszczalnie ścieków. Nie wydaje Ci się, że to dobra kolejność inwestycji?

[ Dodano: Wto Mar 17, 2009 12:22 pm ]
Galathea pisze:
to tam ma powstać coś nowego

O ile miasto dogada się z PKS`em.
Ostatnio słyszałem, że w okolicy Starostwa Powiatowego a dokładnie tam gdzie dziś stoi budynek starej hali służacej kiedyś żołnierzom (nie mylić z halą na ul. Traugutta ;-) ) ma powstać jakiś nowy sklep


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2009, 13:31 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 mar 2009, 13:30
Posty: 4
Lokalizacja: zgorzelec
Te prace na Wzgórzu Garncarskim to jest poprawa estetyki Zgorzelca przez nowego Prezesa . On zaczyna porządki na Wzgórzu od wycinania zdrowych kilkuletnich jesionów ,śmieci będą tam zbierane na jesień. To Wzgórze jest wizytówką niechlujstwa naszych władz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2009, 14:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Pietrek pisze:
śmieci będą tam zbierane na jesień.


Nie przesadzaj - ostatnio jesienną porą (o ile nie wcześniej) poprzedni prezes załatwił pozytywnie temat - wywołany notabene na tym forum :roll:

Pietrek pisze:
To Wzgórze jest wizytówką niechlujstwa naszych władz.


Chyba dawno tam nie byłeś - kilka krzaków nie oznacza jeszcze niechlujstwa. Źle to było - teraz jest o wiele lepiej NIŻ KIEDYŚ :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 mar 2009, 11:44 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 mar 2009, 13:30
Posty: 4
Lokalizacja: zgorzelec
Pamiętam na tym forum pół roku pisano,ażeby wielka nasza władza zrobiła porządek i to przyzwoity w ciągu dwóch dni.
Jaki porządek jest na Wzgórzu Garncarskim można zobaczyć stojąc na moście Staromiejskim


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 mar 2009, 10:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2008, 17:06
Posty: 4
Lokalizacja: Zgorzelec
najprawdopodobniej za Deltą powstanie market TESCO, tylko budynek Delty pozostanie nie naruszony...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 mar 2009, 18:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Obrazek

Obrazek


Więc szykowałby się kolejny blaszak - tym razem w samym centrum miasta! Ciekawe jak inwestor dostał pozwolenie na postawienie czegoś takiego w tym miejscu?! Wybór lokalizacji jest zdumiewający biorąc pod uwagę słaby dojazd, skomunikowanie oraz to, że taki obiekt byłby zamknięty praktycznie z 4 stron.... Czy, to aby nie plotka?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2009, 8:20 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
do mnie doszły słuchy, że market ma się znaleźć też tu:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2009, 9:54 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
aleksander pisze:
do mnie doszły słuchy, że market ma się znaleźć też tu:

No to mamy podobne informacje - stara hala to budynek w prawym dolnym rogu zaznaczonego przez Ciebie terenu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2009, 11:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Pietrek pisze:
Te prace na Wzgórzu Garncarskim to jest poprawa estetyki Zgorzelca przez nowego Prezesa . On zaczyna porządki na Wzgórzu od wycinania zdrowych kilkuletnich jesionów ,śmieci będą tam zbierane na jesień. To Wzgórze jest wizytówką niechlujstwa naszych władz.

te jesiony miały minimum 100 lat - były wysokie na blok, a srednicę pnia miały na ok ok 1 m.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..